Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:12:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 54 55 57 58 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemanjići (TV serija 2018 - )  (Pročitano 104129 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Вероватно је и Сулејман образовни програм... Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
naravno da jeste
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
 Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
možda previše usko shvataš pojam obrazovni program.

glavu dajem  Smile, da bi u turskoj da je neko napravio seriju lošu kao nemanjići, letele glave.
jer takve stvari su ovde kod nas državni projekti
« Poslednja izmena: 19. Feb 2018, 23:05:59 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Pa napravili su telenovelu o Sulejmanu pa ništa...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ej pazi serija o Nemanjicima pa jos nacionalisticka  Smile
Pa jel moze ikako da se zaobidje nacionalizam a da se radi o Nemanjicima  Smile

U principu, i da je nacionalizam ..ko jebe one koji ne vole nacionalizam. Smiley Ja sam odraso na amrickom nacionalizmu. Skoro pa 90% filmova ili serija im je takvo Smiley
Cak sta vise prelaze u sovinizam i to dobrano..samo karikiraju. Strah me da pomislim na broj filmova u kome Ameri spasavaju ceo svet od zlih zlih Rusa koji isti hoce da uniste Smiley
Svaki flmski obradjeni terorista je bio ili Rus ili Srbin. Doduse u novije doba vise Srbi i Rusi ne zele da uniste kosmos ..sad su zli zli muslimani.
Mozda ce vec naredne godine Kinezi da budu ti koji zele da stapkaju sa zemljom sve oko sebe  Smile

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa napravili su telenovelu o Sulejmanu pa ništa...

The program - “Magnificent Century” - is a titillating weekly series that exaggerates the romance, intrigue and sex life of Suleiman the Magnificent, a revered 16th century Ottoman leader. Hugely popular in Turkey and the Middle East, the show is broadcast in 43 countries and watched by 200 million people.


In Republic of Macedonia, Turkish series have become so popular, that the Macedonian parliament has moved to ban Turkish soaps to reduce the Turkish impact on Macedonian society. Turkish series will gradually be removed and replaced by national programs, according to a 2012 bill.

Bishop Anthimos of Thessaloniki and the Golden Dawn party condemned the show and urged Greeks not to watch it. "No one should watch Muhteşem Yüzyıl, The Magnificent Century," Anthimos said. He added, "By watching the Turkish series we are telling them we have surrendered."

to je nešto.

mada:

Erdogan views the program as seditious.

“I‘m condemning both the director of that series as well as the owner of the television station,” Erdogan said in a bizarre speech at the opening of an airport in western Turkey last month. “We have already alerted authorities about this and we are still waiting for a judicial action.”

Erdogan’s liberal political critics erupted at the comment and accused him of authoritarianism. “The prime minister must be jealous of the series’ popularity,” said Muharrem Ince, the deputy chairman of the main opposition Republican People’s Party. “Erdogan wants to be the only sultan.”

Last week, Erdogan criticized the series again and called for its creators to be “taught a lesson.” And reports emerged that Erdogan’s party is laying the groundwork for a sweeping new law that would ban “Magnificent Century” and any other works that “humiliate” Turkish historical figures.


davno bilo i nista
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020


drvarske skole

Мислиш дрвне?

Tako je. Hvala na ispravci.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Pa napravili su telenovelu o Sulejmanu pa ništa...

The program - “Magnificent Century” - is a titillating weekly series that exaggerates the romance, intrigue and sex life of Suleiman the Magnificent, a revered 16th century Ottoman leader. Hugely popular in Turkey and the Middle East, the show is broadcast in 43 countries and watched by 200 million people.

Čekaj jel tebi jasno da je to sapunica, ala Ljovisna i Kasandra samo su iskoristili taj temelj o Sulejmanu što je skandalozno i nikome se nije desilo ništa, tako da precenjuješ Turke.

Elem šta sam hteo da kažem, obrazovni program o Nemanjićima su putevi srednjeg veka, gde se ti baviš istorijskim činjenicama, lokacijama, bitkama, dogadjajima, godinama itd....

Igrana serija je nešto drugo, da bih ja ekranizovao Vukana Nemanjića ( ili bi bar to tako u dobroj seriji trebalo da bude ovde baš nisam siguran) ja bukvalno moram da izmislim dobar deo toga jer se o njemu malo toga zna, moram da ekranizujem gradove, crkve, prestoni grad, dvor, dvorjane, vlastelu, biskupe, narod, oživim te likove dam im neka imena i osmislim interakciju izmedju svih tih likova što je sve fikcija i ne može biti nikako obrazovni program.

Može biti obrazovni u smislu, aha ovo je Stefan Nemanja, otac Vukana i Stefana koji su se sukobili oko primogeniture itd kao što je i film kosovski boj obrazovni u smislu ako baš ništa ne znaš o tome pa ćeš saznati da je bila neka bitka, ali naravno da je film prepun netačnih dogadjaja ili nepostojećih ličnosti što ga ne može činiti obrazovnim programom.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Povlacim izjavu ali pre nego sto se izgubim da dodam da nisam mislio na skolski obrazovni program
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 54 55 57 58 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:12:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.