Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:21:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: B92 ostaje bez frekvencije?!  (Pročitano 19530 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k310i
Citat
I oni isto tako,a ne da traze da se neke stavri ukidaju i da traze njihovu zabranu samo zato sto misle drugacije od njih.

za koga su to trazili?
za sve nacionalisticke organizacije kao i SPC.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Mediji koji se bave politikom su tu da podržavaju državnu politiku i orjentaciju, pa bila to EU, Rusija, povratak na Kosmet, demokratizacija duštva ... šta god. Znači ne da se kritikuje težnja države da vrati Kosmet, nego da se eventuelno skrene pažnja na stvari koje u samoj državi štete ostvarenju tog cilja.

Baš suprotno, mediji treba da budu korektiv državne politike i da kritikuju poteze države koji nisu u interesu naroda i društva.

Konkretno, ja smatram da nije u interesu Srbije da pokušava da povrati Kosovo u paketu sa sve 2 miliona šiptara u njemu i prirodnim priraštajem 6:1 (ovo su zvanični podaci kosovske vlade i UNMIK-a). Na jednog umrlog šiptara rađa se 6 novih, i sad ja sa njima treba da živim u istoj državi. Zajebite me tih gluposti.

Po mom mišljenju nema većeg i prioritetnijeg državnog i nacionalnog pitanja srpskog naroda od konačnog razgraničenja Srba i šiptara. Znači, podela Kosova uz zamenu teritorija i onda zidovi i bodljikave žice na toj novouspostavljenoj granici, pa ni oni 'vamo, niti mi tamo.

Smatram da nije u interesu mojih unuka da za 50 godina šiptari budu većina u Srbiji i da službeni jezik u Srbiji bude albanski, a da srpski bude samo jezik nacionalne manjine. Nije u interesu da moji unuci idu u OŠ "Adem Jašari" koja će se nalaziti u bulevaru Ramuša Haradinaja u Zemunu.

U svakom slučaju, mora da postoje mediji gde ćemo mi koji imamo različito mišljenje od "države" da iznesemo svoje stavove i ideje. I to ne samo po pitanju kosovske politike, već po bilo kom pitanju.
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 17:27:57 od zemunac22 »
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
I oni isto tako,a ne da traze da se neke stavri ukidaju i da traze njihovu zabranu samo zato sto misle drugacije od njih.
za koga su to trazili?
za sve nacionalisticke organizacije kao i SPC.

pa malo preterujes ja stvarno ne znam ko je trazio ukidanje SPC? kada?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Baš suprotno, mediji treba da budu korektiv državne politike i da kritikuju poteze države koji nisu u interesu naroda i društva.
A ko su oni da kritikiju,oni treba da informisu narod a ne da kreiraju javno mljenje

Citat
Konkretno, ja smatram da nije u interesu Srbije da pokušava da povrati Kosovo u paketu sa sve 2 miliona šiptara u njemu i prirodnim priraštajem 6:1 (ovo su zvanični podaci kosovske vlade i UNMIK-a). Na jednog umrlog šiptara rađa se 6 novih, i sad ja sa njima treba da živim u istoj državi. Zajebite me tih gluposti.
To je samo proklamovana vlada Kosova i Metohije.

cek cek,tebi smetju Siptari?Tacno je da siptari imaju vise od nas dece e pa samim tim treba onda da se radi na tome da se i kod nas poveca nartalitet.

Citat
U svakom slučaju, mora da postoje mediji gde ćemo mi koji imamo različito mišljenje od "države" da iznesemo svoje stavove i ideje. I to ne samo po pitanju kosovske politike, već po bilo kom pitanju.

Ti ga mozda i imas ali ja ga nema.Gde ja da kazem ono sto mislim?

Citat

pa malo preterujes ja stvarno ne znam ko je trazio ukidanje SPC? kada?
Drago mi je da ne gledas B92.  Smile Smile Jel da gledas znao bi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Po mom mišljenju nema većeg i prioritetnijeg državnog i nacionalnog pitanja srpskog naroda od konačnog razgraničenja Srba i šiptara. Znači, podela Kosova uz zamenu teritorija i onda zidovi i bodljikave žice na toj novouspostavljenoj granici, pa ni oni 'vamo, niti mi tamo.

Са овим се слажем ... поготово са делом о бодљикавој жици.
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 17:40:37 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
A ko su oni da kritikiju,oni treba da informisu narod a ne da kreiraju javno mljenje

sloboda medija podrazumeva i kritiku, ali necemo valda da se vracamo u vreme kada su mediji bili servis vlasti i obavestavali narod?
Citat
cek cek,tebi smetju Siptari?Tacno je da siptari imaju vise od nas dece e pa samim tim treba onda da se radi na tome da se i kod nas poveca nartalitet.

pa kako da povecas natalitet ako zemlja nije ekonomski stabilna? niko nece da radja decu a da nema od cega da ih izdrzava
Citat
Drago mi je da ne gledas B92.  Smile Smile Jel da gledas znao bi

mene zanima na koji konkretno poziv aludiras? ko je i kada trazio da se ukine SPC?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02

Mediji koji se bave politikom su tu da podržavaju državnu politiku i orjentaciju, pa bila to EU, Rusija, povratak na Kosmet, demokratizacija duštva ... šta god. Znači ne da se kritikuje težnja države da vrati Kosmet, nego da se eventuelno skrene pažnja na stvari koje u samoj državi štete ostvarenju tog cilja.

Baš suprotno, mediji treba da budu korektiv državne politike i da kritikuju poteze države koji nisu u interesu naroda i društva.

Konkretno, ja smatram da nije u interesu Srbije da pokušava da povrati Kosovo u paketu sa sve 2 miliona šiptara u njemu i prirodnim priraštajem 6:1 (ovo su zvanični podaci kosovske vlade i UNMIK-a). Na jednog umrlog šiptara rađa se 6 novih, i sad ja sa njima treba da živim u istoj državi. Zajebite me tih gluposti.

Po mom mišljenju nema većeg i prioritetnijeg državnog i nacionalnog pitanja srpskog naroda od konačnog razgraničenja Srba i šiptara. Znači, podela Kosova uz zamenu teritorija i onda zidovi i bodljikave žice na toj novouspostavljenoj granici, pa ni oni 'vamo, niti mi tamo.

Smatram da nije u interesu mojih unuka da za 50 godina šiptari budu većina u Srbiji i da službeni jezik u Srbiji bude albanski, a da srpski bude samo jezik nacionalne manjine. Nije u interesu da moji unuci idu u OŠ "Adem Jašari" koja će se nalaziti u bulevaru Ramuša Haradinaja u Zemunu.

U svakom slučaju, mora da postoje mediji gde ćemo mi koji imamo različito mišljenje od "države" da iznesemo svoje stavove i ideje. I to ne samo po pitanju kosovske politike, već po bilo kom pitanju.
Šta će ti onda izbori, ako će mediji da ti određuju šta je nacionalni i državni interes? Na izborima si odredio prioritete i ljude koji će da ih sprovode, a mediji treba da podrže te prioritete. Što se tiče problema Albanaca, postoji i drugi ishod koji može da se izboksuje. Ukini kulturnu autonomiju i napravi petoro dece i učiće oni u OŠ Branko Radičević srpski ko bele lale. Ako je nacionalni konsenzus povratak Kosmeta, onda na tom putu ima da rmba i B92, ako već žele da se bave političkim programom. Kritika i korektiv države da, ali samo u smislu da se ispraljvaju greške koje otežavaju ostvarenju nacionalnih ciljeva. Pa devedesetih je glavna tema bila ta da ljudi skinu televizijske kutije sa ramena, a vi bi danas da to vraćate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Citat
Konkretno, ja smatram da nije u interesu Srbije da pokušava da povrati Kosovo u paketu sa sve 2 miliona šiptara u njemu i prirodnim priraštajem 6:1 (ovo su zvanični podaci kosovske vlade i UNMIK-a). Na jednog umrlog šiptara rađa se 6 novih, i sad ja sa njima treba da živim u istoj državi. Zajebite me tih gluposti.

To je samo proklamovana vlada Kosova i Metohije.

Apsolutno nije važno da li je ta vlada samoproklamovana ili su je izabrali građani Kosova na izborima. Važno je da
su demografski podaci tačni i izrazito nepovoljni za srpsku stranu.

Citat
cek cek,tebi smetju Siptari?Tacno je da siptari imaju vise od nas dece e pa samim tim treba onda da se radi na tome da se i kod nas poveca nartalitet.

Pa jel nekome u Srbiji zabranjeno da ima dece koliko hoće. Stvar je u tome da je planiranje porodice individualna odgovornost svakog čoveka i da teško tu država može da arbitrira i propisuje nekakve "kvote" ili tome slično.


Citat
Ti ga mozda i imas ali ja ga nema.Gde ja da kazem ono sto mislim?

Sam si rekao da je B92 Sorošev medij. Jel vama neko brani da nađete nekog svog "Soroša" koji bi vam finansirao medije.


Citat
I oni isto tako,a ne da traze da se neke stavri ukidaju i da traze njihovu zabranu samo zato sto misle drugacije od njih.

za koga su to trazili?
za sve nacionalisticke organizacije kao i SPC.

Ovo nije tačno. Ti mešaš stavove uredništva B92 sa stavovima gostiju izrečenim u raznim emisijama B92. Možda je Sonja Biserko tražila zabranu i ukidanje SPC ili Obraza, ali to je njen lični stav koji ne mora nužno da bude stav Verana Matića ili uredništva B92.

Uzgred, ja se zalažem za ukidanje SPC i svih ostalih pomesnih patrijaršija i za stvaranje jedinstvene Pravoslavne crkve sa jednim patrijarhom, po uzoru na organizaciju Rimokatoličke crkve u svetu. Kod katolika nema "raskolnika", jer tamo nije važno u kojoj državi živiš i koje si nacionalnosti, kod njih je jedino važno ili si katolik ili nisi. I kraj priče. A u pravoslavnom svetu, svađe, podele po nacionalističkoj osnovi i mržnja među jednovernom braćom.



Mediji koji se bave politikom su tu da podržavaju državnu politiku i orjentaciju, pa bila to EU, Rusija, povratak na Kosmet, demokratizacija duštva ... šta god. Znači ne da se kritikuje težnja države da vrati Kosmet, nego da se eventuelno skrene pažnja na stvari koje u samoj državi štete ostvarenju tog cilja.

Baš suprotno, mediji treba da budu korektiv državne politike i da kritikuju poteze države koji nisu u interesu naroda i društva.

Konkretno, ja smatram da nije u interesu Srbije da pokušava da povrati Kosovo u paketu sa sve 2 miliona šiptara u njemu i prirodnim priraštajem 6:1 (ovo su zvanični podaci kosovske vlade i UNMIK-a). Na jednog umrlog šiptara rađa se 6 novih, i sad ja sa njima treba da živim u istoj državi. Zajebite me tih gluposti.

Po mom mišljenju nema većeg i prioritetnijeg državnog i nacionalnog pitanja srpskog naroda od konačnog razgraničenja Srba i šiptara. Znači, podela Kosova uz zamenu teritorija i onda zidovi i bodljikave žice na toj novouspostavljenoj granici, pa ni oni 'vamo, niti mi tamo.

Smatram da nije u interesu mojih unuka da za 50 godina šiptari budu većina u Srbiji i da službeni jezik u Srbiji bude albanski, a da srpski bude samo jezik nacionalne manjine. Nije u interesu da moji unuci idu u OŠ "Adem Jašari" koja će se nalaziti u bulevaru Ramuša Haradinaja u Zemunu.

U svakom slučaju, mora da postoje mediji gde ćemo mi koji imamo različito mišljenje od "države" da iznesemo svoje stavove i ideje. I to ne samo po pitanju kosovske politike, već po bilo kom pitanju.
Šta će ti onda izbori, ako će mediji da ti određuju šta je nacionalni i državni interes? Na izborima si odredio prioritete i ljude koji će da ih sprovode, a mediji treba da podrže te prioritete. Što se tiče problema Albanaca, postoji i drugi ishod koji može da se izboksuje. Ukini kulturnu autonomiju i napravi petoro dece i učiće oni u OŠ Branko Radičević srpski ko bele lale. Ako je nacionalni konsenzus povratak Kosmeta, onda na tom putu ima da rmba i B92, ako već žele da se bave političkim programom. Kritika i korektiv države da, ali samo u smislu da se ispraljvaju greške koje otežavaju ostvarenju nacionalnih ciljeva. Pa devedesetih je glavna tema bila ta da ljudi skinu televizijske kutije sa ramena, a vi bi danas da to vraćate.

Druže, ne slažemo se u razmišljanjima o "rešavanju" albanskog pitanja. Da se ne ponavljam, nije realno to što ti predlažeš, imali smo tačno 95 godina vremena da sprovedemo neku takvu ideju, dok je Kosovo bilo pod našom kontrolom, sada su to samo fikcije i fantazije. Ovo mi liči na onu "ražanj spreman, a zec još u šumi".

Ja ću opet ponoviti, država nije bezgrešna i nedodirljiva i upravo zato nam trebaju mediji koji će kritikovati pogrešne poteze države, jer većina danas, možda ne bude većina na sledećim izborima. Kad se promeni većina onda će i "država" imati neke druge prioritete.


« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 18:46:40 od zemunac22 »
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k310i
Citat
sloboda medija podrazumeva i kritiku, ali necemo valda da se vracamo u vreme kada su mediji bili servis vlasti i obavestavali narod?
Vlasti da ali ne i naroda.B92 je kao i sloba,hoce da menja narod a ne vlast

Citat
pa kako da povecas natalitet ako zemlja nije ekonomski stabilna? niko nece da radja decu a da nema od cega da ih izdrzava
Hoces da mi kazes da oni koji imaju novc imaju i decu?Navedi mi bar jedan primer bogatih ljudi koji imaju preko 4 dece?

Citat
mene zanima na koji konkretno poziv aludiras? ko je i kada trazio da se ukine SPC?
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=208108&version=print

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=14017
Citat
Apsolutno nije važno da li je ta vlada samoproklamovana ili su je izabrali građani Kosova na izborima. Važno je da
su demografski podaci tačni i izrazito nepovoljni za srpsku stranu.
Naravno da su nepovolji.Ali to nije slucaj samo sa KiM tako nam je svuda po Srbiji.Ako mi damo KiM docice ti Siptari do Beograda a sta dalje?Ako mi nesto ne preduzmemo po pitanju radjanja.Svake godine se u Srbiji ubije 200 000 nerodjene dece.Zamisli kako bi bilo da su ta deca sad ziva.Ne bi se mi bojali Siptara

Citat
Pa jel nekome u Srbiji zabranjeno da ima dece koliko hoće. Stvar je u tome da je planiranje porodice individualna odgovornost svakog čoveka i da teško tu država može da arbitrira i propisuje nekakve "kvote" ili tome slično.
Jeste zabranjeno je.Niko nece da zaposli zenu koja planira da radja..
Citat

Sam si rekao da je B92 Sorošev medij. Jel vama neko brani da nađete nekog svog "Soroša" koji bi vam finansirao medije.
Tesko je...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Vlasti da ali ne i naroda.B92 je kao i sloba,hoce da menja narod a ne vlast

b92 je jedna komercijalna stanica koja je pokazala na primer zanimljiv odnos prema nekim sou emisijama koje je narod masovno gledao

Citat
Hoces da mi kazes da oni koji imaju novc imaju i decu?Navedi mi bar jedan primer bogatih ljudi koji imaju preko 4 dece?

cekaj - pa 4-oro dece nije malo ja licno znam zene koje su abortirale jer nisu imale ekonomske uslove da imaju vise od jednog ili dva deteta. posebno su tuzne one price kada su te zene pokusale(ali nisu uspele) nakon abortusa opet da zatrudne jer su u medjuvremenu dosle do boljeg posla i prosirile stan u kojem zive. dakle govorim o konkretnom primeru za koji znam

Citat
Jeste zabranjeno je.Niko nece da zaposli zenu koja planira da radja..

e vidis to je mozda jedna od stavki oko kojih se svi slazu na forumu, bez obzira na nase razlike u misljenju. i ja mislim da to zasluzuje jednu posebnu temu na forumu, koja bi bila i edukativna za zene i na kojoj bi bili prezentovani nacini kako da se protiv toga bore. neka samo jednoj zeni to pomogne i to ce biti veliki uspeh!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:21:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.