Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:21:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: boot loader sta li vec  (Pročitano 3768 puta)
10. Avg 2011, 19:24:21
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 279
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
HTC wildfire
pozdrav svima
koristim win 7 home premium 64-bit iz poslovnih razloga zato sto ne mogu da instaliram sve drajvere koji su mi potrebni bio sam primoren da instaliram jos neki sistem sa 32-bit, odabrao sa isto win sedam ali ultimate, sve je odradjeno kako treba nego samo jedan mali problem imam, a to je da pri ukljucivanju racunara zeleo bih da me pita u koji win hocu da udjem u 64 ili 32, posto sam zadnji instalirao 32, automatski se u njega odma uloguje, pa bih vas zamolo ako mozete da mi date puitanju kako da sredim da odabiram sisteme, ako se dobro secam to ide nesto preko run, pa se kucaju neke komande... :S
IP sačuvana
social share
Koliko problema u zivotu imam, nece mi biti ni 5 burek foruma da ih sve rese!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia N97 Mini
Desni klik na my computer -> Properties -> Advanced system settings -> Jezicak Advanced -> Dugme "Setting" pod Startup and Recovery

Vidi pod "Time to display list of operating systems" da nije mozda destiklirano ili 0...

Ako jeste... Stikliraj i namesti npr 5... Znaci 5 sec ce ti biti meni za izbor sistema...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 279
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
HTC wildfire
ne nije, stoji na 30 sec. mislim da za to ima neki poseban fajl koji se nalazi u windows glavnom particionom fajlu, i on je u .txt formatu pa u notebuku se samo edtuje za to, sta kako i koliko sec,  ne mogu da se setim kako se taj fajl tacno zove, nisam to radio godinama i godinama, kako se stvari brzo zaboravljaju, jel se i vama tako desava ili definitivno imam problem sa inteligencijom Smile
IP sačuvana
social share
Koliko problema u zivotu imam, nece mi biti ni 5 burek foruma da ih sve rese!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia N97 Mini
@respect99, hehe, ja sam jos mlad da bih zaboravljao :p
Negom fajl se zove boot.ini koliko se secam... Ako se niko ne javi ovih "sati", cu ti nadjem nesto vise o tom fajlu i editovanje istog...


Pogledaj OPTION TWO
http://www.sevenforums.com/tutorials/2282-default-operating-system-change-default-boot-os.html
« Poslednja izmena: 10. Avg 2011, 22:52:08 od Milan97 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
Siemens C55
boot.ini je bio na xp-u koliko sam upucen ne postoji na sedmici sada se zove BCDedit koliko ja znam  Smile a kako mozes da ga sredis ne znam napamet a nemam vremena sad probaj da izguglas malo o BCDEdit-u ili sacekaj da se javi neko ko  zna vise o tome  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia N97 Mini
Paaa, ja sam mu dao link za editovanje boot load-a...
Evo ponovo ako nije video jer sam editovao post...

Kod:
Pogledaj OPTION TWO
http://www.sevenforums.com/tutorials/2282-default-operating-system-change-default-boot-os.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 279
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
HTC wildfire
da jeste setio sam se, to sam radio na xp u medjuremenu sam se priseto za boot.ini nema tog kod win 7 sad sam prosao, @Milan97 hvala za link sacu da probam, nisam jos pogledao.
nego googlovao sam po netu pa sam hteo da proba preo easy bcd i pogledajte, kaze da nemam dva vidnowsa? kako je to moguce? jel moguce da ne moze biti instalirana dva windowsa 32 bit ultimate i 64 bit home premijum? nije se valjda sve pretvorlo prilikom instaliranja u 32 bit ultimate?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled.jpg
(81.25 KB, 604x489)
IP sačuvana
social share
Koliko problema u zivotu imam, nece mi biti ni 5 burek foruma da ih sve rese!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 279
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
HTC wildfire
@Milan97 evo isti dokazni materijal ( al na tvoj nacin, tacnije link koji si preporucio) ladno nema windowsa drugog? kako da pristupim podacima iz prethodnog windowsa idem tamo na usere ali ne dopusta da pristupim, jel moze preko safe modea?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled1.jpg
(71.27 KB, 445x541)
« Poslednja izmena: 10. Avg 2011, 23:30:15 od respect99 »
IP sačuvana
social share
Koliko problema u zivotu imam, nece mi biti ni 5 burek foruma da ih sve rese!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
Siemens C55
jel prilikom instaliranja 32 bita formatirana c particija? kako i na kojoj particiji su instalirani sistemi?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows 7
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia N97 Mini
Cek, je l' se tebi sad dize 32- bita ili 64- bita?

I, kao sto kaze breza5, je l' su bile obe particije formatirane pre dizanja sistema (msm, C:/ je naravno bila), a da li su formatirao i D: ili neku drugu, msm na onu na kojoj je sistem...

Da li se sistem nalazi u x:/windows
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:21:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.