Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:50:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Berlin ~ Necemo dzamiju!  (Pročitano 9043 puta)
24. Nov 2006, 16:11:22
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
"NEĆEMO DŽAMIJU"
Stanovnici jedne berlinske opštine ne dozvoljavaju muslimanskoj sekti Ahmadija gradnju džamije


BERLIN - Muslimanska zajednica Ahmadija u Berlinu povela je svojevrstan "rat inata" s građanima glavnog grada Nemačke, nastojeći da sagradi džamiju u četvrti u kojoj gotovo da uopšte nema muslimana! Džamija površine 5.000 kvadratnih metara, s dva sprata i minaretom visokim 12 metara, trebalo bi da "nikne" u istočnoberlinskoj opštini Pankov-Hajnersdorf, na placu koji vredi bar milion evra.
Devedeset odsto žitelja te opštine sa ukupno 6.500 stanovnika potpisalo je ovih dana peticiju protiv izgradnje džamije jer, kako kaže glavni čovek Udruženja građana Joahim Svitlik, "tu gotovo da nema muslimana", a članova Ahmadije nema uopšte. Građani Pankov-Hajnersdorfa smatraju da je Ahmadija, zajednica koju ne priznaju glavne muslimanske struje, organizacija fundamentalističkog tipa koja propoveda netrpeljivost i teži ukidanju demokratskog poretka u korist režima radikalnog islama.
Pokret Ahmadija osnovan je u Indiji u 19. veku i ima oko 30.000 članova u Nemačkoj - zemlji u kojoj živi ukupno 3,2 miliona muslimana, većinom Turaka.
Cilj pokreta da u Nemačkoj izgradi bar sto džamija zasad je daleko od ostvarenja - ima ih samo 15. Imam te zajednice u Berlinu Abdul Basit Tarik tvrdi, međutim, da ljudi u Pankov-Hajnersdorfu imaju pogrešnu sliku o islamu i da mu nije jasno zašto su toliko "neprijateljski raspoloženi" prema muslimanima.
Tarik je u lokalnim novinama objasnio da je izgradnja džamije neophodna zato što njegova zajednica sada broji oko 200 ljudi i da je mesto izgradnje odabrano zato što je taj teren najpovoljniji, a ne zato što nameravaju da se presele u Pankov-Hajnersdorf.
Ljudi iz te opštine se, međutim, pitaju čemu onda ogromna džamija za nekoliko hiljada ljudi ako muslimanska zajednica broji samo 200 ljudi i ako će u džamiju dnevno svraćati samo njih tridesetak. Ovakvi problemi, u koje su često umešane islamske organizacije sumnjive provenijencije, ne pogađaju, međutim, samo Nemačku, već celu Zapadnu Evropu.
(BETA)

Razmimoilaženja sve veća!

U Velikoj Britaniji nedavno je vođena veoma žustra rasprava povodom muslimanskog vela za lice i o pitanju da li muslimankama treba dozvoliti da u javnosti pokrivaju glavu. Zar ili feredža, kao i svako drugo versko obeležje, zabranjeni su u školama i na poslu i u Francuskoj. Njoj su se pridružile i Belgija i Italija, koje su uvele istu meru, a feredža je zabranjena i u velikom broju evropskih gradova.
Bilo je i slučajeva "popuštanja" muslimanima. Tako je i "Dojče opera" u Berlinu odlučila da otkaže premijeru nove postavke Mocartovog "Idomenea" iz straha da bi scena u kojoj se pojavljuje odsečena glava proroka Muhameda mogla da izazove gnev muslimana.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
I posle se neko chudi zashto u nemachkoj sve vishe buja nacizam. Pa kako da ne buja kad se ova zelena gamad shiri kao kuga. Svaki iole normalan Nemac u doglednoj buducnosti kacice na zid Hitlerovu sliku kao sto mi Srbi kacimo ikone.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ko ih shisha. Bili su im dobri kad su uvozili jeftinu radnu snagu 70-tih i 80-tih godina iz Turske i ostalih islamskih zemalja, a sada im krivo sto traze dzamiju? Jebi ga batice, sad su se nakotili i realno gledajuci imaju pravo na to.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
ovakve stvari ce se tek ujedati eu!
a bolece i nas!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 392
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
E bas mi ih je zao, i jednih i drugih. Nek se malo kolju ne bi li nas popustili.
IP sačuvana
social share
"Kada bih uspio da ubijedim Muslimane da prestanu da ubijaju sopstveni narod radi CNN-a mozda bismo odavno imali primirje."

- General Mekenzi, jun 1992
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
nije mi zao njih, ali po starom dobrom obicaju taloptica ce doci u nase dvoriste! e onda, onda tek odosmo u...
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Protivim se time da se u Njemackoj pravi Djamija,ima ih dovoljno i nepotrebno je rastezati toleranciju tu gdje si stranac....a ako uzmemo u obzir da Muslimana u Njemackoj svega ima oko 4%,previse i zele jer imaju svoje klubove,kafice i sve sto je druzenju istoga naroda potrebno, a Djamija takodje ima....

Ja se zalazem za to da kada se Islamske zemlje malo obrate i kriscanima koji zive u njihovim zemljama onda mozemo i mi da popustamo jer ovdje vise nitko tudje ne cijeni!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
e brate, demokratija ili postoji ili ne! nema tu nikakvog reciprociteta!
a u taj podatak da ih ima 4% ne verujem! garantovano ih ima vise, a tek sa onima koji su na crno tamo...!
a da ne pominjemo moguci ulazak turske u eu!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Citat
e brate, demokratija ili postoji ili ne! nema tu nikakvog reciprociteta!
a u taj podatak da ih ima 4% ne verujem! garantovano ih ima vise, a tek sa onima koji su na crno tamo...!
a da ne pominjemo moguci ulazak turske u eu!

Eh ima sve svoju granicu....kada oni dolaze ovamo i zabranjivaju da se odrzava kazaliste i jedna predstava jer se tu prikaziva muhammed i njemacka prestane onda emitiranje te predstave,pa onda i oni moraju malo da se povuku sa tim polozajem....
Dali ti to vjerovao ili ne u Njemackoj ima 7 miliona stranaca od cega su svega mozda 4 miliona muslimana!A to tko je na crno ili ne pa ni ujednoj zemlji se ljudi na crno nigdje nebroje pa onda ni u tome,koliko ima onda nasih balkanosa na crnome ili drugih nacija?!

A turska definitivno nece uci u EU,tu budi siguran kao u amen u Crkvi! EU je dala Turskoj do januara da prizna kipak kao drzavu,ako to neuradi stopiraju se svi pregovori,a vecina Europskih zemalja nezeli jednostavno tursku od koje je samo 5% teritorija na Europskom tlu....
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Protivim se time da se u Njemackoj pravi Djamija,ima ih dovoljno i nepotrebno je rastezati toleranciju tu gdje si stranac....a ako uzmemo u obzir da Muslimana u Njemackoj svega ima oko 4%,
Nece bas biti da ih ima samo 4%. Samo Turaka u svabiji ima 4 miliona, sto na ukupno 80 miliona stanovnika dodje malo vise od 4%. Plus gde su ostali...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:50:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.