Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beogradske srednje škole u štrajku  (Pročitano 4141 puta)
13. Apr 2009, 10:34:50
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Oko 10 beogradskih gimnazija i 20 srednjih stručnih škola počele su jutros od 8.00 štrajk zbog neisplaćenih jubilarnih nagrada profesorima, pa su časovi u tim školama skraćeni na 30 minuta, rekao je danas radiju Beta RFI predstvanik Foruma beogradskih gimnazija Miodrag Sokić.

"U nerednih nekoliko sati očekujem da će još škola potvrditi učešće u štrajku, a dosad je to uradilo desetak gimnzija i 20 srednjih stručnih škola", kazao je Sokić.

On je rekao da je neprihvatljiva ponuda gradskog sekretara za obrazovanje Vladimira Todića da se jubilarne nagrade, koje isplaćuju lokalne samouprave, ne isplate odmah već do kraja školske godine, "jer će se na kraju školske godine, odnosno u septembru desiti nešto treće".

Sokić je naveo da su te nagrade isplaćene u svim mestima u Srbiji sem u Beogradu i Kragujevcu.

"To dugovanje je nastalo 1. januara, a onda je Todić posle tri meseca obrazložio da je novac tu, ali da ne mogu da ga isplate zbog Ministarstva finansija, a kad je Ministarstvo reklo da može da se isplati Todić je priznao da novca nema i da mora da čeka rebalans budžeta", naveo je Sokić.

On je dodao da se ne može reći da su zaposleni u prosveti zadovljni primanjima, ali da držva ispunjava svoje obaveze i da su svesni da u momentu globalne krize primanja ne mogu biti veća.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Средњошколцима ће од данас часови бити скраћени на 30 минута, пошто њихови наставници ступају у штрајк солидарности са колегама којима нису исплаћене јубиларне награде за прошлу годину.  Иако су из Секретаријата за образовање обећали да ће награде бити исплаћене одмах након ребаланса буџета, синдикати кажу да тиме није ништа прецизирано.

Форуми београдских гимназија и средњих стручних школа данас ступају у штрајк пошто нису постигли договор са градским властима о исплати јубиларних награда.  У синдикату кажу да је Београд један од два града у Србији који није испоштовао обавезу према просветним радницима који су у 2008.  години прославили 10, 20 и 30 година рада.  С друге стране, секретар за образовање Владимир Тодић обећава да ће награде бити исплаћене и да разлога за штрајк нема.
- Са великом пажњом и разумевањем примили смо ваше захтеве у вези са исплатом јубиларних награда за 2008.  годину.  Град Београд се обавезао да ће испунити своју обавезу и то ће урадити одмах по измени Одлуке о Буџету града Београда за 2009.  годину, тј.  ребалансу градског буџета.  Водећи рачуна о интересима и правима свих запослених у београдским основним и средњим школама, учинићемо све да до краја школске 2008/09.  године јубиларне награде за 2008.  годину буду исплаћене - истакао је Владимир Тодић.
Ипак, у Форуму средњих стручних школа кажу да су “сити” празних обећања и да неће одустати од штрајка, који је најављен пре десет дана.  Судећи према најавама скра¬ћене часове држаће око 3. 000 професора у 72 средње школе, све док се награде не исплате.
- Речено нам је да ће до краја школске године исплатити награде, али ми им више не верујемо.  Заправо ово више личи на намеру да нас ућуткају док се деца не распусте.  Кад се школска година заврши ми можемо да штрајкујемо и да се бунимо колико хоћемо, али тешко да бисмо било шта постићи - каже  Миолорад Антић, председник Форума средњих стручних школа.
Иако, подржавају колеге у основним школама неће штрајковати јер раде са млађом децом и скраћени часови би били тешко уклопљиви са обавезама родитеља.
Потребно 100 милиона динара
Требало би да нам се исплати око 100 милиона динара за колеге који су прошле године прославили 10, 20 и 30 година рада.  Они који су напунили 10 година, а њих је 577, треба да добију половину плате.  Двадесет година рада прославило је 544 наставника и њима следује цела плата, а накнаду од плате и по треба да добије 508 најстаријих јубилараца – истичу у Форуму београдских гимназија.
Ј. Илић
izvor INFO USPRS
hxxp:|| www. unijasprs. org. rs/forum
IP sačuvana
social share
Pošto su zabranjeni linkovi, jedna misao persijskog filozofa Sadija.
Po glupog čoveka najbolje je da ćuti, međutim kad bi on to znao ne bi bio glup.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 385
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Sve te profesore na ulice, pa nek zarade jubilarne nagrade na buvljaku ili cisteci ulice.
Sramota ko sve danas predaje deci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Срамота је и ко све "стручно" процењује рад тих истих професора.  
Овај штрајк је само доказ да постоје и озбиљни синдикати у овој земљи који инсистирању на поштовању обавеза послодаваца.  
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 16:09:38 od iraklije »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Tačno kolega Novak je gore preuzeo tekst sa sajta UNIJE i dao link, pa stvarno treba biti informisan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung XYZ1004
Срамота је и ко све "стручно" процењује рад тих истих професора. 
Овај штрајк је само доказ да постоје и озбиљни синдикати у овој земљи који инсистирању на поштовању обавеза послодаваца. 

Jel PISA test dovoljno "strucna" procena rada profesora?  Smile




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.3
I Posle Mene JAA, moram da ti odgovorim.
Očito da nisi iz prosvete, naravno da je PISA merodavna, a uvek postoji ono ali, pa treba čuti i to ali.  U prosveti radi oko 60% nestručnih, koji uče našu decu.
Zašto je to tako, da li nema dovoljno stručnih? Ima stručnih, ali direktori zapošljavaju namerno one koji nemaju pravo na to, da bi ovi ćutali, a direktori na miru krali.
UNIJA SPRS je više puta insistirala kod ministarstva da se izvrši kontrola, ali oni štite svoje direktore i zato nam u srednju školu prelaze funkcionalno nepismeni učenici.
Protiv ovog zla se svaki dan borim u mojoj školi i zato sam na crnoj listi, nisam dobar za nagrade, izbacuju me sa učenicima iz kabineta. . .
Kolege koje su tu samo da bi bili podobni ne drže časove i imaju privelegije, a mene proganja direktor i pored toga što tri godine uzastopno vodim đake na državno takmičenje (pre mog rada u istoriji škole nismo imali takve rezultate).
« Poslednja izmena: 15. Apr 2009, 09:57:54 od novak66 »
IP sačuvana
social share
Pošto su zabranjeni linkovi, jedna misao persijskog filozofa Sadija.
Po glupog čoveka najbolje je da ćuti, međutim kad bi on to znao ne bi bio glup.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Naša gimnazija ne štrajkuje!  Mi smo uvek kaskali za svim gimnazijama, pa tako i u štrajku  Smile
I Posle Mene JAA, moram da ti odgovorim.
Očito da nisi iz prosvete, naravno da je PISA merodavna, a uvek postoji ono ali, pa treba čuti i to ali.  U prosveti radi oko 60% nestručnih, koji uče našu decu.
Zašto je to tako, da li nema dovoljno stručnih? Ima stručnih, ali direktori zapošljavaju namerno one koji nemaju pravo na to, da bi ovi ćutali, a direktori na miru krali.
UNIJA SPRS je više puta insistirala kod ministarstva da se izvrši kontrola, ali oni štite svoje direktore i zato nam u srednju školu prelaze funkcionalno nepismeni učenici.

Protiv ovog zla se svaki dan borim u mojoj školi i zato sam na crnoj listi, nisam dobar za nagrade, izbacuju me sa učenicima iz kabineta. . .
Kolege koje su tu samo da bi bili podobni ne drže časove i imaju privelegije, a mene proganja direktor i pored toga što tri godine uzastopno vodim đake na državno takmičenje (pre mog rada u istoriji škole nismo imali takve rezultate).
Hvalim te Bože, neko je razumeo  Smile Smile Smile
U kakvoj državi mi živimo, dođe mi da povraćam. U našoj školi radi profesorka koja ima ok 63 godine. Ne može rečenicu da sklopi, a prima platu. Istu onu platu koju prima i profesor matematike koji se svaki dan ubija da nas nauči nečemu.
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung XYZ1004
I Posle Mene JAA, moram da ti odgovorim.
Očito da nisi iz prosvete, naravno da je PISA merodavna, a uvek postoji ono ali, pa treba čuti i to ali.  U prosveti radi oko 60% nestručnih, koji uče našu decu.
Zašto je to tako, da li nema dovoljno stručnih? Ima stručnih, ali direktori zapošljavaju namerno one koji nemaju pravo na to, da bi ovi ćutali, a direktori na miru krali.
UNIJA SPRS je više puta insistirala kod ministarstva da se izvrši kontrola, ali oni štite svoje direktore i zato nam u srednju školu prelaze funkcionalno nepismeni učenici.
Protiv ovog zla se svaki dan borim u mojoj školi i zato sam na crnoj listi, nisam dobar za nagrade, izbacuju me sa učenicima iz kabineta. . .
Kolege koje su tu samo da bi bili podobni ne drže časove i imaju privelegije, a mene proganja direktor i pored toga što tri godine uzastopno vodim đake na državno takmičenje (pre mog rada u istoriji škole nismo imali takve rezultate).

Ja se sa tobom apsolutno slazem i nemam nikakav problem sa tim da drzava ispunjava sve svoje obaveze prema ljudima koji svoj posao rade profesionalno i stimulise ih (novcano ili na neki drugi nacin) da nastave takav rad.
Ali problem je u tome sto vecina profesora-nastavnika naprosto nije takva i ne zasluzuju ni da rade u skolstvu, a kamoli da traze od poslodavca da nesto postuje ili jos gore, da ima povecava plate.
U situaciji kada postizemo katastrofalne rezultate na PISA testu, kada decu ucimo potpuno nepotrebnim i suvisnim stvarima (ja se ne secam da su profesori ikad na ozbiljan nacin digli glas protiv toga), kada je nacin na koji se deci prenosi znanje potpuno zastareo i neefikasan, a bezbednost u skolama i autoritet profesora ravan nuli, traziti da poslodavac povecava plate ili ispunjavati neke obaveze zaista  Smiley 1 ...iz prostog razloga sto kada "zaposleni" ne ispunjavaju svoje obaveze prema poslodavcu (u ovom slucaju gradjanima Srbije - poreskim obveznicima), poslodavac apsolutno ne mora da ispunjava svoje obaveze prema njima...
Gde postoji primer da zaposleni, koji svake godine postize sve losije i losije rezultate i ne ispunjava plan rada, moze da dodje kod poslodavca i od njega zahteva bilo sta????

Eto, zato mi se svaki put okrene zeludac kad vidim da profesori strajkuju....naravno, ovo se ne odnosi na ljude koji svoj posao obavljaju na kvalitetan i posten nacin. Samo je problem, sto su takvi ljud, kao sto si i sam primetio, u manjini  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.3
Moram ponovo da učestvujem u ovoj raspravi, jer mnogo informacija koje imam javnost nema, bile su one sporadično u medijima, ali to prate samo oni koji su direktno zainteresovani.
Pored nekvalifikovanih u prosveti postoje i fiktivni radnici!!!!
Odakle mi to, kad je sadašnji premijer bio ministar finansija učestvovao je u jednom razgovoru na RTS-u  doslovce je čovek izjavio: mi znamo da u prosveti postoji oko 8000 fiktivno zaposlenih, ali taj problem ne možemo da rešimo bez pomoći sindikata. Predstavnik UNIJE SPRS na to kaže gde nađete takav slučaj kažnjavajte direktore koji su tako nešto omogućili, a ministar uz pomoć voditelja pobegne na drugu temu.
Idemo dalje pre dva meseca osvane tekst ministarstva u kome navode da postoji jededna beogradska gimnazija u kojoj je direktor ima sedam i brojem 7 pomoćnika.
Katastrofa, koja gimnazija? Šta su preduzeli? Da li su kaznili direktora?
Ništa nije učinjeno, po mojim informacija svi direktori su ostali.
Sud presudi u slučaju Čobanski direktor ne želi da vrati čoveka na posao, a ministar (sadašnji) kaže mi smo nemoćni.
Milioni primera, ne mogu više da sve ovde zamaram glupostima u prosveti, samo želim da znate da nije baš sve crno belo i da u prosveti ima ljudi koji pošteno rade svoj posao. Zato treba kažnjavati one koji ruše ugled profesije, ali ministarstvo to neće.
Bez želje da reklamiram sindikat obaveštavam sve da smo pokrenuli raspravu na forumu UNIJE i dobili od rukovodstva sindikata odgovor da će postaviti na sajt kompletne propise u elektronskoj formi.
« Poslednja izmena: 16. Apr 2009, 09:40:46 od novak66 »
IP sačuvana
social share
Pošto su zabranjeni linkovi, jedna misao persijskog filozofa Sadija.
Po glupog čoveka najbolje je da ćuti, međutim kad bi on to znao ne bi bio glup.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.