Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:01:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: biseri sa 988 Kikinda  (Pročitano 2194 puta)
11. Avg 2006, 09:23:28
Poznata licnost


njene male usne zuti su maslacak

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3497
Zastava Дудовица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung galaxy core 8260
Kakva se obavestenja traze od kikindske sluzbe 988
MOGU LI DA VAS NAVIJEM ZA BUDJENJE
Posao im je samo na prvi pogled monoton. Branka, Jasmina, Brana, Svetlana, Jelena i Rada revnosno, iz minuta u minut, u kikindskoj filijali "Telekoma" daju obavestenja o brojevima telefonskih pretplatnika. Gradjani ih svasta pitaju i cesto - do suza nasmeju.
Ljudi, naime, nisu ni svesni koliko mogu da budu smesni kada pozovu 988, "prosipajuci" u znatizelji i dodatnim objasnjenjima, crnohumorne "bisere" neretko sa dvosmislenim znacenjem. Sluzbenica Rada Vujin nam cita najneobicnije izjave:
Tako je jedan Kikindjanin pozvonio na 988 i rekao: "Dajte mi broj telefona S.K. On je umro, verovatno je prebacio zenu na sebe". Drugi je bio prilicno jasan: "Molim vas, dajte mi Micu i Milana, ne znam prezime, u Tozinu ulicu oko 21 broj, pa do sredine ulice di se ladjom ide". Treci znatizeljnik, uveren da i drugi zure u mali ekran, veli: "Broj te emisije sto je sad na televiziji". Caka za cakom: "Molim vas, Maja iznad Srbojateksa", "Dajte mi broj bilo koji kod Cigana na Strelistu", "Gumar u postansku ulicu", "SPS drustvo", "Cosic Dusan, ili Cojo, njih dva brata, pa kog nadjete", "Treba mi Krcmaricin Ziva, iz Zmaj Jovine celobasce" (Krcmaricin je nadimak), "Gijometar Kovacevic, iz opstine", "Molim vas, Blazic, onaj doktor sto je malo celav", "Popadic, u onim komunistickim zgradama u Mikronaselju", "Jaric Zivko, on je prvi nosio dugacku kosu u Nakovu", "Da mi date te u Melence sto lezedu zivinu i guske", "Treba mi broj u Mokrinu, tamo di kolju svinje, ne mogu da dobijem Cickove", "Broj u Kragujevac od kola, 'jugo' ili tako nesto", "Broj tamo di se vadu papirici za deciji dodatak", "Da li znate coveka sto drzi dve cevabdzinice i oduzima bikove, pa onda pravi cevape od tih bikova", "Zanima me telefon za iskazivanje sudbine buducnosti".
Lingvisticke vratolomije kao da nemaju granica. Neznanac pita: "Mogu li da vas navijem za budjenje ujutro", "Alo, to sam ja, izvinite sto smetam", "Molim vas Rackov, u Milosa Velikog, ima jako lep i okrugao broj", "Popovski dom, tu kod vas", "Dobar dan, htela sam da se informulisem", "Broj Elektrobucije", "Kikindski broj telefona od autobusa", "Molim vas, broj kvara na telefonu", "Nis je na vezu", "Ruska pumpa u benzinsko selo", "Gruja Struja mi treba", "Ulica Marinka Josifovica (Josifa Marinkovica)", "Broj Germatoloskog centra", "Devizni broj banke"...
Zena, usplahirena, jada se sluzbenicima sa 988: "Mene celo jutro neko uzbudjuje, meni se place, ne znam sta da radim". Evo slicnog poziva: "Treba mi broj za uznemiravanje". Neki umeju da budu i samokriticni u konverzaciji: "Malopre sam pitao, ali sam prirodno glup, pa sam zaboravio". Jedna osoba ljubazno pita: "Na koji broj da izjavim saucesce", a druga, pokusava da pomogne u pronalazenju trazenog broja, pa dodaje: "On je jedini Svaba u selu". Iznenadjen sto je veoma brzo dobio zeljeni broj telefona, znatizeljnik pita: "Je l' ga vi to vadite iz kompjutera ili iz sveske?!". Kikindjanka nije u stanju da objasni koga trazi, zna samo prezime, pa se jada: "Jao, pa ja ne znam da l' je telefon na muza, ili je muz na zenu". Psiholozi bi ovu izjavu protumacili na svoj nacin, kao i pominjanje "Trga Titovih dobrovoljaca", nekadasnjeg Titovog trga, pre desetak godina preimenovanog u Trg srpskih dobrovoljaca.
Jedan gradjanin je pozvao 988 i zatrazio "dva muska broja", drugi je hteo "broj od aleve paprike", treci zatrazio "broj iz ulice Vojina Zirodenta (Zirojevica), cetvrti zamolio: "Hocete li me podsetiti da ustanem u pet". Anonimni glas se pozalio: "Ja sam alkoholicar, kome da se obratim". Vredne paznje svakako su poruke: "Iz Pazove zovem, je l' drzi neko curice u Jagodinu", "Interesuje me da li radi sluzba za hvatanje lovaca", "Ja sam trazio devojku, rekli su mi da se obratim vama" (posto je posle pogresnog poziva dobio poruku 'Birate nepostojeci broj', obratio se sluzbi 988)...
IP sačuvana
social share
there is no place for little monkey in this town
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko rano rani, zajeb'o je pevca

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7005
Zastava Krusevac/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Nokia 6630
 Smile Smile
IP sačuvana
social share

    �

"San sam proziveo na "Marakani". Nisam kao klinac sanjao dres Mancestera ili Reala vec dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario..." - Nemanja Vidic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Interesantna opstina...  Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


It Is I Le Qlerc

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3878
Zastava Jagodina
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.23
mob
Samsung Note 8
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Born to be wild

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4116
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
SonyEricsson k770
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:01:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.