Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: BIA hoće da prati sve naše razgovore  (Pročitano 6979 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
stvarno ne volim da me ljudi ničim izazvani vređaju, zato sam te prijavio, čisto da znaš  Smile
...
I ja ne lupetam, ja znam te stvari  Smile

Ничим изазвани?!
Први си почео са вређањем што се може видети неколико порука изнад.
Цивилизована дискусија се не започиње са "ово си сада лупио".

Ево и доказ:
ovo si sada lupio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
pa nije baš isto  što i reći "budalo", ali nema veze... u svakom slučaju, ja sam u pravu





 Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Kolundžija brani zakon koji je pisala BIA
Ombudsman zlonameran jer krivi parlament

M. Maleš | 11. 06. 2010. - 00:02h | Komentara: 32

Vladajuća koalicija će danas na sednici Odbora za saobraćaj i veze Skupštine Srbije odbiti predlog zaštitnika građana Saše Jankovića o izmeni zakona o elektronskim komunikacijama kojim bi bezbednosne službe morale da traže sudsko odobrenje za praćenje komunikacije građana. Jankoviću je zamereno da je „zlonameran“ „jer nije stigao da ovu svoju inicijativu uobliči u amandman i tako ispoštuje skupštinsku proceduru, ali je zato „stvorio atmosferu u kojoj je salva medijskih napada kreće na parlament koji neće da prihvati taj amandman“.
 
 

Interesantno je da će ovaj Odbor bez problema stati iza Jankovićevog drugog predloga, koji se tiče nadzora poverenika i predložiti ga vladajućoj većini i Vladi Srbije, mada je i taj predlog u formi inicijative predat parlamentu. Drugim rečima, držeći se forme onda kada joj to odgovara, vladajuća koalicija će Zakonom o elektronskim komunikacijama obezbediti da BIA ima potpuno odrešene ruke da prati koliko, kada i s kim bilo koji građanin ove zemlje komunicira telefonom i internetom.


Šefica poslaničke grupe „Za evropsku Srbiju“ Nada Kolundžija tvrdi da u suštini nadležnosti sudstva, koja se tiče rada bezbednosnih službi, ne mogu da budu regulisana Zakonom o elektronskim komunikacijama, nego zakonima koji se tiču rada bezbednosnih službi. Na pitanje da li će u tom slučaju Skupština Srbije menjati pomenute zakone, nismo dobili precizan odgovor.




- Ukoliko postoji procena nezavisnih institucija, nevladinih organizacija i svih koji se bave proučavanjem ljudskih prava da postoji mogućnost zloupotrebe, mi smo spremni da otvorimo raspravu o tome i da vidimo na koji način može da se uspostavi sigurnija kontrola bezbednosnih službi. Ali se to tiče drugih zakona, a ne ovog - prenela je Kolundžija stav kluba „Za evropsku Srbiju“, a samim tim i DS.
Ona je juče objasnila da je za ombudsmana rekla da je zlonameran „zbog neosnovano postavljenog konflikta prema instituciji parlamenta“.


- Ako kreće salva napada na parlament zato što parlament neće da usvoji taj amandman, a pri tome je činjenica da taj amandman ne postoji, onda sam ja braneći instituciju možda reagovala oštrije, nego što to inače radim - rekla je ona i ocenila da nezavisni državni organi, koji dobro rade svoj posao, „ne smeju biti neprijatelji institucije parlamenta koja ih je formirala i podržala izgradnju njihove samostalnosti“.


Postavlja se pitanje da li Demokratska stranka stoji iza stava šefice poslaničkog kluba. Ukoliko je tako, onda je ova stranka odgovorna za narušavanje privatnosti građana, a ako ne stoji, morala bi da razmotri postavljanje novog šefa poslaničkog kluba koji bi poštovao stavove nezavisnih institucija.


Poslanik SDP Meho Omerović ocenio je za „Blic“ da komunikacija koja se dešavala između zaštitnika građana i šefice najveće poslaničke grupe u parlamentu „nije primerena“.


- Zaštitnik građana, kao i poverenik za informacije od javnog značaja, naši su saveznici prilikom donošenja zakona u skladu sa evropskim zakonodavstvom i nije mudro od njih praviti neprijatelje. Samo zajedničkim snagama ćemo raditi u najvišem interesu građana - rekao je Omerović. On je izjavio da očekuje da Odbor ipak prihvati oba predloga ombudsmana i predloži ih na usvajanje Skupštini Srbije jer smatra da je to jedini način da se ispravi manjkavost Zakona o elektronskim komunikacijama.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ово је сраман закон!  Smile
« Poslednja izmena: 17. Jun 2010, 18:53:31 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Guns-checked
Ammo- checked
Body Armor-Checked
Revolution- pending
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Guns-checked
Ammo- checked
Body Armor-Checked
Revolution- pending

ma da... samo nam to treba...
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Bilo je veselo u Grčkoj, ljudi su se družili, igrali oko zapaljenih banki, sticali nova poznanstva, malo rvali sa policijom... možda bute i ovde veselja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Nazalost nema samo Srbija problema sa prevelikim ovlascenjima tajnih sluzbi. Skoro sve zemlje imaju taj problem. Ne vidim ovde neki veliki problem oko ovoga osim u smislu ko mi garantuje da ce tajne sluzbe postupati po zakonu. Treba uvesti koliku-toliku transparentnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Citat
Treba uvesti koliku-toliku transparentnost.

onda više ne bi bile "tajne" službe  Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Naravno da nisam mislio kompletnu nego koliku-toliku sto se tice ovog slucaja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.