Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:33:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Blic Portret ~ Ivica Dacic: Akrobata  (Pročitano 23503 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows
Browser
Chrome 47.0.2526.73
Ивица Дачић: Немам разлога да рушим Вучића; Хрватску, ЦГ и Македонију волимо као Папуа Нову Гвинејe


Ивица Дачић очекује да у 2016. Србија отвори још поглавља у преговорима са Европском унијом, настави финансијску дисциплину и раст бруто друштвеног производа. Ванредне парламентарне изборе не види као потребне у овој години, рекао је Дачић за Н1.

"За сваку државу је добро да има редовне изборне циклусе. Нема разлога за одржавањем избора јер би Србија изгубила корак. Када се одржавају парламентарни избори увек има неког празног хода, колико год се говорило да га нема. Одлуку о изборима донеће Александар Вучић и Српска напредна странка, имајући и виду да ли је у том тренутку стабилна ситуација", објаснио је Дачић.

Он је премијера позвао на разговор, а како каже, тема нису проблеми већ будућа срарадња. Дачић је рекао да не жели да по сваку цену остаје у власти са напредњацима, већ само уколико постоји заједнички стратешки циљ. На питање какви су односи са Вучићем, он је рекао "добри".

"Ми смо се већ јутрос чули телефоном. Реч је о радној сарадњи. Ниједан потез нисам вукао без координације са премијером", рекао је Дачић.

Каже да у препуцавању социјалиста и напредњака неће да учествује, а да је Бранко Ружић тема разговора са Вучићем "само када дође до инцидентних ситуација".

"Те ствари треба избегавати, то није корисно за наше односе", рекао је Дачић и додао да би многи волели да виде како СПС напушта СНС јер би то изгледало као рушење Вучића.

"Ако хоће да га руше, нека га руше. Ја немам разлога да га рушим, јер мислим да смо до сада све радили како треба", напомиње лидер социјалиста.

Дачић, као бивши министар унутрашњих послова, каже да се не проналази у изјави министра Небојше Стефановића да ова власт хапси јер претходне нису хтеле.

"Не хапсе министри. Неке акције датирају из времена пре мене, а то је све радила полиција. Слажем се са њим, али то се не односи на министре. Екипа из полиције која је водила истраге против корпуције, то исто је радила и у моје време", каже Дачић.

Не гласамо за државу која ће да уводи Косово у УН

Што се тиче Косова, Дачић каже да Србија не дели став са САД и неким земљама ЕУ да Косово треба да уђе у Уједињене нације.

"Немамо намеру да мењамо политику, немамо намеру да радимо на своју штету", истакао је Дачић.

Он напомиње да је Косово чедо међународне заједнице, па би негација Приштине у међународним институцијама од стране западних земаља, била негација сопствене политике.

"Унеском смо им показали да не може све силом. Тачију сам рекао: 'Изгубићеш'. Када је у посету дошла Викторија Нулан са Џоном Керијем, рекла ми је да су у Приштини јако тужни и љути што смо лобирали против њих. А ја сам питао: 'Што сте ви лобирали за њих'", испричао је Дачић.

Он је понови став Србије да неће подржати кандидата Хрватске, Македоније или Црне Горе за место генералног секретара Уједињених нација.

"Немамо намеру да гласамо за некога ко ће од првог дана да уводи Косово у Уједињене нације. Као што они раде за себе, морамо и ми да радимо за себе. Нећемо да радимо против сопствених интереса", нагласио је Дачић.

Он објашњава да ће се Србија у првој половини ове године одлучите да ли ће истаћи свог кандидата за место генералног секретара УН или ће подржати некога од већ кандидованих.

"Нисмо ми закаснили него су они пожурили. Још нисмо направили анализу има ли шансе наш кандидат да победи. Ако добије црвени картон од било које од пет сталних чланица Савета безбедности он испада из конкуренције. Не треба да водимо изгубљене битке, треба да имамо добитну комбинацију", објашњава шеф српске дипломатије.

"Хрватску, ЦГ и Македонију волимо као Папуа Нову Гвинеју"

Када су у питању односи у региону, он напомиње да треба да буду рационални и засновани на заједничким интересима.

„Много више бих волео да постоји трилатерала на релацији Србије, БиХ и Хрватске, уместо са Турском. Турска се представља као спонзор БиХ,а понаша се као да смо деца и не знамо шта треба да радимо", објашњава Дачић.

Очекује да се у Хрватској формира влада, како би се кренуло у формирање рационалних односа. Дачић каже да верује да ће са Томиславом Карамарком из ХДЗ боље сурађивати него са Зораном Милановићем.

"Карамарка добро познајем из времена када смо били министри унутрашњих послова. Можда ће ХДЗ имати више храбрости за повлачење неких потеза за које СДП није имао довољно смелости. За нас је добро да те односе доведемо не у фазу љубави, већ заједничког интереса", рекао је Дачић.

Он је рекао да је заоштравање односа због хрватских балистичких ракета настало због страха да би оне могле бити употребљене против Србије.

"Претпоставља се да ваше наоружавање може да буде употребљено само против Србије, Републике Српске евентуално. Не знам шта ће то вама, а не знам шта ће то и нама. Ваљда смо ушли у еру разоружавања, постоје разни споразуми које смо заједно потписали, а који регулишу разоружање. Када се наоружавате значи да имате одређене претње. Треба да радимо на региону без оружја", истакао је Дачић.

Додао је да Хрватску поштује као суседе, а воли као Папуа Нову Гвинеју.

"Ми вас поштујемо као суседе, али не желимо да кажемо да вас волимо. Зашто? Ко вам каже да вас воли, он лаже. А сутра ће да вас мрзи. Волимо вас као Папуа Нову Гвинеју. То важи и за Црну Гору и за Македонију. Пљунуо бих на себе када бих рекао да сте дивни. Али, ми бољих немамо. Какви год да смо, дајте да живимо заједно", закључио је Дачић.

(Б92)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.12
Browser
Safari 602.1.50
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 54.0.2840.68
mob
Nokia krntija
Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 31. Okt 2016, 22:57:36 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.59
 Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
mob
LG Nexus 5
Dacic nije prezime, to je lajfstajl, luzeri.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
ЦГ и Македонију волимо као Папуа Нову Гвинеју"

koji to  vi  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.59
Dacic nije prezime, to je lajfstajl, luzeri.



 Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.71
 Smile Smile Smile
neopevan je...
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:33:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.