Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:20:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog - politicki nekorektan !?  (Pročitano 14408 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... ne mogu sad da 'lupam' glavu (pijem kaficu i uzivam) i da se prisecam drugih religija...
ali hriscanstvo je od samog pocetka imalo izrazit kult mrtvih... od katakombi pa nadalje.
morbidno je sve to sa gradovima mrtvih, Smile
nije ni cudo sto se verovalo u povampirenja, vampire i kojekakve baba-roge... sablasno!!!
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne postoji zlo, niti postoji mesto na kome ce ljudi ziveti vecno bez tuge, bola, patnje!
Ne postoje zli ljudi, postoje samo bolesni ljudi koji zbog svoje bolesti rade pogresne stvari!
Svaki covek samo simbolicno odigrava svoje detinjstvo. Sve se radi iz potrebe, vecina nasih potreba su potisnute nesvesne potrebe iz detinjstva. (poznat primer pusaci, nikakva informacija o stetnosti po zdravlja nemoze spreciti primalnu potrebu na primer za sisanjem sise) , (pa cak i hipoteza da muskarci i zene traze za zivotne partnere zamene za majku ili oca, nastaje upravo zbog toga da bi simbolicka borba bila nastavljena).
Stoga je apsurdno pitanje da li bog postoji, vec se postavlja pitanje da li covek ima ili ne potrebu da veruje u boga, i zasto.
Razlog zasto jedinka ima potrebu da veruje u boga variraju od coveka do coveka, jedno im je zajednicko jeste najveci odbranbeni mehanizam organizma - NADA.
Nada u zivot, posto ni jedno neuroticno bice ne zivi vec se bori (sa sopstvenim primarnim bolom - lonac primalnog bola).
Ponavljam covek kome su u detinjstvu bile zadovoljene vecine potreba (dobio PRAVU ljubav - sto je retkost), nepotrebni su i bozanski i zemaljski zakoni. Ono oseca sebe i druge ljude i nece imati potrebu da krade, ubija, siluje, laze, veruje u imaginacije (bile zemaljske ili bozanske), nece nece orgijati, zlostavljati druge, "paliti" se na mrtvace, unistavati sebe, ...
( moram odati priznanje costi koji na nenametljiv i neagresivan nacin na koji izlaze svoje odgovore, svoju veru -sto je retkost )

Primeri : Od 100 dece u danskoj koja su se rodila sa obmotanom pupcanom vrpcom oko glave, 76 njih je kasnije optuzeno za teska krivicna dela (ubistva), 10 njih nije dozivelo 18-tu, a ostatak pati od tikova, depresije...
Od 738 dece u Velikoj britaniji, koja su imala problema prilikom rodjenja (nisu uspela normalno da izadju zbog nesposobnosti majki) vise od 70% je u toku zivota pokusalo samoubistvo.
U tri kaveza odvojene su grupe tek rodjenih majmuna. U prvom su bili sa pravim majkama, u drugom sa plisanim majkama kroz koje je sprovedena el. struja, i u trecoj bez majki.
Najzdraviji i najduze su ziveli majmuni iz prve grupe, potom majmuni iz druge koji su ispoljavali ogromnu kolicinu agresije i imali ozbiljne mozdane poremecaje, a majmuni trece grupe bez majki su u ranom stadijumu zivota uginuli vecinom usled karcinoma, pa potom drugih bolesti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile hvala mami sto me je volela i mazila i pazila, i to jos uvek cini, na svoj majcinski nacin.
njoj  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
LG 4X HD
Citat
ali hriscanstvo je od samog pocetka imalo izrazit kult mrtvih... od katakombi pa nadalje.
morbidno je sve to sa gradovima mrtvih, Smile

kad smo vec kod kulta mrtvih da pomenemo i kanibalisticke nagovestaje,naime na pricescu simbolicno pojedes deo Hristovog tela i popijes gutljaj njegove krvi   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Nazalost, koliko je samo rimokatolicizam doprineo da ljudi vide hriscanstvo kao neku mracnu i crnu religiju, sa vesticama i katakombama, vracarama, vampirima... vidi se na vama.

Pravoslavna vera vera bas nema nista sa tim.

Sta kazes pojedu deo Hristovog tela i popiju malo njegove krvi? Avaj, sta ti je ljudska logika!

Ne dobija se u pricescu komad tela niti gutljaj krvi, nego u tom malom komadicu hleba i kapi vina koje zadrzava svoj ukus i posle pretvaranja, jer se menja unutrasnja, a ne spoljasnja forma, predstavlja celo telo Hristovom i to ono zemaljsko, koje je zivelo pre 2000 godna. Pricesce je sjedinjenje sa Hristom. Naravno vama je to kanibalizam, jer ne moze te drugacije shvatiti iako imate oci da vidite i usi da cujete. Ali kada se ljudskom logikom razmislja onda kroz usta moze uci samo hrana i nista vise!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

kad smo vec kod kulta mrtvih da pomenemo i kanibalisticke nagovestaje, naime na pricescu simbolicno pojedes deo Hristovog tela i popijes gutljaj njegove krvi

Nije simbolika a nije ni neka novina.
U 2. veku su u Lionu hrišćane ubijali iz ovog razloga.

Takođe su ih zatvarali i zbog incesta, jer su primetili da se oni oslovljavaju među sobom
sa 'brate' i 'sestro', a onda su se neki među sobom i venčavali.

U 20. veku su ih u SSSR-u slali u ludnicu zbog toga što su razgovorali sa Nevidljivom Osobom.

U Mostaru, u 18 veku su otkrili da se ne brane kad ih kinjiš i ubijaš, pa su ih
vezivali za kamenje i bacali u reku.

U Skoplju, u 21. veku se ide u zatvor ako hrišćanin krštava dete koje su roditelji doneli u crkvu.

A da ima i onih primera gde hrišćani ... ne da nisu okretali i drugi obraz da bude udaren,
već su satirali do korena bližnje svoje i tako praktično pokazivali svoje pravo lice... o da!

Kroz istoriju ima svakojakih primera, da biramo po svom nahođenju. 'Čega smo gladni to i jedemo'.

Moja poslednja 'hrana' je ovaj događaj:
U jednoj afričkoj državi, u jednom gradu, na železničkoj stanici, belac sa rancem na leđima trči da uhvati voz,
jer bi ga taj voz odveo u drugu državu iz koje ima avion za njegovu otadžbinu. Avion leti jednom nedeljno.
Nehotice, trčeći, zakačinje klinca koji na glavi nosi ogromnu pletenu košaru punu nekog lokalnog koštunjavog voća
poput lešnika. Razleteše se 'loptice' po peronu!
Belac zastaje, gleda u klinca koji sa suzama u očima počinje sa mukotrpnim poslom.
Belac se lomi između voza koji upravo kreće i klinca koji na kolenima skuplja.
(~Dramska pauza; napeto! Smile )

Vraća se ka klincu, dok voz odlazi, spušta ranac sa leđa i klekne pored klinca da skupljaju zajedno.
Klinac gleda belca, i pita ga na lošem engleskom:
"Da li si ti Isus?"
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@bcaran

Cini mi se da ti mislis da si u i vernici neuroticni... Ja bih rekao da je pre obrnuto. Ljudi su ziveli lepo i mirno svako u svojoj veri, dok nije kulminirala nauka (bolje reci moderna filozofija, jer nauka nije sama po sebi losa) i moderne ideologije od komunizma, kapitalizma demokratije (mada je ona starija) itd. Tek sada vlada haos...no

Ja mogu da kazem da sam sretan jer sam imao srecu da se moji nisu zalepili za bivisi rezim, i da me nisu odgojili u komunistickom stilu da volim Tita i Jugoslaviju. Takodjer sam sretan sto me moji nisu razmazili, nisu me vodili na more svako leto, nisu se ni igrali sa mnom bas nesto puno, jer su stariji roditelji, nisu mi kupovali pokone i raznorazne igrarije preterano itd. Mogu cak reci da sam vise kao dete i bio prepusten sam sebi nego nekoj paznji i ljubavi. Tako da se nikada nisam zalepio za nesto preterano uvek sam tragao za istinom od srednjoskolstva do zrelih godina. Nikada necu moci zahvaliti roditeljima za takvo ponasanje jer ja nikada ne bi onda spoznao Hristosa i bio bi kao mnogi danas sto se dice i ljube ovaj svet i sve u njemu kao idole. Hvala Bogu za sve!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@nemam pojma

Nisam znao za ovo sto si napisao.

Tuzno je kako se ponasaju ti mucitelji, a i radosno zbog pokazane vere gde su mnogi hriscani muceni radi Hrista! Dokle su bogomrzci spremni da idu...

« Poslednja izmena: 30. Mar 2006, 12:53:29 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
eto ti sad, podela na bogoljupce i bogomrsce  Smile
nazalost, nisi u pravu, sve su to bogoljupci samo ljube razlicite bogove  Smile
i dzaba im sve kad ne ljube ljude  Smile

interesantno ce ti biti za cuti, verujem, da je moja draga maman hriscanka u onom smislu reci koji ti koristis, tj. dobra je osoba i ide u crkvu vec nekim povodima, posti, cita bibliju, moli se bogu ...
medjutim me nije opterecivala svojom verom.
obe se slazemo da covek treba biti dobra osoba i raditi na sebi + pomoci ako je u situaciji i mogucnosti.
za takav stav ne moram biti poklonik niti jednom bogu, ili Bogu. Smile

za mene je najvaznije kakav je neko, a ne da li je vernik.
recimo tome me je majka naucila. i da recimo ne psujem boga i ne zaklinjem se u njega, ako vec u njega ne verujem, a i da verujem isto i takodje...
a da pitam i govorim sta mi smeta i sta mi nije jasno nije mi nikad branila  Smile
mislite o tome...  Smile

... sto se tice bcaran-ove teorije da nema zlih vec samo bolesnih, slazem se da je 'tretman' u detinjstvu veoma bitan.
kad budem imala dete, razmazicu ga 300%. i to u smislu da se oseca voljenim i zeljenim i prihvacenim.
ne u smislu da ce mi se pesti na glavu  Smile
... ali se neslazem da 'zlo' ne postoji u ljudima. u svakom coveku ima i 'dobrog' i 'loseg', lepo izmuckano. naravno, mnogo mozemo da ucinimo povodom toga da ono lose u nama ne prevlada i ne ispoljavamo svoju zlocu bas preterano.
svaki covek je i sebican, i samoziv, i voli prvo sebe pa sve ostale, i brine o svojoj cenjenoj guzi na sve moguce nacine... ima cak i poslovica 'bog je prvo sebi bradu stvorio', sto ce reci te su osobine uslov samoodrzanja, ipak i u krajnjoj liniji!!
ali ih treba malko zauzdati, da se ne bi ugrozavali drugi oko nas.
svi smo takvi, neki manje neki vise... Smile

'dobar' nije isto sto i 'los po sebe', sem ponekad Smile ... 'los po sebe' nikome ne treba, sebi najmanje
'dobar' je najcesce neko ko je to i za sebe i za druge...

'los' je neko ko je dobar samo za sebe, ne i za druge
'los' koji je to i po sebe i po druge je uglavnom- bolestan covek

kao sto vidite, ne vidim da je neophodno da neko bude 'vernik','nevernik','inovernik'... svi smo mi ljudi

al' sam pojednostavila... ali svidja mi se, ne treba ni previse komplikovati   Smile
 

 
« Poslednja izmena: 30. Mar 2006, 21:05:57 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T65
Lepo je to sta te je majka ucila, ali mislim da znas i ko su bogmrzci, i da ja nisam pravio nikakvu podelu na bogomrzce i bogoljubce, nego ljudi sami svojim zivotom sebe dele. Ako neko ispoljava jasno svoju osobinu i spreman je da ubije nekoga zato jer ovaj veruje u Boga, onda moja izjava zvuci zalopojno, a  ne deobeno..


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:20:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.