Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:19:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bondage  (Pročitano 29956 puta)
21. Jul 2008, 19:23:35
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
BDSM (bondage & discipline, sadism & masochism)

 
Možda vam zvuči nevjerojatno, ali BDSM prakse mogu se naći u gotovo svakoj vezi ili odnosu. Jeste li ikada razmišljali o tome da zavežete partnera/icu šalom, maramom ili kravatom za krevet? Ili to učinili? Male doze dominacije i submisivnosti nalaze se u svima nama, samo što su takve želje kod nekih razvijenije nego kod drugih. I neki ih odlučuju prakticirati.   

 
BDSM mogu prakticirati ljudi svih seksualnih orijentacija. Dok mnogi prakticiraju BDSM u privatnosti te ne dijele svoje preferencije s drugima, postoji i velik dio BDSM zajednice koji se socijaliziraju s drugima koji prakticiraju BDSM. BDSM zajednica može se gledati kao subkultura unutar mainstream društva; o uključenosti u BDSM aktivnosti ili dominantne/submisivne veze govori se kao o lifestyleu odnosno životnom stilu. Bilo da se radi o velikim ili malim gradovima, postoje organizacije gdje se ljudi BDSM interesa mogu nalaziti da bi učili, dijelili iskustva i prakticirali. Takve grupe su većinom underground, ali kako se predrasude u društvu mijenjaju grupe polako izlaze u javnost. Većina pripadnika BDSM zajednice se u njoj osjećaju prihvaćenijima te da se poštuje njihova različitost.

 
            BDSM je termin koji obuhvaća brojne, međusobno povezane uzorke seksualnog ponašanja, od kojih su nazivi za glavne podgrupe sadržani u skraćenici BDSM:

Bondage (B)- vezivanje
Bondage & Discipline (B&D)- vezivanje i disciplina
Domination & Submission (D&S, DS, D/S, D/s)- dominacija i podložnost
Sadism & Masochism (ili sadomasochism) (S&M, SM)- sadizam i mazohizam
        Mnoge prakse BDSM-a su one koje su, izvođene u neutralnom ili ne-seksualnom kontekstu, smatrane neugodnima ili nepoželjnima. Na primjer, bol, tjelesno sputavanje i služenje, tradicionalno su prakse koje se nameću osobama protiv njihove volje i na njihovu štetu. Međutim u BDSM-u ove aktivnosti se događaju s pristankom uključenih osoba te za uzajamni užitak. Naglasak se ovdje mora staviti ne samo na pristanak, već na informirani pristanak koji je također poznat pod kraticom SSC (safe, sane & consensual- sigurno, zdravo-razumski i s pristankom); što znači da osobe koje se upuštaju u BDSM aktivnosti moraju biti svjesne rizika koji ide sa njima.

              Na psihološkom nivou, većina BDSM igre uključuje igru moći i dominacije u raznim oblicima. Ta moć se obično manifestira fizički i verbalno; obraćanje dominantnom sudioniku/sudionici s “Gospodaru/Gospodarice” te stavljanje ovratnika na vrat submisivnog odnosno podložnog. “Robovi” s ovratnicima imaju obaveze i dužnosti prema dominantnima koje variraju od umjerenih do ekstremnih. Razmjena moći uvijek treba biti dogovorena- prije početka igre sudionici raspravljaju o svojim psihološkim i tjelesnim ograničenjima te ustanovljuju sigurne riječi (riječi koje označavaju prestanak scene), te razrađuju kojim će se aktivnostima baviti. Budući da neke scene uključuju takve uloge koje od sudionika zahtijevaju opiranje- riječi kao što su “ne” ili “stani” mogu biti shvaćene samo kao dio uloge te stoga sigurne riječi trebaju biti neke riječi koje se inače ne bi izgovorile tijekom scene (npr. banana ili autobus ). Nekada se koriste i boje semafora; “žuto” znači “približavaš se intenzitetu ili aktivnosti koju ne želim iskusiti, promijeni smjer scene” dok “crveno” znači “odmah stani i oslobodi me”.

                     Dominantna osoba ne mora uvijek biti dominantna, a isto vrijedi i za submisivnu; osobe koje prakticiraju BDSM  nekada vole i zamijeniti uloge.

              BDSM može uključivati aktivnosti kao što su pljeskanje, bičevanje, štipanje, ponižavanje, vezivanje, erotsko uskraćivanje i sve ostalo što vam padne na pamet. Mnoge prije navedene prakse koriste se kao dio BDSM scene. Na tjelesnom nivou BDSM često uključuje nanošenje boli iako bez nanošenja stvarne ozljede. Takve aktivnosti stimuliraju otpuštanje hormona endorfina što stvara ugodan osjećaj, poput osjećaja koji se javlja nakon fizičke aktivnosti ili orgazma. Submisivne osobe često nekon scene doživljavaju tzv. sub-stanje kojeg mnogi smatraju ugodnim. Uspješna BDSM scena ovisi o sposobnosti dominantne osobe i o tome da submisivna osoba uspije dostići primjereno stanje uma.

  BDSM može i ne mora uključivati seks bilo kakve vste, može i ne mora uključivati igranje seksualnih uloga, a dominantan, odnosno, submisivan položaj osoba u sceni ne mora određivati njihov odnos u svakodnevnom životu Smile


<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora machakz (Vreme: 22. Jul 2008, 09:32:08)
« Poslednja izmena: 25. Jul 2008, 14:38:47 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N97
Ne volem, moje i njene ruke su mi u vrhu liste prioriteta.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Au svi junaci nikom ponikose...
Dakle sta vi mislite od bondage?
Psiholozi da vas cujem.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Ne znam sta da kazem.. ko voli nek` uziva.. Pretpostavljam da ljudi upraznjavaju BDSM iz dva razloga, jedan je zato sto ih to jednostavno "pali" bez ikakve dublje psiholoske pozadine.. a drugi da su u pitanju neka stanja identiteta, pa je potrebno bar u sexu uspostavljati kontrolu (ili biti kontrolisan)..

Citat
  BDSM može i ne mora uključivati seks bilo kakve vste, može i ne mora uključivati igranje seksualnih uloga, a dominantan, odnosno, submisivan položaj osoba u sceni ne mora određivati njihov odnos u svakodnevnom životu

Upravo.. Prilicno sam ubedjen da nemali broj direktora i ostalih ljudi na komandujucim polozajima vole da upraznjavaju BDSM da bi imali osecaj da i onu mogu biti kontrolisani (podsvesno).. Primer: Adolf Hitler
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5493
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC trophy
... Osim pertli na cipeli nisam nikoga vezivao ...
... Meni je to mnogo glupo ... ne bih mogao uzivati, a da znam da mi je partnerka nemocna i vezana ...
... isto tako da mene neko veze ...
... mada ako neko to voli ... nek uziva ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Citat
ne bih mogao uzivati, a da znam da mi je partnerka nemocna i vezana ...

u tome i jeste sva draz  Smile

vremenom klasican sex sa istim partnerom postaje sve manje interesantan sto stvara prostora za malo maste i produbljivanje odnosa
« Poslednja izmena: 22. Jul 2008, 08:15:37 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
coveece staga modova ovde veceras koga vi hapsite? Smile
ja sam ok sa bondage  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5493
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC trophy
... pa sta da radim sa vezanom osobom ???
... mislim, valjda bi trebalo da i ona mene dotakne ...

coveece staga modova ovde veceras koga vi hapsite? Smile
ja sam ok sa bondage Smile

 Smile danas su moderna hapsenja ...
« Poslednja izmena: 22. Jul 2008, 08:27:22 od kinkel »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
to ovde u USA devojke vole dragi moj.
ne znam da li je moda ili jednostavno vole nesto ovog tipa

Mislim da vole da se prepuste muskarcu totalno.
Zasto je tako ja stvarno ne znam ali svaka 3-4 je ovde ok sa tim
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
To je tradicija iz Japana... tako da ste vi iz SAD... obicni plagijatori...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:19:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.