Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:29:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bahati pop  (Pročitano 2390 puta)
14. Jan 2007, 12:28:54
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Protojerej Radič Radičević preti da neće držati parastose ako mu se zabrani da automobilom ulazi na beogradsko Novo groblje

BEOGRAD - Namesnik beogradsko-posavski, protojerej Radič Radičević, izazvao je nedavno žestok incident, kad je svojim automobilom pokušao da uđe na Novo groblje, u terminu u kojem je to odlukom Skupštine grada, izričito zabranjeno! Radič je, pored toga, izazvao i sukob s radnikom obezbeđenja koji ga je upozorio da nije dozvoljen ulazak kolima na groblje.

- Otac Radičević je počeo da se dere na čuvara i insistirao da uđe kolima na groblje. Rekao je nešto u stilu 'Da li ti znaš ko sam ja'? Potom je s nekim razgovarao telefonom i ipak ušao autom na groblje - kaže za Kurir jedan od očevidaca incidenta koji je insistirao na anonimnosti.

Rukovodilac službe obezbeđenja beogradskih grobalja Budimir Dumić potvrdio je da je bilo problema s ocem Radičem.
- Istina je da je prota Radič insistirao da uđe autom na groblje i da mu je čuvar rekao da to nije moguće. Možda je bilo žustrijih reči između njih dvojice. Radič je tražio od radnika obezbeđenja da me zove telefonom i ja sam se čuo s njim. Pušten je taj dan da uđe, ali sam ga zamolio da se ovo reši na višem nivou. Mi imamo odluku na osnovu koje postupamo i radimo - kaže Dumić.

On objašnjava da uprava groblja postupa isključivo po odlukama Skupštine grada.
- Na osnovu gradske odluke o sahranjivanju i redu i miru na groblju, ne puštamo nikoga od 11 sati, kad počinju sahrane, da uđe kolima na groblje, osim ukoliko nisu u pitanju invalidi i stare osobe koje imaju posebnu dozvolu - kaže Dumić.

Protojerej Radič Radičević, međutim, negira da je na Novom groblju bilo incidenta.
- Kakav incident? To nije incident. Ulazio sam autom milion puta dosad na groblje, i ulaziću sve dok me direktor lično ne obavesti da je to zabranjeno - kaže Radičević.

Kad smo mu napomenuli da takva odluka već postoji, odnosno da je Skupština grada donela rešenje o zabrani ulaska na groblje automobilima, ovaj sveštenik je povišenim tonom odgovorio:
- Zar meni, meni proti Radiču Radičeviću, neko to da zabrani?! Neka me lično obaveste, pa neću da idem više autom, a dotad, sve dok jednog sveštenika puštaju, a drugog ne, za mene ne postoji zabrana.

- Ima nas 160 sveštenika koji tamo idemo, i to je jedini način da s parastosa na Bežanijskom groblju, stignem na vreme na parastos na Novom groblju. Ali, ako mi zabrane da ulazim autom, onda ću ja ljudima da otkazujem parastose, jer neću više stići ni na jedan - ljutito je rekao Radičević.

Država, to sam ja

Penzionisani protojerej Žarko Gavrilović kaže da ga ponašanje oca Radiča ne čudi.
- On kao da se rukovodi rečenicom Luja 14. "Država to sam ja", jer njegov postupak na groblju tako izgleda. Radič misli da vlada patrijaršijom, pa verovatno misli da može da vlada i Novim grobljem - komentariše Gavrilović.


Izvor: Kurir / A. MILEUSNIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Nokia 5610
U svakom zitu ima kukolja, pa i u crkvi. Ovo mu samo sluzi na cast. Ponasanje nedostojno svestenog lica... Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:29:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.