Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Autor knjige "Racija-Zaboravljen genocid" odrekao se nagrade u Hrvatskoj  (Pročitano 5332 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1

Inace, zbog stalnih protesta za sve moguce ustaske ispade i koncerte Tomsonove, glava sefa Centra Simon Vizental je ucenjena od strane ustaske emigracije.

hahahahah
ustaska emigracija
hahahahah
u kojem ti vrimenu zivis

Da mi je znati u kom veku ovi žive  Smile


Pa zive u retardiranom vremenu ko sto je danas
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia E50

Inace, zbog stalnih protesta za sve moguce ustaske ispade i koncerte Tomsonove, glava sefa Centra Simon Vizental je ucenjena od strane ustaske emigracije.

hahahahah
ustaska emigracija
hahahahah
u kojem ti vrimenu zivis

Saleta na temi o Zurofu na politici napadaju klinci koji nemaju pojma o tome ko je Aleksandar Veljic , a kamo li o knjizi, ciljevima, njegovom zalaganju i trudu  itd...
Ovde, Ustase poput tebe podsmevaju se onome sto Sale radi...
Ni jedni ni drugi nemate pojma o tome, ali bitno je da lajete... Smile

Sale ovo je najbolji dokaz da si na pravom putu, i u da si ispravno postupio sto si odbio nagradu u Puli od uglednog akademika, hrvatskog Jevrejina  Dr. Iva Goldstajna, koji je, neposredno pre nego sto ce tebi uruciti nagradu, otisao u zvanicnu posetu Blajburgu, sto je u najmanju ruku morbidno... Smile
Ovaj tvoj potez, tvoje odbijanje urucenja nagrade od strane takvog lika, je najjaci adut u tvojoj istrajnosti i sve ih demantuje... Smile Smile Smile
Uostalom kao i ovaj sto ih "miri"...kao socijal-demokrata, plus Srbin, a kao miri komuniste i ustase... Smiley 1
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 00:58:58 od niko79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia E50
Milanović u Blajburgu miri komuniste i ustaše
Nedelja, 14. septembar 2008. 19:47    



Delegacija Socijaldemokratske partije na čelu sa njenim predsednikom Zoranom Milanovićem položila je venac na spomenik na groblju ustaša ubijenih nakon Drugog svetskog rata.

Posetu groblju Dobrova u mestu Tezno kod Maribora i Blajburgu u Austriji predstavnici SDP-a predstavili su kao pokušaj izražavanja želje za konačnim otvaranjem dijaloga i donošenjem konačnih zaključaka o događajima s kraja Drugog svjetskog rata.

Milanović je izjavio kako su sve žrtve zločina imale pravo na pošteno suđenje. Isto tako, istakao je da neki koji dolaze u Blajburg to rade žaleći za veštačkom tvorevinom - Pavelićevom Nezavisnom Državom Hrvatskom.

Delegacija je prvo položila vence kod spomenika i grobnice na groblju Dobrova, a zatim posetila spomen obeležje na Blajburškom polju u Austriji.

Čelnik SDP-a je prilikom posete naglasio da je u Teznom počinjen zločin o kojem se ne sme ćutati i za koji nema nikakvog opravdanja.

"Ti ljudi u najgorem slučaju su imali pravo na pošteno suđenje i zato je Tezno centralno mjesto Križnoga puta za koje je utvrđeno da je masovno stratište", istakao je Milanović u izjavi novinarima.

Milanović je kazao da Blajburg nije bio stratište. "Međutim, postoje ljudi koji Blajburg koriste kao mesto davanja pijeteta propasti NDH i žaljenja za NDH. Mi u tu kategoriju ne spadamo i tu razliku želimo čvrsto da podvučemo", istakao je Milanović.

Poseta SDP delegacije Teznu i Blajburgu izazvala je buru u hrvatskim medijima i javnosti.

Milanović je objasnio da "to ne bi trebalo da bude najvažnija tema u Hrvatskoj, ali izgleda da neka pitanja još uvek treba utvrditi baš zato jer se predugo ćutalo i stvorila se određena trauma i prostor za manipulacije".

"SDP želi da to prestane i da u Hrvatskoj počnemo da se bavimo važnijim stvarima - građenjem jake i konkurentne Hrvatske".

Milanović je demantovao priče da je SDP otišao da se pokloni hrvatskim žrtvama radi prikupljanja političkih bodova zbog predstojećih lokalnih izbora.

"Motiv odlaska nije bio trgovačke prirode već ljudski, ako u to kada je politika u pitanju, danas još neko veruje", rekao je Milanović na kraju.

Najavljivano je da će u delegaciji biti otac i sin, Slavko i Ivo Goldštajn kao i predstavnici Saveza antifašističkih boraca Hrvatske (SABH).

Publicista Slavko Goldštaj u sredu je u članku objavljenom u Jutarnjem listu, uz izvinjenje Milanoviću, naveo da neće da ide jer su ga pokolebale emocijama snažno nabijene molbe i preklinjanja bliskih ljudi, koje bi odlaskom na Bleiburg očigledno duboko povredio.

Na predlog veća Jevrejske verske zajednice Bet Izrael pre nekoliko dana odlazak je otkazao i njen predsednik Ivo Goldstein.

Milanović je izrazio potpuno razumevanje za ovu odluku, zbog, kako je rekao, "tragedije koju je u Drugom svetskom ratu doživela njegova porodica".

U delegaciji SDP-a pored Milanovića bili su i saborski zastupnici socijaldemokrata Biljana Borzan, Ranko Ostojić, Ante Kotromanović i Daniel Mondekar.

Tezno kod Maribora jedna je od najvećih masovnih grobnica posleratnih žrtava u Sloveniji, koje su 1945. poubijale komunističke vlasti bivše Jugoslavije, i verovatno je najveća u kojoj se nalaze Hrvati vraćeni iz Bleiburga.

Procenjuje se da je u ovoj masovnoj grobnici zatrpano oko 18 hiljada ubijenih.

Nakon pobede antifašističke, partizanske vojske, na Blajburško polje 15. maja 1945. godine, povukle su se hiljade ustaških vojnika i hrvatskih civila, nadajući se predaji savezničkim snagama.

Vraćeni su u Hrvatsku i većina ih je stradala na tzv. križnim putevima, a samo manji deo na Blajburškom polju.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
U emailu koji sam napisao Ivi Goldstajnu i koji cu i vama izneti, pozeleo sam mu sretan put u Blajburg i rekao sam mu da se nadam da ce mu tamo proraditi savest!  Mozda mu je savest proradila i pre, pa nije otisao.  Ali je jednako tragicno sto je otisao jedan Zoran Milanovic i da li ce njemu proraditi savest, opet ne znam. 

Sada kada se ova cela stvar odigrala i zavrsila, mogu da predocim sta sam ja napisao... možda je i to uticalo na njega ili na njih, ne znam...
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
O nameri Ive Goldštajna da ide u Blajburg saznao sam iz intervjua "Bliac" sa šefom Centra Simon Vizental nedelju dana pre svečane promocije knjige u Opatiji!  Šef tog Centra je za Blic izjavio da mu nije nikako jasno šta će Goldštajni u Blajburgu i da se nikada ne može izjednačiti pokolj žrtava Jasenovca i ubijanje dželata u Blajburgu.  Inače, doktor Efraim Zurof neprestano protestuje kod hrvatskih vlasti zbog postavke u muzeju Jasenovac koja uopšte ne odgovara stvarnosti i tvrdi da ko god poseti to mesto ne može da stekne utisak o užasnim zverstvima koja su počinjena nad - kako on uvek ističe ovim redom - Srbima, Romima, Jevrejima i hrvatskim antifasistima. 

Pošto sam saznao za tu vest, javio sam se sekretarici da ne dopuštam da Ivo Goldštajn predstavlja moju knjigu.  Gospođa Sonja Samokovlija me je podržala u tom nastojanju i pokušala da ubedi direktora manifestacije da ne dopusti Goldštajnu da me predstavlja, bez ikakvog uspeha.  Kako je direktor ostao neumoljiv (čuvam taj email koji mi je uputio), vratio sam nagradu!  U međuvremenu mi se javio lično Ivo Goldštajn sledećim emailom:

ivo goldstein <...@zg.t-com.hr>:

Postovani g. Veljicu,

zao mi je da na osnovi jednoga rekla-kazala izvjestaja, a posve  istrgnutog iz
konteksta, u beogradskim novinama stvarate sud o meni  i smatrate da sam nepodoban
predstaviti Vasu knjigu.
Ja sam mislio da sam nepodoban samo u posve drugim krugovima, s onu  stranu ideoloskog
zastora.

Inace, ovih dana s interesom citam Vasu knjigu.

Srdacan pozdrav

Ivo Goldstein
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Na to je usledio ovaj moj odgovor (odlomci slede dole):

Postovani gospodine Goldstein,

Ako je bilo sto u novinama istrgnuto iz konteksta i rekla-kazala, budite dobri prema svome zidovskom narodu, kojemu sam i ja privrzen, da sto HITNIJE i neodlozno demantirate te glasine!!!  U protivnom, biti cete uzrokom nesagledive stete koju ce prerpjeti zidovska zajednica ovdje i drugdje... 

Ucinjena je i steta po Vasu reputaciju.  Ono sto Vi karakteriste kao "rekla-kazala" je izjava jednog od najvidjenijih Zidova na svijetu, doktora Ephraima Zuroffa!  Taj, po Vasoj ocjeni "rekla-kazala" clanak, doslovce je objavljena izjava doktora Ephraima Zuroffa u kojoj NEMA nikakvih novinarskih dodataka!  Hocete li mi reci da Vas je castan covjek poput doktora Zuroffa, koji se bori za pravdu prema pocinitelju fasisticke racije
koja je ubila tolike Goldsteine, Vas oklevetao?  Ili cete mi reci da su tu vijest istrgli iz konteksta novinari u Beogradu (na sta ocito aludirate).  Biti ce onda da je iz konteksta i predsjednik Mesic sve istragao u svojoj izjavi za rijecki "Novi list"!  O cemu Vi govorite, doktore Goldstein?  Vi meni optuzujete beogradski list za nesto o cemu pise naveliko i hrvatski tisak i o cemu su se izjasnili sam predsjednik Republike Hrvatske i sef Centra Simon Wisenthal!?  Da li Vi mislite da Vama tako "objektivnom" ja treba da vjerujem da ste podobni da predstavljate moju knjigu?  I sta mislite kako cete pogaziti te zrtve racije iduceg mjeseca kada odete u Bleiburg, da ne govorim o zrtvama Jasenovca, Jadovna, crkve u Glini, hercegovackih jama... jednom rijecju zrtava NDH!?  O steti koju cete nanijeti zidovskome narodu necu ni da govorim!  Dakle, ako nije istina sve sto pise tisak i u Hrvatskoj i Srbiji i ako su sve to istrgli iz konteksta, Vi to sto prije demantirajte i budite toliko uvidjavni prema zrtvama ustasa da ne odete u Bleiburg.

Drugo, ako Vam je DOISTA stalo do objektivne istine o svemu (ukljucujuci i Bleiburg), uporabite svoje veze i ucinite veliku uslugu i srpskom i zidovskom i romskom i hrvatskom narodu i svima nama pravdoljubivim ljudima, te potrazite istinu o zrtvama Jasenovca, umjesto sto se drzite brojke koju je iznio Muzej zrtava genocida u Beogradu, ona imena koje je on popisao, jer ta brojka je TEK istrgnuta iz svakog povijesnog, ljudskog i
konteksta istine, no to Vama ne smeta!  Budite podobni tituli doktora da utvrdite tocne podatke.  Jos poslije rata nasa obavijestajna sluzba (tada jugoslavenska) znala je za tu istinu, pa evo da je i Vama predocim: U vatikanskim arhivama stoje poimence spiskovi svih zena, djece i muskaraca koji su pobijeni u Jasenovcu od strane ustasa!  Ako to niste do danas znali, evo sada znate, a u prilog toj tezi neka Vam posluzi to sto su spiskovi koje su ustase davale opcini u Jasenovac nestali i to sto istrazivac Milan Bulajic bas u Vatikanu, kada je htio da vidi arhive sa tim spiskovima, dobio je odgovor da su one zatvorene.  Pa ako Vam je stalo do istine i objektivnosti, a to Vas ja molim u ime zrtava zlocina, slicnih zlocinima o kojima sam pisao, da uporabite svoj ugled, svoje veze, svoju titulu ne biste li dosli do objektivne i potpuno tocne istine o ustaskim zlocinima.  A tek onda, otidite u Bleiburg (sa kojim god opravdanjem), ako budete smjeli i imali obraza!

Bio sam djecak kada sam upamtio Vase ime...  Sjecam se koliki ste ugled uzivali u Srbiji.  Tim prije sam bio obradovan kada sam cuo da cete bas Vi biti osoba na promociji i zato sto sam bio dirnut veoma (a napisao sam to i u knjizi) o sudbini Goldsteina.  Sjecam se dobro koliko sam zadrhtao vidjevsi na spomen ploci
koliko je Goldsteina pobijeno u fasistickoj raciji!  Da li cete vi uzdrhtati pri pomisli na to koliko su Goldsteina i drugih pobile ustase kada budete isli u Bleiburg?  Ili ce i to sve biti istrgnuto iz konteksta u vijesti beogradskih novina?...  Kao dijete nisam znao sto je Zidov, ni ustasa, ni Bleiburg, ni fasisticka racija.  A danas sam dozivio da Vama, uvazenom akademiku, moram pisati email o onome sto biste Vi trebalo da znate mnogo bolje i mnogo vise od mene na temelju takve naobrazbe, iskustva i dostupnosti svakom znanju koje ste imali a ja nisam i nikada necu.

...  Zar je mogucno da cete tako nesto uciniti?  I pitanje koje me najvise muci je zasto?  Necu vjerovati sada u pricu o zelji za objektivnoscu.  Nakon toga sto ste svalili krivnju na beogradske novine (koje su ovdje najcitanije) uvjerili ste me jos jednom da sam potpuno u pravu kada mislim da niste podobini za
predstavljanje moje knjige.

Sretan vam put za Bleiburg, nadam se da ce Vam mozda tamo proraditi savjest, ako vec ne oslusnete eho i vrisak zena, djece i ljudi koje su nestedimice poklale ustase, uz presutnu pomoc raznih sluzbenika, doktora i akademika koji su mozda mogli nesto da ucine da to (donekle) sprijece.  Za Vas jos nije kasno da sprijecite tragediju koju cete izazvati, ali imam dojam da Vas to nece pokolebati.

Veoma razocaran Vama,
Aleksandar Veljic
www.aleksandarveljic.com
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ja nisam procitao tvoju knjigu to moram iskreno da kazem zato ne mogu da komentarisem njen sadrzaj ali u svakom slucaju mogu da iskazem podrsku koju ocigledno zasluzujes  Smile Smile
Potrudicu se da dodjem do nje.
I kao sto si rekao u jednom od postova bitno je da mi ne zaboravimo a ne sta ce reci neko ovde u Srbiji ili tamo u Hrvatskoj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.