Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:05:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bruh tj hernia  (Pročitano 8748 puta)
17. Jul 2012, 14:03:15
Ucesnik diskusija


One and the only-legend!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 190
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Nisam znao gde ovu temu da postavim,tako da ako se nadje mesto molim moderatore da premeste...

Ovako,receno mi je da imam ingvinalnu preponsku kilu i za nekih mesec dana idem na otvorenu operaciju.

Ima li neko iskustvo kako tece sama operacija,postoperativni tok itd itd?meni je prva operacija u zivotu pa mi je svaka info vazna.

inace doktor rekao posto je kila mala da ce mi je raditi u lokalnoj anesteziji.i to me malo plasi...da li pri lokalnoj daju neke lekice za smirenje ili slicno,da me malo osamute da ne umrem od straha Smiley


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 17. Jul 2012, 14:15:53)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
ja pretpostavljam a mozda i gresim da ce ugraditi mrezicu koja ce da drzi sadrzaj da vise ne ispada napolje, mada znam da dosta lekara u Beogradu radi zahvat i presavijanjem i zasivanjem trbusne kese, za sta se tvrdi da je mnogo sigurniji metod, jer mrezica moze da pukne pri svakom sledecem vecem naporu..

raspitaj se koju metodu obrade kile ce ti raditi pa se onda raspitaj kod tvog doktora o samom toku operativnog procesa.. a mozes i na internetu da se informises o generalijama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


One and the only-legend!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 190
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Mislim da je receno da ce ici mrezica...

zanima me samo da li je neko imao iskustva sa lokalnom anestezijom,kako mu je prosla operacija,kasnije bol itd itd...?u svakom slucaju hvala vam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.00
lokalne anestezije nema !!! odma  da se razumemo !
ja sam operisao bruh (preponski) i ugradjena mrezica i evo i dan danas drzi (to je ustvari lepo usiveno i stavljena mrezica da ne bi ispalo ponovo inace ta ista mrezica istruli posle godinu dve)
radi se ili anestezija koja se udara u kicmu (injekcija) ili totalna anestezija kojom te uspavaju (mene su uspavali) ali sam cuo pricu da onima koji su udarali u kicmu bili su oduzeti donji delovi tela dok je trajao zahvat.
Uradice ti sve analize koje su potrebne i uradice ti klistir na kraju i ides na sto,pricace sa tobom anesteziolog ako si uzimao nesto ili si bolestan od necega (da ti odrede dozu narkotika) i ima da te fino iseckaju i sve lepo vrate na mesto.Posle ide malo tezi deo,oporavak (nema pranja secenog mesta bar dva meseca) nema bar dve nedelje drkanja itd...dok sve ne zaraste kako treba.Pijes verovatno neke antibiotike da se ne inficira (imaces dren u rani ako zagnoji da izcuri gnoj).Prvih 7 dana lezis u bolnici posle operacije i dace ti Trodone,zodol (sada daju) i jos neke mesavine protiv bolova,moras da pisas cim ustanes da vidi lekar da je sve ok inace stavljaju ti kateter...Sve u svemu za dva meseca bices Ok Wink ali nema vezbanja sledecih 6 meseci .. nista ne smes da dizes teze od 15-20kg...pogotovo da se savijas da dizes iz ledjnog dela.. inace opet ides pod noz !
Moras i da pazis sta jedes da ne bi poceo da se gojis inace od prekomerne tezine opet zna da pukne mrezica.
Nema zezanja nije bas to laka operacija i povremeno ce da te boli na promenu vremena(mene i dan danas sevne kad krene zahladjenje ili pred kisu) jbg tako je kako je...
Inace kontrola je svakih 2-3 nedelje i posle toga mozes i ne moras da se javis na svakih 6-12 meseci ako osecas potrebu...evo ja hvala bogu nemam bas nikakve tegobe posle svega i ne idem na kontrole uopste!
POZZ I NEKA SVE  PRODJE U NAJBOLJEM REDU Smiley
« Poslednja izmena: 17. Jul 2012, 15:36:49 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


One and the only-legend!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 190
OS
Linux
Browser
Safari 533.1
Meni doca rekao da ide klasicna lokalna jer je kila mala,i da posle 2 sata idem kuci,pa posle 7 dana skidanje konaca... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Nokia 2730
Operisao sam preponsku kilu (Bruh) klasicna operacija 11 oktobra 2013.   god stavljena mi je mrezica, totalna anestezija konce su mi skinuli za 11 dana.  Za koliko bih mogao da pocnem da radim Zgibove,sklekove i propadanja ???
« Poslednja izmena: 27. Feb 2014, 21:23:59 od raxy92 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Safari 537.73.11
mob
I-mate 30 Pro
Nisam znao gde ovu temu da postavim,tako da ako se nadje mesto molim moderatore da premeste...

Ovako,receno mi je da imam ingvinalnu preponsku kilu i za nekih mesec dana idem na otvorenu operaciju.

Ima li neko iskustvo kako tece sama operacija,postoperativni tok itd itd?meni je prva operacija u zivotu pa mi je svaka info vazna.

inace doktor rekao posto je kila mala da ce mi je raditi u lokalnoj anesteziji.i to me malo plasi...da li pri lokalnoj daju neke lekice za smirenje ili slicno,da me malo osamute da ne umrem od straha Smiley

<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 17. Jul 2012, 14:15:53)



Ja sam imao u osnovnoj skoli...sve bilo normalno...uz neznatnu finansijsku intervenciju kod lekara koji je radio operaciju...inace....osim sto su zaboravili da mi daju injekciju protiv bolova....posle operacije...sve drugo bilo manje vise normalno...izasao sam drugog dana...mada je trebalo da lezim nedelju...uzasno neudoban krevet...gde se dusek pocepao totalno...i tako...prava srpska prica... Smile

Ali ja nisam bas uobicajeno normalan...tako da sve to ne vazi za tebe... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 33.0.1750.117
Operisao sam preponsku kilu (Bruh) klasicna operacija 11 oktobra 2013.   god stavljena mi je mrezica, totalna anestezija konce su mi skinuli za 11 dana.  Za koliko bih mogao da pocnem da radim Zgibove,sklekove i propadanja ???
malo ti jedna operacija ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
trebao si radit prije sklekove i trbusnjake....pa ti mozda stomak ne bi provalio trbusni zid....
kasno je sada... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Safari 537.73.11
mob
I-mate 30 Pro
A pa nije to kila... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:05:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.