Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:47:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bruka!  (Pročitano 1678 puta)
14. Jul 2006, 10:46:50
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Na čelo Naučnog instituta za ratarstvo i povrtarstvo iz Novog Sada, umesto uglednog akademika Miroslava Maleševića, DSS gura svog čoveka Petra Sekulića

BEOGRAD - Akademik Miroslav Malešević danas će verovatno biti smenjen sa čela Naučnog instituta za ratarstvo i povrtarstvo iz Novog Sada! Ova vest bi u normalnim uslovima bila nebitna, ali cela priča dobija sasvim drugu dimenziju ako se uzme u obzir da Institut godišnje zaradi 10 miliona evra na izvozu hibrida suncokretovog, sojinog i kukuruznog semena, kao i da za Maleševićevog naslednika spremaju Petra Sekulića, odskora člana Demokratske stranke Srbije.

- Sekulić je upravo i ušao u DSS da bi došao ne čelo Instituta, a pre toga je bio "ptica selica" i promenio nekoliko stranaka. Poslednja u nizu je Vojvođanska partija, čiji je lider bivši pokrajinski sekretar za poljoprivredu. Na poslednjoj sednici Naučnog veća novosadskog Naučnog instituta za ratarstvo i povrtarstvo, Sekulić je pobedio Maleševića sa sedam protiv pet glasova, ali je bar tri od tih sedam glasova obezbeđeno mitom od više desetina hiljada evra - priča za Kurir jedan od članova Naučnog veća, koji je želeo da ostane anoniman jer se plaši "tajkuna koji finansiraju Vladu, čiji je cilj da isisa Institut".

Da stvar bude providnija, potvrdu imenovanja Petra Sekulića, dosadašnjeg zamenika direktora Instituta, do 20. jula mora doneti Aleksandar Popović, ministar za nauku i zaštitu životne sredine i potpredsednik DSS. Aleksandar Popović, međutim, u izjavi za Kurir tvrdi da nema informacije o tome da li je Sekulić član DSS ili nije i dodaje da on ni na koji način nije uticao na odluku Naučnog veća Instituta za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu.

- Pravni tim Ministarstva nauke će analizirati proceduru po kojoj je Sekulić predložen za direktora i ako sve bude u redu, nema razloga da ja pravim smetnje. Valjda Naučno veće, sačinjeno od naučnika, elite ove zemlje, zna ko je najbolji za rukovođenje Institutom - kaže Popović za Kurir, dodajući da on, otkako je ministar, nije osporio nijednu odluku bilo kog naučnog veća instituta u Srbiji. Izuzetak je, dodaje, bio samo jedan slučaj, kada kandidat za direktora nije ispunjavao zakonske uslove, jer je imao više od 65 godina.

Ministar Popović otkriva i da je na Sekulićev slučaj stigla samo jedna primedba formalne prirode, ali dodaje da on ne može da promeni statut novosadskog instituta, gde nema drugog kruga izbora, već kandidat za direktora postaje onaj ko dobije najviše glasova.

Petra Sekulića inače bije glas da je 1992. godine, kao direktor Poljoprivrednog instituta u Vukovaru, 3.000 tona visokokvalitetne pšenice prodao po pravoj ceni, a u papirima zaveo kao nekvalitetnu i naveo da je ona prodata kao hrana za ribe. Razliku između dve cene je, navodno, stavio sebi u džep. Ovi navodi nisu nikada zvanično potvrđeni, ali struja oko akademika Maleševića tvrdi da se svedoci tog posla mogu vrlo lako naći u Vukovaru i okolini.

Zlatna koka

Da je Naučni institut za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu istinska "zlatna koka", potvrđuje činjenica da se seme iz ove ustanove seje na njivama u više od dvadeset evropskih država, među kojima su Italija, Rusija i Ukrajina. Iz Instituta je dosad otišlo više od 956 sorti i hibrida, od kojih je čak 318 završilo u inostranstvu.


Izvor: Kurir / (R. K.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Sve je isto samo njega nema....
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
ah kurir i ds, dve banditske organizaacije....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
ah kurir i ds, dve banditske organizaacije.... Smile
Mislis DSS?
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
ne, mislim bas na DS ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
ne, mislim bas na DS ....
Dobro radikalski Kolumbo, kakve veze DS ima sa ovom temom?
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson K310i
Baš glupo što u svim poljima mora politika da se umeša, tj. svuda gde mogu neke pare dobiti... Po meni tu treba da bude neki stručnjak iz poljuprivrede, bezobzira na stranku  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:47:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.