Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:36:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: boot pitanje  (Pročitano 2745 puta)
25. Feb 2010, 01:14:54
Ucesnik diskusija


toliko sam kuul da owce broje mene pre spawanja :)

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 5200
na svom racunaru imam instalirana 3 operativna sistema win xp, win 7, i ubuntu 9.04. prvo je instaliran xp tj jos od kako sam kupio racunar xp stoji na njemu nisam ga ni tako, pa sam malo kasnije instalirao win 7 i sad pre neki dan ubuntu. naravno, sva 3 sistema za sad mi rade perfektno, nisam imao problema jos a nadam se da ih necu ni imati. Jedina stvar sa kojom nisam zadovoljan to je boot pre ulaska u operativni sistem, znaci komp kad pocne da ocitava boot imam 5 opcija da biram u koji cu operativni sistem da udjem tj imam:
- Ubuntu 9.04 kernel generic
- Ubuntu 9.04 kernel generic (recomend) valjda mrzi me sad ponovo da resetujem kompp da bh video tacan nayiv
- other operating sistems
- windows vista (loader)
S tim da kad odem na widnows vista (loader) tamo imam 3 opcije da biram u koji cu windows win xp win7 i win 7 (samo da napomenem da mi se ponavalo dve win 7 i dok nisam imao instaliran ubuntu). I kad ulazim na ubuntu izbace neki erori a ovako sistem radi skroz ok (okacio sam slike sto sam slikao sa telefona pa mozete videti otprilike  cemu je problem). Dakle kao i sav normalan svet zelim da pre nego sto cu odabrati sistem kojem zelim da pristupim dobijem opcije za biranje:
win xp
win 7 i
ubuntu
Veoma bih vam bio zahvalan od pomoci ako bi ste bilo sta ucinili... :S

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Fotografija007.jpg
(1969.47 KB, 2560x1920)
Fotografija008.jpg
(1963.9 KB, 2560x1920)
IP sačuvana
social share
Blaza-D-Boy
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
cekaj nekog iskusnijeg...ja znam da linux ima svog grub loader..i da mi je zbog toga prsla vista....pa sam sada samo stavio win7 i vista..stvarno nemam iskustva sa tim...a voleo bih da pomognem... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Prvo, ako imas neki USB ili usb uredjaj utaknut, izvadi ga, prikikom paljenja PC-a.To ponekad "ubije boot". Znam kako to izgleda u Mandrivi (ali je generalno isto u svim linuxuma).
Udju u ubuntu kao administrator , pa sistem , boot laoder i tamo lepo nadjes sta zelis da mountujes u b. loaderu. Moras samo pre toga da znas kako su ti obelezene particeje kog sistema, nap. ubuntu je verivatno sda ili sda1, (sad zavisi da li je sve na istom hardu, ako jeste 1. win je sda1 , a drugi sda3, ako nije onda su winovi recimo sdb1, sdb2, ako imas 3 harda sdb1 i sdc1).
Ostale linije izbrises, ostavis samo linux safe mod, ubuntu i windowse koje si obelezio.Zatim restart.Tako bi po pravilu trebalo da radi.
Ako ne radi,a postoji sansa, onda ponovo instalacioni disk ubuntua, sve ostavis isto prilikom instalacije, a samo leepo uradis gore opisano u instalaciji samog boota. (Dakle problem je sto jos kod instalacije linuxa mora dooobro da se obrati paznja kad se dodje do boota!) Nadam se da sam bar malo pomogao...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


toliko sam kuul da owce broje mene pre spawanja :)

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia 5200
ili na ubuntu nema boot loader ili ne  mogu da ga pronadjem, mada pronasao sam jedan boot fajl u kojem su opisane sve one opcije koje mi se pojave u toku boot-acije. to je fajl filesystem/boot/grub/menu.ist , mada tu u folderu grub ima jos fajlova tipa: stage1, stage2, minix_stage1_5, device.map, .... ali ne mogu da otvorim sve tj otvorim samo menu.ist ,  a pronsao sam na internetu da ti fajlovi mogu da se otvore, cak sam video i na youtub da se taj fajl otvara. evo slike sta izbaci kad pokusam da otvorim neki od tih fajlova:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

screenshoot.jpg
(723.32 KB, 1920x1080)
« Poslednja izmena: 25. Feb 2010, 19:30:53 od inspektor blaza »
IP sačuvana
social share
Blaza-D-Boy
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 681
Zastava Banja Luka
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
LG SPIRIT
Moras da otvoris kao root, da bi mogao da mjenjas.
sudo nautilus
Ali prije toga probaj da instaliras startupmanager, pa probaj sa njim.
sudo apt-get install startupmanager

U sad sam skontao, ne znam da li ces da rjesis ovo sa startupmanager.
Sa njim mozes da odredis boot prioritet. A kod tebe kad kliknes na win vista loader dobijes opcije koji ces win da biras. Kao da imas dva grub-a.
« Poslednja izmena: 25. Feb 2010, 20:54:56 od cetvorooki »
IP sačuvana
social share
i love rekbu
Od svog posla koji završim, uvjek je vredniji onaj koji nisam završio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


toliko sam kuul da owce broje mene pre spawanja :)

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia 5200
resio sam problem za linux, vic je bio u:
ulogovati se na root komandom
Kod:
sudo su
nano /boot/grub/menu.lst
sacuvati: Ctrl+O pa Enter
ili postiji i malo laksi nacin
Kod:
sudo su
gksudo gedit /boot/grub/menu.lst
i obrise se sve ono sto je ne potrebno
medjutim, mogu da obrisem i opciju windows vista (loader) ali onda necu moci da prostupim windows platformi
IP sačuvana
social share
Blaza-D-Boy
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


www. damir88.blogspot. com

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia 6500s
E ovako, ja imam otprilike isto sve kao ti, samo mnogo vece probleme  Smile
Imam jedan hard podeljen na nekoliko particija, na jednoj xp, drugoj win7, trecoj ubuntu!

Pre nekoliko dana je poceo xp pri startovanju da izbacuje plav ekran sa nekom greskom i cim se restartuje lagano radi, znaci uvek iz druge!
E od juce uopste ne startuje vise, samo crn ekran, ne krene ni load windows ,
nece ni last good, ni safe mode, niti bilo koja druga opcija!
radio sam  repair, fixboot, chkdsk i nista se ne menja!

Problem je sto mi od tad ni win7 ne radi vise, ne mogu da ga startujem nikako, prodje loading ali kad treba welcom screen samo plavi ekran, dump memory i restart!

Preko ubuntu cd-a mogu da koristim sve podatke, znaci hard disk radi!

ne znam sta da mu radim vise  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


toliko sam kuul da owce broje mene pre spawanja :)

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 5200
ne znam sta da ti kazem, sacekaj nekog iskusnijeg.
IP sačuvana
social share
Blaza-D-Boy
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
Pa jedino da slikas taj BSOD, ako mozes i da postavis ovde. Ko zna sta je win istripovao, moja ti je preporuka, ako nemas vazne podatke, odradis reinstalaciju i instaliras jedan win i linux.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


www. damir88.blogspot. com

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 6500s
pa imam ubuntu i sada nov win7, ali hocu da osposobim nekako xp bez reinstalacije i brisanja  Smile
sve sam zivo pokusao i dalje samo crn ekran, nista ne ucitava, samo se zaustavi tu i kraj! kao da ne postoji  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:36:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.183 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.