Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: BRUKA! Marijana Milosavljević: RFZO vređa zdrav razum svakog građanina  (Pročitano 731 puta)
20. Nov 2014, 23:43:53
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Chrome 38.0.2125.122
Novinarki Marijani Milosavljević koja je prijateljici donirala organ za transplantaciju, RFZO odbio da isplati nadoknadu za mesec dana odsustva s posla.


Marijana Milosavljević je novinarka koja je svojoj koleginici i dugogodišnjoj prijateljici Ivani Janković pre oko dva meseca donirala bubreg za transplataciju.
 
Republički fond za zdravstveno osiguranje saopštio je danas da će isplatiti bolovanje u punom iznosu od 100 odsto Marijani Milosavljević, objašnjavajući da je Agencija za borbu protiv korupcije, gde Marijana radi, zahtev za isplatu bolovanja prvi put dostavila u utorak, 18. novembra, kao i da nije bila dostavljena sva Zakonom predviđena dokumentacija.
 
- Predstavniku Agencije uručeno je pismeno obaveštenje na kome su jasno navedena potrebna dokumenta. RFZO čeka potrebnu dokumentaciju jer ne može da postupa mimo Zakona - piše u saopštenju.
 
Marijana, međutim, za Blic kaže da je ovo saopštenje RFZO uvredljivo.
 
- Ovo saopštenje vređa zdrav razum svakog građanina. To je konglomerat birokratije koji se prema ljudima ponaša kao da su brojevi. Svaki put menjaju priču bez da - pocrvene. Pre mesec dana vratili su zahtev iz procedure zbog pogrešne šifre moje doktorke, što je odmah ispravljeno. Drugi put, navodno, moja zdravstvena dokumentacija nije bila dovoljna, a imala je 30 strana, i sadržala je čak i dokumentaciju Ivane Janković. Danas izmišljaju treći razlog - kaže Marijana ogorčeno.
 
Ona navodi da se ne bi ni obraćala javnosti, jer zna da je mnogo ljudi u sličnoj situaciji i da čekaju mesecima da dođu do svojih prihoda, ali napominje da ona za protekla dva meseca nije još ni ušla u proceduru da bude stavljena na listu čekanja.
 
- Mislim da ovo ima veze sa beskrajnim ponižavanjem i tome su svi građani izloženi. Ostaje samo još da me otvore i prebroje mi bubrege, da se lično uvere da mi jedan nedostaje. Kada sam ih juče zvala, savetovali su mi, jer ovakav slučaj imaju prvi put, da se obratim Ministarstvu zdravlja i da opišem svoj slučaj. I sad ja treba ministru zdravlja da objašnjavam zašto bi trebalo da primim platu - poručuje Marijana.

Od poslodavca dobila solidarnu pomoć


Hrabra devojka donirajući bubreg koleginici svojim gestom zadivila je Srbiju, a bila je neprijatno iznenađena kada je i ovog meseca shvatila da joj nije uplaćena nadoknada za bolovanje. Transplantacija bubrega je urađena u Turskoj u bolnici "Adžibadem".
 
- Prvi put u životu sam uopšte bila na bolovanju. Iskoristila sam samo mesec
dana dana bolovanja. Međutim, kada sam pokušala da podignem novac, na računu nije bilo ni dinara nadoknade. Od svog poslodavca sam dobila solidarnu pomoć tako da sam mogla da platim osnovne troškove i telefonske račune, koji su bili visoki, jer su me mnogi zvali, dok sam bila u bolnici u Turskoj - kaže Marijana za "Politiku".
 
Njoj kao davaocu organa, po novom zakonu, sledi nadoknada u punom iznosu koju treba da joj isplati Republički fond za zdravstveno osiguranje.
 
Marijana ističe da nije ni pomislila da traži nadoknadu za lečenje u inostranstvu, skupu operaciju, troškove transporta, već samo za odsustvovanje sa posla.
 
Iz RFZO su "Politici" prvo rekli da sva bolovanja koja nisu duža od 30 dana plaća poslodavac, zatim da je sve u redu, ali da Marijanin poslodavac nije podneo svu adekvatnu dokumentaciju, da bi nakon sugestije da je to ipak urađeno, rečeno da ne veruju da bi iko od službenika RFZO to namerno uradio i da će ova ustanova ispitati sve okolnosti ovog slučaja.

Blic
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.104
mob
Samsung SGH-E590
Video danas na televiziji, sramota koliko setaju zenu...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Sony xperia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.