Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:05:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koji je po vama najbolji avion

Glasanje završeno: 02. Jul 2006, 21:03:54

F-22 raptor
19%  (4)
mig 29ili31
4.8%  (1)
Su-47
33.3%  (7)
B2-spirit
14.3%  (3)
Su-34
28.6%  (6)
Ukupno glasova: 21
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Best air fighters and my favourite  (Pročitano 11415 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung S7
SU-47 je zakon avion kakva amerika i njeni avioni Smile Smile Smile

Slazem se sa tobom,ali on postoji samo u 2 primerka,i ne planira se proizvodnja.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Omerta Rs

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 981
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson 
Su 47 definitivno je najbolji od ovde pomenutih lovaca za borbu jedan na jedan.Kao sto sam reko Aurora
ne postoji to sto svi pricaju da postoji a nemaju jednu sliku tog aviona koja nije neki crtez ili foto montaza.
Pa otkrili su i nasli su slike SR-71 koji je isto bio top secret avion a slike ovoga kao nema nigde.Zar neko
od vas moze da veruje u takve price kad svaki Ruski setelit a i seteliti ostalih zemalja bi  mogli taj avion da
lociraju i uslikaju u takvom kvalitetu da bi mogli cak i pilota da indetifikuju.Plus znaju iz koje baze navodno
uzlece.Mozda ga ameri kriju pod zemljom a mozda nikad nije ni poleteo..Zato mislim da Aurora nije zasluzila
da se nadje na ovoj listi.U svakom slucaju ovo sam napiso
kao svoje misljenje o tome bez namere da uvredim nekog ili omalovazavam.
Pozdrav Svima  Smile
IP sačuvana
social share
Omerta Gazi Vas Sve
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung x640
su-34 najbolji i b2
ali posto je su ruski najbolji je
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung S7
Su 47 ne postoji .Znaci pricamo o avionima koji su u naoruzanju nekih drzava,a ne jebena reklama.Postoji avion "Vitez" ili Su-50 ......ali gde je?Mislim pricamo o avionima dokazanim u vazdusnim obracunima.Delta krila koja su -47 Berkut ima su jako jebena .....i stvarno treba dosta muke i nauke da se to cudo vozi ,a kamoli i bori s njim.Drugo on je samo lep,nije prikazao nista od svojih mogucnosti.E sad Su-37 je "zver"....he he.Klasicna SU-33/ka sa vektorskim potiskom i flybywire sistemom.Mislim ja 29-ku obozavam .....ali nju je sjebao jednomotorac F-16....i to u bliskoj borbi.F-15 je kontrateza Su-27 ci .....koja ga je razbila u svim kategorijama.E tu su Rusi jedino dokazano bili ispred Amera.F-18 vs Su34 ...nije bilo.Znam da je Su-34-ka smrt za 16 ce .....Pakistansko -Indijski sukob je to dokazao ...sa cak 7:1 za Su-34-ke.

F-22 je cudo tehnike.Moto je "Udji neprimecen,udari jako,i jos brze bezi odatle.To je prakticno.Trenutno mu nema rivala,koliko god se to nama svidelo ili ne.Mada Rusi stvarno imaju PVO daleko ispred Amera....ali ako bi se sukob stvorio ...izmedju njih ....vraga bi oni koristili avione... Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung x640
mislim da f22 nije ni blizu mnogim avionima to je raptor a oni mi se ne svidjaju moje misljenje






koliko znam su 47 postoji on je poznat pod imenom s-37
SU-47 (S-37) BERKUT EXPERIMENTAL FIGHTER AIRCRAFT, RUSSIA

The Sukhoi Design Bureau of Moscow, Russia has developed the Su-47 (previously called the S-37 Berkut or Golden Eagle) fighter aircraft, which first flew in September 1997. Su-47 is in a forward swept wing configuration and uses a highly unstable triplane (with three main lifting surfaces) aerodynamic configuration. The Su-47 completed the first stage of flight trials in December 2001. In May 2002, Sukhoi was selected as prime contractor for the next-generation Russian PAK FA fighter programme. The PAK FA will be a development of the Su-47 but without the forward swept wings.

The design of the very high manoeuvrability prototype is based on the avionics and aerodynamics technologies developed for the Su-27 upgrade programme. Some of the systems and component designs from the Su-27, (the all weather supersonic fighter aircraft with NATO reporting name Flanker), have been used in the Su-47, for example the design of the canopy, landing gear, some of the avionics and the near-vertical tails.

MANOEUVRABILITY

The Su-47 has extremely high agility at subsonic speeds enabling the aircraft to alter its angle of attack and its flight path very quickly, and it also retains manoeuvrability in supersonic flight.

Maximum turn rates and the upper and lower limits on air speed for weapon launch are important criteria in terms of combat superiority. The Su-47 aircraft has very high levels of manoeuvrability with maintained stability and controllability at all angles of attack.

Maximum turn rates are important in close combat and also at medium and long range, when the mission may involve engaging consecutive targets in different sectors of the airspace. A high turn rate of the Su-47 allows the pilot to turn the fighter aircraft quickly towards the next target to initiate the weapon launch.

The swept-forward wing, compared to a swept-back wing of the same area, provides a number of advantages: higher lift to drag ratio; higher capacity in dogfight manoeuvres; higher range at subsonic speed; improved stall resistance and anti-spin characteristics; improved stability at high angles of attack; a lower minimum flight speed; and a shorter take-off and landing distance.

FUSELAGE

The Su-47 fuselage is oval in cross section and the airframe is constructed mainly of aluminium and titanium alloys and 13 per cent by weight of composite materials.

The nose radome is slightly flattened at the fore section and has a horizontal edge to optimise the aircraft's anti-spin characteristics.

WINGS

The forward swept midwing gives the unusual and characteristic appearance of the Su-47. A substantial part of the lift generated by the forward-swept wing occurs at the inner portion of the wingspan. The lift is not restricted by wingtip stall. The ailerons - the wing's control surfaces - remain effective at the highest angles of attack, and controllability of the aircraft is retained even in the event of airflow separating from the remainder of the wings' surface.

The wing panels of the Su-47 are constructed of nearly 90% composites. The forward-swept midwing has a high aspect ratio, which contributes to long-range performance. The leading-edge root extensions blend smoothly to the wing panels, which are fitted with deflectable slats on the leading edge; flaps and ailerons on the trailing edge.

The all-moving and small-area trapezoidal canards are connected to the leading-edge root extensions.

COCKPIT

The cockpit's design has focused on maintaining a high degree of comfort for the pilot and also on the pilot being able to control the aircraft in extremely high G-load manoeuvres. The aircraft is equipped with a new ejection seat and life support system. The variable geometry adaptive ejection seat is inclined at an angle of 60°, which reduces the impact of high G forces on the pilot. The seat allows dogfight manoeuvres with significantly higher G loadings than can normally be tolerated by the pilot.

The pilot uses a side-mounted, low-travel control stick and a tensometric throttle control.

LANDING GEAR

The aircraft uses a retractable tricycle-type landing gear with a single wheel at each unit. The smaller nose wheel retracts towards the rear and the two mainwheels retract forward into the wing roots.



airforce tehnology
« Poslednja izmena: 15. Maj 2006, 22:31:44 od Aquiles »
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2

Mada Rusi stvarno imaju PVO daleko ispred Amera....ali ako bi se sukob stvorio ...izmedju njih ....vraga bi oni koristili avione... Smile
Imaju odbrane od nuklearnih raketa koje je amerika htela da kupi al ovi nisu dali pa su ameri morali da izmisljaju neku spravu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung S7
Citat
koliko znam su 47 postoji on je poznat pod imenom s-37
SU-47 (S-37) BERKUT EXPERIMENTAL FIGHTER AIRCRAFT, RUSSIA


Jel ti to nije dovoljno .......sta ce da jurisaju sa oba aviona?

IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Omerta Rs

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 981
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson 
Herros a gde se molim te dokazo F-22 aj malo mi to objasni.Osim sto izgleda lepo nema od toga nista.
Milsim da bi ga i onaj su 37 unistio.U kojoj je borbi taj F22 ucestvovo a vec se srusio par puta i plus pilot
im se zaglavio.Sto se tice avion su 47 postoji ali mozda nece uci u upotrebu ali avion postoji .On bi taj reptor
za dve sekunde sjebo to i ameri znaju ali sva sreca za njih sto rusi to nece da stave u siroku upotrebu.
Plus ako mislis  da je to tesko voziti ne verujem bas zato sto imaju kompijuteri koji pomazu oko toga.
Plus ako nisi gledo sta je radio na Maksu 2005 onda nisi dobro obavesten leteo je normalno bez problema.
Za borbu aviona jedan na jedan nije samo bitan avion bitna je i vestina pilota.Tu su Ameri u prdnosti zato
sto mogu da placaju trening za svoje pilote a Rusi ne.Ali ovako su Ruski piloti garant bolji.
Nemoj da se ljutis ali to je moje misljene.Nisam ovo piso da te uvredim samo da kazem svoje misljenje .
Pozdrav Dzoni
IP sačuvana
social share
Omerta Gazi Vas Sve
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Suhoj 47 postoji zasigurno ( neznam dal je unikat ili serijska proizvodnja, ali je sigurno bio testiran na nebu )! Sto se F-22 tice mislim da su on i mig najbolji borci u vazduhu, i da ce pre raptor da obori Su-47 nego on njega! U ostalom sta se prepirete zna se da je nas "orao" zakon za sve Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung S7
Herros a gde se molim te dokazo F-22 aj malo mi to objasni.Osim sto izgleda lepo nema od toga nista.
Milsim da bi ga i onaj su 37 unistio.U kojoj je borbi taj F22 ucestvovo a vec se srusio par puta i plus pilot
im se zaglavio.Sto se tice avion su 47 postoji ali mozda nece uci u upotrebu ali avion postoji .On bi taj reptor
za dve sekunde sjebo to i ameri znaju ali sva sreca za njih sto rusi to nece da stave u siroku upotrebu.
Plus ako mislis  da je to tesko voziti ne verujem bas zato sto imaju kompijuteri koji pomazu oko toga.
Plus ako nisi gledo sta je radio na Maksu 2005 onda nisi dobro obavesten leteo je normalno bez problema.
Za borbu aviona jedan na jedan nije samo bitan avion bitna je i vestina pilota.Tu su Ameri u prdnosti zato
sto mogu da placaju trening za svoje pilote a Rusi ne.Ali ovako su Ruski piloti garant bolji.
Nemoj da se ljutis ali to je moje misljene.Nisam ovo piso da te uvredim samo da kazem svoje misljenje .
Pozdrav Dzoni


Prvo ja sam bio na MAKSU 2005 kao i 2004 i 2003.Su47 nije nikakve akrobacije pravio vec je imao klasican prelet.Ja nikad nisam rekao da je to los avion,samo da se ne zna dovoljno o njemu ,kao i sto je sam Putin zaustavio projekat.Znaci on vise ne postoji,imaju 2 komada i to je to.Kad se gleda prevlast na nebu ,nikad se ne uporedjuje borba 1vs1.Nije ovo WW2.Trece jedna bitna stvar u zivotu kao i u vojsci jeste ekonomija.Rusi nemaju para za velike proizvodnje,dok Ameri imaju.

Citat
On bi taj reptor
za dve sekunde sjebo to i ameri znaju ali sva sreca za njih sto rusi to nece da stave u siroku upotrebu.

Poenta je da bi na ta 2 Su-47 doletala 202 Raptora.......pa sta onda da pricamo....mislim dva losa ubise Milosa.A drugo otkud znas?


Citat
U kojoj je borbi taj F22 ucestvovo a vec se srusio par puta i plus pilot
im se zaglavio.

Pogledaj samo koliko su Suhojevi padali i pobili neduzne gledaoce.......ne budi dete.


Citat
Za borbu aviona jedan na jedan nije samo bitan avion bitna je i vestina pilota.Tu su Ameri u prdnosti zato
sto mogu da placaju trening za svoje pilote a Rusi ne

Borba 1vs1 jos postoji?Procitaj malo o avijaciji i taktikama borbe,posebno kod super sila.Ne pobedjuje avion niti pilot vec informacija,a za tvoju F-22 je nevidljiv .......tako da ce Su biti skinut a nece ni znati sta ga je pogodilo.

Da ekonomija je jako bitna ,to sam i rekao... Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:05:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.