Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:23:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biti, delovati, misliti da jesi  (Pročitano 3096 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia the best
naravno,tu si u pravu.
 ljudi nekad mogu steci sasvim pogresnu sliku o nama samima,pa da se posle ili prijatno iznenade ili pak razocaraju.takav je slucaj i sa nama...u biti covek je promenljiv,zato i postoje te oscilacije u ponasanju i,da kazem,''zbunjivanja'' okoline...mozda sve zavisi i od ljudi koji nas okruzuju,od raspolozenja...tu bre sad me zbuni skroz... Smile
u nekim situacijama koje nam zivot nametne ni sami sebe ne mozemo prepoznati...
po mom misljenju najveci problem je kad se pretvaras da si ono sto nisi,pa zivot provodis u nekom liku koji ti ne odgovara...zato cesto cujemo komentare: ovo sam uradila ili rekla i to sam u stvari ja.ili zivela sam zivot koji mi je nametnut,a ustvari zelim nesto sasvim drugo,sto nisam imala prilike da ostvarim i td...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
Citat
ja znam ko sam ja

svako misli ili stvarno zna ko je on,ali tvoj zivot je chesto odredjen onime shta drugi misle da ti jesi i to je objektivno gledano vaznije od onoga shta ti mislish.
Da pojasnim,ako ljudi misle da si veshtica spalice te na lomachi bez obzira sto ti znash da nisi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ja mislim da trenutno raspolozenje igra veliku ulogu o tome kakvu ce neko sliku steci o nama prilikom upoznavanja. I meni se desava da neko stekne pogresnu sliku o meni jer ja nisam u stanju sebe da nateram da se nasmesim ili budem vesela ako to stvarno nisam. A te stvari su bitne prilikom upoznavanja, ako zelimo ostaviti pozitivan utisak, i prikazati sebe u najboljem izdanju.

Isto tako se desi ponekad obratna situacija. Budem veselija nego obicno, zasmejavam ljude, i onda oni ocekuju takvu mene i svaki naredni put.

Istina je da sam nesto izmedju, u zavisnosti od toga na koju sam nogu ustala tog jutra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
naravno da utisak o nama zavisi i od drugih,ne samo od nas. ipak,bilo bi dobro da tudji utisci ne upravljaju/sto manje nasim zivotom. srecom, vise nema lomacha.....vestica nazalost ima..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Napokon jedna osvezavajuca tema.
Naravno da sam dosta puta razmisljao o tome da li sam i na koji nacin shvacen od strane drugih ljudi, i neretko u takvim prilikama stvarao sebi presiju koja je isto tako cesto bila kontraproduktivna.Vremenom sam dosao do zakljucka da je "problem" u drugim ljudima, njihovoj inteligenciji i nacinu razmisljanja, koje ja ne mogu, niti zelim da promenim.
Ono sto je bitno i sto je podloga za "predstavljanje" drugima je da mi sami imamo pozitivno misljenje o sebi (kkkk4 je to lepo objasnila), a to se stice iskljucivo pozitivnim razmisljanjem i delovanjem.
No, time se zaista ne treba opterecivati jer
Citat
stvara pritisak da odrzimo neku sliku o nama koja mozda nije ispravna


A veoma mi se svidja i misao:
Citat
ne trudi se da se dopadnes svima i dopasces se mnogima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
najcesce se (prosecan covek) trudi da ispadne dobar covek. karikiracu: ..."eto,ja mozda nisam bas pametan,dobar u svom poslu,mozda tesko kapiram,mozda sam ruzan....ali mnoooogo sam dobar,bas onako doooobar :floating:-pa zato ne mozete da kazete nista lose za mene i necete imati losu sliku o meni,jer sam dobar covek Smile"    ...ha? poznato?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
Citat
ne trudi se da se dopadnes svima i dopasces se mnogima
I ovo je skroz tachno,ljudi pokushavaju da odglume neshto shto nisu zato sto nisu zadovoljni onime sto jesu,pretpostavljaju da ce se vishe svideti okolini kao neko drugi.a retko je ko tako dobar glumac,a i zashto bi to radio.
Neki tvrde da ih ne interesuje shta drugi misle o njima,ali da se ne lazemo takvi sluchajevi su izuzetno retki.Ako je tebi stalo do nekoga stalo ti je i do toga sta on misli o tebi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
rekoh vec,zapravo ti si rekla,a ja rezimiram Smiley ako neko veruje da je ono u sta ubedi sebe(npr. srecan ili nesrecan) onda on verovatno i tebe posmatra kao ono sto mu je u odredjenom trenutku potrebno da veruje da si ti...tako da kod takvih verovatno mnogo ne zavisi kakav je ko,vec kojoj je njegovoj predstavi coveka kakvog je zamislio da ce upoznati neko najblizi(izvinjavam se zbog prekomerne upotrebe reci verovati Smiley)
sorry kombi sto ti kradem reci, ali morala sam citirati ovo...sa ovim ne mogu a da se ne slozim...I mene su ljudi milion puta videli kao uobrazenu ili utripovanu ili ne znam ni ja kakvu..dok me nisu bolje upoznali..Dajem za primer koleginicu koja je radila pune 2 godine sa mnom, druzile smo se i privatno te mi je tek nakon toga rekla da me prvih x meseci tacno organski nije mogla podneti.Ja sam spremala ispite, blenula u knjigu, ona jadna pokusavala da vodi neke neobavezne razgovore, ja kulirala jer sam takav stav imala i daleko pre nego je ona dosla..znalo se kad ucim ucim, kad se zezam zezam se...i tako iz dana u dan dok sam ja cistila godinu..i dok njoj nije pukao film..kad sam zavrsila sve i vratila se u normalu, pa tek onda cula sta je sve ona mislila o meni, i pricala naokolo...umalo u nesvest nisam pala...Ponekad imas  ljude sa kojima se poznajes, tj mislis da se poznajes , pa skoro da te ubede u svoju verziju tebe.jer u rukama drze toliko cinjenica zasnovanih na nekim tvojim postupcima ili recima da prosto ne mozes da ih negiras, i iako si u sebi svestan/svesna da bi mozda tvoje tumacenje istog tog bilo drugacije u datom trenutku i datom kontekstu, pocnes da se ceskas po glavi i priupitas se da je sad ovo ili ono , ono pravo sto si ti ustvari i mislila..to je banalan primer i ne zameri sto se obracam u drugom licu jednine, to je cisto radi lakseg sricanja misli nista drugo, ne mislim sada iskljucivo na tebe Smile Mozda i gresim, ali milion puta sam nasla sebe u takvim'trilemama" Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:23:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.