Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:12:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog ili placebo efekat  (Pročitano 9844 puta)
Poznata licnost


Never give up!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3630
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 6600
dobar naziv teme Smile

nego brate - kad si vec pocheo da se bavish crnom magijom (tj magijom kojoj je cilj da se neshto postigne za sebe lichno Smile) ,pochni od manjih stvari . npr ,secam se da sam ja prvi put pocheo da vezbam um da bih premlatio jednog lika koji me je strashno nervirao Smile


zivo me zanima kako se vezba um Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
jesi li siguran da si spreman na to ? Smile mozesh za pochetak da pochnesh sa ovom vezbom .zauzmi neki standardni polozaj za meditaciju (lotus,polu-lotus,seiza .... ) . duboko udahni ,pa izdahni .pochni da brojish izdahe .kad dodjesh do 10 ,pochni sve iz pochetka. ovo radi jedno 5-10 minuta (ne vishe za pochetak) ,jednom ili dva puta dnevno 2-3 meseca ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Never give up!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3630
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 6600
i onda sta se desava?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Važno je da stekneš strpljenja za meditaciju, da dođeš do trenutka kada ćeš moći satima (pa i čitavu večnost za Istočnjake) da sediš mirno bez da osetiš trnke. Smiruješ telo, a samim time i um, i postižeš kontrolu nad njime, da razmišlja onako kako ti želiš. Nikad nisam imao strpljenja za to...

U vezi onoga što je magic master pisao da je potrebna svest a ne razum za veru, kao razum je znanje (čitaj neznanje) kojim smo smo se kljukali ceo život i koje nam ne dozvoljava da verujemo u ono što se ne može dokazati. Recimo moj primer, zašto ne mogu da verom dobijem na lotariju? Zato što mi razum govori da je to nemoguće, kako to?! A i vera mi se svela na sumnju zbog toga, ali ne zbog same želje, nego zbog toga što je priželjkujem bez prave potrebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Da su ljudi na bilo koji čulni način u stanju da opaze Božju egzistenciju, oni ne bi bili slobodni.

znaci ateisti su najbolji vernici   Smile

Druga stvar - Bog ne misli.

i imamo Bibliju kao dokaz za to 


Za vjeru nije potrebno mnogo razuma

no comment

Rekao sam. Treba ti primjer. Zamisli lopova kako se sprema da opljačka i ubije. E sada on je sat vremena prije toga čulno opazio Boga. Zaista misliš da će to uraditi 100% siguran da ga Bog gleda ?! Nije problem u spoznaji Boga već u čistoti ljudskog srca. Svi ćemo mi Boga na kraju spoznati ali prije toga moramo se čistiti. Za to i služi ovaj život. Ako je čovjek prisiljen da bude "po Božjoj volji" on takav u stvari nije; jer kad mu se ispere svijest da je spoznao Boga biće grešnik. Sami moramo obaviti najveći dio posla.

znaci bolje je da ubije neduznu osobu nego da spozna Boga  Smile


Ne moram ja sve znati. Vjerujem da je BOg savršen i kao takav prirodno da nema potrebu da misli. Kod tebe je problem da sve moraš znati. E pa postoje stvari koje nismo u stanju kao ljudi saznati. Nije čovjek plafon- postoje i više forme koje razum ne može da prihvati.

Tacno tako: beli misevi, delfini, pa tek onda ljudi


« Poslednja izmena: 15. Maj 2007, 20:37:04 od dionysus »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Da su ljudi na bilo koji čulni način u stanju da opaze Božju egzistenciju, oni ne bi bili slobodni.

znaci ateisti su najbolji vernici   Smile


Da Bog svoju egzistenciju čulno pokazuje ne bi bilo ateista. Kad ne bi bilo ateista ne bi bilo ni slobode izbora. Joca_jox reče da su i ateisti i agnostici dokaz Božjeg postojanja. 



Druga stvar - Bog ne misli.

i imamo Bibliju kao dokaz za to 


Ljudi koji su pisali Bibliju znali su najbolje o čemu su pisali. Ono što je bilo namjenjeno govedarima starog vijeka ne može se porediti sa informacijom koja je danas razumljiva. 



Za vjeru nije potrebno mnogo razuma

no comment

Благо сиромашнима духом, јер је њихово Царство Небеско.   



Rekao sam. Treba ti primjer. Zamisli lopova kako se sprema da opljačka i ubije. E sada on je sat vremena prije toga čulno opazio Boga. Zaista misliš da će to uraditi 100% siguran da ga Bog gleda ?! Nije problem u spoznaji Boga već u čistoti ljudskog srca. Svi ćemo mi Boga na kraju spoznati ali prije toga moramo se čistiti. Za to i služi ovaj život. Ako je čovjek prisiljen da bude "po Božjoj volji" on takav u stvari nije; jer kad mu se ispere svijest da je spoznao Boga biće grešnik. Sami moramo obaviti najveći dio posla.

znaci bolje je da ubije neduznu osobu nego da spozna Boga  Smile


Boga ne može spoznati ako hoće da ubije. Ne radi se tu o tome šta mi ljudi mislimo da je dobro a šta loše, nego o tome kako mora biti. Onaj ko ubije odgovaraće za to, onaj ko je ubijen već je platio cjenu. Ljudska svijest se razvija kroz zemaljski život i sve što se dešava služi razvoju. Sa razvijenijom sviješću vjera nam je bliža, a broj spoznaja veći, ljubav prema Bogu se aktivno razvija. Ali daleko je čovjek od Boga, a put je trnovit i težak. Stajati se na mjestu ne može mada ljudi zbog raznih vezanosti odugovlače.   



Ne moram ja sve znati. Vjerujem da je BOg savršen i kao takav prirodno da nema potrebu da misli. Kod tebe je problem da sve moraš znati. E pa postoje stvari koje nismo u stanju kao ljudi saznati. Nije čovjek plafon- postoje i više forme koje razum ne može da prihvati.

Tacno tako: beli misevi, delfini, pa tek onda ljudi



Delfina ko nije vidio možda neće povjerovati da postoji, a možda i hoće. Ista je stvar i sa Bogom, samo što ga niko nije vidio za razliku od delfina.

Pogledaj životinju. Nema razuma, tako da ne može da opazi ni vrijeme ni prostor, niti da shvati čovjeka. Čovjek je na višoj stepenici razvoja od životinje i ono što je ispod njega vidi, ali ono što je iznad ne može jer ni životinja nije ni njega u stanju da opazi. Ako  mislimo da smo na samom vrhu varamo se. Bog nas tamo čeka i treba da idemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Joca_jox reče da su i ateisti i agnostici dokaz Božjeg postojanja. 

Joci je i ovaj forum dokaz Bozjeg postojanja


Ljudi koji su pisali Bibliju znali su najbolje o čemu su pisali. Ono što je bilo namjenjeno govedarima starog vijeka ne može se porediti sa informacijom koja je danas razumljiva. 

Znaci Biblija je za cobane starog veka... zasto je onda danasnji cobani citaju  Smile


Za vjeru nije potrebno mnogo razuma

no comment

Благо сиромашнима духом, јер је њихово Царство Небеско.   

no comment


Boga ne može spoznati ako hoće da ubije. Ne radi se tu o tome šta mi ljudi mislimo da je dobro a šta loše, nego o tome kako mora biti. Onaj ko ubije odgovaraće za to, onaj ko je ubijen već je platio cjenu.   

Ok, zamisli sledecu situaciju, kad se vec razbacujemo s primerima. Stavis dete u sobu sa slatkisima i ostavis ga samog, posle mu lupis samar kad pojede neku cokoladicu. Znaci Bog koji sve zna, zna i da ce taj lopov pociniti kradju i ubistvo, ali svejedno nece pokusati da ga izvede na pravi put, nego ce ga jos i kazniti zbog tog sto je ucinio. Ne znam, meni to ne zvuci kao neki ideal pravednosti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
Dyonisus bas mesas logiku, al bitno je da sto hoces kazati, to je tacno: manipulisati treba sa jezikom da svi razumemo se o cemu je rec. Al tok razmisljanja je isto bitno, jedan stvar objasnis sa drugom sto nema logicno samo emocijalno spoljasnost, a to na lep nacin radis Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
A ja nisam dostojan citiranja?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
Emancipacija treba od oboje pojmu Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:12:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.