Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:22:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Belgrade Beer Fest 2008  (Pročitano 22378 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 256
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
било би боље да износите своје утиске, него да копирате са крстарице, монда и сл.
мени је лично прошлогодишњи фест био много бољи, и због локације и извођача...
ове године су ствар извукли келтси и генерација 5, ово остало-боже сачувај...
и онај луна парк...  Smiley 1 као на сеоском вашару...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Treći dan Beer Fest-a


Zbog tehničkih problema kasnimo sa izveštajem sa jednog od najznačajnijih festivala na ovim prostorima danas. I nije to samo moje mišljenje. I Aca Seltik je oduševljen. Nazvao je "Beer Fest" beogradskim Egzitom. Pravo poređenje. I koliko god da mu fali duše, prostor na Ušću nadomešćuje to slobodom i velikim prostranstvom. Nema guranja, nema klaustrofobije.

Stali smo kod trećeg dana, koji je bio nešto drugačiji od prethodnih. Uz uvek odlični "Block Out", te večeri nastupio je i legendarni Neša sa svojom "Galijom". Zvezda večeri je bio Kiril Džajkovski, makedonski muzičar i kompozitor poznat i priznat u celom svetu. Kiril, koji na izvanredan način kombinuje elektro i balkansku etno muziku, već se prestavio našoj publici u dva navrata na Egzitu, 2006. i ove godine. Pored svojih solo albuma, komponovao je muziku za filmove ("Dust", "The Grate Water", "Balcancan" i "Shadows"), kao i za pozorišne predstave, televiziju i moderni balet. Inače, novi album priprema za kraj godine.

Nakon njega, scenu su preuzeli di-džejevi, prvo Cedric Gervais, Francuz na radu u Sjedinjenim Državama. U svojoj karijeri sarađivao je sa kremom svetskih di-džejeva (Deep Dish, Roger Sanchez, Sander Kleinenberg...), a radio je remikse za "Duran Duran", kao i za Leni Kravica. Sledeći je bio i jedan od najpoznatijih, DJ Timo Maas, producent i di-džej koga ne treba posebno predstavljati i za koga su čuli i oni koji ne prate tu vrstu muzike. Radio je sa mnogim velikim muzičkim zvezdama počev od Madone, preko Fatboy Slim-a, Placebo-a i drugih. Uz njega je Beograd dočekao jutro. Da napomenemo još da je treće večeri festivala organizovano takmičenje poznatih ličnosti u točenju piva i da je pobednik Ognjen Koroman, fudbaler Crvene Zvezde.

Kompletan program Beer Fest-a za petak, 22. avgust, izgledao je ovako:

    * "Memento" (Srbija) 17:45 - 18:25
    * "Azra real tribute" (Srbija) 18:30 - 19:35
    * "Tide" (Slovenija) 19:45 - 20:30
    * "Block Out" 20:40 - 21:20
    * Galija 21:30 - 22:45
    * Kiril Džajkovski (Makedonija) 23:00 - 00:15
    * Cedric Gervais (SAD) 00:20 - 01:45
    * DJ Timo Maas (Nemačka) 02:00 - 05:00

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Velika subota na Beer Fest-u


Ni sam ne znam odakle da krenem. Do sada sam se trudio da zaobiđem muke i nesreće koje su se događale na našim festivalima. I sada ću, neka mi se ne zameri. Jer bilo je to vraški dobro veče. I sa vetrom i bez vetra.

Krećemo. "On je Doktor Pop i sluša pank rok, od glasne muzike gluv je ko top!". I dalje je doktor. Fenomenalni "Ateist Rep" pokazali su se još jednom u najboljem svetlu. Bližeći se 500. koncertu, "Ateisti" uspešno nastavljaju započetu akciju "Vaš dinar za naš prosperitet". Dr Pop i ekipa sjajno su zagrejali masu pred nastupe koji su predstojali. Prvi u nizu bio je sada skoro domaći na ovim prostorima Dado Topić i njegov "Time". Šta god ko mislio, on je, svakako, jedan od najznačajnijih rok muzičara na ex-yu teritoriji, a verovatno i šire.

Stižemo do Ace Seltika, spominjanog u prethodnom članku, i neponovljivih Othodox Celts-a. Jasno se videlo da je uživao u svakom momentu koncerta i da je sve što je rekao o ovom festivalu dolazilo direktno iz srca. "Beogradski Egzit", to je to. Samo bi trebalo da ga negujemo. Da se ne bih ponavljao kada je ovaj bend u pitanju, neću ih previše hvaliti. Kakve fanove imaju, njima to više i ne treba! Toliko o "Keltima".

Usledili su uvek zanimljivi i drugačiji "Darkwood Dub". Ja znam da je ovo treći Vavilon... A vi? Samo je nekako kratko trajalo. Ali nije važno, s obzirom na to šta je sledilo. A šta? Ima li nekog da ne zna? Kratko ošišan, sa prepoznatljivom bradicom, pojavio se Bane, frontmen grupe "Sunshine". I dalje mislim da sve deluje nekako prazno bez Ramireza i Bogija, ali situacija je - daj šta daš. Ovde ću ostaviti tri tačke... Onaj ko je bio, siguran sam da će imati šta da upiše. A onaj ko nije... Mogu da mu prepričam, ali džaba mu sve! Propustio je nešto što se ne propušta. Uh, samo da je malo duže trajalo... Kasnije, žurka je nastavljena uz "DJ Tuborg Night".

Te večeri mnogo toga se izdešavalo. Imali smo gomilu ljudi i sjajan provod, imali smo nevreme i veliku muku sa vetrom. Ja sam dobio na jednom mestu tri benda iz samog vrha moje top-liste, neko drugi je dobio svoje omiljeno pivo. Svakako, bilo je to veče posle koga se niko nije vratio kući ravnodušan. Da li će se ikada ponoviti ovako velika subota?

Program:

    * "Thimble" (Srbija) 17:45 - 18:30
    * "Goribor" (Crbija) 18:45 - 19:30
    * "Atheist rap" 19:40 - 20:30
    * Dado Topić i "Time" 20:40 - 21:40
    * "Othodox Celts" 21:50 - 23:00
    * "Darkwood Dub" 23:10 - 00:00
    * "Sunshine" 00:10 - 01:15
    * DJ Tuborg Night (DJ Pete Gooding i DJ Aćim) 01:30 - 04:30

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
"Beer Fest" - rezime

Evo nas na kraju. Ostalo je samo da rezimiramo. Dobili smo novi festival, drugačiji od onih sa Kalemegdana. Definitivno smo dobili novi pravi koncertni prostor. Doduše, to smo znali i ranije. Dobili smo novog šampiona u brzom ispijanju piva. Čovek je slistio punu kriglu za manje od dve sekunde (!). Ne pitajte me kako je to moguće. Dobili smo i ostvarenje plana organizatora - verovatno celih 600.000 posetilaca! Hektolitri popijenog piva. Obilje dobre muzike i zabave. I pozitivnih vibracija.

I ko bi drugi stavio tačku na sve to? Pa naravno - Đule i njegov "Van Gogh", verovatno najpoznatiji i najkompletniji bend iz Srbije. Njihov nastup uvek protekne bez ijedne greškice. Uvek su originalni i do srži predani svome poslu. Tako je bilo i ovog puta. A to publika ceni. I što bi moja Vanja rekla: "Nisi ti koko koko loš sam ja!" Ja ih odavno slušam, a evo sada i moji naslednici. Hvala ti, Đule, što mi pomažeš u vaspitavanju.

Pre Van Gogh-a, u nedelju 24. avgusta, poslednjeg dana Beer Fest-a, mogli smo da čujemo simpatične Zrenjanince "Oružjem protivu otmičara", a potom već pomalo zaboravljene Bosance, uvek spremne za šalu - "Nervozni poštar". Posle finala takmičenja u ispijanju piva, nastupili su gosti iz Makedonije, sjajna grupa "Arhangel". Kada sam kao klinac prvi put preslušao kasetu grupe "Mizar" (sadašnji pevač "Arhangela" bio je prvi pevač grupe "Mizar"), postao sam opčinjen njome. U početku sam osećao strah dok je slušam, ali kasnije nisam mogao da zaspim bez tog glasa. Savršeno! Danas grupu s pravom nazivaju jednom od najboljih makedonskih grupa tokom devedesetih. I tako završavamo krug i vraćamo se do Đuleta.

Zavesa je spuštena. Čekamo sledeću godinu. Nema sumnje da ćemo tada dobiti još veći spektakl. A do tada, pivopije i svi ljudi željni dobrog provoda sele se na Taš. Ne zaboravite, 5. i 6. septembar - "Jelen pivo lajv". Vidimo se...

Program poslednjeg dana:

    * Šmajser (Srbija) 17:45 - 18:15
    * Oružjem protivu otmičara 18:20 - 19:00
    * Nervozni poštar (BiH) 19:10 - 20:00
    * Vrelo 20:10 - 20:55
    * (Ne)normalni Balašević tribute 21:05 - 21:55
    * Finale takmičenja u ispijanju piva 22:00 - 22:30
    * Arhangel (Makedonija) 22:45 - 23:50
    * Van Gogh 00:00 - 01:30
    * Depeche mode real tribute (Srbija) 01:45 - 02:30
    * Main stream diskoteka - DJ Mouse J & DJ Lapac 02:40 - 04:30

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:22:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.