Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24 25 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bogovi sutrašnjice: Kako izgleda budućnost religije  (Pročitano 83216 puta)
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Moral ne obuhvata samo gadne stvari. Nemoralno je npr jesti sladoled ispred siromašnog deteta... Ili nije? Tvoja odluka.

A to je noguće raditi ili ne raditi i tokom ratnog stanja

Pa moguće je, ali ovaj gore primer je više vezan za empatiju i za ono kao zabole me levo jajce za sve oko mene. Sećaš se kad su skinsi ubili onog malog ciganina ispred neke posluge, pa se posle javio neki njihov drugar koji ni trunke žaljenja nije imao za tog cigu negu mu je bilo žao što će njegovi drugari da trunu u zatvoru zbog jednog cige.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
1) Nema šta da bude za mene, tebe i njega.

Ako ti neko nešto naredi i ti to uradiš zbog naredbe i ne razumeš zašto tako treba ili uradiš to samo zbog toga da ne bi išao u pakao onda to nije moral. To je svima jasno. Osim onom zaostalom teodoru.

То јесте морал. Свако правило, принцип, норма која одређуе шта је исправно, праведно итд. јесте морал. Не видим како нечије поступање или непоступање из било ког разлога да ли се плаши казне или једноставно ето ''осећа'' да је то исправно негира да је тај принцип морал. То је као да кажеш да је закон закон само ако га људи поштују без казне али ако га поштују због страха од казне онда није закон. То нема никаквог смисла.

Морални закони, принципи, обичаји да се сматрају моралом уопште не утиче да ли ће људи да поступају по њима из страха или из унутрашњег осећаја. Ако они прописују нека понашања као лоша а нека као добра, праведна од неправедна она су морал и готово.

2) Ali moralan, normalan čovek neće ubiti drugog čoveka samo zato što mu je tako naređeno. Nego zato što imaš neku savest i empatiju u sebi + to je društveno neprihvatljiva akcija. Ubićeš možda u samoodbrani, ali to je onda izvan morala.

Većina nacista se branila na sudu posle WW II da je samo slušala naređenja, pokušavajući da sa sebe skinu odgovornost od zločina koji su uradili.

U drastičnom slučaju ako pod pretnjom pištolja na slepoočnici čovek uradi neko nedelo, tada je besmisleno pričati o bilo kakvom moralu.

Све је то лепо лептирићи у стомаку и то али та савест...њу је друштво изградило. Ел знаш како је изградило јер кажњава и санкциониште таква понашања. Да није тако не би твоја савест знала уопште разлику од лошег и доброг. За савест лоше=казна добро=награда. Ко код кера кад га дресираш и он види аха казна то је лоше опа награда то је добро. Ипак смо и ми само животиње... Smile


3) Koristiš reč U SVAKOM SLUČAJU = za tebe, za mene, za peru, za lazu za svakoga. Nisam ja naporan nego ti ne znaš značenje reči. Pa kad si rekao u svakom slučaju mora da postoji nešto izvan čoveka i društva ja sam rekao da ne mora. I da moral nije došao spolja nego iznutra čovekove svesti i čoveka kao društvenog bića.

Не, него ако прочиташ цео пасус користим реч у сваком случају за у сваком од наведена два случаја. Они који заснивају универзални морал на богу и они који заснивају универзални морал на еволуцији.


Inače za jevrejskog boga jahvea moral ne postoji. Bole ga levo jajce da na sebe primeni sopstvena pravila. A pošto ga se ni jedno od tih pravila lično ne tiče i ne dotiče i ne može da ih doživi na isti način kao čovek to je čak i dokaz da ih on (jahve) nije izmislio.

Ти као да си доказао да јахве постоји па сад доказујеш да морал није јахве измислио. Smile


« Poslednja izmena: 15. Apr 2020, 17:11:39 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Samo da napomenem da mislim da savest samo delom gradi društvo.

Mi kao društvena bića imamo urodjenu sklonost da razvijamo moralna osećanja. Sećam se kad sam se kao baš mali igrao i ubijao vatrene stenice na lipi. Posle dva dana je počela da me grize savest. Niko me nije video i rekao mi da to ne radim. Od tada izbegavam da ubijam bube
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Па није ти рекао конкретно за те бубе али си сигурно већ оформио морални принцип да је убијање лоше путем социјализације и то си само применио на друге животиње... Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Ali zato muve, bubašvabe, komarce i žute kućne mrave tamanimo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nikad nisam ubijao ljude pre toga nit sam imao neku ideju o tome. To mi je jedno id prvih secanja imao sam 3 godine
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Svi ekstremisticki pokreti koji su ikad postojali...

Su iskljucivo omladinski...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Ono šta se dešava kad neuki moler iz malog mesta sa juga Srbije pokušava da razmišlja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Iako je sam epizoda.. meh... Vilijem briljira...  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Копира Растија из Детектива... Smile
« Poslednja izmena: 20. Apr 2020, 17:38:29 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24 25 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.