Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:17:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brutalno  (Pročitano 1324 puta)
26. Jul 2006, 11:29:05
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Petogodišnji B. B. izmaltretiran u vrtiću. Vaspitačic Dragana Kovač naterala ga da u gaćicama kleči pored radijatora

NOVI SAD - Petogodišnji B. B. iz Inđije, oboleo od epospadije, brutalno je izmaltretiran u Predškolskoj ustanovi "Boško Buha", kada ga je vaspitačica Dragana Kovač za kaznu naterala da u gaćicama kleči pored radijatora, i to pred grupom starije dece koja su ga "lečila" ubodima u zadnjicu. Prema tvrdnji njegovih roditelja, dečak je nakon takvog stresa počeo da mokri u krevet i povlači u sebe, zbog čega su se obratili i dečjem psihologu, a vaspitačice koje su bile zadužene za njegovo čuvanje i dalje neometano rade svoj posao.

-Moj sin je 5. juna, zato što je odbio da spava, odveden u donjem vešu u predškolsku grupu, gde su se igrala starija deca. Nakon što ga je vaspitačica ostavila i otišla, klinci su ga ismevali, skidali gaćice, udarali po stomaku i "davali mu injekcije" bodući ga olovkama u stražnjicu - kaže dečakov otac M. B. On je istakao da njegov sin ima retku fizičku anomaliju usled kojeg mu se polni organ razlikuje od organa zdrave dece. Roditelji tvrde da su u vrtiću upoznati s ovim problemom, a da je za to znala i većina dečakovih drugara iz vrtića, s obzirom na to da koriste iste toalete.

- B. je te večeri bio tih i žalio se na bolove u stomaku, da bi nam zatim kroz suze ispričao šta se desilo. Rekao je da ga je jedan dečak udario u stomak, a zatim mu i svukao gaćice. Nakon toga su se pridružili i ostali, koji su se smejali njegovoj piši, a potom su počeli da ga "leče" olovkama kojima su ga, kao navodnim injekcijama, boli u stražnjicu - kaže dečakov otac, ističući da je B. pretrpeo jeziv stres nakon, kojeg je svake noći počeo da mokri u krevet i da odbija da ide u vrtić. Roditelji su odveli dečaka kod dečjeg psihologa, koji je utvrdio da noćno mokrenje nije izazvano urološkim problemima, već isključivo stresom i traumom koju je pretrpeo.

-Osećam se kao da mi je dete silovano, ali kao majka ne zameram ostaloj deci, jer je takvo ponašanje i razumljivo za njihove godine. Ono što me užasava je način na koji je vaspitačica Dragana Kovač kaznila mog sina, izlažući ga takvom degradiranju i ponižavanju - kroz suze kaže S. B., dečakova majka. Roditelji su nakon ovog događaja, koji je potvrdilo i nekoliko dece iz starije grupe, podneli prijavu predškolskoj ustanovi protiv vaspitačica Dragane Kovač i Milke Mrvić. Od tada je, prema njihov rečima, ustanova pokušavala na razne načine da ih ubedi da odustanu od prijave i da zaborave ceo slučaj. Otac dečaka čak tvrdi da im je direktorka Jadranka Uzelac ponudila besplatno letovanje u Sutomoru, gde Inđijska opština ima svoj objekat, samo da zataškaju stvar.
-Kad sam ih odbio, počeli su da vrše pritisak na moju suprugu. Rekli su joj da će "nositi na duši" vaspitačice, jer je Milki, navodno, zbog prijave puk'o čir, zbog čega je hitno prebačena u bolnicu, a da je Dragana pretila da će da se obesi - kaže M. B., napominjući da je istog popodneva video pomenutu vaspitačicu Milku na radnom mestu.

Disciplinski postupak

- Direktorka Jadranka Uzelac potvrdila je da je vaspitačica Kovač odvela B. B. u drugu grupu u donjem vešu i ostavila ga, ali demantuje da su nudili letovanje u zamenu za povlačenje prijave.
- To je svakako propust vaspitača, i protiv nje će biti pokrenut disciplinski postupak. Direktorka je, međutim, izjavila da dečaku nisu skidane gaćice i da nije bilo maltretiranja.


Izvor: Kurir / (A. L.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Only Rock

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
jadno dete Smile
IP sačuvana
social share
I'm Gonna make a change,
for once in my life
It's Gonna fell real good.
Gonna make a diference
Gonna make it right...!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
-Osećam se kao da mi je dete silovano, ali kao majka ne zameram ostaloj deci, jer je takvo ponašanje i razumljivo za njihove godine

Jos nemam dete, ali da mu to urade druga deca, prvo bih ubio od batina njihove roditelje pa tek onda vaspitacice. Sta lupa ova, kao da je normalno to sto rade ta deca... Treba im izubijati roditelje(a i njih same) jer ih nisu naucili lepom ponasanju nego da se tako izivljavaju na drugom detetu. Sta li ce oni da rade kad porastu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
to se desava...deca su mali monstrumi zato sto nisu svesna
problem je u ophodjenju prema deci koja imaju posebne potrebe...a i prema ostaloj
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Dalekjo bilo... el treba da kazem sta bi se desilo toj osobi da krene na moje dete  Smile Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:17:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.