Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 48 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bacena bomba na stan novinara Dejana Anastasijevica  (Pročitano 32740 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
vredjanje i off obrisani
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
ministar policije: zrtva treba da nadje osumnjicenog?  Smile
To ti je: Uradi sam, uputsvo dobijes u policiji
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa onoga su Crnogorskog novinara nedavno na smrt izbili Milovi leteci banditi, pa niko od toga ne dize galamu!
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ma to je druga drzava, nek Crnogorci dizu galamu, u Iraku i Rusiji isto ginu novinari Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Danas godinu dana od pokušaja ubistva novinara „Vremena“
Napadači imaju političku zaštitu
Autor: Uroš Piper | 14.04.2008 - 06:00


BEOGRAD - Danas je godinu dana od bombaškog napada na novinara Dejana Anastasijevića, a pomaka u istrazi još nema. Policija i tužilaštvo se ne oglašavaju i za sada niko nije osumnjičen za pokušaj ubistva novinara „Vremena“.

Anastasijević za „Blic“ navodi da ga niko već šest meseci ne obaveštava da li ima pomaka u istrazi i dodaje da je u oktobru prošle godine poslednji put razgovarao sa policajcima koji rade na ovom slučaju.
- Kontaktirali su me nakon što sam objavio tekst u kome sam naveo da sumnjam da iza napada na moju porodicu i mene stoje lider radikala Vojislav Šešelj i nekadašnji načelnik Državne bezbednosti Jovica Stanišić. Jedan inspektor je došao, uzeo izjavu i od tada ništa - kaže Anastasijević.
On ističe da su ga iz Službe za zaštitu svedoka iz Haškog tribunala obavestili da je Šešelj svojoj supruzi Jadranki predao spisak na kome se nalazi njegovo ime i ime jednog njegovog kolege.
Tadićev poziv
Predsednik Srbije pozvao je danas Anastasijevića na sastanak u zgradu Predsedništva Srbije. Anastasijević kaže da će se odazvati pozivu i da će doći na sastanak sa Tadićem.

- Ona je koristeći pravo na nenadzirane posete svom mužu prenela neke poruke koje su na kraju rezultirale bombom. Kada sam te podatke objavio u „Vremenu“, ona me je tužila za klevetu i ovog meseca će se održati suđenje, pa ću na kraju svega, što je paradoksalno i ironično, jedino ja krivično odgovarati za bombaški napad - navodi Anastasijević.
On navodi da ga je pre desetak dana Šešelj na suđenju u Haškom tribunalu optužio da je sam organizovao napad na sebe.
- Dok je ispitivao jednog od zaštićenih svedoka, Šešelj je rekao da sam sa Natašom Kandić organizovao napad na sebe i da je izvršilac upravo taj zaštićeni svedok koga je saslušavao - ističe Anastasijević.
Na prozor njegovog stana u Hadži Đerinoj ulici nepoznati napadači su u noći između 13. i 14. aprila postavili dve bombe, od kojih je jedna eksplodirala na metar od kreveta u kojem je Anastasijević spavao sa suprugom. Na sreću, u eksploziji niko nije povređen. Druga bomba, kako je utvrđeno na uviđaju, otkotrljala se do susednog ulaza i samo pukim slučajem nije eksplodirala.
Direktor policije Milorad Veljović izjavio je sledećeg dana da se radi o pokušaju ubistva Anastasijevića, sa elementima terorizma, i obećao da će „policija sve učiniti da rasvetli napad“, ali da će pravi motiv biti poznat tek po otkrivanju počinioca. Direktor policije je tvrdio da je rasvetljavanje ovog napada i otkrivanje počinilaca „apsolutni prioritet MUP-a“.
Međutim, istragu je nakon toga preuzelo Odeljenje za istragu požara i diverzija Kriminalističke policije, a ne Treće odeljenje SUP Beograd koje istražuje ubistva. Prvih dana posle bombaškog napada iz policije su stalno stizala obećanja da će učiniti sve što je u njihovoj moći da otkriju bombaše. Već tada se od čelnika MUP-a moglo čuti i opravdanje za eventualni neuspeh, navodeći da „bombe postavljene na prozoru Anastasijevićeve sobe nije teško naći, jer se mogu nabaviti na crnom tržištu, a za rukovanje nije potrebna posebna obuka“. U isto vreme, među bezbednosnim strukturama moglo čuti da je Anastasijević sam inscenirao napad, što je novinar negirao.
Nepunih mesec dana posle napada, policija je privela nekoliko pripadnika paravojne jedinice „Škorpioni“ na saslušanje zbog sumnje da su umešani u napad na Anastasijevića. Nakon provera DNK ustanovljeno je da oni nisu umešani u napad i pušteni su na slobodu.
Nakon toga, jedini odgovor čelnika MUP-a na pitanje dokle je stigla istraga napada na novinara Anastasijevića bio je „radi se“, bez ikakvih detalja dokle se stiglo.
Dejan Anastasijević kaže da ne krivi policiju što nije rešila slučaj.
- Operativci rade po naređenju s vrha. Krivim ministra Dragana Jočića, jer očigledno da oni koji stoje iza napada imaju moćnu političku zaštitu i zato ovaj slučaj nije rešen - konstatuje Anastasijević.
On dodaje da „ovoj zemlji niko nikada nije odgovarao zbog ubistva ili napada na novinare, ali je mnogo novinara odgovaralo što pred sudom, što na ulici“.
- Osećao bih se mnogo mirnije da ima nekog ko je bar osumnjičen za napad na moju porodicu i mene - zaključuje Anastasijević.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
- Kontaktirali su me nakon što sam objavio tekst u kome sam naveo da sumnjam da iza napada na moju porodicu i mene stoje lider radikala Vojislav Šešelj i nekadašnji načelnik Državne bezbednosti Jovica Stanišić. Jedan inspektor je došao, uzeo izjavu i od tada ništa - kaže Anastasijević.

- Ona je koristeći pravo na nenadzirane posete svom mužu prenela neke poruke koje su na kraju rezultirale bombom. Kada sam te podatke objavio u „Vremenu“, ona me je tužila za klevetu i ovog meseca će se održati suđenje, pa ću na kraju svega, što je paradoksalno i ironično, jedino ja krivično odgovarati za bombaški napad - navodi Anastasijević.

- Operativci rade po naređenju s vrha. Krivim ministra Dragana Jočića, jer očigledno da oni koji stoje iza napada imaju moćnu političku zaštitu i zato ovaj slučaj nije rešen - konstatuje Anastasijević.
On dodaje da „ovoj zemlji niko nikada nije odgovarao zbog ubistva ili napada na novinare, ali je mnogo novinara odgovaralo što pred sudom, što na ulici“.

A ja, na osnovu ovoga, sumnjam da je Anastasijevic (u saradnji sa sluzbama za koje radi) priredio sacekusu ministru Jocicu... imam saznanja da je pas bio cista laz... Hoce li istraga biti usmerena u tom pravcu?  Smile Smile

A sto se tice klevete, novinari u ovoj zemlji mogu da pisu sta hoce, i kazne su (kao i za sve ostalo u ovom - sto se pravosudja tice - jadnom i bednom drustvu) stvarno razocaravajuce...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 48 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.