Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 12. Maj 2024, 13:20:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Šta mislite?
Biblija je istina,sve u njoj je tačno.
Samo delimično je tačna
Ne znam
Pola od toga što piše je laž
Biblija i jevandjelja su osmišljena radi kontrole i manipulisanja čovečanstvom.
Neutralan/na
Idi dole
Stranice:
1 ... 230 231 233 234 ... 397
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija,istina ili laž?  (Pročitano 455379 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47021
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
...

Vrlo je zanimljiva paralela koja se nameće sa mudracima sa istoka i njihovom izjavom. Jer oni su prepoznali vrijeme rođenja Isusa Hrista po tome što se zvijezda pojavila na istoku. To istovremeno znači da se radi o zvijezdi koja se inače tamo ne nalazi, ali oni su unaprijed znali šta (tj. koga) da očekuju kada se to desi! To se potpuno poklapa sa situacijom ovdje 1992./1993. godine, jer se u to vijeme pojavljuje NATO nad Bosnom (gdje nikada ranije nije bio), a isto tako poznato je da je 1993. godine NATO javno objavio da namjerava da se " širi prema Istoku".

O istim stvarima, ali na drugom mjestu i iz drugog ugla govori ovako:

I opet mi reče J.H.V.H.: "Jer narod ovaj odbacuje mirne tekućice Šiloaha, a dršće pred Rasonom i pred sinom Remalijinim, navest će J.H.V.H. na vas vodu Eufrata, silnu i veliku - kralja asirskog i svu slavu njegovu - i ona će izići iz rukava svoga, preliti se preko svih obala; provalit će u Judeju, razlit se i poplaviti je, popeti se do grla njezina; i krila će svoja raširiti preko cijele tvoje zemlje, o Emanuele." (Isaija 8: 5-8)

"mirne tekućice Šiloaha" (Šiloah, Siloam - znači poslan) - su Božiji ljudi koji rade kao tiha voda

"velika voda Eufrata, car Asirski i sva slava njegova" to su SAD i njihovi pomagači, prije svega iz NATO koji su se, odmah nakon rata sa Irakom (a tamo se nalazi Eufrat) februara 1991. okomili na SFRJ koju su počeli rastakati u junu 1991. Inače, zanimljivo je i u Iraku (pa i nad Eufratom) postojala "zona zabranjenog leta" koju je provodio NATO, sve do prošlogodišnjeg rata.

"Judeja" - Juda=Juga kako su mnogi odmilja zvali SFR Jugoslaviju

"raširena krila preko cijele Emanuelove zemlje" su vijeran prikaz maločas pomenute zone zabranjenog leta iznad Bosne koju su provodili NATO-vi avioni sa zvijezdom sjevernjačom na krilima, od 1992. do 1995.

Takođe kada se prevede ime Emanuel vidi se da je u tom imenu sadržano tačno ime zemlje o kojoj se govori: BOgSNAma ( Bog s nama). Da i ne govorimo o mnogo pominjanom proročanstvu njemačkog monaha iz 17. vijeka koji cijelu zemlju (Jugo)Slaviju pominje kao zemlju pod zaštitom Isusa Hrista=Emanuela.

A du su nam svima došli do grla, došli su. Ali zna se i razlog, ljudi (pogotovo poglavari) na ovim prostorima ne priznaju ono i one koje trebaju a boje se onih kojih ne treba i priznaju ih.

A rečeno je:

Jer, ovako mi reče J.H.V.H. [1], kad me rukom uhvatio i opomenuo da ne idem putem kojim narod ovaj ide: " Ne zovite urotom sve što narod ovaj urotom zove; ne bojte se čega se on boji i nemajte straha. J.H.V.H. nad Vojskama - on jedini nek vam svet bude; jedino se njega bojte, strah od njega nek vas prožme. (Isaija 8: 11-13)

Dakle ovo je jasno uputstvo da se ne slijedi opšta psihoza straha i sljepila, nego da se treba pouzdavati i oslanjati samo i jedino na Oca Nebeskog. Mjerila ljudi i događaja koja su dominantna u određenom vremenu veoma su varljiva i često vode na stramputice koje postaju očite tek kasnije. Zato treba uvijek tražiti šta je to na šta nas Bog upućuje, a ne kuda nas ljudi povlače.

Jer još ovako kaže Sveto Pismo:

Posijali su vjetar, i požet će oluju; žito im neće proklijati, neće brašna dati; ako ga i dade proždrijet će ga tuđinci. (Hošea 8:7)

i još

Služit ćeš neprijatelju svome, koga će Jahve poslati na te, u gladu i žeđi, golotinji i oskudici svakoj. Na tvoju će šiju navaljivati jaram od gvožđa dok te ne satre. J.H.V.H. će iz daljine, s kraja zemlje, dovesti na te narod koji će sletjeti kao orao. Bit će to narod kojemu jezika nećeš razumjeti narod bezdušan, koji neće pokazivati obzira prema starima ni smilovanja prema mladima.
On će ti jesti mlado od tvoga blaga i rod tvoje njive dok te ne uništi; neće ti ostavljati ni žita, ni vina, ni ulja, ni mlado od krave, ni priraštaj od stada, sve dok te ne upropasti.
(5.Mojsijeva 28:48-51)

Očito je na koga se ovo odnosi jer je poznato protiv koga je bila usmjerena vojna akcija pod nazivom "Oluja" (inače isplanirana i obilato podržana od NATO snaga) i ko je taj koji sada mora da trpi tuđinski jaram u jadu i bijedi, i to da jurca za istim onima koji su sve ovo i skuvali i da ljubi skute onima koji su do juče na njih bacali bombe. Ali na takva poniženja Bog je upozoravao i spremio ih kao kaznu za one koji bi trebali da budu nosioci svjetlosti, ali se izopačiše i ne rade svoju zadaću.

Odavno je Isus Hrist najavio:

"Gdje bude strvina, ondje će se skupljati orlovi." (Matej 24:28, Luka 17:37)

kada su ga učenici pitali o posljednjim vremenima i pojavi Sina Čovječijeg.

Strvina je SFR Jugoslavija koju već 15-tak godina raspada, komada i prekraja je kako ko stigne, a i orlovi su se skupili: američki, njemački, austrijski, srpski, albanski...
« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 22:09:59 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
mogu svacije teorije na ovom forumu da razumem, ali sa tvojim mi malo teze ide.
Isusove reci ... ne znam nisam tada ziveo, a i ako jesam, nije mi dozvoljeno da se secam.


ko ima oci neka vidi.
A izvini da li bi mogao da navedes jednu moju teoriju ?
Kakve koristi ima neko ko veruje u te nebulozne teorije o Otkrovenju 13 ?

Da li je neko od tih "mudraca" koji vide te "Zveri" poslao pismo Vladama "Zapadne Evrope", SAD, Komandi NATO-a ili UN-u da njima to "objasni" kako su oni eto te Zveri o kojima je Jovan pisao ?

Ili, da li je neko izasao u Svet sa pricom o Srbima kao "Svetom Narodu" kojeg su napale "Zveri" ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
mogu svacije teorije na ovom forumu da razumem, ali sa tvojim mi malo teze ide.
Isusove reci ... ne znam nisam tada ziveo, a i ako jesam, nije mi dozvoljeno da se secam.


ko ima oci neka vidi.
A izvini da li bi mogao da navedes jednu moju teoriju ?
Kakve koristi ima neko ko veruje u te nebulozne teorije o Otkrovenju 13 ?

Da li je neko od tih "mudraca" koji vide te "Zveri" poslao pismo Vladama "Zapadne Evrope", SAD, Komandi NATO-a ili UN-u da njima to "objasni" kako su oni eto te Zveri o kojima je Jovan pisao ?

Ili, da li je neko izasao u Svet sa pricom o Srbima kao "Svetom Narodu" kojeg su napale "Zveri" ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gottago


ko ima oci neka vidi.
A izvini da li bi mogao da navedes jednu moju teoriju ?
Kakve koristi ima neko ko veruje u te nebulozne teorije o Otkrovenju 13 ?

Da li je neko od tih "mudraca" koji vide te "Zveri" poslao pismo Vladama "Zapadne Evrope", SAD, Komandi NATO-a ili UN-u da njima to "objasni" kako su oni eto te Zveri o kojima je Jovan pisao ?

Ili, da li je neko izasao u Svet sa pricom o Srbima kao "Svetom Narodu" kojeg su napale "Zveri" ?

Citat
Da, ja imam oci i vidim ljude koji fantaziraju i te svoje fantazije mogu da zadrze za sebe, posto kada sa njima izadju u javnost, onda ta javnost moze da ih ismeje.
Ti ocigledno nemas oci za moja pitanja.
Govoris kako ja imam nekakve teorije, i lepo sam te pitao, posto tvrdis da ih vidis, da li bi mogao da navedes
jednu moju teoriju.

Isus nije rekao" ko ima bujnu mastu, nek fantazira ", niti je rekao da su Srbi Narod njegovog Oca.
I to "neka vidi" se odnosi na ono sto postoji, posto ljudi njega nisu uspevali da vide kao Sina Bozijeg, nego su ga svi, ukljucujuci njegovu familiju smatrali ludim.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
"Juda=Juga" игра речи,Јуда писано и Југа,латиница писано је исто. Smile
изненађујуће је колико човек у својој немоћи може да претера.
Лопов увек оног другог назива лоповом,преварант мисли да су сви преваранти....
Човек не види балван у свом оку,а види трунчицу у туђем.
Библија је истинита,само нађите тумача.
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47021
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
"Juda=Juga" игра речи,Јуда писано и Југа,латиница писано је исто. Smile
изненађујуће је колико човек у својој немоћи може да претера.
Лопов увек оног другог назива лоповом,преварант мисли да су сви преваранти....
Човек не види балван у свом оку,а види трунчицу у туђем.
Библија је истинита,само нађите тумача.

Ето га горе...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Библија је комплексна као што је комплексан и живот,свако их тумачи на свој начин,али истина је увек само једна и истина се увек открије.
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47021
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Библија је комплексна као што је комплексан и живот,свако их тумачи на свој начин,али истина је увек само једна и истина се увек открије.


I prorok Jeremija govori o tome:

Gle, poput orla on se diže i lebdi, nad Bosrom širi krila. U dan onaj srce će junaka edomskih biti kao srce žene u trudovima. (Jeremija 49:22)

i malo ranije:

Jer, gle, učinit ću te malim među narodima, prezrenim među ljudima. Strah te tvoj zaveo, uznositost srca tvoga, ti koji živiš u pećinama kamenim i držiš se visova planinskih, te viješ gnijezdo na timoru, ko orlovi (srpstvo), odande ću te strovaliti - riječ je Jahvina. (Jeremija 49: 15-16)

Isaija govori ovako:

Čujte ovo, kućo Jakovljeva, vi koji se zovete imenom Izraelovim i koji ste izišli iz voda Judinih!
(Bosne Jugoslovenske) Vi koji se Jahvinim imenom kunete i slavite Boga Izraelova, ali ne u istini i pravdi. (današnja velika pobožnost i "povratak vjeri")
Jer vi se nazivate po Svetome gradu i oslanjate se na Boga Izraelova ("nebeski narod") , J.H.V.H. nad Vojskama njemu je ime.
Dogođaje prošle odavna sam navijestio, iz mojih su izišli usta, i ja sam ih objavio, učinih brzo, i zbi se.
Jer znao sam da si tvrdokoran, da ti je šija žila gvozdena i čelo da ti je mjedeno.
Zato sam ti već odavna navijestio, javio ti prije nego što se zbilo, da ne bi rekao: "Moj kip učini to, rezani moj lik i ljeveni kip zapovjediše tako!"
(kao što Srbi pripisuju "čudotvornim ikonama" djela Božija)
Čuo si i vidio sve to; zar ne priznaješ? A sada navijestit ću ti nešto novo, otajno, što još ne znaš; ovog je trena stvoreno, a ne odavna, o tome dosad nisi ništa čuo, da ne bi rekao: "Znao sam."
Nisi o tome čuo ni znao, niti se uho tvoje prije otvorilo jer znadoh da ćeš se iznevjeriti, i da te od utrobe majčine zovu otpadnikom
(Republiku Srpsku od kada se pojavila ovako smatraju).
Radi imena svoga odgađah svoj gnjev, radi časti svoje susprezah se da te ne uništim.
Gle, pročistio sam te poput srebra
(Srebrenica, svi su se digli na Srbe kao na zlikovce zbog nje), iskušao te u talioniku nevolje. (Isaija 48:1-10)

Niko drugi nego Otac Nebeski, podigao je sve narode protiv Srba, da su oni sada smatrani najgorim narodom, a na žalost ne sasvim neopravdano:

J.H.V.H. mi vijest uputi, glasnik bi poslan k narodima: "Skupite se! Krenite na nj, krenite! Ustajte! U boj!" (Jeremija 49:14)

i upotrijebio te narode (predvođene NATO-m) da kazni i dobro prodrma narod koji bi trebao da prednjači u dobru i duhovnosti ali odbija da to učini. Zato će ih ON protjerivati i to kao što je u stara vremena pred Izraelom protjerivao hananske idolopoklonike: stršljenovima!

Stršljene ću pred tobom odašiljati da ispred tebe tjeraju u bijeg Hivijce, Kanaance i Hetite. (2. Mojsijeva 23:28)

Povrh toga, među njih će Jahve, Bog tvoj, slati stršljene dok ne izginu koji bi preostali i sakrili se pred tobom. (5. Mojsijeva 7:20)

Pred vama sam poslao stršljene koji su ispred vas tjerali dva kralja amorejska: nemaš što zahvaliti svome maču ni svome luku. (Jošua 24:12)

A eto stršljenovi su se okomili baš na Srbe i to u vidu američkih (NATO) aviona F-18 koji se doslovno zovu Hornet (u prevodu: stršljen). Prvi put ovakvi avioni su upotrijebljeni protiv Srba za bombardovanje položaja VRS u okolini Goražda 11.04.1994., a kasnije je ovaj tip aviona korišten u svim kasnijim napadima na položaje oko Sarajeva, u bombardovanju Republike Srpske avgusta 1995. kojim je NATO ubrzao okončanje rata, ali i pomogao protjerivanju Srba sa ogromnog prostora na kojem su vijekovima prebivali (u tzv. Visokoj Krajini), kao i konačno u bombardovanju SR Jugoslavije 1999. nakon kojeg je mnogo Srba takođe moralo da napusti Kosovo, kojeg su takođe vijekovima naseljavali. A evo uzroka svemu tome:

Oni što vode narod taj, zavode ga, a koji se voditi daju, propali su. (Isaija 9:16)

Efrajim je kao golubica plaha i bez razuma; oni pozivaju Egipat (UN, u vrijeme glavnog dijela raspada YU generalni sekretar UN bio je Egipćanin Butros-Petar Gali) , idu u Asiriju (SAD).
Kamo god otišli, na njih ću razapeti svoju mrežu, oborit ću ih kao ptice nebeske, za njihovu ih kazniti zloću. Teško njima jer od mene odbjegoše! Propast na njih jer se pobuniše protiv mene! Otkupit ih hoću, a oni protiv mene lažu. Oni me ne prizivlju iz srca kada kukaju na svojim ležajima; razdiru svoje lice zbog žita i mošta, ali protiv mene se bune.

Dok sam im ja mišicu krijepio (blagoslov nad RS u toku rata 1992-1995), oni su zlosti smišljali protiv mene! Okreću se prema ništavostima, oni su poput varljiva luka. Poradi razbješnjela jezika knezovi će im od mača pasti, bit će im to na ruglo u zemlji egipatskoj. (Hošea 7:11-16)

Zaputiše se u Egipat, ne pitajući usta moja, da se uteku faraonovu zaklonu i da se zaštite u sjeni Egipta.
Oslonac na OUN i NATO (Zapad), na međunarodnu zajednicu umjesto na Oca Nebeskog i duhovan život i rad.
Zaklon faraonov bit će na sramotu, i na ruglo zaštita u sjeni Egipta.
Eno mu knezova već u Soanu, podanici stigoše u Hanes:
svi će se oni razočarati u narodu beskorisnom, neće im biti na pomoć ni na korist, već na sramotu i porugu.
(Isaija 30:2-5)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master


I prorok Jeremija govori o tome:

Gle, poput orla on se diže i lebdi, nad Bosrom širi krila. U dan onaj srce će junaka edomskih biti kao srce žene u trudovima. (Jeremija 49:22)

i malo ranije:

Jer, gle, učinit ću te malim među narodima, prezrenim među ljudima. Strah te tvoj zaveo, uznositost srca tvoga, ti koji živiš u pećinama kamenim i držiš se visova planinskih, te viješ gnijezdo na timoru, ko orlovi (srpstvo), odande ću te strovaliti - riječ je Jahvina. (Jeremija 49: 15-16)

Isaija govori ovako:

Čujte ovo, kućo Jakovljeva, vi koji se zovete imenom Izraelovim i koji ste izišli iz voda Judinih!
(Bosne Jugoslovenske) Vi koji se Jahvinim imenom kunete i slavite Boga Izraelova, ali ne u istini i pravdi. (današnja velika pobožnost i "povratak vjeri")
Jer vi se nazivate po Svetome gradu i oslanjate se na Boga Izraelova ("nebeski narod") , J.H.V.H. nad Vojskama njemu je ime.
Dogođaje prošle odavna sam navijestio, iz mojih su izišli usta, i ja sam ih objavio, učinih brzo, i zbi se.
Jer znao sam da si tvrdokoran, da ti je šija žila gvozdena i čelo da ti je mjedeno.
Zato sam ti već odavna navijestio, javio ti prije nego što se zbilo, da ne bi rekao: "Moj kip učini to, rezani moj lik i ljeveni kip zapovjediše tako!"
(kao što Srbi pripisuju "čudotvornim ikonama" djela Božija)
Čuo si i vidio sve to; zar ne priznaješ? A sada navijestit ću ti nešto novo, otajno, što još ne znaš; ovog je trena stvoreno, a ne odavna, o tome dosad nisi ništa čuo, da ne bi rekao: "Znao sam."
Nisi o tome čuo ni znao, niti se uho tvoje prije otvorilo jer znadoh da ćeš se iznevjeriti, i da te od utrobe majčine zovu otpadnikom
(Republiku Srpsku od kada se pojavila ovako smatraju).
Radi imena svoga odgađah svoj gnjev, radi časti svoje susprezah se da te ne uništim.
Gle, pročistio sam te poput srebra
(Srebrenica, svi su se digli na Srbe kao na zlikovce zbog nje), iskušao te u talioniku nevolje. (Isaija 48:1-10)

Niko drugi nego Otac Nebeski, podigao je sve narode protiv Srba, da su oni sada smatrani najgorim narodom, a na žalost ne sasvim neopravdano:

J.H.V.H. mi vijest uputi, glasnik bi poslan k narodima: "Skupite se! Krenite na nj, krenite! Ustajte! U boj!" (Jeremija 49:14)

i upotrijebio te narode (predvođene NATO-m) da kazni i dobro prodrma narod koji bi trebao da prednjači u dobru i duhovnosti ali odbija da to učini. Zato će ih ON protjerivati i to kao što je u stara vremena pred Izraelom protjerivao hananske idolopoklonike: stršljenovima!

Stršljene ću pred tobom odašiljati da ispred tebe tjeraju u bijeg Hivijce, Kanaance i Hetite. (2. Mojsijeva 23:28)

Povrh toga, među njih će Jahve, Bog tvoj, slati stršljene dok ne izginu koji bi preostali i sakrili se pred tobom. (5. Mojsijeva 7:20)

Pred vama sam poslao stršljene koji su ispred vas tjerali dva kralja amorejska: nemaš što zahvaliti svome maču ni svome luku. (Jošua 24:12)

A eto stršljenovi su se okomili baš na Srbe i to u vidu američkih (NATO) aviona F-18 koji se doslovno zovu Hornet (u prevodu: stršljen). Prvi put ovakvi avioni su upotrijebljeni protiv Srba za bombardovanje položaja VRS u okolini Goražda 11.04.1994., a kasnije je ovaj tip aviona korišten u svim kasnijim napadima na položaje oko Sarajeva, u bombardovanju Republike Srpske avgusta 1995. kojim je NATO ubrzao okončanje rata, ali i pomogao protjerivanju Srba sa ogromnog prostora na kojem su vijekovima prebivali (u tzv. Visokoj Krajini), kao i konačno u bombardovanju SR Jugoslavije 1999. nakon kojeg je mnogo Srba takođe moralo da napusti Kosovo, kojeg su takođe vijekovima naseljavali. A evo uzroka svemu tome:

Oni što vode narod taj, zavode ga, a koji se voditi daju, propali su. (Isaija 9:16)

Efrajim je kao golubica plaha i bez razuma; oni pozivaju Egipat (UN, u vrijeme glavnog dijela raspada YU generalni sekretar UN bio je Egipćanin Butros-Petar Gali) , idu u Asiriju (SAD).
Kamo god otišli, na njih ću razapeti svoju mrežu, oborit ću ih kao ptice nebeske, za njihovu ih kazniti zloću. Teško njima jer od mene odbjegoše! Propast na njih jer se pobuniše protiv mene! Otkupit ih hoću, a oni protiv mene lažu. Oni me ne prizivlju iz srca kada kukaju na svojim ležajima; razdiru svoje lice zbog žita i mošta, ali protiv mene se bune.

Dok sam im ja mišicu krijepio (blagoslov nad RS u toku rata 1992-1995), oni su zlosti smišljali protiv mene! Okreću se prema ništavostima, oni su poput varljiva luka. Poradi razbješnjela jezika knezovi će im od mača pasti, bit će im to na ruglo u zemlji egipatskoj. (Hošea 7:11-16)

Zaputiše se u Egipat, ne pitajući usta moja, da se uteku faraonovu zaklonu i da se zaštite u sjeni Egipta.
Oslonac na OUN i NATO (Zapad), na međunarodnu zajednicu umjesto na Oca Nebeskog i duhovan život i rad.
Zaklon faraonov bit će na sramotu, i na ruglo zaštita u sjeni Egipta.
Eno mu knezova već u Soanu, podanici stigoše u Hanes:
svi će se oni razočarati u narodu beskorisnom, neće im biti na pomoć ni na korist, već na sramotu i porugu.
(Isaija 30:2-5)

Ovo je stvarno neverovatno ali ipak je tu, vidim, citam.
Znaci Gopsod ciji smo mi Narod salje nekoga na nas, pa ce onda da nas brani od tih koje je poslao ?
Znaci da Gospod ratuje sam protiv sebe, a ljudi statiraju kao golubovi ?
Dok su jevreji bili Boziji Narod oni su bili spasavani od nevolja u kojima su se nalazili, ti tvrdis da su Srbi Narod
koje Bog uvaljuje u nevolju.
Knjiga o Jovu je izuzetno lako shvatljiva lekcija koja nam objsnjava da Bogu ne mogu da se pripisu losa dela, posto ih je on pripisao Djavolu, Djavo je dobio zadatak da Jovu sve unisti.
Da li je Bog voleo da jevreji ispiraju usta sa "Mi smo Boziji Narod", ako znamo da je On znao da oni to nisu ?

Zasto mislis da Bog voli da Srbi ispiraju usta sa "Mi smo Boziji Narod" ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47021
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

@eyepheelYU

Прочитај наставак текста. Биће ти јасније.  Smile

Očito je danas na primjeru Kosova koliko su oni zaista pomažu i šta vrijedi oslonac na njihovu zaštitu. Pa ipak sve se ovo dešava i radi toga da se istovremeno razotkriju spletke svjetskih moćnika i njihove propasti radi.

I pokvariće na ovoj gori (Balkan) zastirač kojim su zastrti svi narodi, i pokrivač kojim su pokriveni svi narodi. (Isaija 25:7, prevod Bakotić) [2]

Ovdje se jasno govori da je jedna od "namjena" balkanske krize ili krize raspada YU raskrinkavanje i razotkrivanje ružnog lica "međunarodne zajednice" (u stvari međunarodnih moćnika i spletkara) koji na sve načine pokušavaju prije svega da porobe svijest ljudi, jer porobivši svijest lako će porobiti i sve drugo. Ali na ovim događajima svako ko imalo razmišlja sopstvenom glavom ima pregršt primjera laži i manipulacija koje su se razotkrile i tek će da se razotkriju.

Jao Asiru (SAD), šibi gnjeva mojega, prutu kojim srdžba moja zamahuje! Na puk ga poslah nevjeran, na narod što me razjari, da ga oplijeni i opljačka, da ga izgazi ko blato na ulici.
Ali on nije tako mislio, i u srcu nije tako sudio, već u srcu zasnova zator, istrebljenje mnogih naroda. Govoraše: "Nisu li svi knezovi moji kraljevi?
I kad dovrši J.H.V.H. sve djelo svoje na gori Sionu i u Jeruzalemu, kaznit će plod ohola srca kralja asirskog i drskost njegovih ponositih očiju.
Jer reče: "Učinih snagom svoje ruke i mudrošću svojom, jer sam uman; uklonih međe narodima i blaga njihova opljačkah, kao junak oborih one što sjede na prijestoljima.
Ruka moja kao gnijezda zgrabi bogatstva naroda. Kao što se kupe ostavljena jaja, zemlju svu sam pokupio, i nikog ne bi krilima da zalepeće, kljun otvori, zapijuče."
Zar se hvali sjekira povrh onog koji njome siječe? Hoće li se oholit pila povrh onog koji njome pili? Ko da šiba maše onim koji je podiže, il štap diže onog koji drvo nije.
J.H.V.H. nad Vojskama poslat će stoga gojaznima njegovim skončanje, slavu će mu ognjem potpaliti
(11.septembar 2001. u Njujorku, dvije najviše zgrade gore i na kraju su srušene), kao što se vatra potpiruje. (Isaija 10:5-16)

On obara one koji obitavahu visoko, razvaljuje tvrđu visoku, ruši u prah, sravnjuje sa zemljom, (Isaija 26:5)

Jahve slomi štap zlikovački i žezlo vladarsko što je bijesno bilo narode udarcima bez kraja i konca, što je gnjevno vladalo narodima progoneć ih nemilice.

Koji te vide, motre te, i o tebi razmišljaju: "Je li to čovjek koji je zemljom tresao i drmao kraljevstvima, koji je u pustinju svijet obraćao i sa zemljom sravnjivao gradove, koji sužnjeva svojih nikad nije kući otpuštao?"
(Isaija 14:5-6,16-17)

Vidjeti tekst koji se namjenski bavi SAD i upozorenjima za njih i u kojem su ova upozorenja detaljnije razrađena.

A u Otkrivenju je NATO zapisan ovako:

I stadoh na pijesku morskome; i vidjeh zvijer gdje izlazi iz mora (NATO je Sjeverno Atlantski - morski - okenaski Pakt , koja imaše sedam glava, i rogova deset, i na rogovima njezinijem deset kruna, a na glavama njezinijem imena hulna. (Otkrivenje 13, 1)

Evo dešifrovanja ovih simbola koji opisuju Zvijer.

Sedam od deset kruna koje se pominju u opisu zvijeri su: Belgija, Danska, Luksemburg, Holandija, Norveška, Velika Britanija i Španija koje su monarhije (kraljevine, a Luksemburg je veliko vojvodstvo).

Pored ovih 7 kruna zemalja koje su članice NATO (a koje se mogu otkriti i u zvjeri opisanoj u Otkrivenju 12:3), postoje još tri koje čine preostale evropske monarhije: Švedska, Lihtenštajn i Monako koje nisu članice NATO ali su pod njegovim okriljem. [3] To ukupno čini ovdje opisanih 10 kruna.

Deset rogova jesu ostale članice NATO u vrijeme ključnih događanja na ovim prostorima 1992.-1999.

Ali takav zbir 7+10 dao bi 17 članica NATO a ne 16 koliko ih je tada bilo.

Kako dakle deset, kada ih je bilo samo još devet: Kanada, Francuska, Island, Italija, Portugal, SAD, Turska, Grčka i Njemačka? Evo kako. U NATO je 1955. godine ušla Zapadna Njemačka , a tada postojeća Istočna Njemačka je automatski sa ujedinjenjem sa Zapadnom Njemačkom (1990.) ušla i u NATO , tako da ona čini taj jedan nedostajući rog koji je bio skriven.

Sedam glava su takođe došle do izražaja u najnovijim događajima i to su tri koje su bile za rat u Iraku:

SAD, Velika Britanija i Španija i četiri koje su bile protiv: Francuska, Njemačka, Belgija i Luksemburg.

I zvijer koju vidjeh bijaše kao ris, i noge joj kao u medvjeda, i usta njezina kao usta lavova, i dade joj zmija silu svoju, i prijestol svoj, i oblast veliku.
I vidjeh jednu od glava njezinijeh kao ranjenu na smrt, i rana smrti njezine izliječi se.

Ovo bi moglo biti privremeno istupanje Francuske iz vojnih struktura NATO 1966.-1995., a dotada je čak i sjedište NATO bilo u Parizu. Ali kao što znamo, Francuska se vratila i to baš udjelom u bombardovanju VRS i snagama IFOR-a u Bosni 1995.
I čudi se sva zemlja iza zvijeri, i pokloniše se zmiji, koja dade oblast zvijeri.
I pokloniše se zvijeri govoreći: ko je kao zvijer? i ko može ratovati s njom?
(najveća vojna sila današnjice)
I dana joj biše usta koja govore velike stvari i huljenja, i dana joj bi oblast da čini četrdeset i dva mjeseca.
I otvori usta svoja za huljenje na Boga, da huli na ime njegovo, i na kuću njegovu, i na one koji žive na nebu.
I dano joj bi da se bije sa svetima, i da ih pobijedi; i dana joj bi oblast nad svakijem koljenom i narodom i jezikom i plemenom.
(rat sa YU)
I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nijesu zapisana u životnoj knjizi jagnjeta, koje je zaklano od postanja svijeta. (Svi oni koji vide jedini spas i perspektivu ovog područja u tzv. "evroatlantskim integracijama" i koji su tako potpali su pod uticaj zvjeri). (Otkrivenje 13:1-8)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 230 231 233 234 ... 397
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 12. Maj 2024, 13:20:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.