Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:14:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Avernum  (Pročitano 51811 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Xerch'de, by Zxquez


za nivoe od 5-10
preporuceno za svakoga
dan kada je objavljen 12/27/2004
osmi scenario trece generacije


"To je samo jednostavan izbor...sta moze poci po zlu?"


Xerch'de je uslijedio kratko nakon Canopy-a, i za cudo istakao se pojavom prvog izdanja za Windows korisnike (bez obzira na ozloglasenu a ipak jos ne izdat Undead Valley).

Xerch'de je previse kratak. Zxquez je imao los ugled medju BoE scenario dizajnerima (A Little Girl *grozota*), ali kod svih forumasa on je dokucio prag prihvatljivosti ovim scenariom.

Kelandon preporucuje podesavanja za nivo 5 u HLPM editoru za pripremu grupe za Xerch'de, iako je sebi dopustio da zavrsi ovaj scenario sa level 15 grupom i iskusio da nema bolesnih efekata s tim sto borba postaje previse laka.

Windows download
Macintosh download
« Poslednja izmena: 01. Jan 2014, 21:17:28 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Spiderweb Software javio da radi na novoj Avernum igri:

"What Are We Working On Now? Now that Avadon 2 is finally done, we are starting to poke at our upcoming rewrite of Avernum 2. We hope to have a full release announcement with screenshots and stuff before summer."

http://www.spiderwebsoftware.com/

Dok budu radili na rimejku dvojke uživaću u rimejku keca. Smile
« Poslednja izmena: 10. Mar 2014, 19:56:26 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Spiderweb Software traži beta testere za Mac verziju nadolazećeg Avernum 2: Crystal Souls-a. Igra bi za Mac trebala da se pojavi početkom decembra. Za mjesec ili dva tražiće testere i za Windows verziju čiji se izlazak očekuje početkom sledeće godine.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2014, 18:14:03 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Avernum naslovi na Steamu na velikim popustima!

Avernum 4 1,49€

Avernum 5 1,49€

Avernum 6 1,49€

Avernum Escape From the Pit 2,99€

Avernum 2 Crystal Souls 7,99€

Bukvalno za siću mogu da se pazare čitave igre!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
Počeo sam da igram Avernum 1. Sa dizajnerske strane igra je prevaziđena ali sa stanovišta igrivosti vrlo solidna. Ne verujem da je problem u tome što ljubitelji RPG žanra ne žele ovo da igraju već u tome što sa svim ostalim igrama koje izlaze i koje se takmiče za našu pažnju nema puno šanse.

Nisam puno odmakao i imam pitanje da li svakom članu družine mogu da dajem bilo kakav komad opreme. Naime u Bioware-ovim RPG-ovima ne možemo čarobnjacima da dajemo metalne oklope i krupno oružje, međutim u Avernumu moj čarobnjak uzima sve što mu se da pa me zanima da li to vuče neke penale. U neverwinter nightsu ako se ovako radi čaranje magijama često ume da propadne. Da li Avernum ima neke penale u ovom pogledu?

Trenutno smo svi level 1, međutim obili smo puno brava i za sad imamo dobru opremu. Mačkasta stvorenja, iza ograde sa kravama u jednom gradu kao i grupu bandita blizu jednog severnog grada smo sa lakoćom savladali. Pronašli smo anastasiju, doneli vino depresivnim gremlinima i možda još nešto. Mislim da sledeće idem u tvrđavu gde su banditi jer ne znam šta bih drugo uradio tu gde smo sad.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Postoji originalni Avernum 1 ali i rimejk sa svojim setom pravila a kako sam davno igrao oba teško ću ti precizno odgovoriti. Znam da su krupniji i teži komadi opreme imali % opterećenja koji akumulirano dovode do penala u smislu da umanjuju broj akcionih poena. Naprimer ako u startu imaš 4 akumulirano opterećenje može umanji broj poteza na tabli na 3 ili čak 2. Ali ima i neki skill koji to neutrališe. U svakom slučaju samo tenk sam opemao opemom koj najbolje štiti od fizičkog nasrtanja, dok sam za ove ostale gledao i druge statistike opreme. Naprimer rezistencija na magične i ledene/vatrene/kisele napade često više znači čarobnjacima i popovima nego sirovi fizički armor.
« Poslednja izmena: 16. Sep 2021, 23:05:55 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
Hvala na objašnjenjima. Igra je originalni Avernum. Pošto još nisam našao oklope sa zaštitom od elemenata ušao sam u razbojničku tvrđavu sa klasičnim i to je dosta pomoglo da se priest i čarobnjak zaštite od strelaca. Ni po eliminaciji dva čarobnjaka nisam kod njih našao neka napredna odela, bili su obučeni u klasične "robes". Sad ću imati dosta zaplenjene opreme da prodam, možda trgovci u gradovima u kojima nisam bio imaju nešto bolje. Za sad mi niko nikad nije poginuo i u tvrđavi smo došli na level 2.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Dobar je originalni Avernum ali čini mi se da je najveći nedostatak bio to što nemaš listu kvestova koje si dobio kao što imaju nastavci, pa moraš pisati u notes šta ti je koji lik zadao inače ćeš zaboraviti. Druga mana je grafika koja djeluje loše čak i za SF standarde, mada mora se pizunati da je igra suvi retro. Ne samo po izgledu već i vremenu nastanka. Kao veliki fan serijala orginal sam prešao dva puta, ali ipak bih radije preporučio rimejk iako sam ga duplo manje igrao. Sa druge strane A2 rimejk mi uopšte nije legao (pretrčah ga), dok je trojka OK mada prosto nema ono nešto što je krasilo original. Dobri stari A3 je nešto najbolje što sam odigrao u životu. Kasniji nastavci A4-6 mu nisu ni do koljena. Dok BoA iako ga nije prevazišao ipak jeste odličan naslov sa gomilom nezaboravnih avantura.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2021, 18:33:46 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
Zastava
Our website promotes the best deal for our users.  Feel free to go to the website for browsing the stores you like.  Stores like AnyCubic Coupon.



[Edit by Magic Master: Svaka poruka cija je svrha iskljucivo reklama komercijalnih sadrzaja, drugih foruma, drugih sajtova krsi Pravilnik Burek Foruma, i bice cenzurisana i reciklirana.]
« Poslednja izmena: 27. Sep 2021, 20:50:44 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Our website promotes the best deal for our users.  Feel free to go to the website for browsing the stores you like.  Stores like AnyCubic Coupon.
https://www. couponduos. com/stores/anycubic-coupon-codes
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:14:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.