Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Божији промисао ( Божија воља или случајност)  (Pročitano 24401 puta)
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
slazem se
kako me samo pekla savest zbog zlostavljanja, mislio sam da cu poludeti te noci. gotov sam bio, pozvao sam boga u pomoc i odjednom sam se umirio, kao malo dete koga je majka utesila zbog more, straha ili tako nesto
te uspomene mi i dan danas izazivaju stid ali ne i onakvo ludilo

a s druge strane kako sam lomio neka zenska srca... e pa gledale su boga u meni Smiley ok, nisu mi ostale duzne
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ма да, бре, ови злостављачи су неке "жешће" фаце, "богови" и слично...  Smile  Smile

У сваком случају, и овај цитат није лош:
Citat
Погледајте, љубљена браћо, - поучава блажени Августин, - никада не говорите: то ми је ђаво урадио (ту несрећу ми је нанео покварени непријатељ), већ све што ти се дешава, и добро и зло, приписуј Богу својему, знајући да ђаво не може ништа да ти уради, уколико Свевишњи Бог, Који има власт над животом и смрћу, не допусти му да ти нешто уради ради казне или твога исправљања. Казне Бог допушта за нечасне, који свесно поступају против своје савести, јавно одбацујући истину итд., а исправљање допушта на оне синове који су у нечему погрешили...
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Neko je rekao:
"Kada se molim Bogu - 'slucajnosti' se dogadjaju,
a kada Mu se ne molim - ni njih nema".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 48
OS
Windows 7
Browser
Safari 2.0.178.0
Ne mogu da verujem kakvih članova ima!!! Lik sa sebe kaže da je godlike  Smile

Na drugoj temi kaže da je potencija kao Isus Hristos  Smile

A sad vidimo da je i zlostavljač  Smile  Smile  Smile
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mislim da je početak ove teme smor žešći. Poenta je u par citata koji su već okačeni. Nem potrebes ve čitati.

Poenta je da je sve po Božijem promislu.  Smile
Shvatiće to ljudi pre ili kasnije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: H@rmonij@

Poenta je da je sve po Božijem promislu.  Smile
Shvatiće to ljudi pre ili kasnije  Smile
Naravno, tako je, sve je Bozija volja, i svi koji to shvate ne umiru, sto znaci da oni koji su umrli i oni koji ce umreti to nisu shvatili/nece shvatiti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
cini sa da ovde ima i vecih narcisa od samonazvanog godlike-a Smiley
svi smo godlike, jer ne postoji bog izdvojen od naseg JA!
jedno vreme sam govorio da moje ja nije izdvojeno od boga a sad obrnuto - i bog je deo mog ja
ovo drugo zvuci narcisoidnije al meni licno nosi vecu obavezu i odgovornost, nema vise boga idola kome prepustam da misli umesto mene a ja da radim sta hocu i da mu trazim oprost i ispunjavanje zelja
to o zlostavljanju, bio sam maloletan tada, ne tolko dete al ok, nemam opravdanja za to
to o Isusu sam rekao da sada imam godina kao on na raspecu, a to o potenciji se odnosilo na pravu potenciju, shala naravno Wink

lepo eyepheelYU, samo se bojim da se to neumiranje odnosi na duh, a na telo... not too sure.
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Све је Божија воља па тако и то да човек има слободну вољу и то да та човекова слободна воља има последице и да те последице нису увек према човековој вољи, тј. да ће човек одговарати за све што одлучи да уради, на овај или онај начин.

У сваком случају, лек је престати чинити лоша дела, а то неки још зову и покајањем.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Све је ствар међуутицаја. Божја интервенција ће бити блажа уколико су услови задовољавајући и обрнуто. 
« Poslednja izmena: 09. Nov 2009, 20:57:14 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
HTC Wildfire S
Ne mogu da verujem kakvih članova ima!!! Lik sa sebe kaže da je godlike  Smile

A zašto da ne...  Smile

When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
-- Peter O'Toole
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
cini sa da ovde ima i vecih narcisa od samonazvanog godlike-a Smiley
svi smo godlike, jer ne postoji bog izdvojen od naseg JA!
jedno vreme sam govorio da moje ja nije izdvojeno od boga a sad obrnuto - i bog je deo mog ja
ovo drugo zvuci narcisoidnije al meni licno nosi vecu obavezu i odgovornost, nema vise boga idola kome prepustam da misli umesto mene a ja da radim sta hocu i da mu trazim oprost i ispunjavanje zelja
to o zlostavljanju, bio sam maloletan tada, ne tolko dete al ok, nemam opravdanja za to
to o Isusu sam rekao da sada imam godina kao on na raspecu, a to o potenciji se odnosilo na pravu potenciju, shala naravno Wink

lepo eyepheelYU, samo se bojim da se to neumiranje odnosi na duh, a na telo... not too sure.

Tebi su "obrnute" identicne situacije, da li su za tebe razlicite situacije "jednake" ?
Tvoj strah nema nikakve veze sa onim sto je rekao Isus/Stari Zavet, a rekao je da se u vecnost prelazi
samo iz zivota, a ovo telo je jedina forma i oblik covekovog zivota, Jovan 12:25
" Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sačuvaće je za život večni. "
"Sacuvati dusu" znaci ostati u zivotu, dusa je zivot - osecaj prisutnosti.
Grob nema osecaj, bas kao i svaka druga mrtva materija.
"Mrzeti svoju dusu" znaci nepostojanje ego-a, i smrt je zagarantovana svima onima koji veruju u
ego/"slobodnu volju".
Citat: bjbojan
Све је Божија воља па тако и то да човек има слободну вољу и то да та човекова слободна воља има последице и да те последице нису увек према човековој вољи, тј. да ће човек одговарати за све што одлучи да уради, на овај или онај начин.

У сваком случају, лек је престати чинити лоша дела, а то неки још зову и покајањем.
Ti vise nego ocigledno ne shvatas sta definise rec "SVE". Ako je SVE Bozija Volja, onda nista ne moze da bude "covekova volja". Kako ne vidis zivotinjsku volju ili volju prirode.
Kakav "ovaj ili onaj nacin" ? Sve sto ja vidim je zivot i smrt, zivot - nagrada, smrt - kazna, i svaki zivot koji je
zavrsen je samim tim bio kazna. Poenta cele biblije je covek i njegovo postojanje koje nema smrt, nego ima vecnost.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.