Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:35:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Šta mislite?
Biblija je istina,sve u njoj je tačno.
Samo delimično je tačna
Ne znam
Pola od toga što piše je laž
Biblija i jevandjelja su osmišljena radi kontrole i manipulisanja čovečanstvom.
Neutralan/na
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija,istina ili laž?  (Pročitano 451530 puta)
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Pa da, ali hriscani daju bogu aspolutnu moc. Da moze da uradi sve. Ne znam kako jos da uvelicam koliko je to veliko i  snazno.... al' onda se pitam cemu mu ovo treba, mi npr. zasto mu mi trebamo ? Jer on lako moze da provjeri kako bi to sve zavrsilo i prije nego sto je pocelo. Ne bi mu trebala apokalipsa. Mogao je jednostavno da napravi covjeka bez mane i da sa njim zivi... mnogo imam pitanja, a nema jasnih odgovora.
          moderator ti je pokusao materijalisticki pokayati jedan nemerljivi deo sile Bozje ali to tesko shvatas,kako onda da shbatis onaj duhovni deo. isus je rekao nikodemu kad ovo yemaljsko o kojem se govori ne mozes uzeti,kako ces nebesko. Bog nije stvorio robote,vec sam naglasavao oko ovoga. ja i moja zena ako bi hteli bebu,a hteli smo dakako,onda mnogo lakse je bilo otici kupiti jednu bebu lutku i navitri je kad nam se svidja da malo kmeci jer kaka je beba ako i ne kmeci,ali samo kad nam se svidja kad nismo umorni i ne spavamo,onako da kmeci izzabave,a kad nam je do njenog smeha onda da se smesi,navijemo je,onda tako redom. i naravno mi ne bi smo hteli taku bebu,i ako smo svesni da ovaka ziva beba ce da nas muci nespavanjem nocu,da ce da nas zabrinjava kad ne jede ,kad ima temperatruuitd i sad jos da kad poraste u coveka da nas moze cak i prezreti,sav taj trud,a mi ocekujemo ljubav. ali omi smo svesni ona je zivo stvorenje ima svoju volju i moze svaka opcija sutra biti na stolu. no mi smo se ipak odlucili na avanturu sa bebo,.
   tako i Bog sa nama. pise da je dar Bozji zivot.onda Bog ili bi imao poslusne robote kao mi bebu igracku ili pak ziva stvorenja sa svojom slobodnom voljom tj. izborom.slobodna volja je sirok pojam. sto u ovome nije jasno?
a raj i pakao su stvari postojane. raj je trece nebo sa Bogom tako pise a pakao je materijalno stanje u najdonjim delovima podzemlja.dovoljno nam je dato da izaberemo i da budemo tao gde je Bozja zelja,ali dali i nasa,to je Bog dao da izaberemo kao slobodna bica. jer nasa beba lutka ne bi mogla biti navrnuta da cini nama najbitniju stvar da nas ljubi,cemu onda beba lutka rekli smo i rodili zivu bebu koja moze da oseca i voli. tako i Bogu nije trebao covek robot vec covek koji moze voleti ili odbiti Bozju ljubav! mi smo tu na toj sredini ili raskrsnici.zakon dobra i zla povlaci i zakon smeca  kao i u domacicinoj kuci koja sprema kucu cisti i djubre baca u smece i pali. zar je to nerazuman gest? zasto vase kuce su onda ciste,zasto "kinjite" nepotrebne stvari ,i spaljujete van na deponijama?! reklo bi se nije posteno,nekad su vam bile dobre a sad lose i pali?! tu smo tanki,pa izbegnemo umno razgledanje bar logikom,zar ne? odgovor ima za sve ali ima i previse odmetnistva u nama u pitanjima. mek covek meko dodiruje stvari,tvrd covek tvrdo,kao sto je i moderator dobro pricao o cudesnim otkricima. kad meko dkldirujemo Boga i rec sve nam biva jasno,kad tvrdo nista ne vidimo slepci smo. moderator ima toliko dobrih saynanja,ali kao sto sam rekao,nece da kuca.no to je opet njegovo mozda tvrdje pravo.makros je negde na sredini,on dodje do vrata kucne pa pobegne,pre nego"domacin " svega ynanja otvori mu! mir svima.
Skuzio sam sta Lightsoft govori.
A za boldovani dio:
Ok, bog ima emocije. Ako moze da osjeca ljubav, moze da osjeca i zlo. Ako moze da voli, moze i da mrzi. Jer to je ono sto hriscani govore, da ima bezgranicnu moc. Od njega sve potice, zar ne ? Nismo mi ljudi izmislili smrt, on je zasluzan za to.
Ali i dalje mi nije jasno. Zasto neko ko ima svu moc svijeta treba nekog ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Pa da, ali hriscani daju bogu aspolutnu moc. Da moze da uradi sve. Ne znam kako jos da uvelicam koliko je to veliko i  snazno.... al' onda se pitam cemu mu ovo treba, mi npr. zasto mu mi trebamo ? Jer on lako moze da provjeri kako bi to sve zavrsilo i prije nego sto je pocelo. Ne bi mu trebala apokalipsa. Mogao je jednostavno da napravi covjeka bez mane i da sa njim zivi... mnogo imam pitanja, a nema jasnih odgovora.
          moderator ti je pokusao materijalisticki pokayati jedan nemerljivi deo sile Bozje ali to tesko shvatas,kako onda da shbatis onaj duhovni deo. isus je rekao nikodemu kad ovo yemaljsko o kojem se govori ne mozes uzeti,kako ces nebesko. Bog nije stvorio robote,vec sam naglasavao oko ovoga. ja i moja zena ako bi hteli bebu,a hteli smo dakako,onda mnogo lakse je bilo otici kupiti jednu bebu lutku i navitri je kad nam se svidja da malo kmeci jer kaka je beba ako i ne kmeci,ali samo kad nam se svidja kad nismo umorni i ne spavamo,onako da kmeci izzabave,a kad nam je do njenog smeha onda da se smesi,navijemo je,onda tako redom. i naravno mi ne bi smo hteli taku bebu,i ako smo svesni da ovaka ziva beba ce da nas muci nespavanjem nocu,da ce da nas zabrinjava kad ne jede ,kad ima temperatruuitd i sad jos da kad poraste u coveka da nas moze cak i prezreti,sav taj trud,a mi ocekujemo ljubav. ali omi smo svesni ona je zivo stvorenje ima svoju volju i moze svaka opcija sutra biti na stolu. no mi smo se ipak odlucili na avanturu sa bebo,.
   tako i Bog sa nama. pise da je dar Bozji zivot.onda Bog ili bi imao poslusne robote kao mi bebu igracku ili pak ziva stvorenja sa svojom slobodnom voljom tj. izborom.slobodna volja je sirok pojam. sto u ovome nije jasno?
a raj i pakao su stvari postojane. raj je trece nebo sa Bogom tako pise a pakao je materijalno stanje u najdonjim delovima podzemlja.dovoljno nam je dato da izaberemo i da budemo tao gde je Bozja zelja,ali dali i nasa,to je Bog dao da izaberemo kao slobodna bica. jer nasa beba lutka ne bi mogla biti navrnuta da cini nama najbitniju stvar da nas ljubi,cemu onda beba lutka rekli smo i rodili zivu bebu koja moze da oseca i voli. tako i Bogu nije trebao covek robot vec covek koji moze voleti ili odbiti Bozju ljubav! mi smo tu na toj sredini ili raskrsnici.zakon dobra i zla povlaci i zakon smeca  kao i u domacicinoj kuci koja sprema kucu cisti i djubre baca u smece i pali. zar je to nerazuman gest? zasto vase kuce su onda ciste,zasto "kinjite" nepotrebne stvari ,i spaljujete van na deponijama?! reklo bi se nije posteno,nekad su vam bile dobre a sad lose i pali?! tu smo tanki,pa izbegnemo umno razgledanje bar logikom,zar ne? odgovor ima za sve ali ima i previse odmetnistva u nama u pitanjima. mek covek meko dodiruje stvari,tvrd covek tvrdo,kao sto je i moderator dobro pricao o cudesnim otkricima. kad meko dkldirujemo Boga i rec sve nam biva jasno,kad tvrdo nista ne vidimo slepci smo. moderator ima toliko dobrih saynanja,ali kao sto sam rekao,nece da kuca.no to je opet njegovo mozda tvrdje pravo.makros je negde na sredini,on dodje do vrata kucne pa pobegne,pre nego"domacin " svega ynanja otvori mu! mir svima.
Skuzio sam sta Lightsoft govori.
A za boldovani dio:
Ok, bog ima emocije. Ako moze da osjeca ljubav, moze da osjeca i zlo. Ako moze da voli, moze i da mrzi. Jer to je ono sto hriscani govore, da ima bezgranicnu moc. Od njega sve potice, zar ne ? Nismo mi ljudi izmislili smrt, on je zasluzan za to.
Ali i dalje mi nije jasno. Zasto neko ko ima svu moc svijeta treba nekog ?
                 to je jedna od suština božanstva. kao i pogled na odluku da imamo bebu u originalu a ne lutku. to je smisao stvaranja. Bog je stvaranje kao što je večnost.zašto bi nam to bilo suvišno,biti stvoren postojan i naravno Bog je sačinio i konačnu smvrhu biti večan. jedino ko to može da izmesti je našom odlukom mi sami. zašto bi ono što je meni dobro,trebalo sad oduzeti zaradi nekog ko to dobro ne želi već voli zlo? na kraju i taj drugi ima zakonsku normu da potom sa zlom uzme i sud. onaj ko uzima da pije pivo uzima i ambalažu uz pivo. ako smo mi sačinjeni da u nas bude utočeno Isusovo dobro i budemo ambalažirani kao večni potom,ko nam je kriv ako oćemo u sebe sasuti sotonsko zlo,i potom nas čeka druga vrsta ambalaže  propast ili otpad!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Mi hocemo djecu jer imamo nagon za opstankom. Bog to nema, jer on nema vijek trajanja kao mi. Zato mi to poredjenje zvuci cudno. Bog je buducnost, on nju poznaje. Mogao je da preskoci dio stvaranje Zemlje i da jednostavno usadi ta osjecanja, sjecanja u nas. Da preskoci proces mucenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Prvo teoloski gledano YHVH iz Jevrejsko hriscanske religije biblije je od malog znacaja u poredjenju sa razvojem teorija o svemogucem sveprisutnom i sveznajucem Bogu. Biblija jasno protivreci vise puta sve ove atribute .

Takoreci Pravi Bog kao visedimenzionalni i sveprisutan entitet takodje ima svoju evoluciju ,
Posto smo svi vec deo njega u nasem Univerzumu na molekularnom nivou ,
Mi smo jos uvek vise manje individualne jedinke to jest nismo svesni postojanja i misli drugih iz nase vrste
To jest nismo telepatski povezani i ne mozemo da gledamo ocima drugih ,
Bozija evolucija bi bila kompletna svesnost probudjenost svakog molekula svega postojeceg
u nasem u drugim paralelnim univerzumima ,to podrazumeva i ukljucuje svesnost svih mogucih stvorenja
Dakle jedna misao za svaki postojeci atom svih postojecih univerzuma u svim vremenima ,
Zivot je samo repriza razlicitih mocija koja tezi ka savrsenstvu ,
Dakle u svakom drugom Paralelnom univerzumu vas zivot je savrseniji i perfektniji ,
Problem je u tome sto mi neznamo gde smo mi na toj skali ,
Ali cinjenica da univerzum cini svega 4% materije i 96% energije ukazuje na postojanje drugih i vrlo bliskih Univerzuma  ciste energije i 0% materije .
A na tom nivou sve postojece rase bi bile cista energija i jedan jedini organizam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Mi hocemo djecu jer imamo nagon za opstankom. Bog to nema, jer on nema vijek trajanja kao mi. Zato mi to poredjenje zvuci cudno. Bog je buducnost, on nju poznaje. Mogao je da preskoci dio stvaranje Zemlje i da jednostavno usadi ta osjecanja, sjecanja u nas. Da preskoci proces mucenja.
  Napisao sam ti da smo mi na sliku Bozju.Bog je Stvoritelj,,jedan od atributa sto on jeste je i taj. Kako neko moze sebe predstaviti muzem,a nema zenu,niti se ikad zenio. to je kao kad nerazumno kazemo zasto sam mudar,zasto imam um,zasto razumem,zasto cvecno da zivim itd.Bog kaze da je on darodavac zivota,da je to Bozji dar.ako je neko nesto dobio na dar,kako moze darovinu smatrati nerazumnim,ili cudnim kako si se malo blaze izrazio. ja se radujem sto mi je Bog dao zivot,sto on postoji i sto mi je obecao vecni zivot. ljudi komplikuju ,a Bog je u jednostavnosti. sotona je bog komplikacija i konfuzije. mi ocemo Boga upetljanog u nas um,kao da nam spoynaja Boga u jednostavnosti nije dovloljna. on ce nam se na kraju uikazati kakav jest u potpunosti i videcemo ga  i poznavati. pa gledamo kosmos njegovo stvaranje,toliko cudesno da je to tesko shvatiti cak kad to donese i moderator najprostije da mozmo uhvatiti to,a kamoli kad bi to Bog pokazao nam u punoj meri. i on je to sve potpisao kao svoje i sada nesto opet nam je taj stvoritelj jednostavan itd.komplikovanom coveku je vise stalo da jednostavno iskomplikuje nego da to uzme. komplikovan covek bi da pojede radije celo drvo jabuke  mesto ploda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Od 100 milijardi galaksija ,nas mlecni put je samo jedna manja i ona ce u buducnosti da se sudari sa Andromeda galaksijom koja putuje prema nama sa brzinom od 500 hiljada kilometra na sat .

Dragi postovani prijatelju ,U ovom univerzumu u kom zivimo ne postoji Nista sto je vecno ,
Koncept vremena ne dozvoljava mogucnost postojanja vecnosti .
To je utopija .
Coveku je ogranicen vek postojanja i trajanja u njegovim genima .
Sve sto postoji je samo privremeno ,sve je samo iluzija ,
Covek trazi Boga u cilju nalazenja bemrtnosti .
Ovaj univerzum ima svoj pocetak i imace svoj kraj ,to je dokazano i utvrdjeno matematickim putem ,
Ovde smo na pozajmljenom vremenu i treba uzivati dokle traje i biti bogu zahvalan .

Jedino spasenje bi bilo da se pobegne u drugi Univerzum gde Vreme i Materija nepostoje ,
bas kao sto je to u tacki singularnosti koju imamo na dnu crne rupe a odatle u univerzum ciste energije
gde bi svi postojali kao cista energija i gde bi svi bili jedno.
Ako je bilo ko od 75 znacajnijih proroka poput Isusa nasao nacin da duhovnim putem otvori wormhole i predje tamo svaka cast . Ali mnogi od nas ne zele tu vecnost i taj pojam vecnosti to jest nema potrebe za zurbom .
Sudbina coveka , ove planete i ovog sunca i ove galaksije i ovog Univerzuma je neminovna .
Ali cemu spas i od cega spas ako ne od patnje materjalne egzistencije .
Postoje ljudi na ovom svetu koji to spasenje vide kao resenje svojim problemima a postoje i oni koji osim nade i vere u to nista drugo nemaju .
Pre ili kasnije svi verovatno dodjemo do te tacke ,ali za sad ja bih radije da istrazim ova osecanja koja su mi data,
Ja bih radije da nastavim u iskusenjima i iskustvima fizickog sveta .
Hocu da probam sve sto moze da se proba ,hocu da uzivam u svemu sto postoji ,hocu ekstazu dodir ,ljubav ,opasnost ,brzinu ,strah ,snagu ,inspiraciju ,tugu , neznost ,smeh ,suze ,plac.
jer bez njih ja sam nista ,prema tome necu se uzdrzavati i drzati glupavih religioznih zakona koji me sprecavaju
u iskustvima zivota .
Uvek neka pravila ,pravila ,zakoni ,tradicije to mora tako to treba tako ,nemoj to ,nemoj ono ,ne valja na ovaj dan ,
dosta bre sa sujeverijem ,zivite zivot dokle ga imate i dok postojite jer je mnogo kraci nego sto mislite .

Manite se crnih misli i drugih koji se ne slazu sa vama ,svaki covek je na svom duhovnom putu sam ,bog je u srcu.
Bog nije lisavanje zivota ili zivotnih radosti ,Bog je slavje zivotu zato su nam data osecanja ,

Zafrknite sve ove druge entitete Andjele i Demone i Svetce i Proroke i Duhovne vodje i sinove i majke bogorodice sve odbacite ,sve su to lazi i sujeverija iz paganskih dana samo u drugom obliku.
Bacite sve freske i ikone sve idole raspeca i slicne gluposti .Ne slusajte poruke popova ,svestenika i kaludjera
ne idite po crkvama koje su komercijalizovane za potrebe svetkovina .Ne kupujte slike svetaca i andjela jer daleko su od bilo cega svetog i uopste vam ne trebaju .Isto vam tako nista ni popovi ne trebaju ,svaki covek je svoj pop.

Sve sto vam treba je Obican najobicniji prost krst bez ikakvih gravura mozete sami da napravite ,vredece vise nego onaj od zlata , proplanak na svezem vazduhu ,ili u udobnosti vase kuce ili bilo gde da ste na ovom svetu ,crkva je u vama ,sami ili u prisustvu nekog koga volite je sve sto vam treba,miris tamljana i sveca .

Sve ostalo je nepotrebni luksuz .

Ako verujete u Jednog Boga onda verujte samo u njega i sve sto se dogadja je samo izmedju vas i njega .
Molite se i Obracajte se direktno samo Bogu i nikom drugom .
Sve ostalo su lazi  .


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
imamo ovde neobicnih razmisaljanja,alex,moderator,i drugi koji opet iaju neobicna pitanja,pa makros predragon,samo da se i drugi slobodnije ukljuce.
        vidimo neki su dublje u nauci. i sta se dogadja. vidimo da nauka apsolutno potvrdjuje Boga i univerzum.Biblija govori o materijalnom svwetu koji vidimo da je matematicki sracunat da ima kraj i to Biblija govori.vidimo da p;otoji i druga univerzalosnt vremena koja ima vecnost ili bezvremenost. i to je Biblijski receno tacno.
    i sada vidimo i trecu snagu Biblijske istine da postoji zlo i dobro. i da postoji odluka u srcima ljudi da ne zele dobro vec zlo,ili pak neku sredinu. vidite,ako pojedete meso,ali pojedete filozofski eksperimentalno,znatizeljom nebitno sa kakim porivom i noz kojim ste sekli maeso sami ce te sdebi naciniti harakiri!Bog nije izmisljena prica. ocemo bez njega da probamo i zlo i dobro,upravo to sto se dogodilo u edemu kod sotonske varke prvih ljudi.
     postoji li vece zadovoljstvo deteta nego da bude uz majku. njemu je to sav zivot u neku ruku. ili osnovica. kao hriscaninu Bog. sada kada dete raste njegova zadovoljstva se sire,mnogima postaje manjkavo bebinski osecaj i oni hoce alkohol drogu,ubijanje itd.i ako se nama nudi da okusimo nesto orginalnije u Bozjem promislu i da se i dalje osecamo kao bebe.no to nam je pokradeno,kao kada pod kvocku poturite malog orlica i opn raste sa pilicima i naravno muci se. ali kada majka orla nadleti na visinama oblaka  i zakrtici orlic cuje i prepozna taj krik poziv i ona mu kaze hajde poleti,ti to mozes ti nisi jedno pile ti si nestom originalno i kada on to pokusa on se nadje izvan u nebesima i shvati svoju moc i svoje privilegije naspram tih pilica koji trckaraju dole.
   samo je do nbas hocemo li da vidimo prddele koji su visi od ovih tamnih i mracnih predela greha u nasoj dusi,a svako ih ima kao svetlo i mrak,ako nikad ono kad ide k smrti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Citat
vidimo da nauka apsolutno potvrdjuje Boga i univerzum
Pitanje je, da li potvrdjuje Boga ili je tada neceg bilo sto na tom nivou znanja se drugacije nije moglo objasniti. Vec se pridavalo i gledalo na to kao na bozanstvo.
Iz toga proizilazi drugo pitanje, sta je to moglo biti ?

Danas fizika govori da je sve sazdano od energije. U zavisnosti od njihovih medjusobnih odnosa se dobija realnost, materija ...
Ako je neko nesto o tome znao, odakle mu znanje. Moze se reci dosao Boziji Sin, ili sam Bog.

Ali ne zaboravimo na jednu stvar. Tokom WWII na pacifiku su na nekim ostrvima amerikanci dostavljali hranu avionima. Nakon 50-ak god antropolozi su otisli da ih proucavaju. Nasli su replike aviona od trske u prirodnoj velicini. Urodjenici su molili bogove da se vrate.

Da nije neki takav bog i ranije bio ?

Ljudi zaboravljaju da su milijarde godina prosle. Mi znamo tek neki delic od nekoliko hiljada godina u proslost. I to pa ne potpuno. Milioni godina iza nas, su dobrim delom nepoznanica. Bar sto se tice ljudskog roda.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
vidimo da nauka apsolutno potvrdjuje Boga i univerzum
Pitanje je, da li potvrdjuje Boga ili je tada neceg bilo sto na tom nivou znanja se drugacije nije moglo objasniti. Vec se pridavalo i gledalo na to kao na bozanstvo.
Iz toga proizilazi drugo pitanje, sta je to moglo biti ?

Danas fizika govori da je sve sazdano od energije. U zavisnosti od njihovih medjusobnih odnosa se dobija realnost, materija ...
Ako je neko nesto o tome znao, odakle mu znanje. Moze se reci dosao Boziji Sin, ili sam Bog.

Ali ne zaboravimo na jednu stvar. Tokom WWII na pacifiku su na nekim ostrvima amerikanci dostavljali hranu avionima. Nakon 50-ak god antropolozi su otisli da ih proucavaju. Nasli su replike aviona od trske u prirodnoj velicini. Urodjenici su molili bogove da se vrate.

Da nije neki takav bog i ranije bio ?

Ljudi zaboravljaju da su milijarde godina prosle. Mi znamo tek neki delic od nekoliko hiljada godina u proslost. I to pa ne potpuno. Milioni godina iza nas, su dobrim delom nepoznanica. Bar sto se tice ljudskog roda.


              ima istine u tvom primeru sa domorodcima.sto su ljudi jednostavniji to su bolji primer, u pun sud vode ne moze stati ni kap alkohola da ne izlije sud.sto je covek blizi jednostavnosti to mu se po nekloj vrsti ajde da to nazovem automatizma  vezuje u podsvesti Bog. zasto takav covek sa malim znanjem,ili kako Biblija govori prosti duhom ne bi pomislio na materiju pre nego na Boga u smioslu bozanstva ili stvoritelja pa ma to bio sacinjeni aviopn od umnih konstruktora,ali njihov odnos u navedenom govori vise nego konstruktorski posao oko aviona.to sam mislio da akcentujem. covek ima jedan "gen" ja to zovem "sraf" i on ga  "goni" u pozitivnom smislu da traga za Bogom,dakle za Bogom ne za  nepostojanjem Boga. kada dodje mudrost mi nalazimo zamisao filozofsku koja donosi definiciju sumnje,razmisljanja realnog kao u tvom slucaju( cudna je tvoja mera po ko zna koji put ovde izneta  i priznajem da ne mogu da dokucim tvoj odnos ka Bogu) ili najcesce tvrdo i tesko odmetnistvo. taka promaska najvidljivija je kod teologa.govorio sam o tome na: manofgodsrb(mesto susreta Boga i coveka)
           covek je u jednom stanju na cas izgubljenog deteta u gradskoj guzvi koje panicno vice,mamaaa!tataaa!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Rekao sam pre da su u praksi po nacinu zivota i samonezavisnosti od bilo koje zajednice /drzave u kojoj zive Amisi oko 170 hiljada njih, kao jedna od hriscanskih sekti ili denominacija najblizi Hristovoj reci i bibliji .
Ne podrzavaju oruzije ili ratove ili sukobe ,nije lako biti pacifista ,znam pokusao sam uopste nije lako .

Dve stvari su mi bile interesantne u njihovim obicajima ,

Fizicko vaspitavanje dece ,
Zabrana duzeg skolovanja od 8-og razreda osnovne skole .

Do nedavno sam mislio da grese sto se tice ovih pitanja ,i smatrao sam da bi ih dalje obrazovanje dovelo u dodir sa tehnologijom koju nikako ne prihvataju.
Ovih dana sam poceo menjati misljenje o njihovom nacinu zivota i donekle im cak i zavidim ,
Sve sto imaju i koriste u svojim domacinsvima su rucne i mehanicke stvari.
Od Rucnih Alata i onih na zapreznu vucu pa do Kocija ,najslozenija stvar koju koriste je mehanicki sat .
Kompletno nezavisni u svom nacinu zivota od centralne uprave drzave i ekonomskog sistema ,
Amisi kao narod ispadose najpametniji a i u vreme krize kompletno nedodirnuti spoljnih uticaja .
Nije to mozda najlaksi zivot ali definitivno vidim benefite u njihovom tumacenju biblije ,
kao i postovanje svih njenih zakona kao i izbegavanje svih grehova samim nacinom zivota .
Njih covek moze da stavi bilo gde na ovoj planeti ili cak i na drugu planetu ,
njima to nece predstavljati poteskocu i nastavice da zive kao i do sada .
Naravno Ja jos uvek ne podrzavam fizicko vespitavanje dece.
« Poslednja izmena: 06. Maj 2012, 11:25:20 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:35:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.