Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Berberian Sound Studio (2012)  (Pročitano 1823 puta)
06. Jul 2013, 22:19:49
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 22.0
     Berberian Sound Studio (2012)

>> IMDb <<



Opis Filma:

Godine 1976. "Berberski zvučni studio" jedan je od najjevtinijih studija za postprodukciju u Italiji. U njemu se snima samo zvuk za "najljigavije" horor filmove, a u jednu takvu sredinu dolazi da radi i Gilderoj, naivni i introvertni Englez. Pod svoje okrilje uzima ga čuveni "maestro" horor filmova - Santini!
Došao iz nevinog sveta lokalnih dokumentaraca, Gilderoj uskoro biva uhvaćen u "zabranjeni svet" ogorčenih glumica, kapricioznih tehničara i nerazumljive birokratije. I što više vremena provodi miksujući zvuke strave, to ga više "drma" i nostalgija za rodnim Dorkingom. Majčino pismo samo će ga još više gurnuti na stranu s koje nema povratka... 




Žanr:   Drama | Horror | Thriller 

Režiser: Peter Strickland

Glavne uloge: Toby Jones, Susanna Cappellaro, Antonio Mancino

Izvor teksta

filmovanje

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
  Sama radnja filma me je odmah privukla jer sam svojevremeno gledao dosta đalo koji je danas na izdisaju. Još kad se tome doda da će se ovde gledati film u filmu (montiranje sirovog materijala u studiju)...
  Ima toga ovde ali ne na način na koji sam očekivao. Dolazak tonca u studio nije zbog đala nego zbog nekog jeftinog horora samoproglašenog velikog umetnika i reditelja istog ali to nije negativno uticalo na mene. Nije negativno uticalo ni to što sam zaista gledao kako se završava film u studiju ali od tog filma nisam video ništa (samo plan rada) jer se zbog pomenutog tonca film samo čuje. Sam tonski tehničar (tonac) je priča za sebe i on zaista ne pripada tom svetu iako je za njega kao profesionalca (tako on misli) svejedno za koji će film snimiti zvuk. Na stranu to što je Englez koji je promenio sredinu zato što je doputovao u Italiju, on je ceo život radio na dokumentarcima i emisijama za decu a ovde ga je dočekao pravi užas. Mučenje veštica čupanjem kose, stavljanje užarenog žarača u vaginu i klanje koje je pored svega najbenignije. Sve to je morao da vidi i snimi (to se vidi kako) glavni junak koji je živeo mirnim životom. On ne može da se čak ni da se vrati nazad jer mu nisu vratili čak ni novac za kartu, o plati da se ne govori. Prateći njegov rad i trud upoznao sam sve ostale aktere i osetio kakva je atmosfera u studiju, toliko dobro je urađen ovaj izvanredan film koji me je čak i svojim svršetkom iznenadio. Očekivao sam da će tonac koji je počeo da ludi u duhu filma da napravi krvoproliće ali on to nije uradio, on se prosto ispred mojih očiju pocepao kao ličnost.
  Reditelj i scenarista Piter Striklend je snimio više od dobrog filma jer je samo preko tona (genijalna pomisao sama po sebi) pokazao koliko treba rada i muke da bi se snimio film, pa makar to bio i jeftin italo horor.
  Čekao sam dugo na prevod i čekanje se isplatilo jer sam imao prilike da vidim neobičan film koji mogu da preporučim za gledanje.
 
« Poslednja izmena: 26. Jul 2013, 16:30:16 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
уф...одмах га сад купујем Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Snap 2013-07-26 at 07.59.22.jpg
(266.51 KB, 1366x768)
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0


  Dok sam ispravljao danas pravopisne greške primetio sam da sam napisao da se od horora ne vidi ništa i tu sam pogrešio. Vidi se špica koja je rađena baš u duhu tog vremena. Zaboravio sam i na Katalin Ladik koja je pokazala skoro sve u Ujedu Andjela (1984) Lordana Zafranovića. I ona je ovde. Ima toliko da se napiše o ovom filmu.
« Poslednja izmena: 26. Jul 2013, 21:50:32 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.