Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:36:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bajka ili nocna mora?  (Pročitano 1807 puta)
04. Maj 2011, 17:02:08
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Snezana, Pepeljuga, Ariel, Bel.... balovi, zivot u prelepom zamku sa princom, posluga, predivan park... Biti princeza, mislim da je to bio san mnogih od nas kad smo bile male a ni dan danas se nista nije promenilo. Mnoge od nas su imale omiljenu princezu, zelele da se oblace, cesljaju i ponasaju kao prave princeze i verovale da negde tamo postoji princ koji ce nam ispuniti zivot paznjom, neznoscu, osvojiti nam srce za ceo zivot, pruziti nam zivot kao iz bajke...

Jeste li se nekad zapitali sta se desava posle, kad se bajka zavrsi, sa njenim junacima, nakon one cuvene recenice ''i ziveli su srecno do kraja zivota''? Kraljevski zivot nosi izobilje, novac, lep i ugodan zivot, puno privilegija ali i puno obaveza. Povod za ovo pisanije je naravno skorasnje kraljevsko vencanje i ''metamorfoza'' koja se desila pred nasim ocima, da je jedna obicna gradjanka postala princeza. Ostvarenje sna Smiley .

Ono sto me je nateralo da razmisljam na tu temu je nas san/predstava o fiktivnoj princezi i njenom zivotu i stvarnoj, realnoj princezi. Koliko i koje sve obaveze idu uz tu titulu, pravila ponasanja i duznosti? Sve u zivotu ima ''drugu stranu medalje'' pa sam se pitala koja je to u ovom slucaju. Prijatelj google mi je dao delimicno objasnjenje sta sve ne sme, sta sve mora... Princeza mora imati lepo ponasanje, ima stvari o kojima ne sme da prica, nema psovki, besa, ljutine, uvek je doterana od glave do pete, odmerena, mora da zna da se nosi sa uvek nezgodnim novinarina, nikad vise nece biti sama (obezbedjenje je uvek tu), nema vise ''obicnih''poslova, za svaki praznik/proslavu vec postoji utvrdjen pravilnik ponasanja, vise nema iznosenja javnih stavova o vecini desavanja u svetu, i uopste veliki pritisak od strane ''ostatka sveta'' koji bi da zna sve o njihovom privatnom zivotu i braku...

Sad, drage moje princeze, sledi pitanje. Koliko smo spremi da zrtvujemo svoj licni zivot zarad titule i sve ono sto ona donosi, koliko sebe nalazimo u tome, da li i koliko bi nam prijala ''transformacija'' od obicne zene do princeze i da li su mediji i roditelji u pravu kad pricaju svojim devojcicama da su bas one kao njihove junakinje iz bajki? Da li imamo pravu predstavu o tome sta znaci biti princeza ili se sve svodi na one romanticne price koje su nam pricali kao devojcicama? Kako bi se snasle u toj ulozi, ulozi prave pravcijate princeze u kojoj je ljubav tek jedna od stavki i ne uvek neophodna...
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
ne vidim se kao princeza... vidim se kao apsolutista i ugnjetavach  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Vidim se kao diler autoru bajke.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
kako li se ja vidim... ma mora da sam princeza Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
ja sam bela kobila  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Citat
Jeste li se nekad zapitali sta se desava posle, kad se bajka zavrsi, sa njenim junacima, nakon one cuvene recenice ''i ziveli su srecno do kraja zivota''?
zatvorimo knjigu.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:36:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.