Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:38:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Avast antivirus  (Pročitano 6963 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Covek koji radi za Majkrosoft mi je rekao Avast ti ne vredi nicemu kao ni AVG samo Kasperski ili eventualno kao drugu opciju tadasnji Bit Defender.

Ja sam iznenadjen...  Smile Covek koji radi za MS tako nesto da ti kaze bas tim recima...  Smile
On bi morao znati da ne postoji AV koji ne valja nicemu...

Citat
Avast ti ne vredi nicemu kao ni AVG samo Kasperski
Gledaj, ja cu ti napisati nesto, ti pokusaj da ukapiras neke stvari, ako ne , slobodno zivi sa svojim ubedjenjima, ja nema mnista od toga.
Ja sa malicioznim softverima radim vise od 3 godine. Clan sam AMF tima koji je deo ASAP-a.
Takodje sam jedno vreme ucestvovao na avast forumu kao malware expert. Nisam bio na Kasperskom ali sam ih pratio i bio sam u kontaktu sa Ruskim Helperima koji koriste jedan od najmocniji alata tkz. AVZ ( by Kaspersy )
Takodje neko kratko vreme sam lovio nov nedetektovan malware ali kratko.

Detekcija malwarea zavisi i od regiona i lokacije honeypotova i slicnih stvari.
Ukratko, ako ti napises neki malware, i plasiras ga na interent, vece su sance da ce neki malware hunter uhvatiti taj malware na podrucju balkana ili evrope nego u Americi ili Kini. Od toga i zavisi da li ga neki AV ima u sbojoj bazi podataka ili ne. Naravno to nije uvek pravilo.
Detekcija nekog malware zavisi i od toga na kom nivou radi malware,koji je tip fajla. da li je installer malware-a raspakovan ili ne, velicina, nivo kompresije,digitalnog potpisa...itd...

Do pre ~ 10 meseci na internetu se "pojavio" najkompleksniji malware tog vremena , nazvani MBR i TDL4 rootkiti.
http://www.informacija.rs/Virus/TDL4-Rootkit-zaobilazi-Windows-ovu-zastitnu-sertifikaciju-koda.html

Covek ( kojem ja ne znam pravo ime ) i koji je clan ASAP -a
http://asap.maddoktor2.com/  
pod nikom Gmer razvio je najmocniji AntiRootkit alat istim imenom.
avast poseduje taj Gmerov drajver i samim tim on ima najbolji antirootkit engin od svih AV-a.
Avast je poded KAV-a prvi koji je u stanju bio da tetektuje ovaj malware a kasnije razvio i aswMBR alat.
Kaspersky ( i ja se slazem za njega da je vrlo dobar AV ) je danas pun FP-a, blotware ali i dalje pravda svoju licencu. Prvi je detektovao malware a kasnije razvio i TDSSKiller alat.

Po mojim nekim testovima, Kaspersky, BitDefender imaju jako dobar napisan driver i sposobni su da uklone i "najdublje" aktivne malware-e. Definiciju imaju za mnoge novije malware-e ali malware koji je aktivan u divljini i kruzi netom vec par godina on ga i danas nema u definiciji.
Avast ima podosta sekundarne zastite ali njegov ARK driver i boot time scan je definitivno cime se on moze hvaliti za razliku od ostalih.

Dalje, ja cenim misljenje ljudi koji znaju mnogo vise od mene a jedan od njih je napisao ovo:
http://www.elitesecurity.org/t410815-3#2706927
Mozes procitati i ovo:
http://www.elitesecurity.org/t410815-2#2706340

..etc

Zakljucak::
Tema nije koji je AV bolji a koji losiji, aj sam dao svoje argumente, imam ih jos podosta ali ne bih da ovo preraste u balbaonicu...cekamo da se otvarac teme javi eventualno sa datim logovima.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2012, 21:50:54 od genije1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


:)

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 66
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.152
mob
Sony xperia u
Izvoli..
Ljudi, nemojte zbog  mog pitanja da se raspravljate, ja se stvarno ne razumem, zato sam ovde i pitala...Hvala puno sto mi pomazete.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
log.txt (18.83 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Svako ima pravo na svoje misljenje ja necu da se nabedjujem sa ljudima da li je KIS bolji ili ne ko hoce nek koristi Avasta to je njegova stvar samo dajem savet koji je isplativiji nego da se komplikuju stvari sa raznim stvarima.
Па теби ако се бацају паре, ти узми Касперског. Бесплатна рјешење (АВ + фиревол + антиспајвер)  пружају сасвим довољну заштиту. Дисциплина корисника је пресудна ствар.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung D900i
Svako ima pravo na svoje misljenje ja necu da se nabedjujem sa ljudima da li je KIS bolji ili ne ko hoce nek koristi Avasta to je njegova stvar samo dajem savet koji je isplativiji nego da se komplikuju stvari sa raznim stvarima.
Па теби ако се бацају паре, ти узми Касперског. Бесплатна рјешење (АВ + фиревол + антиспајвер)  пружају сасвим довољну заштиту. Дисциплина корисника је пресудна ствар.

KIS je i anti virus ( a uklanja i dosta toga pored) plus ima svoj firewall a SuperAntiSpyware uz to krositim i sve to free (u pro verzijama sa licencama).Tako da ne vidim gde bacam pare i kako mi je sasvim slucajno sistem istrajao citavih 8 godina bez problema.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
HTC 
@natalicaaa

Ignorisi komentare koje ti je dao Technoboy_90 i prati upustva genije1.
Nije velika frka kod tebe u pitanju, lako ce genije to da resi, samo isprati uputstva do kraja i ne brini.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Дисциплина корисника је пресудна ствар.
 Smile Smile

@natalicaaa

Deinstaliraj sledece Toolbarove:
Kod:
Bitlord 1.2 Toolbar

KMP Media Toolbar

SweetIM Toolbar for Internet Explorer 4.0

Windows iLivid Toolbar

Potom ponovo pokreni Combofix i psotavi mi svez Combofix log.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
HTC 
@Technoboy_90 nista licno, ali nemoj da dajes tako pausalne ocene o bilo kom antivirus programu. Pogotovu ne o Avastu, koji da se ne lazemo u free varijanti spada u najbolje antiviruse.
A da je to tako, mozes se uveriti i na samom Avast forumu i podrsci koju nudi forum, necu dalje da obrazlazem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung D900i
@Technoboy_90 nista licno, ali nemoj da dajes tako pausalne ocene o bilo kom antivirus programu. Pogotovu ne o Avastu, koji da se ne lazemo u free varijanti spada u najbolje antiviruse.
A da je to tako, mozes se uveriti i na samom Avast forumu i podrsci koju nudi forum, necu dalje da obrazlazem.

ok tvoje misljenje ja to postujem ako bih isao na free varijantu opet bi uzeo kis al dobro svako ima svoje
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
ako bih isao na free varijantu opet bi uzeo kis

Od kad je KIS besplatan?
« Poslednja izmena: 11. Apr 2012, 22:25:31 od diarno »
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
HTC 
Citat
ako bih isao na free varijantu opet bi uzeo kis

Pa nemas free varijantu za KIS o tome se radi.

Ja sam delio licence za KIS, dobijam ih sticajem okolnosi, kad, kad, a koristim Avast free, i kazem iz iskustva, da je program odlican kao zastita a i u opstem smislu, ne smara i ostalo...

Sad, sto je natalica zakacila ovaj adware, to moze da zadesi bilo koga i sa bilo kojom zastitom, nema pravila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:38:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.152 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.