Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:37:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog - politicki nekorektan !?  (Pročitano 14372 puta)
26. Mar 2006, 23:58:20
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vernici, kako to da kod vas ne postoji sumnja; na dali postoji imaginacija u koju verujete
(imaginacija je korisna jer moze dovesti od stvaralastva i umetnosti); vec dali ste na pravoj
strani. Mislite li da je bog politicki korektan? Meni to gledajuci sa strane deluje kao dobro
izmontirana marketinska propaganda. Boziji mediji govore: Ja sam bog, najveci, najbolji, obecavam vam raj
ako glasate za mene (iako sam vas vec jednom proterao odatle), ja sam jedini pravi,...
Nikako nesmete da glasate za satanu, on je gadan, pokvaren, crven, ima rogove, mala deca ga se plase,
ima vile, ako glasate za njega zivecete lose u najgorim uslovima u paklu, kuvacete se u loncu,...
(to se zove uklanjanje konkurencije i to smo vec culi i na TV-u)
Dobri bog ima toliko medija (crkava,sinagogi,dzamija...) a opaki satana skoro nista; sacicu jadnih umetnika koji su se izgubili na pola puta.
Gde je tu politicka korektnost? Videli smo svi sta dobra propaganda moze da ucini !!!
50-50 bi bio fer odnos; pa nek i satana kaze sta ima - mada ce mu trebati dosta da popravi reputaciju zbog antipropagande koji se sproveo bog
Dajmo sansu i onima koji se necuju i koji nemaju sansi da se cuju. (bog ima monopol ka komunikacijama sa ljudima)
Ponavljam pitanje vernici, jeste li se zapitali ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
(vera + vlast) x manipulacija + reklama= dobitna kombinacija

primer:
Konstantin Veliki, koji se u pravi cas priklonio hriscanstvu i pod Hristovim znamenjem pobedio protivnike i 'stvorio' carstvo,
a sam nije bio hriscanin, tj. nije ispovedao hriscanstvo
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Znas li ti sta je uopste koristoljublje? Kako je Konstantin osnovao carstvo? Ko mu je pomogao? Jel samo on imao od toga koristi? Nije. Zaceo je Vizantiju, majku cele hriscanske evrope.

Svetom caru Konstatinu pripradaju velika dela kao sto je proglasenje hriscanstva kao drzavne religije ravne sa paganskom cime je i prestao progon hriscana, i sazivanje prvog nikejskog sabora gde je jasno osudjeno jereticko ucenje i potvdjeni(ne izmisljeni) dogmati hriscanske vere, sto je u kasnijem perisodu dopsrinelo nesalomivosti hriscanstva ma ko ga uganjetavao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
(vera + vlast) x manipulacija + reklama= dobitna kombinacija

primer:
Konstantin Veliki, koji se u pravi cas priklonio hriscanstvu i pod Hristovim znamenjem pobedio protivnike i 'stvorio' carstvo,
a sam nije bio hriscanin, tj. nije ispovedao hriscanstvo

Sto se tice formule (NEvera + vlast) x manipulacija + reklama= dobitna kombinacija
dobra primer bi bio Staljin.
Ili je on bio vernik komunisticke religije?  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
@costa
ccc... ko je pomenuo koristoljublje?... i  korist nije bila samo Konstantinova?... nisam ni pomenula nista od toga.
A on licno nije imao koristi???!!! bravo  Smile
bravo i za agresivan nastup u stilu 'pojma ti nemas, obavesti se'  Smile
sto se tice Konstantina, ne poznajem licno coveka, ali sam dosta citala o tom vremenskom razdoblju  Smile

pocetkom 4. veka Edikt o verskoj toleranciji, Konstantin
posle nekih 180god. verske tolerancije drugi veliki vizantijski vladar zabranjuje druge religije... krasno, nema sta    Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Prekljinjem vas, braco, ostanite verni Zemlji i ne verujte onima koji vam govore o nadzemaljskim nadama!
Trovaci su oni, znali to ili ne.
Preziraci zivota su oni, odumiru sami zatrovani, i zemlja ih je sita: pa neka se pociste sa sveta!
Nekad je ogresenje o Boga bilo najvece ogresenje, ali Bog je umro, a sa njim su umrli i ovi gresnici.
Gresiti se o Zemlju sad je najstrasnije, i utrobu nedokucivog postovati vise nego smisao Zemlje!"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
LG 4X HD
Citat
Vernici, kako to da kod vas ne postoji sumnja; na dali postoji imaginacija u koju verujete
(imaginacija je korisna jer moze dovesti od stvaralastva i umetnosti); vec dali ste na pravoj
strani. Mislite li da je bog politicki korektan? Meni to gledajuci sa strane deluje kao dobro
izmontirana marketinska propaganda. Boziji mediji govore: Ja sam bog, najveci, najbolji, obecavam vam raj
ako glasate za mene (iako sam vas vec jednom proterao odatle), ja sam jedini pravi,...
Nikako nesmete da glasate za satanu, on je gadan, pokvaren, crven, ima rogove, mala deca ga se plase,
ima vile, ako glasate za njega zivecete lose u najgorim uslovima u paklu, kuvacete se u loncu,...
(to se zove uklanjanje konkurencije i to smo vec culi i na TV-u)
Dobri bog ima toliko medija (crkava,sinagogi,dzamija...) a opaki satana skoro nista; sacicu jadnih umetnika koji su se izgubili na pola puta.
Gde je tu politicka korektnost? Videli smo svi sta dobra propaganda moze da ucini !!!
50-50 bi bio fer odnos; pa nek i satana kaze sta ima - mada ce mu trebati dosta da popravi reputaciju zbog antipropagande koji se sproveo bog
Dajmo sansu i onima koji se necuju i koji nemaju sansi da se cuju. (bog ima monopol ka komunikacijama sa ljudima)
Ponavljam pitanje vernici, jeste li se zapitali ???

 Smile Smile ko da sam ja napiso
@costa
Citat
Ili je on bio vernik komunisticke religije?  Smile

jeste,izmedju komunizma i religije nema razlike u konceptu

Citat
(vera + vlast) x manipulacija + reklama= dobitna kombinacija
Smile Smile Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
.. Konstantin je proglasen za hriscanskog svetitelja,
buduci je imao velike zasluge za hriscanstvo, iako je do kraja svoga zivota ostao paganin.
imao je sluha za vreme, promene i vrenja oko sebe, podrzao je hriscanstvo da bi narod bio uz njega. i bio je. dobar potez, rekla bih.
to ga ne cini manje slavnim i manje uspesnim. postao je car, zahvaljujucilicnim kvalitetima osnovao je carstvo koje je potrajalo kroz mnogo vekova. sebe je smatrao bozjim predstavnikom, a kasnije i ravnm bogu, sto je po hriscanstvu, bogohuljenje. to je paganski pristup.

Od Konstantina, koji je uveo versku toleranciju, prekinuo progon hriscana i postavio hriscanstvo za zvanicnu drzavnu religiju (vera+vlast), pocinje racunanje hriscanskog doba.
... a od trenutka kada je uvedena zabrana na druge i drugojacije religije, dolazi do verskog terora i uspona hriscanstva. nema vise mogucnosti izbora, hriscani se razracunavaju sa 'neistomisljenicima', cini li ih to boljim?... razracunavaju se i izmedju sebe, od Sabora do Sabora. sto dovodi i do raskola Zapadne i Istocne crkve u 11.veku...
borba za prevlast! tj. za vlast
dati su temelji hriscanstvu.
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zanimljiv ugao gledanja na stvari Smile

u najmanju ruku.pazi sad... :[115]:iz tvog ugla.

Bozija propaganda je losa.djavo nije ni ruzan,ni crven i definitivno nema rogove.

naprotiv.djavo je jako dobro prerusen i vrlo cesto je prerusen u dobro.a to je sjajna taktika Smile

negdje sam procitala,ili cula na filmu,sada vec nisam sigurna,da je najveci trik koji je djavo izveo na zemlji to sto je ubijedio ljude da ne postoji.sjajno Smile.bolji politicki i manipulativni potez nije mogao da izvede.

kazes da Bog ima sve medije(crkve,dzamije,sinagoge...),a djavo nema nista.
ma hajde?tip drzi najvazniji medij.televiziju.pokriven je maltene svaki kutak na planeti.
zlo ne moze da dodje do izrazaja?
pa od njegovog orgijanja ne moze da se zivi,od njegovih govora i prerusavanja.
ako uporedis one koji idu u crkve ili druge vjerske objekte,sa onima koji sjede ispred televizora,kompjutera,koji vode ratove i prave razno razne bojne otrove...vidjeces cije je biracko tijelo u manjini Smile

tako da taj gospodin Satana uopste nije za potcjenjivanje.
sve mozes osim da ga zalis.
on je izuzetno perfidan i sjajan politicar.
i pun je obecanja.nista manje nego Bog.
i jedan i drugi obecavaju i daju.
e sad,cija ti se kampanja vise svidja.... Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@machakz

Nisam imao nameru da budem napadan, s toga izvini ako sam zvucao sarkasticno. Sta ces takav je forum, virtuelno, lakse se sporazumeti u relanom zivotu. Car Konstatin se samo javno predstavljao kao paganin zbog politckih razloga, jer tada je paganstvo jos bilo izrazeno. Inace kao paganina Crkva ga nikada ne bi kanonizovala. Potajno je bio hriscanin. A i cinio je zla dela prema Gospodu, ali pokajao se i postao veliki vladar i Hristov borac.

U prvim vekovima hriscanstva pojavile su se mnostva jeresi i raznih ucenja kombinovanih sa hriscanstvom i istocnjackim religijama, te sa starogrckim i rimsikm, i zato nije doslo odmah na pocetku do kristalizacije Jevandjelja, jer je trebalo vremena da se razluci sta je lazno, a sta krivo. Zato je tek prvim saborom u Nikeji potvrdjeno istinskom apostolsko ucenje, a osudjene sve jersi i zablude. I to je pozitvina stvar. Nisu se hriscani razracunavali izmedju sebe, nego su se razracunavali sa fanaticima koji bi da iskvare Sveto Predanje. Danas se sve vise vrsi propaganda ne bi li se nesto pripisalo i pravoslavnoj Crkvi, nesto poput inkvizicije, jer je jedina zadrzala sabornost i svetost od svih hriscanskih Crkava koje danas postoje. Zato i nije za cuditi kada se danas pripisuju razni terori pravoslavnoj Crkvi koji nisu ni postojali. A jos manje se razlikuje proterivanje neke sekte ili organizacije koja siri lazno ucenje, od naslinog ubijanja koje je sistematski vrsila rimokatolicka crkva u srednjem veku. Vizantija je Bogom dano carstvo kako bi se Evropa procistila od paganstine u koju je ogrizla, i uspela je u tome. Ali i vizantija nije bila savrsena, nego je imala svojih crnih trenutaka i zato je i pala i nestala.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:37:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.