Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bolesnika triput vraćali kući, umro ispred bolnice  (Pročitano 495 puta)
13. Dec 2013, 15:00:29
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Bolesnika triput vraćali kući, umro ispred bolnice

Sonja Todorović/ Ivan Popović    | 12. 12. 2013. - 21:11h | Foto: RAS    |
Pacijent S. N. (72) iz Majdanpeka preminuo je u subotu na ulazu u Opštu bolnicu Majdanpek, iako je tog dana već dolazio kod lekara koji ga nisu zadržali na lečenju. Zbog jakih bolova u stomaku, koji su trajali mesec dana, lekari su ga čak tri puta pregledali, ali svaki put su ga vraćali kući, saznaje “Blic”.


Nije hteo da zadrži pacijenta, dr Nikola Stefanović

- U subotu oko 17 sati pozvao me je čovek da privatno pregledam njegovog bolesnog dedu. Otišao sam i zatekao pacijenta u teškom stanju i u životnoj opasnosti. Imao je jake bolove u stomaku, bez svesti i sa kliničkim znacima pucanja nekog šupljeg organa u trbuhu. Nakon što sam mu ukazao hitnu pomoć, predložio sam porodici da ga hitno prebace u bolnicu na lečenje. Kontaktirao sam i s dežurnim lekarima u Opštoj bolnici Majdanpek i sve mu objasnio - tvrdi za “Blic” dr Milutin Milošević, hirurg koji je privatno pregledao S. N.

Iako je sanitetsko vozilo brzo stiglo, S. D. je preminuo na ulazu u bolnicu, iz koje ga je istog tog dana otpustio dr Nikola Stefanović.

Raspitujući se o slučaju, doktor Milošević je saznao da je pacijent pre mesec dana, zbog različitih tegoba, bio takođe upućen u Opštu bolnicu Majdanpek iz zdravstvene stanice u Donjem Milanovcu, ali da tamo nije bio primljen. Svaki put ga je pregledao dr Nikola Stefanović, doskorašnji direktor ove bolnice, koji ga je i otpuštao na kućno lečenje.
 
Kod:
Slučaj 1 S. N. (72) iz Majdanpeka preminuo je u subotu, 7. decembra, ispred ulaza u bolnicu. Rodbina ga je tri puta za mesec dana dovodila kod lekara, ali je on svaki put otpušten kući uz terapiju.
Slučaj 2 Denis Antevski (24), izboden nožem, preminuo je 5. januara 2012. Nakon operacije prebačen je na intenzivnu negu. Sve je delovalo, dobro, ali je iznenada preminuo.
Slučaj 3 Lovac Branislav Stević (54), preminuo 1. februara 2012. Imao je prostrelnu ranu na stomaku. Bolnica u Majdanpeku odbila je da ga primi i uputila ga u bolnicu u Boru, a on je preminuo u putu.
- S. N. se zdravstveno stanje konstantno pogoršavalo, pa je pre nedelju dana ponovo bio upućen u istu bolnicu. Pregledao da je isti doktor, i uz propisanu terapiju, vratio ga kući. U subotu ujutru njegovo stanje je bilo izuzetno teško, opet ga je isti doktor pregledao - tvrdi dr Milošević.

Doktor koji ga je pregledao, dr Nikola Stefanović, kaže da je S. N. toga dana bio agresivan, uznemiravao pacijente i čupao infuziju. - Mi ne možemo da zadržavamo bolesnike u bolnici kada ne žele da ostanu. O tome sam informisao i porodicu - ističe dr Stefanović.

Kako “Blic” saznaje S. N. je u nedelju sahranjen, a njegova porodica, s kojom smo stupili u kontakt, nije želela ništa da komentariše.

Nije prvi put da se tako nešto desi. Tokom 2012. godine u ovoj bolnici je pod sumnjivim okolnostima preminuo Denis Antanevski (24) nakon operacije, a Branislav Stević je, uprkos ozbiljnim povredama, poslat u bolnicu u Bor, a tokom prevoza podlegao je povredama.
 
Direktor: Bio sam na putu

Direktor bolnice u Majdanpeku kaže da je bio na službenom putu kada se desio ovaj slučaj, ali tvrdi da nikakvog propusta nije bilo, s obzirom na to da se nije radila obdukacija. „Pacijent, prema izveštaju lekara, nije bio živ kada je dovezen u bolnicu. O detaljima vraćanja pacijenta najpreciznije može da kaže doktor koji je radio taj slučaj“, kaže direktor Zoran Milošević.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung GT-S7580
Kao i uvek ne zna se ko šta priča.. krivicu svaljuju jedni na druge.. Inače sam video da su na hirurgiji vezali jednog pacijenta, čupao je kateter.. možda je s infuzijom drugačija priča..  Smile

Citat
Nije prvi put da se tako nešto desi. Tokom 2012. godine u ovoj bolnici je pod sumnjivim okolnostima preminuo Denis Antanevski (24) nakon operacije

A po čemu su ta dva slučaja slična?

IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.