Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG  (Pročitano 1922 puta)
20. Nov 2004, 01:54:09
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Da li je do 30-te godine moguce postati bogat a nebaviti se sportom,estradom,glumom i slicno,vec recimo nekim biznisom ili drugim iskljucivo legalnim unosnim poslom ovde kod nas.

Da postavim ovu temu me je inspirisao moj novi "komsija" Milan Gurovic koji zivi par ulica ispod mene u Mirijevu.On u 29 godina recimo ima vec Mercedes S 55 amg,zena mu vozi BMW X5,ima relativno veliku gajbu,verovatno lep racun u banci,jednom recju covek je finansijski situiran u potpunosti.

Zamislio sam se da li vredi uopste misliti o tome,naime da li je uopste moguce da se takvo bogatstvo stekne do njegovih godina bavljenjem nekim legalnim biznisom.

Dobro ako je to mnogo moze li se bar do 30.godine finansijski obezbediti,i ziveti na "visem standardu" od drugih ovde kod nas a to znaci:
da imas svoj stan,da mozes da odes 2 puta godisnje na godisnji odmor gde hoces na 14 dana,da imas bolji auto vise klase(tipa Audi A6/A8,BMW 5,7,Mecka E,S klase i slicni),da imas za neke svoje "prohteve",sve u svemu da si materijalno obezbedjen a da si jos mlad ...ili je to nemoguce-mislim na osobe koje nisu kriminalci,i javne licnosti

Najvise me zanima da li znate takve ljude odnosno iskustva vas(ako ste te srece) ili vasih prijatelja,poznanika,komsija koji su do 30 godine zaradili dosta novca na "legalan" nacin(ono bar da nisu kriminalci)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pazi.. to sto on ima, mogao je imati i samo da mu je tetka ostavila kucu u centru, on je lepo prodao za kvoter miliona ili vise i svi srecni.

E sad poenta je da ti mozes ako imas odredjenu kolicinu para ili nekog ko bi ti pozajmio al te ne bi jebao da mu to odmah vratis, ti bez problema uz dobru ideju i spremnost da radis kao konj da zaradis i za kola i za stan i za penziju do 30 godina.. samo sto moras da pocnes najkasnije sa 20.
Sve je u ideji i realizaciji te ideje... ako krenes klasicnim putem ko sto "mama i tata kazu" dakle fakultet, pa magistrat, pa doktorat do 30 godina neces posteno izaci iz sobe... ali.. ako imas kliker i ako si voljan da ucis... ucis egzaktne stvari koje ti trebaju.. vrlo lako mozes da postignes to.
Postoji jedan problem.

Znam 10ak ljudi licno koji su jako velike pare kroz ruke povukli.. zaradili ih legalnim putem... ali ih bacali na kojekakve gluposti.. te jedan kupio zgradu na klizistu ona otisla u ku... pa otisla kod komsije ispod... jedan krenuo da radi neki kafic, to nije islo, a on batalio sve ostalo.. treci je jednostavno vise voleo da daje pare na pic... i prateci inventar i jebiga... to tako ne ide.

U beogradu ima ljudi koji su daleko bogatiji i od Bogoljuba Karica i od Milana Panica, ali njih nikad neces videti da voze Mercedes, BMW ili bilo sta sto privlaci paznju... ljudi zive normalne zivote, ne isticu se, ne prave od sebe estradne licnosti.

Novac treba steci, racionalno trositi i ceniti. Ekonomija nije filozofija da ti treba faks da bi osnovne stvari kontrolisao... za neke vise svakako, ali za ono osnovo a to je da prema jedino pravoj definiciji ekonomije koju priznajem "od postojecih sredstava izvuces najvise sto mozes."

Naravno... i fakultet ima nekog smisla... ne kazem... ali za to ti uglavnom nije buducnost ovde.. a u onome sto ima buducnost ipak opet trebas da imas neki inicijalni kapital....

A inicijalni kapital je tek posebna prica... gde da nadjes 30. 000 e pozajmicu kod postenog coveka ? Smile E u tome je problem. Iz banke da uzmes jos uvek kamate ubijaju, a malo ljudi ima takvu kolicinu novca .. jedino neko napolju ili neko ko seta po ivici izmedju jedne i druge strane zakona
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
sto se tice kapitala,ja imam neku nekretninu,koju sam "dobio" na prepisivanje,ustvari ja sam suvlasnik te nekretnine a to uskoro krecemo i da prodajemi(nije bas kuca u centru Smile( ali je dovoljna za pocetni kapital koji si naveo a i vise od toga) uzgred imam 22 godine,i iskreno jedino sto me preokupira pored studija je ideja da zapocnem da se bavim necim privatno(za sebe-da nekazem biznis) cim se proda to.

p.s. ako jos neko ima neku pricu o nekome koga zna da ima novca-dosta novca do 30 godine a da ga je posteno zaradio neka kaze.

update.Ja imam takva 2.primera koja znam ali zaboravio sam da napisem u uvodnom threadu
1. jedan moj poznanik-uklapa se u ovo bogat do 30 godine on je '74 godiste vozi Mercedes  E220 CDI nov iz 2004 godine,pre toga je vozio "buljavu"Mecku iz 1997(polovnu kupljenu) i upravo zavrsava kucu od 300 m2 u jednom prigradskom naselju u okolini Beograda,kaze mi "nije samo fazon zaraditi novac,nego znati i kako ga trositi".Naprimer kaze,da mnogi koji njegovi drugovi se cude kako ga netrosi na kocku,drolje i slicno,vec ulaze.Lik inace nema "stalan" posao,bavi se iznajmljivanjem automobila sa vozacem,cak i sam vozi to(nema troskove za vozace) eventualno ako nemoze onda iznajmi nekog vozaca da to odradi.To mi je on rekao da li se bavi jos necim-neznam,kaze da radi po 16 sati dnevno,ali kaze"da neradim ne bih vozio novog Mercedesa i idalje bi ziveo kod roditelja i zickao se za kintu"

2.Drugog lika sam upoznao ove godine,slucajno i krenuli smo temu o biznisu.
Lik je '72 godiste(malo izvan ove moje "granice"),inace je plasticni hirurg po opredeljenju(najbolji student u generaciji)ali se nebavi time(bar ne mnogo),kaze da je posle studija otisao u Ameriku i imao 2.varijante:
prva,da ostane tamo i da radi za 5000 dolara i da nema vremena nizasta,a druga koju je izabrao,je da se vrati da radi za 500 DM(tada)+da ima vremena za privatni biznis.I tako lik sada ima gradjevinsku firmu,i prodavnicu namestaja i kako kaze "jos par biznisa" i nekoliko puta godisnje uradi po koju operaciju uglavnom ljudima koje zna.Vozi Grand Cherockee-a i ima gajbu na Dedinju-penthouse.
Recimo on mi kaze "zaradio sam 1000 puta vise nego moja cela familija za ceo zivot,samo zato sto sam sam izabrao put,i na vreme sam shvatio da radom "za druge" nikad necu dati svoj maksimum,a sada kada sam svoj gazda moje sposobnosti dolaze do maksimuma"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Meni je to licno veoma kompleksaski... mislim te varijante grand cherockee & dedinje... ljudi koji su taj novac tesko i krvavo stekli ne bi ga bacali na kojesta... a ako je plasticni hirurg mogao je ovde da zaradi to sve za godinu dana i to bez da mnogo prlja ruke...

Ne znam da li je to tacno sto si naveo, ali neke stvari ne idu nikako....
Ok, od rent a car ide jako lepa kinta, posebno ova varijanta sa vozacem... ali kinta za novi mercedes koji je cirka 34.610e + dazbine & stuff... ne ide brate...  Pa i limo servisi koji su radili ovde za relativno malu kintu, gledao sam cenovnike su u 95% slucajeva propali, a kamoli ovako nesto... mislim on moze da uspe... al razmisli i sam koliko para mora da zaradi dnevno da bi imao tako da se razbacuje ako uzmes u obzir da ima odredjeni broj vozila koji nikako ne moze biti astronomsko veliki i da ima ljude koje mora platiti, benzin, odrzavanje & much more.
Pazi... ako je rent a car tipa 100e dnevno... nek ovo bude i 300 ... opet brate mnogo je to krvi propisano da bi se bacilo na takav auto kucu od 300 kvadrata [to nikad nisam shvatao... cemu to sluzi... cime to napuniti Smiley] u "prigradskom naselju" i sl.... ne bih znao ... ali to nikako ne spada u ono "znati kako trositi novac"....

Od prodavnica namestaja se ne zivi tako, od gradjevinskih firmi OVDE jako tesko, NAPOLJU fenomenalno a cim kaze da ima jos nekoliko biznisa znaci da nije sve bas tako cisto kao sto deluje...

U svakom slucaju pricali ti ljudi istinu ili ne (a obicno ne pricaju... znam na svom primeru gde SVI pricaju o avionima i kamionima a grebu se za pivo) poenta da moras imati odredjeni kapital i dobru veoma isplativu ideju stoji. A mozes i ulagati u sigurne stvari i gledati kako lova polako kaplje al to automatski ne znaci da ces dobiti ono sto se trazi... stituiranost u 30 da se ne brines vise ni za sta u zivotu.

Mogu da navedem i neki svoj primer..
Decko ima 27 godina, zavrsio srednju skolu i naleteo na nacin da zaradi 4000e... zaradio... otvorio fotokopirnicu na pravom mestu... radio godinu dana zaradio za jos 2... radio jos malo... sad ih ima 12 + 2 velika printing centra vozi polovnog opela, ima divan stan i porodicu i jebe mu se za sve evre ovog sveta jer ima posao koji ne moze da propadne i koji mu donosi za vise nego lagodan zivot svaki mesec a ostaje i za slamaricu.

Slicna prica sa deckom koji je svojevremeno otvorio prodavnice kafe, a kasnije sve to prodao i usao u biznis sa polovnim kolima. Doduse sada mu bas nece biti lako, ali koliko cujem izgleda da se bacio na neke nekretnine i ne ide mu lose.

Moj dalji rodjak je prve pare zaradio svercujuci , u 25 je imao dovoljno da sagradi sebi kucu kakvu je zeleo.. a posto je kompleksas sagradio je dvorac, mermer, svila i kadifa...lik mu dosao u goste i zaljubio se i dao basnoslovnu cifru za to.. ovom se osladilo.. i narednih 5 godina proveo tako gradeci kuce i kupeci kajmak sad je kupio jedan hotel i kockarnicu u njemu, sredio ih i misli na tome da ostane

Dobre ideje donose novac... halooglasi su vlasniku doneli do sad para ko bar jedan stadion srednje velicine, zastupnistva alkoholnih pica u sirokoj prodaji, zastupnistva automobila.... samo treba imati ideju i biti prvi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
"Samo" Smile
To i jeste poenta......ljudi su zgrnuli pare i na banalnim stvarima,przionica ribe npr...ali samo oni sto su se prvi setili.Dzaba sto posle ima na svakom cosku.Ista stvar sa kladionicama...ebiga,tu se razlikuju klikeri od obicnih salabajzera.Znam coveka koji je od igraonice za ps napravio kucu,al prvi se setio(ili kopirao iz drugih gradova)...jedna igraonica,pa druga,pa net caffe,pa servis kompjutera,dvd klub(originali!!!)...
Mislim da se treba roditi sposoban za takve stvari.
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa nije "samo" ... nije za svakog da bude bogat.
Znas kako kaze direktor Nike-a kad ga pitaju sto on ima platu milion dolara a radnici u kini koreji i tajvanu 3$ ... mnogo se vise ceni umni nego fizicki rad Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
upravu ste za ovo sto kazete.
@serbianfighter, pazi ja i netvrdim da je istina to sto su mi ta dvojica rekli,ali bar su nesti rekli(ako razumes sta hocu da kazem-nije bilo ono naprimer"od raznih stvari" ili slicno,sto te odmah asocira na neki kriminal)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa to je ono.. sede dva ortaka u kaficu.. nose mobilne od 1000e i ono.. brate sta ima.. evo nista valja se..
Znam ja par momaka koji su imali ogromne sanse da zarade veliki novac pa su ih uporpastili...
Sansa svakom naleti, samo je treba iskoristiti.
Recimo, znam masu ljudi koji su kupovali akcije dobrih firmi od ljudi koji su bili u finansijskom kolapsu.. npr kupovali Apatinsku pivaru, Knjaz, jos par nekih jacih firmica pre svega duvanskih... posle to prodali i zaradili 10x na ono sto su platili.... ali... imali ideju i inicijalni kapital...
Sad.. mogli su i popusiti... i ne bi bili prvi.... ali...
He Who Dares Wins - Dell Boy
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Ili no risk no profit
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
hvala vam sto ucestvujete u ovoj temi,i pozivam i druge forumase da nam se pridruze i daju svoje misljenje i svoje primere
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.