Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:03:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Балашевић и политика  (Pročitano 18616 puta)
22. Jun 2006, 18:34:28
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Мислим да је овоме место овде у политичком форуму...


ŠLIHTARA

Đorđe Balašević napisao pismo podrške Milu Đukanoviću, pod naslovom "Razgrnuli ste mrak", u kome se na neobično dupeuvlakački način zahvaljuje crnogorskom premijeru

 

Svašta sam bio u ovom životu... Jedino još nisam bio stranac u Crnoj Gori... Dok i to ne probam, želim vam, još jednom, puno sreće, i državu kakvu i sebi želim, ali je, kanda, nikad neću imati!

 

Od "Mrazića" dva putića. Davno su se razišli muzički i ljudski putevi Bore Đorđevića i Đorđa Balaševića, koji su davne sedamdeset neke zajedno osnovali grupu "Rani mraz". Bora se opredelio za tvrdu srpsku struju, pucajući jezikom k'o iz puške na gnjide i gmazove svih boja, povremeno otpevavši i koju ljubavnu, dok je Balašević radije blago zajebuckao Slovence, čije je državljanstvo uzeo čim su se otcepili, i pričao benigne viceve o Slobi, koji ga je zauzvrat puštao da uzima kintu svakih dvanaest meseci u Centru "Sava". Pred 5. oktobar one godine pažljivi lala osmelio se da napiše himnu promena "SlobodaNe", a u svakoj Čorbi mirođija morao je tvrdoglavo da se opeče i kao savetnik ministra kulturnog. O istim stvarima dva istinski velika imena domaće kulturne scene večito su pričala različitim jezikom, ali možda najdrastičniji primer je nedavno pismo, sa naslovom "Razgrnuli ste mrak", kojim se Balašević obratio Milu Đukanoviću, čestitajući mu crnogorsku nezavisnost.

Elem, piše Balašević, između ostalog, svom dragom prijatelju Milu u pismu koje objavljujemo uz neophodna redakcijska skraćenja:

"Od dana referenduma... prošlo je, eto, i više od dvadeset dana.... i najkomotniji zvaničnici uputili su svoje zvanične čestitke... Nadam se da je sad dopušteno i malo nezvaničnosti? Dakle: Dragi moj prijatelju... Uzalud čekajući da i iz pravca iz kojeg se javljam dospe jedna čestitka s pečatom ozbiljnijim i većim nego što je potpis ovog tamburaša i stihoklepca, reših da se ipak javim... I da povodom dana kad je Crna Gora posle dugo lomljenja povukla zalog svoje državnosti... uputim u ime svoje porodice najlepše želje mladom Blažu, Lidiji i Tebi...... Na obnavljanju države jednako čestitamo svima, dobro znajući da još nije smišljena granična rampa koja bi zaustavila prijateljstvo i dobre namere... Što se tiče Onih Drugih, zlonamernih, njima pomoći nema.... Vrlo je teško pravim imenom nazvati način na koji su reagovali premijer i vlada Jedine Države Na Svetu Koja Je Stekla Samostalnost Tako Što Su Se Svi Odvojili Od Nje? Postoji izvesna tačka posle koje se nevaspitanje više ne naziva nevaspitanjem nego dijagnozom... Možda će suočavanje s vasionskom usamljenošću najzad dovesti i do sagledavanja razloga za tu usamljenost? A onda će možda i ti razlozi konačno biti odrezani... kao trula grančica na rascvetaloj vinogradskoj breskvi?... I izdržaću nekako da ovu čestitku i potpišem samo imenima Alekse, Jelene, Jovane, Olje i svojim imenom... ali bar ću nagovestiti da ovde ima puno ljudi koji misle kao mi. I posle ovih reči biće mi malo lakše kad ih u prolazu sretnem među onima koji su umesto izbledelih majica sa simbolima izgubljenih ratova i likovima Junaka Koji Se Godinama Kriju već navukli majicu s originalnim "Ne idem u Crnu Goru na more"... Ja ću, naime, majicu za nastupajuću sezonu prošetati i ovog leta po manekenskoj pisti obale u Pržnom, pa kud puklo da puklo... Jer, svašta sam bio u ovom životu... Jedino još nisam bio stranac u Crnoj Gori... Dok i to ne probam, želim vam, još jednom, puno sreće, i državu kakvu i sebi želim ali je, kanda, nikad neću imati..."

Ako je i od Balaševića, mnogo je!

A. S. IGNJATOVIĆ

 

Bora Čorba: Đole je čmaroljub i smrad!

 

Legendarni srpski roker Bora Đorđević do sada je, kako kaže, izbegavao da komentariše izjave svog nekadašnjeg kolege iz benda, ali ovog puta nije mogao da ne odreaguje na Balaševićevo, kako ga naziva, "sluzavo pismo":

- Drago mi je što su Balašević i Đukanović na prst u bulju. Vidim, biće tezgi na crnogorskom primorju, barem za Balaševića. Zaprepašćen sam činjenicom da vojvođanski tamburaš i stihoklepac, kako sam sebe skromno naziva, nije pronašao nekog svog dalekog pretka u Crnoj Gori, kao što ih je pronašao u ostalim republikama bivše Jugoslavije. Kad mu je već strina muslimanka, teča Slovenac, a pradeda Hrvat, mogao je da se potrudi i da nađe nekog pravovernog crnogorskog ustašu za pretka - kaže Bora Čorba za Press, i dodaje: - Pri tom, naravno, u ovom pismu sere po Srbiji koliko god može, što je sasvim u skladu sa njegovim likom i delom. Ne brinem se ja za Balaševića. Njemu je svaka publika najbolja. U Ljubljani najbolji su Slovenci, u Zagrebu Hrvati, a u Beogradu, naravno, Beograđani. Grehota je da jedan tako talentovan autor po ubeđenjima bude toliki čmaroljub i smrad. Baš bih voleo da vidim njegovo pismo koje je spremio za Koštunicu u slučaju da referendum ne uspe.

 

http://www.novinepress.co.yu/index.php?PID=4&date=2006-06-20#673

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Namerio se junak na junaka... Bora Corba i Balasevic... dve strane iste medalje...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ах,Бора стандардно сочан а Балашевић стандардно...хммм  :blah:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Balasevica i njegove recitacije nikada nisam organski mogao da svarim. U svakom slucaju jos jednom je pokazao da je jedna velika nula. Corbi svaka cast. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pateticharko i senilko

...samo shto ih iko uzima za ozbiljno?
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
evo pisma u celini:


Od dana referenduma o izjašnjavanju o samostalnosti Crne Gore prošlo je, eto, i više od dvadeset dana. Istekao je zvanični rok za podnošenje žalbi, zvanično su proglašeni rezultati, i nakon toga su i najkomotniji zvaničnici uputili svoje zvanične čestitke...
Nadam se da je sad napokon dopušteno i malo nezvaničnosti?
Dakle: Dragi moj prijatelju...
Uzalud čekajući da i iz pravca iz kojeg se javljam dospe jedna čestitka s pečatom ozbiljnijim i većim nego što je potpis ovog tamburaša i stihoklepca, reših da se ipak javim dok je još vreme. I da, povodom dana kad je Crna Gora posle dugo lomljenja povukla zalog svoje državnosti, jednom davno nesebično uložen u stvaranje zajedničke države južnoslovenskih naroda, uputim u ime svoje porodice najlepše želje mladom Blažu, Lidiji i Tebi...
Nekad, u naivnoj mladosti, drznuo bih se da nadobudno kličem u ime generacije, do pre izvesnog vremena bio bih ubeđen da se oglašavam u ime par miliona istomišljenika, ali danas, mudriji za godine protekle od dvehiljadite pa dosad, usuđujem se da se pozovem jedino na velesilu svojih najbližih. Tim pre, što se nadam da imaš neke veze u medijima, i da će uz Tvoju malu pomoć, ova čestitka biti prosleđena i preneta i našim brojnim prijateljima u Crnoj Gori...
Među njima, kako to već dolikuje normalnim ljudima, ima i onih koji na referendumu nisu bili za samostalnost (doduše, nema ih ni izbliza u onoj meri u kojoj ih je bilo u glasačkim kutijama?), ali na obnavljanju države jednako čestitamo svima, dobro znajući da još nije smišljena granična rampa koja bi zaustavila prijateljstvo i dobre namere...
Što se tiče Onih Drugih, zlonamernih, njima pomoći nema. Granice na mapama zanemarljive su u odnosu na granice u ljudima. Vrlo je teško pravim imenom nazvati način na koji su reagovali premijer i vlada Jedine Države Na Svetu Koja Je Stekla Samostalnost Tako Što Su Se Svi Odvojili Od Nje? Postoji izvesna tačka posle koje se nevaspitanje više ne naziva nevaspitanjem nego dijagnozom, ali određivanje te tačke ipak prepuštam stručnijim i obučenijim licima...
Srbiji je, u svakom slučaju, referendum o kojem je reč učinio samo dobro, i to bi svi u Crnoj Gori kojima je do Srbije stalo morali znati. Možda će suočavanje s vasionskom usamljenošću najzad dovesti i do sagledavanja razloga za tu usamljenost? A onda će možda i ti razlozi konačno biti odrezani, jednostavno, kao trula grančica na rascvetaloj vinogradskoj breskvi?
Koliko smo samo puta nepromišljeno dizali glave postavljajući pitanja, i koliko su samo puta odgovori bili tako nisko da smo ih mogli sagledati tek pognutih glava...
Jadni su oni koji se ostraste samo kad im ponestane neprijatelja, i jadne su priče o ratovima i saveznicima, kad ih izgovore oni što ratove prizivaju, a saveznike potežu da bi nekog napali, a ne da bi se zajedno branili...
Na lokalnom skupštinskom vašaru dobošarilo se i da je Crna Gora napustila Srbiju sad kad joj je najteže? Eh, oni najstariji imaju pravo da se sećaju, oni najmlađi imaju pravo da se nadaju, ali mi Srednji, svesni ko našu zemlju vodi, i sluteći ko će je sve još voditi, sad se već pomalo pribojavamo da će Srbiji uvek biti najteže?
No, istina zna da zazvuči kao izdaja, i neću se prevariti da je dalje pominjem. Zasuće me dušebrižnici istorijom, istorija je oduvek bila alibi onih koji ne znaju šta će sa budućnošću? Kao pesnik, kakav-takav, pokušaću ipak da se odbranim pomišlju da naša budućnost i nije ništa drugo nego istorija naših praunučadi? Pa prepustimo onda najbolje njima da sude o dvadeset i nekom maju, godine dvehiljade i šeste...
U svakom slučaju, datum jedne svijetle majske zore, dopalo se to nekom ili ne, nesumnjivo će biti ovekovečen u udžbenicima, na tablama s imenima ulica i trgova, u nazivima škola, zacrveneće se na mnogim budućim kalendarima, a neki drugi datumi ostaće otisnuti jedino na stranicama žute štampe, gde im je, uostalom, i mesto...
Na tome da je neko jednom bio s Miloševićem prebacivaće mu i dalje oni koji su s Miloševićem još uvek, na tome da iz interesa želi svoju privatnu državu prebacivaće mu uglavnom oni koji tu državu ne žele jer će tako izgubiti tristo evra na razlici neke školarine, o tome da je neko izdao ponešto prebacivaće mu oni koji su izdali sve ostalo, no, razgrćući mrak samo uznemiriš stanovnike tog mraka, to smo oduvek znali...
Slučajno sam se zatekao kad je razgrtanje počelo, one večeri u Crnogorskom Narodnom Pozorištu (kad je tek promovisani Ambasador Dobre Volje posle velikih koncerata u Sarajevu primljen po preskočenom protokolu kod kolege Izdajnika, tadašnjeg predsednika Crne Gore), malo sam se muvao kad je nastavljeno u Kotoru, Baru, Budvi, pa iskušano na veličanstvenom pljusku na trgu na Cetinju, i ne zavaravam se da je išta završeno, kako neki tvrde...
U Crnoj Gori je, naprotiv, nešto tek započeto, i neka je sa srećom. Neka svi kojima je do te zemlje stalo dobiju šansu da je učine što boljom, sedeli oni u skupštini levo ili desno, što i nije važno kao što se čini. To levo-desno ionako izgleda obrnuto jedino onima što gledaju iz sale u odnosu na one što gledaju s predsedavajućeg stola, nama sa strane je to manje-više potpuno svejedno...
I, malo mi je neprijatno, ali ja još uvek ne znam ni gde je sad tačno ta famozna granica između Crne Gore i Srbije? Nemam pojma gde je granica između NAS? Naputovao sam se svetom kao stari kofer, pomalo sam i studirao geografiju, ali ako dosad nisam naučio gde je, bojim se da ni neću?
Kad su ove nove međe počele da bujaju kao divlje puzavice, rekao sam da granice i postoje samo zato da bi se prelazile, i nisam se zamajavao učeći svaki čas zemljopis države koja bi mi zapala za taj dan. Svoju zemlju sam godinama označavao svojim prijateljima, kao kamenima-međašima, i njenu tajnu mapu nosim negde u grudima. Neizbrisive kote mojih uspomena zauvek će ostati označene povrh Brajića, u Bajicama, Nikšiću, Boki, pod Paštrovskom gorom...
I izdržaću nekako da ovu čestitku i potpišem samo imenima Alekse, Jelene, Jovane, Olje i svojim imenom, kako sam je i započeo, ali bar ću nagovestiti da ovde ima puno ljudi koji misle kao mi. Nema ih dovoljno, ali ima ih puno, jako puno. I posle ovih reči biće mi malo lakše kad ih u prolazu sretnem među onima koji su umesto izbledelih majica sa simbolima izgubljenih ratova i likovima Junaka Koji Se Godinama Kriju već navukli majicu s originalnim ''Ne idem u Crnu Goru na more'', što nas konačno dovodi i do jednostavne poente ove priče...
Ja ću, naime, majicu za nastupajuću sezonu prošetati i ovog leta po manekenskoj pisti obale u Pržnom, pa kud puklo da puklo...
Jer, svašta sam bio u ovom životu...
Jedino još nisam bio stranac u Crnoj Gori...
Dok i to ne probam, želim vam, još jednom, puno sreće, i državu kakvu i sebi želim ali je, kanda, nikad neću imati...

Tekst je preuzet sa http://www.nspm.org.yu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung Note 10+
Gospodin Djuradj Balaz je uvek bio antisrpski nastrojen,tako da ovo ne treba nikog cuditi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Алекси

Добро је да си постовао цело писмо (ја прво на оно налетео,па одма' копи-пејст(да не кажем копирај-налепи  Smile )) ,али бојим се да не мења много суштину.Отужно-к'о мињони...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
balasevic je besan na drzavu zbog toga sto mora da placa porez... otuda gnev...  Smile

inace ne bih rekao da je antisrbin, samo su njegovi politcki stavovi iritirajuci za dobar deo javnosti, cak i za dobar deo njegovih fanova... nakon proslogodisnjeg rts koncerta pomislio sam da je naucio da ne treba da se bavi politikom ali eto ga, nije izdrzao Smiley 
« Poslednja izmena: 22. Jun 2006, 21:10:19 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nije on ni srbin ni a ntisrbi....jednostavno je jedan lejmer i patetichar
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:03:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.