Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beograđanin iz Nev Delhija!  (Pročitano 11281 puta)
28. Jun 2012, 19:06:31
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Opera 11.50
MUP ima razne stručnjake, ali mu fale lektori


Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije ima u svojim redovima razne vrhunske stručnjake, ali izgleda da se među njima nije našao nijedan lektor! Redakciji „Alo!“ javio se čitalac koji je rođen u Nju Delhiju u Indiji.



Kako poseduje srpsko državljanstvo i dugi niz godina živi i radi u Srbiji, prilikom izdavanja novog čipovanog ličnog dokumenta ostao je kompletno zbunjen kada mu je dodeljena lična isprava. U rubrici „mesto i opština rođenja“ piše mu „Nev Delhi“! Iako je u njegovom društvu ta isprava siguran način da nekog nasmeje, našem čitaocu dešavale su se i neprijatne situacije sa ovim dokumentom.
 - Jednom prilikom sam popio i vaspitnu od policajca na ulici zato što je mislio da je lična karta lažna. Takođe, jednom na bosanskoj granici moja lična karta je bila predmet sprdnje i kidanja od smeha njihovih carinika. Smeh je pratila i konstatacija carinika: „Crni sinko, ko ti izdade ovaj dokument?“ - tvrdi naš čitalac.
 Objašnjenje da li je ovo greška ili zvanični transkrib imena indijske metropole potražili smo u MUP-u Srbije. Tamo su nam rekli da su proverama preko Uprave za informacione tehnologije utvrdili da se prilikom podnošenja zahteva za izdavanje biometrijske lične karte strana mesta i države rođenja unose „kroz slobodan unos latiničnim i ćiriličnim pismom“, na osnovu podataka evidentiranih u izvodu iz matične knjige rođenih.

 - Nismo u mogućnosti da vam kažemo da li je pogrešno evidentirano u izvodu iz matične knjige rođenih ili je prilikom podnošenja zahteva za biometrijske lične karte došlo do tehničke greške u unosu stranog mesta rođenja od strane policijskog službenika - rekli su nam u MUP-u. Interesantno je pak da našem čitaocu na novom pasošu, koji mu je takođe izdao MUP, za mesto rođena piše „Nju Delhi“, pa ostaje zaključak da je u ovom slučaju ipak u pitanju greška policijskog službenika.

M. Lončar

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Zasto nije odmah zamenio licnu kartu?
Meni se slicno nesto desilo i vratila sam se da mi isprave gresku. Jednostavno, MUP je duzan da to uradi po hitnom postupku.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.00
U drzavnim sluzbama ni da ima zakucate na celo ono sto treba da napisu nece uraditi kako treba, to je ovde normalno, vracati se po par puta da isprave.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
LG Nexus 5
Nev Delhi. Burek baba sluzbenik. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.00
U drzavnim sluzbama ni da ima zakucate na celo ono sto treba da napisu nece uraditi kako treba, to je ovde normalno, vracati se po par puta da isprave.

управо тако...свако се враћа бар петнаест пута док не ураде како треба Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Apple iPhone SE 2020
E, vidis... tvoje kolege su moju majku kojoj je dan pre toga umrla majka zajebavali 2h da joj izdaju umrlicu... Glupi kreten u maticnoj sluzbi je iz cetvrtog puta uspeo da prepise podatke ispisane stampanim slovima ... Uspela je da zajebe sve... ime, prezime, datum rodjenja, mesto rodjenja, cak i dan i zemlju smrti... ocigledno kokoska ne zna u kojoj drzavi zivi. Opstina Cukarica, da ne bude zabune... I sve to ne bi bilo strasno, da nam sve to nije trebalo za sprovodnicu jer nam nije dozvoljeno da baku koja je strani drzavljanin sahranimo ovde...  Smile

Mojoj drugarici je drugi glupi kreten iz PIO  sluzbe rekao - ali, vasa majka nije umrla... nema je u evidenciji... Iako su u zakonskom roku dostavili sve podatke...


Nismo mi krivi sto se u drzavnoj sluzbi redom zaposljavaju nepismena goveda...  Smile
« Poslednja izmena: 29. Jun 2012, 15:42:12 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Zasto nije odmah zamenio licnu kartu?
Meni se slicno nesto desilo i vratila sam se da mi isprave gresku. Jednostavno, MUP je duzan da to uradi po hitnom postupku.



Napisali su ti "AneJa" u licnoj ?  Smile
« Poslednja izmena: 29. Jun 2012, 15:51:49 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne, nego mi je pogresno napisala prezime, a kada sam trazila ispravku... i mesto rodjenja...
Ja sve te podneske popunjavam velikim, stampanim slovima upravo zbog toga sto znam koliki su nesposobnjakovici oni koji rade na salterima, ali izgleda ni to nije dovoljno... prosto je nemoguce pravilno prepisati...

Doduse... eto.. postoji jedna jedina normalna opstina u Beogradu... Stari grad... nisu mi zeznuli ni novi pasos, ni lk...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Ma pretpostavljam, nego sam se salio.

Meni dosad nisu zafrkali, u Bosni, da ne ureknem.. da kucnem o zid   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovde u Srbiji je najgori horor ako izgubis licna dokumenta... Komotno mozes da se oprostis od bar nedelju dana zivota...
A ako ti se rodi dete ili umre neko.. u... ocekuj zajebavanje u nastavcima...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.