Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:54:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brak, put bez povratka...  (Pročitano 12301 puta)
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
čini mi se da je, u stvari, suština pitanja činjenica da dete obično pripadne majci posle razvoda  Smile
ispravi me vrc ako grešim

Ne, ali je i taj element deo problema.
 Sustina pitanja je kako zastititi oca deteta, kako od verbalnog nasilja, tako i od nepravednog oduzimanja deteta.

Covece, ne mogu da verujem da nisam bio dovoljno jasan...ja o plocu, Sofija i jos neki o klin Smiley

Simijon je dala najkonkretniji odgovor. Ja, iskreno, osim toga, ne vidim resenje problema....a to je, recimo, neko poluresenje. Sve je to tesko dokazivo na sudu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
pa kako bilo koga zaštititi od verbalnog nasilja? svejedno da li je otac ili majka
ili tetka, sestra, baba, brat, komšija ili prijatelj

taj deo pitanja jeste generalizovan

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Problem koji pominješ ima dve moguće faze rešavanja, prvu još u braku kad se pojave nesuglasice i kad je neophodno iskreno potražiti pomoć u bračnom savetovalištu. Mojim kumovima je uspelo da poprave svoju komunikaciju, a zaista su imali velike probleme.

Druga faza rešavanja nastupa u slučaju razvoda pred centrom za socijalni rad i sudom gde zlostavljani partner, u ovom slučaju muž, mora dokazati zlostavljačku prirodu onog drugog partnera. To nije uvek lako ali je moguće, posebno ako je postojalo prethodno prijavljivanje slučajeva zlostavljanja.

Da ne bismo temu odveli tamo gde ne bi trebalo....da li neko misli da postoji jos neko resenje osim gore navedenih?

...i onog gde se pominje klanje  Smile

Citat
Sve u svemu najgore je dok brod tone sedeti na vrhu jarbola i nadati se da će naići pomoć koja nije pozvana.
Odlicna misao, samo sto se u 99% slucajeva tako i desava. O moj Boze, taman posla da se muskarac zali na zenu....sramota!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Нисам сигурна да је на суду недоказиво да је за дете боље да ( у неким случајевима) припадне оцу. Дакако, када је дете сувише мало, мајка му је много потребнија, за његов психички и емотивни развој. Ако је мајка, из неког разлога, неспособна да се брине о детету и запоставља га, сасвим је сигурно да је боље да буде код оца. Већ сам неколико пута рекла да има очева који су много боље мајке од биолошких мајки.
Како заштитити оца? Не знам, вероватно само судским путем ако је немогућ неки нормални договор са мајком детета. Знам за случај где  бивши супружници заједно учествују у бризи о деци иако не живе заједно, све решавају договором, и викенде и распусте и виђање током недеље. Иако су деца, судски, припала мајци, практично су више код оца јер он има више времена за њих. То ми је сасвим ок.
Шта радити ако мајка  у суштини и не жели децу због деце већ као средство уцене и изнуде? Борити се на суду до последњег атома снаге, али притом повести рачуна како све то може да утиче на децу.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Neki su shvatili pitanje pa opet smatraju da to nije vredno razglabanja ...

"Kako zastiti nekog ko voli da popije , da se ne napije" ... tj. mozes da ga zastitis ali ...

Da probam da se izvucem iz mojih standardno ocajnih primera i poredjenja ... to je nek drugi zivot ... ako neko ne zna da izabere dobro ( mislim na partnera za brak ... tj . decu ) , postoji verovatnoca da ce se ispaliti srpski receno ... obicno kada se to vec desi , to psiho maltretiranje kakogod da ga nazovemo, tada je izbor za delovanje vec znatno ogranicen (mislim na zastitu tog coveka).

Naravno da ce svako od nas platiti kaznu loseg izbora ...

Dakle ...
Citat
kako zastititi oca deteta
Najbolji odgovor je : Bog cuva one koji se sami cuvaju  Smile
 

« Poslednja izmena: 17. Jul 2007, 11:29:32 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
@vrcomm Pravo pitanje je zašto na jedan deo populacije brak utiče tako negativno, u smislu da zaborave kako im je bilo lepo dok su se zabavljali ili čak odu tako daleko da se zamrze. Poznato je da velika ljubav daje kasnije veliku mržnju, jer  su u pitanju osobe jačeg temperamenta. Po meni je potrebno da svako zaviri u svoju dušu i raščisti prvo sa sobom, i da pojme značenje reči [glow=red,2,300]tolerancija[/glow] ako su se već odlučili za brak.. A pretnjama nema mesta. Da li si pretpostavio kako bi supružnica tvog prijatelja reagovala kad bi znala da on daje takve izjave.........
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Naravno, i ne ocekujem da ovaj problem razumeju oni koji nemaju decu (citaj: YTP)

@vrcomm Pravo pitanje je zašto na jedan deo populacije brak utiče tako negativno, u smislu da zaborave kako im je bilo lepo dok su se zabavljali ili čak odu tako daleko da se zamrze. Poznato je da velika ljubav daje kasnije veliku mržnju, jer  su u pitanju osobe jačeg temperamenta. Po meni je potrebno da svako zaviri u svoju dušu i raščisti prvo sa sobom, i da pojme značenje reči [glow=red,2,300]tolerancija[/glow] ako su se već odlučili za brak.. A pretnjama nema mesta. Da li si pretpostavio kako bi supružnica tvog prijatelja reagovala kad bi znala da on daje takve izjave.........
Apsolutno si u pravu. I sam sam se ogradio na pocetku kada sam rekao da je taj primer posluzio iskljucivo kao parafraza.
Medjutim, opet pricamo o preventivi. Ima mnogo ljudi koji se vec nalaze u takvim situacijama...i koji ce se naci. Kako im pomoci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
cuj, kako im pomoci  Smile

ako vec ne ispostuju ono 'cuvaj se, i bog te cuva'  Smile nikad nije kasno da se prizovu pameti... elem, mislim na dobar razvod.
ako dvoje ne mogu da se dogovore, sud ce dogovoriti za njih i umesto njih.
vec smo vise puta pominjali da se neko razvodi od bracnog partnera, ali ne i od deteta...
u sustini, mislim da ljudi mnogo dizu buke oko toga kome ce dete 'pripasti'
svako ko zeli, naci ce nacina da provodi vreme i vreme sa svojim detetom  Smile bez obzira na to da li ono spava svako vece pod tim ili nekim drugim krovom  Smile
imam u uzoj porodici odlican primer kvalitetnog razvoda, tj. onakvog gde dete ne trpi... pa ako vrcu zanima, mogu mu na pp detaljnije o tome  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Hoces da kazes da bi se ti lepo osecala kada bi vidjala svoje dete dva dana nedeljno, 15 dana leti i 15 dana zimi, svakog drugog praznika...?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Уз договор, дете може да се виђа свакодневно и не мора да се сведе на тако мало дана.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:54:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.