Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:16:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Before Midnight  (Pročitano 3878 puta)
10. Jun 2013, 17:33:47
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Apple iPhone 7


We meet Jesse and Celine nine years on in Greece. Almost two decades have passed since their first meeting on that train bound for Vienna.

Before Midnight is a 2013 American romantic drama film and the sequel to Before Sunrise (1995) and Before Sunset (2004). Like its predecessors, the film was directed by Richard Linklater. As with the previous film, Linklater shares screenplay credit with the lead actors from the films, Ethan Hawke and Julie Delpy.

Nine years after the conclusion of Before Sunset, Jesse and Celine live in Paris as a couple, parents to twin girls conceived when they got together. Jesse is also struggling to maintain his relationship with his teenage son, Hank, who lives in Chicago with Jesse’s (now) ex-wife and who, after spending the summer with Jesse and Celine on a Greek island, is being dropped off at the airport to fly home. Jesse has continued to find success as a novelist, while Celine is at a career crossroads, considering a job in government.

Ko je gledao prva dva, zna o kakvom filmu se radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
svaka cast na otvorenoj temi
ja sam zeleo da je otvorim ali sam zaboravio  Smile
nadam se da ce ovo biti lep zavrsetak odlicne trilogije  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Apple iPhone 7
Ја сам се искрено зачудио кад сам приметио да нема овог филма као теме већ постављеног. Судећи по ривјуима на ИМДБ премашио је претходна два дела.  Тренутно има оцену 8.2

http://www.imdb.com/title/tt2209418/?ref_=sr_1
« Poslednja izmena: 10. Jun 2013, 17:56:54 od miximup »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
jedino sto mi se ne svidja je to sto se izgleda radnja filma ne desava u jednom danu  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
munka će biti oduševljena Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Apple iPhone 7
jedino sto mi se ne svidja je to sto se izgleda radnja filma ne desava u jednom danu  Smile
zanimljiv podatak definitivno, nisam obratio paznju na to. Mada mislim da ce i pored toga ovo biti odlican zavrsetak trilogije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 29.0.1547.57
mob
Nokia krntija
Аммм... нисам баш најсигурнији, али рекао бих да се цела радња поново дешава у једном дану. Мада могуће је да се први део филма, од испраћаја његовог сина на аеродром до ручка са домаћинима, дешава у првом дану, а остатак у другом... али то је тако мало битно, да уопште човек не обраћа пажњу.

И овај део је сјајан, али ипак ми је други део некако... комплетнији. То јест, други део је комплетан, генијалан, ремек дело, апсолутна десетка, а овом нешто фали. Тај шлаг на врху торте...

Можда да крај није хепи. Или да су се жешће посвађали, па да се мало више помуче око помирења... али опет кажем и овако је сјајан, оцена 9.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
mob
Nokia zvrr
Đe ste ljudi i poklonici Before trilogije.

Prije nekog vremena sam se konačno odlučio da odgledam prvi od tri maestralna filma, kažem konačno jer sam imao dojam, ispostaviće se veoma pogrešan, da se radi o plitkim romantičnim filmićima. Filmovi jesu romantične drame,  ali kakve! Skoro da sebi nisam mogao oprostiti što sam toliko odlagao gledanje. Genijalno je prikazan proces preobražaja, sazrijevanja likova tokom godina. Kao što reče buki ( đe si kralju Smile ), drugi dio trilogije jeste vjerovatno ... najviše prožimajući, iz perspektive gledaoca. Dijalozi, muzika, scenografija, sve, sve je očaravajuće. Sve, ako izuzmemo košulju koju je Džes nosio. Kakav ogavan dizajn, majko mila. :p
No, ovdje je riječ o trećem filmu. On jeste bitno drugačiji od prva dva. Brutalan je, surov, ali realan do bola.  Jesu Selin i Džesi iskusili nesvakidašnju kompatibilnost tokom prva dva susreta, no stvarna, dugotrajna veza je nešto drugo. Nisam saglasan s tvrdnjom da se na kraju filma desilo pomirenje. Šta više, skoro da sam stekao utisak da su njih dvoje došli do tačke bez povratka. Selina u sebi nosi mnogo bijesa, frustracija, čak bih rekao i neispunjenosti, te je pitanje da li njih dvoje mogu dalje.  Poslednju scenu sam doživio kao ''puštanje niz vodu'' njihove veze. No moram priznati da je ovo samo jedno od mojih mišljenja na temu ovog filma, jer za razliku od prva dva koja su u meni izazvala osjećaj poletnosti, ljepote, razdraganosti, Before midnight je uzrokom mnoštva mojih misli, ideja, kontemplacija o vezama i životu, te nemam neku predominantnu misao o odnosu između dvoje protagonista.

Pročitao sam da ni sami glumci i režiser ne znaju da li će biti četvrtog dijela, iako navijam da za devet godina od sad gledam nastavak ove izuzetne trilogije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 29.0.1547.57
mob
Nokia krntija
Ћао матори.

Вероватно би могли да сниме и четврти део, али ме брине како би га назвали... испуцали су ове упечатљиве делове дана, шта је остало.. бифор афтернун?

Интересантно је да си стекао утисак да се нису помирили,  мислио сам да је наговештај закључка "кент мис", очигледнији него у другом делу... а оно је био један велики очигледни мадафакер.  Smile

Ал добро, у томе је лепота таквих завршетака... и са наговештајем, опет редитељ оставља могућност гледатељу да визуелизује наставак приче по свом нахођењу.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Ne znam al je meni ovaj 3.deo bio suvisan  Smile
Bolje da ga nisam odgledao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:16:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.