Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bez posla, svi uz majčine skute  (Pročitano 4975 puta)
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Citat
Da nam je narod kreditno nesposoban, jeste
Uzimali su kao ludi kredite za stanove mislec da ce evro da miruje narednih hiljadu godina.
I sad nemaju cime da placaju rate, a u medjuvremenu su ostali i bez posla.

Jbg to se moze desiti svuda....nista bolje ne prolaze ni Grci, Spanci i ostali koji su zapeli u krizi.

Citat
U americi koju je neko spomenuo, uska specijalizacija je ceo sistem i on funkcionise ipak nekako.To je ona sumanuta rasprava koju smo imali pre nekog vremena ovde - oni ne znaju za kompozitore, glavne gradove, krstaske ratove, opsta kultura im je nula.. Zato sto su skolovani usko za odredjenu vrstu posla a specijalizovani najuze moguce na rotacijama pre zaposlenja i raznim dodatnim obukama dok rade. I sad, to je taj momenat gde ti kazes pa cekaj glupi debilni amer ne zna sta je komponovao vivaldi.. Ali zna da napravi svojoj firmi mesecni rast nekoliko posto i da za to dobije propisani ili nagradni bonus itd.. Ali ameri su glup rukavac za ovu pricu, samo stvaraju raspravu.

Vidis ja licno bih voleo da postoji kod nas sistem koji bi te profilisao jos u osnovnoj skoli...medjutim ovde je bila idiotksa rasprava tipa: zamena burgije vise znaci od kolicine padavina u Burkini Faso a to ce meni znaciti kao nekom buducem hirurgu u picku materinu.
Nas sistem skolastva je mnogo mnogo godina unazad bio instrument politike...nista pemtno iz toga ne moze izaci.

Citat
Bez posla su i kod mame su i dalje jer nemaju gde da se zaposle, a tamogde imaju rade za bedne pare sa kojima ne mogu da se osamostale.Drzava je propala nacisto i jos ce da propada, meni je sve to logicno. Svi hoceda budu menadzeri i pisu doktorate a nema posla za njih, ili nema para. Zavrsis farmaciju i radis ubutiku, kaojednadevojka koju poznajem, za 21000 dinara. U centru grada..

Pa kada imas vakum od 20 godina gde konstantno stancujes razne obrazovne profile a nemas da im ponudis posao u struci.
Primera ljudi koji sa Visokom skolom ili Fakultetom came po buticima, megamarketima itd. je ogroman.

Citat
Meni su iskreno mnogo vec zbun ljudi koji odlicno zaradjuju i dalje zive sa roditeljima. Znaci imaju para da se odvoje i zive samostalno, ali nece iz njima znanih razloga    tu lezi najveca hrpa izgovora koju mozes da cujes

Lepo je kada ne moras da placas struju  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
Pa da, ali vidi, to za grke i spance, bas imam iskustva sa tim jer moji spanci otplacuju kredit.. Oni imaju mnogo visi standard, potrosacka korpa im je skoro duplo jeftinija od nase.. A prosecna plata 3.5 - n puta visa.
Njihove banke tamo daju povoljnije uslove, cak i sada kad je zemlja u teskoj finansijskoj krizi. Nize kamatne stope, povoljnije hipotekarne uslove, mnogo dodatnih usluga koje mi ovde nemamo, itd..

Hocu da kazem, nisu ovde kod nas strucnjaci ekonomski iz inostranstva badava upozoravali ljude na nepovoljan period za uzimanje kredita i pricali onoliko o najnepovoljnijim kreditnim uslovima u evropi.. na Kamatici recimo moze da se prati sasvim dobra slika o bankovnim i ekonomskim pitanjima, kreditnim pogotovo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14

Pa kada imas vakum od 20 godina gde konstantno stancujes razne obrazovne profile a nemas da im ponudis posao u struci.
Primera ljudi koji sa Visokom skolom ili Fakultetom came po buticima, megamarketima itd. je ogroman.

Objasnjavao to jednom, povezanost izmedju obrazovanja i ekonomije nam je 0. Zato i ispada da skolujes ljude a da nemaju posla u struci. Da skolujes bilo kako namenski pa makar i u nekom delu, imali bi, ovako moras ocekivati da neki obrazovni profili came po birou i rade nesto zasta se i nisu skolovali...
« Poslednja izmena: 26. Feb 2013, 14:01:56 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.97
mob
HTC One
To je problem koji nastaje, koliko god e to sad nekome neverovatno zvucati, zbog vecito pogresnog tumacenja raznih termina u Srba... jedan od tih je sloboda izbora... pa se onda ta "arguentacija" svede na - imam pravo da biram sta cu da studiram, moj problem pa cu se nadati najboljem i mozda budem jedan od onih koji ce naci posao u struci.  Smile

Pa majku mu, udjes u radnju i ima bela milka i milka sa celim lesnikom... ali nema sa jagodom... nije ti ogranicena sloboda izbora, ove sa jagodom jednostavno nema, iybor ti se svodi na ponudjeno.

E tu je problem sa obrazovanjem. Neke drzave tu imaju sistem ogranicenje obrayovnih profila na neko vreme, u skladu sa predvidjanjima. Primer - treba nam 1000 politikologa... kada imas upisanih dovoljno na par generacija i procenom dodjes da ce iz tog broja studenata proizaci 1000 diplomiranih (ili nesto malo preko), zatvaras smer za upis sledece 2-3 godine. Onda se izbor svodi na ostalo ponudjeno a opet po proceni da ce u toj struci biti posla. Cak su nasi i razmatrali ovu mogucnost pre par godina ali su iz meni nepoynatih rayloga odustali od sprovodjenja.

Човек који плаћа замену утикача и осигурача ил је богаљ ил лењ с вишком лове.

Ili ga ni najmanje ne zanima prckanje po struji, kao sto svaki covek ima nesto sto ga ne zanima ni najmanje... ali ima komsiju koji to obozava a vecinu vremena je dokon... i onda ne cackas nista sam ali takodje i ne placas.  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Feb 2013, 14:17:19 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
E tu je problem sa obrazovanjem. Neke drzave tu imaju sistem ogranicenje obrayovnih profila na neko vreme, u skladu sa predvidjanjima. Primer - treba nam 1000 politikologa... kada imas upisanih dovoljno na par generacija i procenom dodjes da ce iz tog broja studenata proizaci 1000 diplomiranih (ili nesto malo preko), zatvaras smer za upis sledece 2-3 godine. Onda se izbor svodi na ostalo ponudjeno a opet po proceni da ce u toj struci biti posla. Cak su nasi i razmatrali ovu mogucnost pre par godina ali su iz meni nepoynatih rayloga odustali od sprovodjenja.
Nemoj samo da drzava procenjuje sta je najbolje za narod  Smile Najbolje je kao i do sada da trziste ponude/potraznje regulise celu tu stvar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.12
човек коме треба школа да би заменио утикач или осигурач ... је богаљ. И неће му помоћи никакво школовање ил образовање ... уосталом неко мора копати и канале ... јбга.

Човек који плаћа замену утикача и осигурача ил је богаљ ил лењ с вишком лове.

Имаш ли још који генијално глуп пример?

Znaci upotrebljiva i prakticna znanja nisu potrebna ?

и ево ... није пример ал јесте генијално глупо питање  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
Nokia Luvmya 520
Forum je vrlo zanimljivo merilo necijih stavova  Smile
Govorio sam o onome sto sam ovde mogao da procitam, sumnjam da su to lazni stavovi.
Citat: cg_ac
Jel ja kukam po forumu kako je ovde sve sjebano ili ti?
Zvucis kao da si ministar u Vladi Srbije. Zasto bi realno predstavljanje stvarnosti u kojoj zivimo trebalo da se okarakterise kao kukanje ?
Ti si pokrenuo temu koja samo iznosi porazavajucu statistiku nase realnosti. Koja je kao i sve druge porazavajuce statistike o Srbiji zastupljena u svim sredstvima javnog informisanja.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.97
mob
HTC One
E tu je problem sa obrazovanjem. Neke drzave tu imaju sistem ogranicenje obrayovnih profila na neko vreme, u skladu sa predvidjanjima. Primer - treba nam 1000 politikologa... kada imas upisanih dovoljno na par generacija i procenom dodjes da ce iz tog broja studenata proizaci 1000 diplomiranih (ili nesto malo preko), zatvaras smer za upis sledece 2-3 godine. Onda se izbor svodi na ostalo ponudjeno a opet po proceni da ce u toj struci biti posla. Cak su nasi i razmatrali ovu mogucnost pre par godina ali su iz meni nepoynatih rayloga odustali od sprovodjenja.
Nemoj samo da drzava procenjuje sta je najbolje za narod  Smile Najbolje je kao i do sada da trziste ponude/potraznje regulise celu tu stvar.

Vidim kako uspesno regulise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.125 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.