Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bebu ostavili u bačvi za grožđe  (Pročitano 1978 puta)
29. Mar 2006, 14:17:50
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
U starom mlinu u Lapovu

Bebu ostavili u bačvi za grožđe

KRAGUJEVAC - Muška beba rođena pre sedam dana pronađena je preksinoć u starom mlinu porodice Prlić iz Lapova. Zdravo novorođenče od 2,4 kilograma je za sada nepoznata osoba ostavila u velikoj drvenoj bačvi za grožđe, umotano u papirnu kesu i pokriveno starom garderobom. Vozilom Hitne pomoći i u pratnji policije beba je oko 19.30 časova prebačena u kragujevački Klinički centar, gde je zbog dehidracije smeštena na Odeljenje intenzivne nege Dečije klinike.

Prema rečima doc. dr Zorana Igrutinovića, zdravstveno stanje nepuštene bebe juče se poboljšalo i danas će biti izvađena iz inkubatora.

- Dete je zdravo, bez anomalija, i hrani se pomoću cucle. Idealno je za usvajanje. Na njemu nisu pronađeni tragovi nasilja. Ima dugačak pupčani patrljak, vezan u čvor, što jasno pokazuje da nije rođeno u zdravstvenoj ustanovi. Nakon porođaja, majka je dete hranila, ali je sigurno da je proteklo nekoliko sati pre nego što je nađeno, pa je dehidriralo. Kada je dečak primljen na kliniku, imao je sniženu telesnu temperaturu na 35 stepeni, otekla stopala, a bubrezi su počeli da otkazuju. To je normalna reakcija organizma koji se bori da preživi i čuva telesnu tečnost za važnije organe - srce i mozak - kaže dr Igrutinović i dodaje da se nakon terapije i infuzija bebino zdravlje popravilo. Beba je dobila antitetanusnu zaštitu i potrebne antibiotike.

Porodica Prlić, koja je u svom domaćinstvu pronašla napuštenu bebu, i juče je bila vidno uzbuđena. Miodrag Prlić, koji je prvi ugledao novorođenče, kaže da je tog dana krečio kuću.

- Nije mi jasno kako je neko mogao neopaženo da uđe u dvorište i ostavi dete. Sišao sam u stari mlin, da ostavim neke stvari, i u buretu od 2,5 tona ugledao da se nešto mrda. Mislio sam da se omacila mačka, ali sam već sledećeg trenutka ugledao dete. Nije plakalo, samo me je gledalo i sisalo dva prstića - kaže Miodrag, koji se iznenadio i uplašio i odmah pozvao snaju Kseniju.

- Od straha nisam smela da je uzmem. Imam troje dece, ali sam bila u šoku. Pozvala sam lekare i policiju. Moguće je da je neko iskoristio trenutak kada smo bili u bašti i ostavio dete - kaže Ksenija Prlić.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Sudbina bebe iz bureta

Desetine porodica žele da usvoje Srećka

KRAGUJEVAC - Zdravlje muške bebe koja je u ponedeljak uveče, uvijena u papirnu kesu, pronađena u drvenom buretu u mlinu porodice Prlić u varoši Lapovo, sve je bolje. Ovaj mališan, koji je rođen pre osam dana i kome su nezvanično nadenuli ime Srećko, juče je izvađen iz inkubatora, ali se i dalje nalazi na Odeljenju intenzivne nege Dečije klinike kragujevačkog Kliničkog centra.

Kako kaže dr Zoran Igrutinović, dečak prima antibiotike zbog infekcije pupčane rane i sepse, jer je pre nedelju dana rođen u nehigijenskim uslovima. Pupčana vrpca mu je presečena makazama koje nisu bile sterilne i potom vezana u čvor.

- Beba više nema otekline, temperatura joj je normalizovana, a bubrezi su proradili. Ima dobar apetit, lepo jede, ali će primati terapiju sve dok potpuno ne ozdravi. Tada će biti premeštena u drugu sobu, a o njenoj sudbini će odlučiti Centar za socijalni rad - kaže dr Igrutinović.

Mališan još uvek nije dobio ime. Predlog prve komšinice porodice Prlić je da to bude Srećko, „zato što je imao sreće da ostane živ“. Ipak, ime će mu možda dati neka od više desetina porodica iz cele Srbije koje su se tokom protekla dva dana javile kragujevačkom Centru za socijalni rad sa željom da usvoje napuštenog mališana.

Prema rečima Milice Spasenić, koja radi u ovom centru, samo u Kragujevcu ima 30 parova koji su prošli sve potrebne procedure i čekaju da usvoje dete. Ona tvrdi da se u ovakvim slučajevima porodica bira prema potrebama deteta, kako bi ono dobilo najbolji mogući dom i okruženje. Direktor Centra za socijalni rad u Batočini Branislav Pavlović kaže da se „čeka zvanični izveštaj policije, nakon čega će biti doneto rešenje o starateljstvu nad detetom“.

- Najverovatnije će beba biti smeštena u neku hraniteljsku porodicu, kakvih u Šumadiji ima dovoljno. Ako niko ne prihvati da se stara o novorođenčetu, onda ćemo da ga smestimo u ustanovu za odojčad u Zvečanskoj u Beogradu - kaže Branislav Pavlović.


Izvor: Blic \ Nebojša Radišić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Sudbina "dečaka iz bačve" ganula mnoge porodice iz Švajcarske i Francuske

Mnogi žele da usvoje Srećka

O imenu bebe odlučiće Centar za socijalni rad u Batočini, "u čijoj je nadležnosti"

Dečačić Srećko, pronađen u bačvi za grožđe u Lapovu pre dvadesetak dana, dobio je svoj "apartman" na odeljenju pedijatrije Kliničkog centra u Kragujevcu.

- Oporavlja se odlično, dobro jede i dobio je na težini celih sedamsto grama. Težak je tri kilograma. Ovih dana obišao ga je i deka iz Lapova koji ga je u svom podrumu pukim slučajem pronašao - kaže docent Zoran Igrutinović, lekar intenzivne nege. Bebu od samo nekoliko dana, nagu i uvijenu u papirnu kesu, pronašao je sedamdesetogodišnji Miodrag Prlić u bačvi za grožđe u svom podrumu 27. marta ove godine. Istog dana dečačić je prebačen u kragujevačku pedijatrijsku kliniku i lekari odeljenja intenzivne nege pružili su mu svu neophodnu stručnu pomoć. Podignuta mu je temperatura, rad bubrega se stabilizovao i poslednji tragovi sepse izazvane nestručnim vezivanjem pupčane vrpce su otklonjeni.

Beba je sada dobro, dnevno dobija na težini pedeset do šezdeset grama, guguče, smeška na sestre i najbolje plače. Zdrav je i, zbog druge dece koja su na intenzivnoj nezi, danas prelazi u "svoju" sobu gde će da bude sve dok mu se ne nađe hraniteljska porodica ili novi roditelji. Ukoliko do toga ne dođe, Srećka će dati u Zvečansku ili neku drugu ustanovu sličnog tipa.

- Priča o dečaku objavljena u medijima bila je povod da se za njega zainteresuju brojne porodice iz cele Srbije. Zovu iz Vojvodine, Vranja, Zrenjanina, Švajcarske, Francuske - kaže dr Igrutinović. Samo u Kragujevcu tridesetak bračnih parova čeka na usvojenje. Lekari sa pedijatrije kažu da su mnoga deca ostavljena na ovom odeljenju zaista imala sreće i našla roditelje. Nada Jevtić, socijalni radnik Kliničkog centra, kaže da je u poslednjih pet godina desetak tek rođenih i ostavljenih beba negovano u ovoj zdravstvenoj ustanovi. Uglavnom na potomstvo "zaboravljaju" mlade majke koje decu rode van braka, ali je bilo i onih beba koje su majke napuštale jer su bile u teškoj ekonomskoj krizi. Dečaka "iz bačve" novinari su prozvali Srećko, ali o njegovom imenu odlučivaće Centar za socijalni rad u Batočini, "u čijoj je nadležnosti". Oni će mu, u dogovoru sa matičarima, dati i ime i prezime. Koje - čuće se uskoro.


Izvor: Glas Javnosti \ B. Kuljanin
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Kad me shvatis bolje ces me razumeti...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15112
Zastava Alexandrovo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 
 Smile
IP sačuvana
social share
Život je pozornica gde svako igra svoju ulogu...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


True Metal Heart

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson J300i
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da li iko zna šta se dešava sa ovim detetom..? Koja mu je kasnije sudbina bila..ipak se ovo sve desilo 2006 godine...
Došlo mi je da zaplačem od muke kad sam čitao o jadnom mališanu, koga su sa samo sedam dana ostavili u nekom budžaku da umre...odmah se setim moje bebice kakva je bila kad se rodila...i pomislim kako neko može da TOLIKO nema srca... Koji je samo porodjaj šok za bebu, kad više nije u toplom i udobnom stomaku već na hladnom...a tek da ga ostave..UH!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
I mene zanima  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Sony 
a tek su se sada setili da usvoje dete , da ispadnu kao neki veliki ljudi od humanosti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Sendo 
E jebem mu mater, jebeš se, zatrudniš i ostaviš svoj "rezultat" u smeću. Ja bi to pohapsio, u zatvor, a majci bi zašio vaginu, samo da može da obavlja nuždu. Sram ih bilo, ma ko je, koliko godina imao, i kojoj klasi pripadao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.