Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 08:28:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beogradski sajam knjiga 2010.  (Pročitano 8372 puta)
18. Sep 2010, 09:37:57
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs

Šta nas ceka na sajmu knjiga?

Ovogodišnji 55. sajam knjiga u Beogradu, koji će biti održan od 25. do 31. oktobra, biće u znaku književnih jubileja, odnosno sećanja na Mešu Selimovića (1910-1982) i Lazu Kostića (1841-1910).

Urednica programa Međunarodnog beogradskog sajma knjiga Vladislava Gordić Petković rekla je da će, pored veka od rođenja književnika Meše Selmovića i 100. godišnjice smrti pesnika Laze Kostića, raznovrsnim programima biti obeležen i vek srpskog stripa.

Prema njenim rečima, pored brojnih pisaca iz Švedske, ovogodišnjeg počasnog gosta Sajma knjiga, Sajam će ugostiti i ugledne pisce iz Ukrajine, Velike Britanije, Hrvatske, Slovenije i Makedonije.

Posebni gosti Sajma, kako je navela Vladislava Gordić Petković, biće autori iz Istre okupljeni oko "Kuće za pisce" (Hiža od besid), koji će predstaviti književnost tog regiona Hrvatske.

"Ćaskaonica" Sajma knjiga, program koji je uveden prošle godine, ugostiće pisce iz Srbije i regiona, od "modernih klasika do autentičnih desperadosa", a novost je što će, pored pisaca, u njoj ove godine nastupati i rokeri i blogeri.

"Veliki magnet za publiku biće programi u strip sali, s gostima iz Srbije i sveta, panelima, predavanjima i nastupima eminentnih autora stripa i ljubitelja stripa iz drugih oblasti umetničkog izraza", rekla je Vladislava Gordić Petković.

Prema njenim rečima, posetioci će zajedno sa strip autorima moći da crtaju, da prate nastanak stripa uživo i da dobiju potpisane crteže svojih omiljenih autora.

U pripremi su i maraton kratke priče, organizovan u saradnji s festivalom "Kikinda Short", s gostima iz osam zemalja, i maraton urbane poezije, koji će, uz video filmove, ples i performans, odati počast velikom srpskom pesniku i eksperimentatoru Lazi Kostiću.

"Posetioce sajma očekuje punih šest sati čitanja, performansa, gestikuliranja i provociranja", navela je Vladislava Gordić Petković.

Iz ambasade Švedske u Beogradu ranije je najavljeno da će ta zemlja svoju književnost i kulturu predstaviti u programu "Glasovi Švedske", uz gostovanje brojnih autora.

Izvor: City Magazine
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Sajam knjiga u Beogradu: "Pamet u glavu"

Međunarodni sajam knjiga u Beogradu, čiji će počasni gost ove godine biti Švedska, biće održan od 25. do 31. oktobra pod sloganom "Pamet u glavu".

Predsednik Upravnog odbora Sajma knjiga u Beogradu Željko Ožegović rekao je da će manifestacija zadržati prošlogodišnji izlagački koncept, kao i cene ulaznica, koje će za pojedinačne posete koštati 250, a za grupne 150 dinara.

Kako je ranije najavljeno, na Sajmu će ove godine, pored Švedske kao počasnog gosta, učestvovati i drugi izdavači iz inostranstva, među kojima su brojni gosti iz regiona i, prvi put, izdavači iz Slovačke i Holandije.

Najavljeni su i gosti iz Grčke, Japana, Rusije, Nemačke, Italije, Španije, Austrije, Portugalije, Izraela, Brazila, Irana, Angole, a na Sajmu će i ove godine, po četvrti put, učestvovati evropski kulturni centri u Beogradu, na zajedničkom štandu EUNIK-a.

Ove godine na spisku gostiju iz inostranstva, međutim, nema izdavača iz Kanade, koji su tokom proteklih nekoliko godina bili vrlo zapaženi gosti Beogradskog sajma knjiga.

"Ukupan broj izlagača na ovogodišnjem sajmu još nije poznat jer još stižu prijave izdavača", rekao je Željko Ožegović, ali je dodao da, uprkos finansijskoj krizi i teškoj situaciji u pojedinim domaćim izdavačkim kućama, očekuje da broj učesnika ostane na nivou od prošle godine.

Predstavnik preduzeća "Beogradski sajam" Dragan Đoković rekao je da se za sajam već akreditovalo više od 300 novinara, kao i da se na prezentaciji te manifestacije na društvenoj mreži Fejsbuk do danas već prijavilo oko 14.450 posetilaca.

Urednica programa Sajma knjiga Vladislava Gordić Petković rekla je da će i ove godine biti priređeni tradicionalni Forum i Ćaskaonice, kao i nove programske celine, među kojima su pesnički maraton i maraton kratke priče.

Teme Foruma ove godine će biti: "Kultura, tradicija i mediji: Kako obeležavamo jubileje", "Književnost, pozorište, film: Kako (ni)smo ekranizovali srpsku književnost", "Blog, čet, fejs: Destrukcija ili rekonstrukcija jezika" i "Udžbenik, biblioteka, weblioteka: Učenje i internet".

Domaćin "Ćaskaonica" biće Aleksandra Glovacki, koja će razgovarati s autorima iz Srbije i regiona, poput Jelene Lengold, Ota Oltvanjija, Aleksandra Stankovića, Borisa Dežulovića, Ivane Sajko, Ljubice Arsić i drugih.

U pripremi su i poetske i strip radionice, mala škola prevođenja i drugi sadržaji namenjeni mlađoj publici, kao i tradicionalni Školski dan, a biće priređeno i nekoliko izložbi.

Sajamski žiri ove godine će dodeliti nagrade u tri kategorije - za najboljeg izdavača, izdavački poduhvat i dečju knjigu, a biće dodeljena i nagrada "Dositej Obradović" inostranom izdavaču za međunarodnu promociju srpske književnosti.

Ataše za kulturu ambasade Švedske Helen Lašon rekla je da će se ta zemlja predstaviti programom pod nazivom "Glasovi Švedske", uz učešće 18 švedskih pisaca i ilustratora.

Helen Lašon je dodala da će u švedskom paviljonu u Areni Hale 1 Beogradskog sajma, koji oprema firma Ikea, biti predstavljeno više od 800 naslova švedskih autora, među kojima su i izdanja prevedena sa švedskog na srpski jezik.

Švedska priprema šezdesetak programa, promocija knjiga, razgovora pisaca sa čitaocima i drugih aktivnosti, a umetnici iz te zemlje nastupaće tokom trajanja Sajma knjiga i na drugim manifestacijama u
Beogradu, poput Beogradskog džez festivala.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Počinje Sajam knjiga

Jubilarno 55. izdanje Sajma trajaće do 31. oktobra, pod sloganom "Pamet u glavu".

Na Sajmu knjiga predstaviće se više od 800 učesnika iz celog sveta, kao i 423 direktna izdavača.

Vrata hala otvoriće se u 15, a Sajam će zvanično biti otvoren u 18 časova. Za otvaranje uz fanfare zaduženi su spisateljica Osa Lind kao predstavnica zemlje počasnog gosta, i pisac Laslo Vegel u ime domaćina.

Ulaznice koštaju 250 (pojedinačne) i 150 dinara (grupne). Prvog dana cena pojedinačne karte takođe će iznositi 150 dinara, jer se Sajam otvara popodne. Novitet je porodična ulaznica, po ceni od 600 dinara.

Pošto je na Sajmu uvek gužva, organizatori su se postarali da u 31.050 metara kvadratnih obezbede bolju klimatizaciju i signalizaciju za kretanje, i modernije štandove. Tradicionalni "školski dan" je u četvrtak, 28. oktobra.

Broj nagrada ove godine je sveden na tri - izdavač godine, izdavački poduhvat i najbolja dečija knjiga. Zadužbina Dositeja Obradovića nagradiće izdavača koji je najviše doprineo promovisanju srpske kulture, a novinari će dodeliti priznanje najboljem izdavaču i najprofesionalnijem u odnosu sa medijima.

Izdavačka kuća "Alnari" najavila je druženje posetilaca sa proslavljenom britanskom autorkom Aleksandrom Poter. Poterova će potpisivati knjige na Sajmu, na Alnarijevom štandu u sredu, 27. oktobra od 16 časova, kao i u četvrtak od 14 časova. Istog dana, u okviru Mini sajma knjiga u TC "Ušće", gošća će potpisivati knjige u knjižari Vulkan od 18 časova.

Alnari će čitaocima upriličiti i druženje sa spisateljicom Gordanom Kuić, u sredu u TC "Ušće", a u petak i subotu na Sajmu od 16 časova.

Gost "Lagune" biće čuveni pisac Amitav Goš. On će 30. oktobra potpisivati knjige na štandu Lagune u 17 časova, a dva dana kasnije, 1. novembra učestvovaće na otvorenoj tribini u knjižari Delfi SKC od 18 časova.

Čitaoci će svakog dana imati priliku da se druže i sa drugim "Laguninim" autorima kao što su Ljubivoje Ršumović, Vesna Radusinović, Milan D. Špiček, Isidora Bjelica, Kornelije Kovač i mnogi drugi.

Sajam knjiga traje do 31. oktobra.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Niske cene privlače kupce na Sajmu knjiga

Već prvog dana Sajma knjiga stigli su ljubitelji pisane reči sa veoma dobrim obaveštenjima gde se šta nalazi i ko nudi najveće popuste
adfcdc
Pred štandom dugotrajuće, ugledne Srpske književne zadruge bila je gužva i već na kraju prvog dana bio je rasprodat roman Onore de Balzaka "Luj Lamber", čija je cena bila samo 100 dinara! Taj poznati roman velikog klasika štampan je u plavom Kolu 1999. i "čamio" je u magacinu.

Kako je Tanjugu rekla upravnica SKZ Nina Novičević,  danas će biti donete nove količine iz magacina, jer očigledno čitaoci žele da se vrate klasicima ako su im dostupni, a čak i na kiosku sada je cena francuskih remek dela 399 dinara.

Sve što je drastično sniženo, dodala je Novićević, "ide kao alva", pa cak i ne baš jeftina knjiga "Tajna zvezde Sirijus" Roberta Templa, koja je u knjižarama stajala 3.200, a sada kada je 1.000 dinara nalazi kupce, jer se radi o klasičnom delu antrpologije o znanjima pripadnika plemena Dogon u Africi koji znaju da postoji zvezda Sirijus.

Čitaci se grabe i za manje poznati roman klasika Tomasa Vulfa "U mračnoj šumi tajanstvenoj kao vreme", koji je snižen sa 690 na 200 dinara, a isto toliko treba platiti za najbolju antologiju irske priče u trvdom povezu "Gosti našeg naroda".

Gužva je znak da je i kod "Čarobne knjige" veliki popust i  pokazalo se da je ovaj izdavač poznat po prevedenim hitovima izneo dve "gomile" knjiga na kojima su cene 100 i 200 dinara. Iz to, za kupce koji uzmu dve, treća knjiga je - besplatna.

Od vlasnice "Evolute" Bojane Ćebić smo saznali da je prvog dana sajma, koji je bio otvoren samo do 15 do 21 sat,  vladalo već interesovnaje za njene naslove - istoriografija posebno dela o Vizantiji, epska fantastika i knjige o vojskama -  nego prethodnih godina.

Svi izlagači koji su ove godine dobili prvi put pristup Areni Hale 1 su oduševljeni interesovanjem posetilaca, ali za sada ne mogu da ocene koliko će sajam biit uspešan sa finansijske strane.

Prostor za neke od manjih privatnih izdavača, koji imaju značajnu i bogatu produkciju s obzirom na krizna vremena, dobijen je u Areni, zato što su dva najveća društvena "Prosveta" i "Rad"  iseljeni i tek su se juče pojavili sa zahtevom da dobiju izlagački prostor, pa su smešteni u Hali 2.

Izvor: Yellow cab
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 46
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
SonyEricsson C510
Cele nedelje nemam vremena, ali zato ili u subotu ili u nedelju idem na sajam. :-) Nemam baš neku kintu, bedak, studentski život je takav, :-D tako da ću kupiti tek nekoliko knjiga. Napravila sam spisak, a ostaviću keša za makar još jednu na koju naletim slučajno, a čini mi se da bi mi se svidela. Evo mog spiska:

Laguna - ''Avanture nevaljaje devojčice'' (Mario Vargas Ljosa),
Laguna - ''Porodica'' (Mario Puzo),
Laguna - ''Biblija otrovne masline'' (Barbara Kibgsolver),
Alnari - ''Kako bih bez tebe'' (Gijom Muso).

Naravno, moj pravi spisak je mnogo veći. :-D Ali uvek je tu biblioteka, pozajmljivanje od prijatelje, a onda se i kupi po neka. :-)
IP sačuvana
social share
''Osumnjičen sam za nežnost i proglašen sam krivim što ljubav ne gasim mržnjama, već novom, većom ljubavlju.'' Mika Antić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako samo zbog Lagune ides na sajam... nemoj... mozes da postanes clan kluba i kupis knjige sa popustom ili u njihovim knjizarama, knjizarama Delfi ili online... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 46
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
SonyEricsson C510
Hehe! :-) Ne idem samo zbog Lagune, ali to su knjige koje baš želim. Ipak obavezno moram da ostavim koju kintu da kupim neku knjigu na koji naletim, a učini mi se dobra. Već jesam njihov član, nemam i dalje onaj maksimalan popust, jer mnogo više uzimam od prijatelja knjige na zajam. :-)
IP sačuvana
social share
''Osumnjičen sam za nežnost i proglašen sam krivim što ljubav ne gasim mržnjama, već novom, većom ljubavlju.'' Mika Antić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2292
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
Mene zanima sta ce biti da se jede i posto? Smile
IP sačuvana
social share
Citat
Buki si tu?Sta cemo da radimo

Citat
kako šta ćemo, pa da završavamo poso  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
Tel.Me Your.Number
250 dindži pljedža. Kobaja i ostala pikanterija preko 300.

Ja sam pukao oko 5.000... ajde ovo ajde ono... bruka.

Zna li neko gde mogu da uzmem Kusturičinu knjigu posle sajma? Ove iz Novosti treba da je sramota, već četvrti dan raprodaju knjigu pre isteka radnog vremena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 46
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
SonyEricsson C510
Hehe! :-) Ja sam veganka, tako da mene taj deo ne zanima, sav keš ide na knjige! :-)
IP sačuvana
social share
''Osumnjičen sam za nežnost i proglašen sam krivim što ljubav ne gasim mržnjama, već novom, većom ljubavlju.'' Mika Antić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 08:28:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.