Maс: Срби морају објаснити дјеци да је бомбардовање било исправно! 31. 10. 2010. - Срби морају својој дјеци да објасне да је бомбардовање било исправно
“Морам да критикујем власти у Србији што и саме још увијек користе термине попут “НАТО бомбардовања”. Замислите да шетате улицом Кнеза Милоша и да вас ваше дијете упита: “Тата, ко је ово урадио?”. Ви ћете му одговорити: “НАТО”. И шта онда очекујете од тог дјетета да мисли о НАТО? За разлику од тога, ја сам као младић у Њемачкој гледао рушевине у мом граду, али ја нисам мрзио оног ко је ту учинио јер је било оних који су могли да ми кажу зашто је то учинио”, изјавио је Мас.
Он је истакао да је, и поред тога, “ова земља много другачија него прије три године, када су хулигани напали моју амбасаду”.
“Било ми је топло око срца када сам видио ДС, СНС, СПС, Г17 и ЛДП на састанку са Гвидом Вестервелеом како сложно изјављују да им је интеграција у Европску унију приоритет број један. То је фантастичан напредак у односу на прије три године”, истакао је Мас.
Он је инсистирао на томе да су питања ЕУ и НАТО повезана. “У случају Србије, логично је да прво постане чланица ЕУ, па тек онда на средње и дуже стазе постане чланица НАТО. Логично је да једна чланица ЕУ послије одређеног времена постане чланица НАТО. Питање чланства Србије у НАТО није “да ли” него “када”, оцијенио је њемачки амбасадор.
Мас је учествовао на конференцији “Србија, Западни Балкан и НАТО – ка 2020. години”, 28. октобра, која је окупила водеће про- НАТО снаге у Србији, амбасадоре САД и Њемачке и шефа делегације ЕУ у Србији Венсана Дежера. Извор:Vostok. rs Ко кога овде прави лудим?!
Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu
Zodijak
Pol
Poruke
15304
Zastava
Windows Vista
Safari 5.0.2
Alcatel
Tekst odavno objavljen na ovom forumu, a mislim da je posebnu temu besmisleno otvarati. Gambi glasali bi za Šekija, ali nema biračko mesto Šekeveningenu.
svaka odgovorna vlada bi na ovakvo ponašanje ambasadora reagovala. Neke zemlje bi ga zamolile da ode u svoju zemlju i ne vrati se više. neke druge zemlje bi zvale na ribanje i divljanje. I predsednik Tadić će sigurno reagovati sad kad se vratio iz Hrvatske i izviniće se masu i natou što su morali da nas bombarduju.