Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:28:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Batine iz klupe  (Pročitano 5806 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
@mrly

Citat
По којим стандардима оцењујеш нормалног одраслог човека, јел су то милиони што су у разним војскама..
Насиље је у корену људског постојања, погледај људска друштва која живе исто милионима година, типа домородаца афричкихх...

Razumem ja šta ti hoćeš da kažeš, ali pogledaj nauk filma Apocalypto. Društva koja dozvoljavaju da nasilje preovlada, urušavaju se i propadaju u krvi. Njihovo mesto zauzimaju civilizovana društva, koja strogo sankcionišu nasilje unutar zajednice, a kanališu ga ka spolja, ka drugim zajednicama. Na primer, to što Amerikanci rade u Iraku i Avganistanu ne razlikuje se mnogo od onoga što je radio Hitler, a Gvantanamo nije daleko od Hitlerovih logora. Istovremeno, ako u centru Vašingtona izvedeš nepropisan manevar kolima sledi stroga novčana sankcija, a ako makar i zamoliš policajca da ti progleda kroz prste, sleduje i zatvor. Što je društvo organizovanije iznutra, to bolje može da projektuje silu van svojih granica, a u svoju korist.

Normalnog odraslog čoveka, u savremenoj, visokoorganizovanoj državi, odnosno zajednici sa jasnim društvenim ugovorom, definišem kao osobu koja poštuje zakone i druge društvene norme. Osoba koja fizički napada druge članove zajednice bez provokacije i pretvara ih u invalide, u takvom društvu, mora da snosi stroge sankcije.

Citat
треба кажњавати одговорне, ал кога казнити.. ипак су то деца још увек, а зашто би професор од своје муке сносио одговорност поред своје деце, још за 100 других идијота... искључивање из школе и забрана школовања, ал опет ето га на улици да краде,дилује,силује... тешко је решити и готово не могуће проблеме у омладини.

Teško jeste, ali mislim da je moguće. Setite se kako su izbičevali onog Amerikanca u nekoj Istočno azijskoj zemlji, zato što je sprejem pisao po automobilima. Kazna bičevanjem i prinudnim radom vrlo je efikasna. Za sitnije delikte može se uvesti prinudni rad pod nadzorom: pogledajte na šta nam liče fasade u Beogradu! Zašto taj siledžija ne bi to, zajedno sa ostalim takvima, sređivao na korist normalnih građana? Zašto da društvo troši resurse i plaća đubretare i čistače parka? Za teža dela, kao što je izazivanje invaliditeta bez provokacije, mogu se uvesti kazne kao što je vađenje bubrega ili nekih drugih organa za transplantaciju: time se istovremeno smanjuje sposobnost učinioca da ponovi delo, a čini se korist društvu. Moguća efikasna sankcija je i kontrolisano lomljenje zglobova i kostiju ključnih za zadavanje udaraca pesnicom, da bi se učinilac onemogućio da delo ponovi; ostala bi mu samo delimična pokretljivost leve ruke, dovoljna za pokrete hvatanja, kako bi mogao samostalno da opstane. Ovo je stručno pitanje, morao bi stručni tim da definiše adekvatne sankcije uz naglasak na onemogućavanju da se delo ponovi. Važna uloga sankcije je i odvraćanje, a ovakvi osakaćeni u javnosti, učinioci bi delovali vaspitno na ostale. Sadašnja varijanta, gde vidimo samo osakaćene nedužne učenike, a učinioci "eto ih na ulici, kradu, siluju" je najgore moguće rešenje.

@ c@ther!nee

Ovakav problem treba shvatiti ozbiljno, pre nego što se nešto desi. Najpre treba videti da li zaista može samostalno da se reši, na način kako su neki ovde opisivali, odnosno da li možeš da im se suprotstaviš; možda bi pomogao sprej sa CS-gasom (suzavac/zagušljivac) ili tako nešto; ovaj sprej, ako je svež, efikasniji je nego što se obično misli. Naprskaš ga u širokom luku, izmestiš se naglo, one instinktivno krenu za tobom i ulete u oblak. Tako se pravilno koristi, a ne one filmske fore o prskanju direktno u oči: to u praksi ne može lako da se izvede. U filmovima naprskane osobe se brzo oporave; u stvarnom životu nije tako. Ako pobegneš, sledeći put će te još gore umlatiti. Umesto toga, kad ih naprskaš i onesposobiš, imaš vremena da ih prebiješ i to nekim predmetom (motkom, štanglom), ne golim rukama, da bi bilo efikasnije.

Do određene mere, to je normalno ponašanje. Ali moraš razviti sposobnost da oceniš kada je pređena granica i kada si ozbiljno ugrožena. U tom slučaju, nemoj da se bojiš da primeniš instrumente koji su na raspolaganju "odraslima". Imaš ista prava kao i drugi. U takvoj situaciji, razgovaraj ozbiljno sa roditeljima. Kaži im da si ozbiljno ugrožena, poveri im se, iznesi sve detalje i reci da, iz straha, nećeš da ideš u školu dok nešto ne preduzmu. Traži da zajedno napišete prijavu direktoru škole i, ako treba, policiji. Nadležni (npr. direktor škole) ozbiljnije shvataju kad im roditelj donese pismenu prijavu u dva primerka i traži da se na pisarnici pečatom i datumom overi primerak koji će zadržati kao dokaz da je prijava predata. Posebno je korisno ako znaš konkretne slučajeve nečijih povreda čije nanošenje im se može pripisati. Na taj način ćeš klackalicu vage pomeriti na svoju stranu. Na tako nešto moraju da reaguju. Posebno, ako u prijavi stoji da iz straha za tvoju bezbednost, tvoji roditelji ne smeju da te pošalju u školu, moraju da reaguju jer moraju da ustanove odgovornost, odn. ko je kriv što ti ne smeš u školu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Alcatel 258
#Coolidge
стварно одавно нисам имао паметнијег саговорника.
Али ја мисли да је тешко, одузети људима право да се понашају да користе насиље, ако га држава користи( сад не би да улазим да је држава неправедна творевина, и да таква организација такозвана демократија није никако добра са суштину људског рода... ) твоје мишљење је исправно, ал види шта се дешава у америци ја нисам чуо да у Кини или Зимбабвеу ученик улети са хеклером и убије 30 студената и 3 професора... и немам ништа више да додам.

#Катарина ,
е једино на свету не волим девојчице које се туку, и које неког туку, што рече кулиџ написмено надлежним, па са собом, пепер спреј ил тако неко помагало.. ја сам га 2 пута облајвио јесте да сам истог момента добијао пендрке по глави ал сам одма пао и почео повраћати Smiley а 30 минута себи не можеш доћи... или онај електрошокер што би рекли стренџери "тизер" имам и носио сам пар пута, мада нисам имао прилике да неког мацнем са њим, ал људи га се много боје  Smile, кад смо већ кренули да те наговарамо на зло Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.29
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Psiholozi kažu da su oni muškarci koji tuku druge feminizirane muškarce, uglavnom i sami latentni homoseksualci, a na taj način ispoljavaju svoju homoseksualnu potrebu za fizičkim kontaktom na način kojim će se zaštititi od toga da budu i označeni kao homoseksualci. A propos, nisu ni devojčice baš mnogo fine ... heh ...

Ta teorija je opste mesto... Iskreno... sto se vise ponavlja, sve vise sumnjam u nju Smiley
Takodje... mislim da se nismo razumeli... Danas si faca ako nosis malo duzu kosu i roza majicu...
Mislim da se to zove metro-meteo-metero-seksualac...  Smile
Inace... zanimljivo je naglasiti da ispitivanja kazu da zene ipak vole muzevne muskarce, a ne one koji su nalickaniji od njih...
Bekame... cao... i ne vracaj se...  Tri put hura za Klunija... Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Mrly, ja se, načelno, slažem sa tobom. Amerika nije baš najbolji primer, pa sam zato pomenuo i Istočnu Aziju. Nigde stanje nije savšeno, treba uzimati dobre modele sa raznih strana, ali ovaj naš je poprilično loš i mora se popraviti. Amerika je društvo opterećeno kompleksnim problemima, sa visokim socijalnim pritiskom. Kina je, sa druge strane, zatvoreno društvo u smislu da mi odavde teško možemo doći do istinitih informacija o obimu i dimenzijama ovog problema kod njih: oni o tome ćute. Setimo se kako je SSSR tvrdio da tamo nema masovnih ubica i organizovanog kriminala, a kad se raspao, istina je izašla na videlo. Naš cilj treba da bude da zajedno gradimo društvo na što boljim osnovama, u kome sa sve više pouzdanja možemo preneti ovlašćenja primene sile na državni aparat. Ko ovde živi, zna koliko je teško uzdati se u ovu i ovakvu državu, ali baš zato i naglašavam da dosta treba raditi. Što više nas i što brže shvati da model mora da se menja, pre će ta svest sazreti na nivou celog društva.

Inače, nisam ja prvi koji sagledava stvari na ovaj način. Teorija društvenog ugovora ima korene još u Platonovim razmišljanjima, a u novije vreme, mogli bi pomenuti Hobsa, ali posebno i Džona Loka i Žan-Žak Rusoa, na osnovama čijih teorija je i bazirana savremena demokratija (nasuprot izvornoj, antičkoj grčkoj demokratiji). U tom smislu sam shvatio i pominjanje demokratije. Prisetimo se, po teoriji društvenog ugovora, jednaki i nezavisni ljudi imaju prirodno pravo da brane svoj život, zdravlje, svojinu i slobodu. To je tzv. "prirodno stanje". Nesposobni da, kao jedinke, to efikasno čine, udružuju se i dobrovoljno se odriču dela svojih sloboda, zarad kolektivne bezbednosti, odnosno kolektivne zaštite ovih osnovnih ljudskih prava. Udružuju se u tzv. "civilno društvo" kako bi, koristeći instrumente države (odnosno uz pomoć njenih organa), odbranili svoja prava. Ono čega se odriču je pravo da sami koriste silu, odnosno pristaju na sankcije ako to pravilo prekrše. Efektivno, ovlašćenje za primenu sile pojedinci prenose na državu, a kada su im prava ugrožena, traže zaštitu od državnih organa. "Civilno društvo", dakle, nije društvo u kojem pojedinac trpi državni teror i nametanje tuđe volje uz neograničenu toleranciju, kao što se to nama često plasira putem medija; isto tako, u konkretnom slučaju, ako jedna ugovorna strana (država) zakaže, to pojedincu pruža osnov da upotrebi druge načine da svoja osnovna ljudska prava zaštiti. Ali, pre toga, treba iscrpsti sva legalna sredstva, odn. institucionalne instrumente.

Inače, priznajem jednu svoju omašku. Kada sam napisao "imaš ista prava kao i drugi", mislio sam na ljudska prava; striktno gledano, pred zakonom se maloletne osobe drugačije tretiraju, odn. nemaju baš ista prava i obaveze kao punoletni...

@Anea:

Da, čuo sam za izraz "metroseksualac". Čak sam čuo i da mnogi "straight" muškarci izigravaju homiće da bi imali bolju prođu, jer je to postalo popularno. Verovatno je to posledica socijalne "klackalice", odn. snažna inhibicija i tabui, nakon liberalizacije, dovode do kontraefekta ... ali to sada nije tema. Naravno da žene vole muževne muškarce, to je prirodno; nadam se samo da žene neće pogrešno shvatiti prostu činjenicu da i muškarci vole ženstvene žene  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Tu kretensku decu i da izbace iz skole i zabrane pristup istoj, ne bi se opametili. Za njih nije skola, nego poprawni dom
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson w350
Uvek pored sebe imam jednu stariju drugaricu koje se ove "huliganke" plase... Tako da je za sada sve u redu... A i rekla sam mojima. Moj otac je isao kod te glavne kuci, i rzgovarao s njom licno. Ona mu obecala da nece da me dira, a posle to obecanje prekrsila. Sad cekam da me joj nesto zacackaju, pa da moj otac ode kod njenog. Mislim da problem nije toliko veliki da bi mesali vlasti u njega. Ozbiljno sam razmisljala o tome da kupim "skakavac", i da ga nosim sa sobom u dzepu, ali je veoma riskantno, jer ako krenem na nju nozem, moze svasta da ispadne, i strah me je da mogu ozbiljno da ih povredim, ili cak ubijem. A i nisam nasla nigde gde bih mogla da kupim noz, jer nisam iz Beograda, a ovde u mom kraju nema nigde.... I ne idem u istu skolu sa tim devojcicama, one su godinu dana starije, tako da direktor iz moje kole nije nadlezan za njih. Ipak, hvala na savetima.
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Jebote zivot slazem se sa Aneom  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Kod nas je ovde ista stvar. Samo sto su u ovom slucaju nasilnici devojcice. U nasem gradu imamo jednu grupu devojaka koje vaze za najjace, najsmelije, najhrabrije, i koje svaki dan nekom drugom prete, a na kraju ga, iako nemaju nikakav razlog, pretuku. Mene su veceras srele, ali je pored mene bila jedna starija devojka, koja je ih je oterala, ali ja nikako ne mogu da budem sigurna da me one nece sresti kad se budem solo vracala kuci. Sa jednom od njih sam se vec jedno potukla, doduse, nisam se tukla nego sam se branila od nje, ali su je odvojili od mene, da nisu, ona bi me ubila, jer je poprilicno jaka. Tad sam bila ja, i veceras sam bila ja, sutra ce neko drugi, prekosutra neko treci. A sta rade njiihovi roditelji? Nista. Oni svoju decicu smatraju za finu i dobru, lepo vaspitanu i umiljatu. A nastavnike i profesore bas briga sto ja ne smem da izadjem na veliki odmor da me ne bi pretukle...
Onda batalis folklor i prebacis se na aikido, taekwondo, judo ili karate...
Na internetu pronadjes tekstove o tehnikama samoodbrane i krenes raditi one elementarne vezbe snage, tj trbusnjake, sklekove, zgibove, propadanje i slicno. Krenes na trcanje, radis aerobne vezbe sa teretom (tipa 0.5 boca napunjena vodom, kasnije peskom, ne treba ti nista teze od toga)
Za mesec - dva vec ces imati sasvim dovoljno znanja da nemas razloga da se bojis nekakvih huliganki, a i dovoljno snage da na eventualne napade odgovoris tako da one krenu prelaziti na drugu stranu ulice kad te vide.

Nozevi, bokseri i slicne stvari, koliko s jedne strane prakticni u obracunima, toliko sa one druge mogu da te kostaju buducnosti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Skakavac nikako nemoj nabavljati. Potrebna je velika veština da bi ga pravilno koristila. Ako se nepravilno drži, možeš da se povrediš pri zadavanju udara ili da ga ispustiš, jer kako pomeraš ruku u stisku, može da ti "sleti" niz sečivo (naročito ako ti se oznoji dlan od straha). Istina, on ima male graničnike, ali ipak je nož dosta mali, nije to kao mačeta. Ako se nepravilno drži, možeš izgubiti snagu udara, ili ne moći ga izvaditi nakon uboda. Na primer, ako običnim kuhinjskim nožem probaš da ovlaš ubodeš meku drvenu dasku držeći nož na dva različita načina kao na priloženim slikama (koje sam skinuo sa Neta, čisto kao ilustraciju), videćeš da se znatno teže vadi kad se drži kao na slici 2...

Standardni skakavac, kod koga sečivo iskače postrance, može da te povredi i ako ne umeš da ga otvaraš, dakle čak i to može da bude opasno: opruga je dovoljno jaka da neutrenirana osoba obično, u prvo vreme, ispušta skakavac pri otvaranju (kad pritisneš kuglicu). U opasnoj situaciji, mnogi se ne sete ni da otkoče sečivo, a malo je vremena i da se izvadi. Hladno oružje zahteva mnogo više treninga i znanja nego vatreno, a posebno kratko sečivo, jer ti je protivnik u direktnom kontaktu. Protivnik nije pasivan, mlataraće rukama u pokušaju da se odbrani i to dosta jako, pa ako te udari po ruci u kojoj držiš nož, možeš ga ispustiti (što je bolje) ili samu sebe ubosti (što je mnogo gore)...

Mani se toga, opasno je po tebe, kako direktno, tako i indirektno, jer, zapravo, ne želiš da nekoga smrtno povrediš, a skakavcem se to može desiti. Ako hoceš da ubiješ, moraš da bodeš i sečeš ubodenu žrtvu, a ako hoćeš samo mnogo krvi i da ga zaplašiš, ali bez stvarne opasnosti po život, moraš površinski da sečeš. Da se oseti ta razlika, zahteva ozbiljan i dugotrajan trening, čak duži nego što će ti trajati škola. Da bih te dodatno ubedio da se maneš toga, evo jednog linka sa slikama iskasapljenih boraca noževima: http://www.hockscqc.com/knife/index.htm (neka ne otvaraju oni koje uznemiruju slike iskasapljenih ljudi).

Za ono što tebi treba, dovoljni su ti sprej i kratka štangla. U zavisnosti od uzrasta, možda nije loša ideja da te prati tvoj dečko, pa će te možda ostaviti na miru... Za borilačke veštine, da bi se u realnosti efikasno primenile, potrebno je da se nauče u nekom okruženju u kome se zaista očekuje njihova primena (specijalne jedinice i sl.). Ako se uči u "bezbednom" okruženju, to je onda čista rekreacija. Potrebno je i psihički se pripremiti za stvarni sukob, a to je nemoguće simulirati u nekom karate-klubu, na strunjači...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

slika1.jpg
(2.47 KB, 141x52)
slika2.jpg
(1.39 KB, 59x56)
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 18:10:09 od Coolidge »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Isto tako se kloni "Leptira" jer koliko je noz dobar toliko je i los. Nije tesko nauciti kako ga otvoriti i sve to ali je tesko znati upotrebiti takvo oruzje. "Leptir" je oruzje za ubadanje prvenstveno, ali naravno moze se koristiti i za secu. Preporucujem Tejzer, mnogo puta sam ga koristio, i mogu samo reci da je odlican za neocekivane susrete.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:28:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.