Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bivsem direktoru Kontrole letenja, milionska plata jos godinu dana  (Pročitano 2316 puta)
18. Jan 2018, 15:00:06
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Rovčaninu plata od milion dinara još godinu dana
Beta |18.01.2018. |10:26 >11:40

Iako je Predrag Jovanović i zvanično postavljen na mesto prvog čoveka Kontrole letenja (SMATSA), pored njega u narednih godinu dana, direktorsku platu od 1.052.038 dinara primaće i njegov predhodnik Radojica Rovčanin.

Tako će za jednu funkciju biti plaćena dva čoveka, iako je jedan, Radojica Rovčanin, zvanično smenjen 15.januara.

I dok Blic piše da razlog za ovu anomaliju leži u menadžerskom ugovoru koji je sam sa sobom potpisao bivši direktor SMATSA februara 2014.godine, samo dva meseca nakon što je postavljen na ovo mesto, sam Rovčanin to negira navodeći da je takav menadžerski ugovor važio i ranije.

Da će Radojica Rovčanin i nakon razrešenja sa funkcije primati direktorsku platu, potvrđeno je listu i zvanično iz SMATSA: "Nadzorni odbor, na predlog Vlade, imenovao je 15. jJanuara Predraga Jovanovića  na mesto v.d. direktora SMATSA. Tada je i razrešen funkcije Radojica Rovčanin, koji je rasporedjen na mesto savetnika u sistemu kontrole letenja. I pored razrešenja sa  direktorske funkcije, po kolektivnom ugovoru, on u narednih 12 meseci ima pravo da prima zaradu koju bi ostvario na radnom mestu, pre premeštanja, što je u konkretnom slučaju zarada direktora SMATSA. Ukoliko Rovčanin bude tokom tih 12 meseci ispunio oba uslova za odlazak u penziju, važnost ove odredbe može da prestane. Inače, Rovčanin je trenutno na godišnjem odmoru",kažu u PR službi SMATSA.

Rovčanin: Sve sam nasledio, ugovor važio i ranije

Rovčanin je danas negirao da je sam odredio da još godinu dana prima direktorsku platu od 1.052.038 dinara, iako će obavljati poslove savetnika u kabinetu novog direktora te institucije.

Rovčanin je za agenciju Beta kazao da je menadžerski ugovor, po kojem godinu posle odlaska sa mesta čelnog čoveka Konterole letenja može da prima istu platu, važio i ranije.

"Sve sam nasledio, ni jedno slovo nisam dopisao. Takva pravila o zaradama menadžera su i u kolektivnim ugovorima evropskih institucija, kao što je Kontrola letenja Srbije i Crne Gore. Tamo je čak i duži period u kojem menadžeri primaju iste plate po odlasku sa funkcije, od tri do pet godina", kazao je Rovčanin.


Izvor: N1
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
stresan je to posao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
Citat
razlog za ovu anomaliju leži u menadžerskom ugovoru koji je sam sa sobom potpisao bivši direktor SMATSA februara 2014.godine,

 Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.