Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:41:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog - politicki nekorektan !?  (Pročitano 14305 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... raj bez sarmica ne dolazi u obzir  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne postoje dobro i zlo u coveku, ta ideja je bliska nekim istocnjackim tradicijama.
U ovim ovde, hriscanskim to "dobro" i "zlo" metnuti su dalko van samoga coveka, cak i van
njegovog uticaja - na nedo (bog i satana). Mdjutim za sve narode je jedinstvena borba, unutrasnja borba
izmedju dve sile - neuroza.

Neznam zasto kada spomenemo roditeljsku ljubav, svi pricaju "meni su ili nisu kupovali svari, nisu me razmazili ili
slicno. Dete je nepresusni izvor potreba i shodno njegovom razvoju i potrebe za ljubavlju su razlicite:
Razvojem coveka, mozga - razlikujemo tri nivoa svesti.
Prvi nivo kontrolise rad organa (disanje, lucenje hormana, rad srca,...)
U prvih par meseci to je i jedini nivo svesti deteta. Te on ljubav moze osetite samo preko
cula dodira (potrebno je da se dete cesto drzi u narucju). Mada sama madicinsak praksa cini pogresku, posle rodjenja
koje je samo po sebi stresan cin, umesto da da dete majci u narucje ono ga odnosi i izoluje u kutiju.
(Problematicno rodjenje i Incest su dve najtraumaticnije situacije za zivo bice, to pokazuje i merenje vitalnih funkcija prilikom
ponovnog prozivljavanja istih)
Kada detetova potreba nije zadovoljena pojavljuje se bol. Kada je potreba duze vremena zaboravljena dete ce prestati da je ispoljava, a bol ce ostati
(primalni-osnovni boli) zarobljen na tom nivu svesti na kom je nastao.
Kada se dogodi vise "malih" malih zanemarivanja ili jedna velika stresna situacija (kao incest) dolazi do kljucne tacke kada se desava Rascep. Od tog trenutka
moze se reci za osobu da je neuroticna.
Posle nekoliko nedelja zivota razvija se drugi nivo svseti - emocionalni nivo.
Tada dete ispoljava emocije (cesto se u narodu kaze da su decije emocije najcistije) i oseca.
Tada se ona osecaju voljenim ili nevoljenim. oni nerazumeju zasto, samo osecaju.
Oko seste godine zivota, razvojem neokorteksa razvija se treci nivo svesti - intelektualni nivo. (tada deca obicno krecu u skolu)
Shodno tome menjaju se i potrebe deteta za ljubavlju.
Kod neuroticnih osoba ne postoji skladno funkcionisanje izmedju ta tri nivoa.
Ponavljam kada je detetu zanemarena potreba ono oseca bol, vremenom ono zanemaruje primalne potrebe i formira kvazi potrebe ili simbolicne potrebe.
Medjutim bol ostaje zarobljen (jer saznanje da smo nevoljeni u tom dobu zivota kada nemozemo da razumemo i razmisljamo bilo bi jednako smrti ili uginucu; pa je
neuroza, represija, ta koja nas cuvava od neljubavi: Ona nesme dozvoliti da toga postanemo svesni - "sistemom kapija") 
Moze covek(zena) koji nije dobio roditeljsku ljubav i koji je bio zanemarivan celoga zivota kasnije biti voljen, imati toliko ljubavnica (lubavnika) imati toliko prijatelja
biti popularan, ali primalna potreba je tu ona ce ga tistiti i nista od navedenog nece ga ciniti srecnim. (simbolicke potrebe nikada nemogu biti zadovoljene posto nisu prave).
Na napomenem samo da deca uce po modelu, a ne na osnovu informacija koje dobijaju od roditelja (ovo je lose, ovo nije...) - tako se samo razvija strah kod deteta.
Dalje tokom zivota neuroticar ce na razlicite nacine oblikovati neurozu (narkomanijom, alkoholizmom, intelektualizacijom, verovanjem u razne ideologije - sisteme verovanja,...)

         ovo izlaganje sam malo pojednostavio kako bi i onaj ko nezna puno o ovoj materij mogao da razume;(kako i zbog ogranicenog vremena)
         mogu ja o tome jos ali samo kada budem imao vise vremena !!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
............
ovo izlaganje sam malo pojednostavio kako bi i onaj ko nezna puno o ovoj materij mogao da razume;(kako i zbog ogranicenog vremena)
mogu ja o tome jos ali samo kada budem imao vise vremena !!!!

Hvala ti na izlaganju i hvala ti što si ga uprostio.
Ne moraš više, što se mene tiče.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@bcaran

Ajde zadrzi ti tu svoju teoriju, ali bolje umesto sistema verovanja stavi moderne ideologije poput kapitalizma i komunizma. Jer stvarno dok su ljudi samo verovali i ziveli skromno, nervoza je bila nesto nepoznato..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Naravno uz sisteme verovanja spadaju i stare i nove ideologije poput komunizma i kapitalizma !!!
Mozda ljudi nisu ranije znali sta je neuroza, a sta to dokazuje, da je nisu imali???
Dok su ljudi samo verovali, usput su i unistavali one koji veruju drugacije.
Svi ratovi kroz istoriju bili su verski, svi !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile ... nisu!! 
u stvari su svi ratovi iz drugih razloga i pobuda i poriva i namera i... bivali, a obavezno kamuflirani verom, pravdom... ili vec necim tako 'neuhvatljivim' a sto moze da posluzi kao dobro opravdanje  Smile

i ti si vernik, verovao ili ne, i tvoja 'religija' ima ime...

neces verovati ni kada ti kazem da si takodje agitator

'samo moja vera je ispravna...'  Smile   Smile
bas me zanima u sta cemo verovati za par vekova, ili jos koji preko toga   Smile
nazalost, necu biti tu da cujem...

istorija se tako dosadno ponavlja... prosto se najezim kada cujem da svako od nas misli da je izmislio rupu na saksiji i nasao 'eureku'... mozda je to zato sto sam 'samo' zensko, nasa je vizija i uloga malo drugacija  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Cak i krstaski ratovi za koje se toliko optuzuju hriscani, a nepravedno se tu stavljaju i pravoslavni, su na kraju krajev ispali ratovi za bogatstvo i osvajanje teritorije, umesto da se oslobodi Jerusalem od islama.

A to da svako kaze moja je vera ispravna, pa nema tu nista pogrenso. Hriscani to kazu jer znaju da je nisu oni izmislili nego da je od Boga licno projavljena ljudima na zemlji.

A zar naucnici ne kazu mi znamo sve? Nase verovanje je jedino ispravno!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
svi to kazu... svi su jedini, najbolji i najispravniji, odabrani
na neki nacin to i jesmo, igrom hromozoma... to treba ceniti, za pocetak  Smile

dodatak:
Smile no slazem se da 'model' ponasanja prenosi 'glavne' informacije i uputstva, a ne ono sto se govori...
tipa majka pusi i objasnjava detetu da to ne radi
ili ne grli dete pa ocekuj posle da to dete voli ljude...itd. itd.
... al' za to ti ne treba psihologija da bi u to verovao, ni neznam kakve teorije...  Smile
ne kazem da ne treba i da ne valja izucavati i produbljivati, naprotiv, ali nema ni u tome 'eureke'...
« Poslednja izmena: 31. Mar 2006, 22:40:28 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vi ste nenametljivi vernici, i kao takvi tumacite veru, kao imaginarnu pojavu, na svoj nacin - izvlacite najbolje iz nje.
Ali kao takvi jako ste retki. Tacno je da kad bi svi bili takvi svet bio jedno lepse (nego sad) mesto za zivot.

mackaz
Treba napraviti razliku izmedju zavisnosti sistema verovanja (vera i ideologija) i verovanja u nesto.
Ja mogu verovati u odredjene bio-hemiske procese u sebi i oko sebe. Takodje mogu verovati nekome na rec....
Da li ti kao odes kod lekara i on ti ustanovi (toplomerom) visoku temperaturu tvrdis da ti on to pripoveda svoju religiju i da zeli da ti je nametne? Sve sto sam ja "gore" navodio, maleni pojednostavljeni delic, ne zasniva se na pretpostavkama i idejama, vec je takodje merljivo instrumentima. Neuroza je merljiva !!!

Jedan primer (koji opet mozda neko moze zloupotrebiti jer je izvadjen iz teorijskog izlaganja koga ovde nema) koji objasnjava razliku izmedju normalne i simbolicke potrebe.

Normalna potreba coveka je da jede. Shodno uzrastu, metabolizmu, fizickim aktivnostma unosice razlicite kolicine hrane da bi tu potrebu zadovoljio.
Kod neuroticnih ljudi (u ovom slucaju debelih) unosenje hrane je simbolicka potreba - potreba za ljubavlju. Zbog nedostatka ljubavi oni u sebi osecaju prazninu i bukvalno pokusavaju da je zatrpavaju hranom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@ bcaran

ti si, koliko vidim, neki veliki psiholog
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:41:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.