Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Autonomija Vojvodine  (Pročitano 21411 puta)
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: Puky
Nema tu "a sto da ne" vec jednostavno da se malo odvojimo od Srbije i da zazivimo kako treba a da nas sputavaju politicari iz BG ili da za bilo sta mora da se ceka odluka nekog politicara iz BG koji ni ne konta sta se desava u Vojvodini.
To se zove centralizam i nije samo u tome poenta.
Poenta ide i na drugu stranu sto se tice npr. penzionog fonda, porez...

Све о чему ти причаш се решава другачијим обликом децентрализације, јачањем локалне самоуправе, а не аутономијом или одвајањем толике триториј као што је Војводина. Када би се то што ти пропагираш и остварило (буди уверен да неће  :wink: ) само би се центар власти и администрације преселио из Београда у Нови Сад а обичном становништву би било потпуно исто. Позитивни привредни и екомомски ефекти које претпостављам да ти потенцираш се могу остварити само јаком локалном самоуправом на нивоу општина и градова или неке мало веће регије али никако читаве територије Војводине. Али сам ја ипак убеђен да у суштини твојих тежњи није привреда и економија  :wink: .
Ајде реци ми како ти то мислиш да се избориш за независност Војводине када је огромна већина становника Војводине против тога? Можда на силу уз помоћ са стране?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
Da, jedino uz pomoc stranih placenika!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 357
E sad malo JA,

Da rascistimo pojam Autonomija (značenje obrazuju dve grčke reči: auto - samostalnost i nomos - zakon) - sto i nema neke "drzavnicke" karakteristike, ali je sa ipak zalazem i za to.

Da rascistimo i ovo, ja jesam SRBIN, ali SRBIJANAC nisam, uz duzno postovanje istim.

Autonomija Vojvodine nikada, u toku svog sveukupnog istorijskog postojanja, nije bila u potpunosti realizovana, mada ni u potpunosti ugušena od strane interesa različitih režima pod čijom je vlašću bila (Austrija, Ugarska, Kraljevina Jugoslavija, Mađarska, Nemačka, ND Hrvatska, SFR Jugoslavija, R Srbija, SR Jugoslavija). Ona je tokom cele svoje istorije bila manje ili više podvrgnuta ekonomskoj eksploataciji, zanemarivanju njenih interesa, asimilaciji nekih od njenih naroda i nasilnom menjanju etničkog sastava. Sve to na štetu građana Vojvodine i Vojvodine kao celine. - citiram mog velikog prijatelja !!

Moje pitanje, dokle BRE VISE da nas pljackaju neradnici i dangube iz "donjeg" dela Srbije, opet uz duzno postovanje istim a ne takvima, dokle ce i "ova" drzava da crpi-crpi-crpi i crpi iz Vojvodine, dokle ce po Juznoj a i centralnoj srbiji da se razvlace "digitalne centrale" a da 80% telefonskog saobracaja u vojvodini koristi centrale iz 60-70tih godina (ovo je samo jedan primer). Da li Vam je poznato da je u SKupstini Srbije sa kosovskim delegatima bilo 250 delegata, a sada bez njih opet 250 delegata a da pritom delegati iz Vojvodine broje isti broj stolica???!!!!!?????!!!! pa zar se toliko nepitamo????, Zasto su radnici iz Zastave, radnici Banaka i Zop-a dobijali otpremnine kada su im firme gasene ili probadale, a ja neznam ni jednu Vojvodjansku firmu koja je ugasena a da su zaposleni dobijali otpremnine???? - opet nismo vazni?????

GDE SU NASE PARE???? i CIJE SU NASE PARE?????
To je jedno od osnovnih pitanja????? Zasto BRE da Beograd rasporedjuje NASE pare zasto i za koji kurac, kada MI Vojvodjani procentualno i finansiski u celoj drzavi placamo najveci porez???????? i onda se te NASE pare dele, gde je tu BRE logika???? Pa u Nisu 80% preduzede NEplaca porez na dohodak, porez na RUC, porez na dobit, porez ostvaren u maloprodaji, iako su jedan od najrazvijenijih centara u Juznoj Srbiji,.. a na celoj teritoriji Vojvodine preko 90% preduzeca placa taj pomenuti porez,,..., sta smo mi budale...

Nas najveci problem je to sto smo spori, fini, kulturni, pomalo pasivni... pa nas jebe ko kako stigne!!!!

Da li znate da je Vojvodina primljena u "savet evropskih regija", i da je tu ucinjen presedan od osnivanja te institucije, a presedan je to sto smo mi prva regija koja je primljena u savet a da ne potice iz drzave koja je u savetu evrope, a u statutu stoji da regija-clanica MORA da potice iz drzave koja je u Savetu Evrope, ....., pa zar samo to nije pokazatelj koliko nas u Evropi cene. ?????

GDE SU NASE PARE

Za koji kurac ja placam asfaltiranje puteva kroz juznu srbiju, zasto se od mog poreza to finansira, zasto nemozemo vec 10 godina da zavrsimo auto put ka subotici???????

Dokle Vise da na svojoj grbaci vucemo ostatak srbije??? dokle???

Neka oni tamo, opet uz duzno postovanje onima koji nisu takvi, uvate se malo motke i lopate pa neka sami sebi placaju centrale-puteve-infrastrukturu kompletnu, ionako su zaostali.

Ne treba i nemoze se pljacka Vojvodine pravdati srpstvom iliti ocuvanjem drzave. Zasto nam uzimaju pare a vracaju mrvicu, a kada mi trazimo NASE PARE svi kazu da smo separatisti.

Moje misljenje je da ako budemo samostalni, daleko ce mo da doguramo. Jebote pa jel mi vecito moramo da budemo lokomotiva srbiji, super ako jesmo, ali ajde da to neko onda i prizna.

Da li znate podatak, da se do prosle godine, od 100% naplacenog poreza u vojvodini, 91% davao u repoblicki budzet, 9% u Savezni, a da je povracaj u Vojvodinu, od ukupnog iznosio 4%. SMRC, pa zar nije preterano.
I opet sa tih jebenih 4% mi smo najrazvijenija regija u celoj Srbiji.

Lepo, da mi povucemo crtu od dunava-donau-danube kako god hocete pa do Subotice - Szabadke, i nastavljamo da zivimo u ljubavi, stim sto mi onda vise nece trebati viza za EU, za Hrvatsku, Sloveniju, ....... i svima nama lepo, a onda neka dragi nam Beograd (nemislim na beogradjane kao beogradjene nego na politicku strukturu) crpi malo pare iz Srbije i Juzne i Centralne...... pa neka onda masu po autoputevima, halama, mostovima, (JEBOTE BRE PA OCELI NAMA NEKO DA DA PARE ZA NAS MOST SLOBODE KOJI SMO SAMI DIGLI U PERIODU "DELIMICNO NAJBOLJE" AUTONOMIJE DO SADA, A PO SRBIJI SU ZIDALI MOSTOVE, A TVRDIM DA SMO SE MI PITALI NEBI BILO NI JEDNOG RATA A KAMOLI BOMBARDOVANJA), sa njihovim parama, bas me zanima oce li i onda  da zive ovako kao sada Smiley

United States of Vojvodina Smiley

Prvo da zavrsimo sa Srbijom da uzmemo sta je NASE pa onda malo i sa Hrvatskom Smiley mala, posalica, ali prvi grb Vojvovodine je imao "Cetiri Regije", Banat, Backa, Srem, i ....... neka ostane za neko drugo dopisivanje, mislite o tome Smiley Mada to nama netreba, cim postanemo samostalni,........., Evropa je nasa, ili mi njihovi, sve jedno, uklopicemo se u tu sredinu lako, vidite da nam uklapanje u ovu sredinu neide...Smiley

Ajd Caos mrzi me da pisem vise, pisacu posle, o kulturno istoriskom nasledju i kvalitetu..... neki drugi put.

Gile

P.S. Evo jedan simpatican podatak. Od 100% legalizovanog Microsoft software-a, 60% je legalizovano na teritoriji Vojvodine. Smiley Tvrdim da je oko 15% u BGD, a cela Srbija samo 25% smrc, pa sta je sad ovo ????

Autonomija Vojvodine je preka životna potreba i trajni interes svih njenih građana i njihovih potomaka, bez obzira na nacionalnu, versku ili socijalnu pripadnost i bez obzira na neposredno geografsko poreklo njenih građana i vreme provedeno u njoj. - Citat opet mog velikog prijatelja
IP sačuvana
social share
:cheesy:  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Grofe ... jebo te ... svaka ti dala za ovo sto si napisao.  Smile  ne znam sta vise da dodam.
Ja to pricam vec 8 godina (a pre toga se nisam nesto ni pitao) i niko me ne slusa.


# Radikal
"Али сам ја ипак убеђен да у суштини твојих тежњи није привреда и економија  . "
Nego sta je ??? Ovde i jeste sve u lovi !!! Hocu BRE da zivim normalno i da imam para koliko radim a ne da kukam kako nemam para pa da me neko finansira.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Прво да нагласим да ћу овде само демантовати и наводити контрааргументе за оно на чему ти инсистираш (привреда и економија или ти ПАРЕ) иако је мој став да има и много важнијих разлога за останак Војводине у јединственој унитарној Србији (наравно децентрализобваној али на други начин) који су од виталног значаја за опстанак Срба на овим просторима. Можда касније ако буде потребе и ако ме не буде мрзело пређем и на тај део (има да ме заболе прсти од куцања Smiley).

Citat: GrofNS
Da rascistimo pojam Autonomija (značenje obrazuju dve grčke reči: auto - samostalnost i nomos - zakon) - sto i nema neke "drzavnicke" karakteristike, ali je sa ipak zalazem i za to.

У читавом твом посту није јасно за шта се тачно залажеш. Ако је то аутономија онда ми појасни који облик аутономије заступаш и које ингеренције сматраш да треба да се добију том аутономијом и шта се тиме реално постиже? Ако се пак залажеш за независност интересује ме на који начин мислиш да то треба остварити и да ли си свестан последица које би то имало? Из овога што си ти рекао испада да се залажеш и за једно и за друго а то је међусобно искључиво.

Citat: GrofNS
Da rascistimo i ovo, ja jesam SRBIN, ali SRBIJANAC nisam, uz duzno postovanje istim.

Као прво из дефиниције Србијанца (Србин који живи на територији такозване уже Србије) је очигледно да ти то ниси и није ми јасно због чега то наглашаваш. Да ли сматраш да само зато што си из Војводине више вредиш од неког Србина из остатка Србије? Гадна ствар је тај комплекс више вредности :wink:. Мада није ни чудо, ниси ти случајно Гроф Smiley.

Citat: GrofNS
Autonomija Vojvodine nikada, u toku svog sveukupnog istorijskog postojanja, nije bila u potpunosti realizovana, mada ni u potpunosti ugušena od strane interesa različitih režima pod čijom je vlašću bila (Austrija, Ugarska, Kraljevina Jugoslavija, Mađarska, Nemačka, ND Hrvatska, SFR Jugoslavija, R Srbija, SR Jugoslavija). Ona je tokom cele svoje istorije bila manje ili više podvrgnuta ekonomskoj eksploataciji, zanemarivanju njenih interesa, asimilaciji nekih od njenih naroda i nasilnom menjanju etničkog sastava. Sve to na štetu građana Vojvodine i Vojvodine kao celine. - citiram mog velikog prijatelja !!

Сасвим је нормално да се ОКУПАТОРИ које си између осталог навео у списку односе према Војводини и њеном становништву на тај начин. Ставрно ми није јасно одакле ти уопште идеја да поредиш Краљевину Југославију и Републику Србију са нпр. Немачком или Мађарском. Моја баба, која је читав живот провела у Новом Саду, ми је много пута причала како се живело у старој Југославији, како за време рата, како после рата у комунизму и то се једноставно не може поредити. Ајде реци ми на који је то начин Војводина била дискриминисана у Краљевини Југославији? У СФРЈ, поготово после `74 године, Војводина је имала готово исти ниво самосталности као и Србија и баш ови данашњи аутономаши су наследници те комунистичке олигархије која је у то време била на власти и водила накарадну политику. Све у свему лепо је то твој пријатељ рекао само има једну малу ману што то није истина него искривљавање истине, нека врста полуистине и генерализовање ствари које не могу да се генерализују (да не кажем мешање баба и жаба).

Citat: GrofNS
Moje pitanje, dokle BRE VISE da nas pljackaju neradnici i dangube iz "donjeg" dela Srbije, opet uz duzno postovanje istim a ne takvima, dokle ce i "ova" drzava da crpi-crpi-crpi i crpi iz Vojvodine, dokle ce po Juznoj a i centralnoj srbiji da se razvlace "digitalne centrale" a da 80% telefonskog saobracaja u vojvodini koristi centrale iz 60-70tih godina (ovo je samo jedan primer). Da li Vam je poznato da je u SKupstini Srbije sa kosovskim delegatima bilo 250 delegata, a sada bez njih opet 250 delegata a da pritom delegati iz Vojvodine broje isti broj stolica???!!!!!?????!!!! pa zar se toliko nepitamo????, Zasto su radnici iz Zastave, radnici Banaka i Zop-a dobijali otpremnine kada su im firme gasene ili probadale, a ja neznam ni jednu Vojvodjansku firmu koja je ugasena a da su zaposleni dobijali otpremnine???? - opet nismo vazni?????

Овде ћу прескочити празну реторику и нападе онога комплекса више вредности и одговорити само на погрешно приказивање чињеница.
Тачно је да је стање у фиксној телефонији више него очајно, али није тачно да ту има неке дискриминације. Погледај стање у Београду и осталим већим градовима по Србији. Како у Војводини, тако и свугде где су телефони уведени много раније користе се углавном старе централе, а сасвим је нормално да у местима где је телефон скоро уведен буду убачене дигиталне централе (данас све и да хоћеш, не можеш купити неку која није дигитална). Да не говорим о томе да је покривеност територије Војводине телефонском мрежом далеко већа од покривености остатка Србије где и данас има моного забити где телефона уопште нема.
Такође ми није јасно кога ти бројиш као делегате из Војводине. Из Радикалне Странке има 5-6 посланика који су из Војводине што чини готово трећину свигх посланика СРС. Ако гледаш само ЛСВ, РДСВ, ЗВМ онда ти је рачуница потпуно погрешна. По чему су то они легитимни представници грађана Војводине, а не ови из СРС, ДСС, ДС, ССЈ и из свих осталих странака који су такође из Војводине и којих на сву срећу има много више, што је наравно последица воље грађана. Ту бар не би требало да буде несугласица када фино имамо пропорционални систем (за који се СРС залагала од свога постанка) па колико ко освоји гласова толико има посланика и готова прича, глас човека из Војводине вреди исто као и човека из било ког другог дела Србије (ако мислиш да треба да вреди 2 или више слободно реци Smiley). Може се десити да аутономашке странке на следећим изборима, ако изађу самостално, не пређу ни цензус, него да становници Војводине дају поверење другима. Да ли би то по теби било дискриминисање Војводине или слободна воља ставовништва као највиши степен демократије? Да ли можда сматраш да у закон о изборима треба убацити ставку да Чанак лично именује нпр. 40 посланика Smiley?
Што се тиче банака и ЗОП-а сви они имају и филијале по Војводини и ту су сви запослени потпуно ИСТО третирани. Што се тиче заставе ту је начињена велика неправда према запосленима јер им нису ни плате исплаћене (што је основно и неотуђиво право сваког радника) тако да свака медаља има две стране. Да је којим случајем Застава била негде у Војводини, немам разлога да верујем да се не би исто тако поступило. У крајњем случају, аутономаши активно учествују у овој власти па бих оваква питања могао да постављам ја теби а не ти мени :wink:.

Citat: GrofNS

GDE SU NASE PARE???? i CIJE SU NASE PARE?????
To je jedno od osnovnih pitanja????? Zasto BRE da Beograd rasporedjuje NASE pare zasto i za koji kurac, kada MI Vojvodjani procentualno i finansiski u celoj drzavi placamo najveci porez???????? i onda se te NASE pare dele, gde je tu BRE logika???? Pa u Nisu 80% preduzede NEplaca porez na dohodak, porez na RUC, porez na dobit, porez ostvaren u maloprodaji, iako su jedan od najrazvijenijih centara u Juznoj Srbiji,.. a na celoj teritoriji Vojvodine preko 90% preduzeca placa taj pomenuti porez,,..., sta smo mi budale...

Nas najveci problem je to sto smo spori, fini, kulturni, pomalo pasivni... pa nas jebe ko kako stigne!!!!

Опет ћу прескочити изливе емоција, само ћу ти напоменути да фине лале не кажу `курац` него `пиша` Smiley.
Ситуација није ни приближно таква каквом је ти покушаваш приказати. Случајно лично знам јако много примера, баш овде у Војводини, непријављивања радника или пријављивања минималне плате, вођења `дуплих` књига, подношења лажне документације за добијање којекаквих дозвола, разних облика пословања на црно као што је `заобилажење` рачуна којекаквим уговорима о асигнацији итд. итд. све то у циљу утаје пореза и осталих дуговања. Све у свему тих 90% су апсолутно нетачни. Да је `доле` још горе у то не сумњам али разлика није ни приближно толика каквом је ти представљаш. И то се не решава одвајањем Војводине него довођењем на власт оних који су способни да се изборе за ред, рад и поштовање закона, подједнако на целој територији Србије (ако не знаш ко би то могао да буде, ја ћу ти рећи Smiley).
Иначе, и ја сам овде рођен и добар део породице ми одавде води порекло, али ипак не дам да ме неко `јебе` па ти сад види :wink:.

Citat: GrofNS
Da li znate da je Vojvodina primljena u "savet evropskih regija", i da je tu ucinjen presedan od osnivanja te institucije, a presedan je to sto smo mi prva regija koja je primljena u savet a da ne potice iz drzave koja je u savetu evrope, a u statutu stoji da regija-clanica MORA da potice iz drzave koja je u Savetu Evrope, ....., pa zar samo to nije pokazatelj koliko nas u Evropi cene. ?????

Да ли си сигуран да је тај `преседан` последица тога што нас цене или можда неки други интерес? И немам ја ништа против и треба да НАС цене, али то нешто чудно показују сво ово време.

Citat: GrofNS
GDE SU NASE PARE

Просто ми дође да ти одговорим на ово питање Smiley. Преврни мало по џеповима, мора да су се негде затуриле :wink:.

Citat: GrofNS
Za koji kurac ja placam asfaltiranje puteva kroz juznu srbiju, zasto se od mog poreza to finansira, zasto nemozemo vec 10 godina da zavrsimo auto put ka subotici???????

Dokle Vise da na svojoj grbaci vucemo ostatak srbije??? dokle???

Питаш зашто не може да заврши аутопут ка Суботици? Исто зато што не могу да се заврше ни многи други путеви по Србији Smile.
И нешто си много преценио ту `нашу` грбачу. Да је тако као ти причаш верујем да би већ одавно пукла. Па не знам какви да смо ми Војвођани и да располажемо много већим ресурсима него што стварно располажемо опет би то о чему ти причаш било потпуно немогуће.

Citat: GrofNS
Neka oni tamo, opet uz duzno postovanje onima koji nisu takvi, uvate se malo motke i lopate pa neka sami sebi placaju centrale-puteve-infrastrukturu kompletnu, ionako su zaostali.

Ало бре, о чему ти причаш! Колико дуго је Србија у својој историји постојала и доживела многе успоне без територије Војводине. Ко је поднео главни терет и изборио се за опстанак Српства и Србије? Да ли би то послигли неки нерадници и ленчуге? Да ли им ти идеш са `мотиком` и радиш њихов посао? Већ ми је стварно мука да слушам толико потцењивање дригих и прецењивање себе.

Citat: GrofNS
Ne treba i nemoze se pljacka Vojvodine pravdati srpstvom iliti ocuvanjem drzave. Zasto nam uzimaju pare a vracaju mrvicu, a kada mi trazimo NASE PARE svi kazu da smo separatisti.

Moje misljenje je da ako budemo samostalni, daleko ce mo da doguramo. Jebote pa jel mi vecito moramo da budemo lokomotiva srbiji, super ako jesmo, ali ajde da to neko onda i prizna.

Те `пљачке` нема, бар не ни приближно у мери у којој ти тврдиш. Ипак је очување Српства и српске националне државе СВЕТИЊА и много узвишенија идеја и нужна потреба у коју су уложене огромне жртве, док су у односу на све то твоји(ваши) мотиви веома приземни и мање битни (иако су и поред великог претеривања и потпуно погрешног начина за остваривање, у неку руку и исправни).

Citat: GrofNS
Da li znate podatak, da se do prosle godine, od 100% naplacenog poreza u vojvodini, 91% davao u repoblicki budzet, 9% u Savezni, a da je povracaj u Vojvodinu, od ukupnog iznosio 4%. SMRC, pa zar nije preterano.
I opet sa tih jebenih 4% mi smo najrazvijenija regija u celoj Srbiji.

Ха, ха! Па овакав начин размишљања је невероватно смешан. Ово говори о твом потпуном непознавању начина на који функционише државно уређење које смо до скоро имали (не кажем да је било добро али ово сада је још горе). Добро што говори о твом незнању, али што је много горе, то говори и о великој злонамерности оних који овакве анализе пласирају а при томе су потпуно свесни да је то апсолутно погрешно и тенденциозно приказивање чињеница. У тих 4% је урачунат само буџет АП Војводине, а са обзиром на надлежности тај новац је у већини трошен на плате администрације, па са тог аспекта се може закључити да је то и много. Са друге стране, много већи новац се `вратио` у Војводину кроз финансирање локалне самоуправе. Када се ту додају и она најзначајнија средства од општег интереса у надлежности државе као што су војска, енергетика, привреда, велика већина инфраструктуре, здравство, просвета и култура итд. итд. онда добијамо потпуно другачију рачуницу од те твоје (није твоја ал ајде Smiley). Баш волим што си ово навео јер је то очигледан пример како су ова и многе друге сличне подвале и накарадно приказивање истине плански смишљене и користе се у пропагандне сврхе оних који би да искористе оно на шта су људи најосетљивији (паре Smiley) у циљу пропаганде и враћања својих привилегија које су изгубили падом комунизма и све то уз свесрдну помоћ оних којима је `пун ку**ц Србије`.

Citat: GrofNS
Lepo, da mi povucemo crtu od dunava-donau-danube kako god hocete pa do Subotice - Szabadke, i nastavljamo da zivimo u ljubavi, stim sto mi onda vise nece trebati viza za EU, za Hrvatsku, Sloveniju, ....... i svima nama lepo, a onda neka dragi nam Beograd (nemislim na beogradjane kao beogradjene nego na politicku strukturu) crpi malo pare iz Srbije i Juzne i Centralne...... pa neka onda masu po autoputevima, halama, mostovima, (JEBOTE BRE PA OCELI NAMA NEKO DA DA PARE ZA NAS MOST SLOBODE KOJI SMO SAMI DIGLI U PERIODU "DELIMICNO NAJBOLJE" AUTONOMIJE DO SADA, A PO SRBIJI SU ZIDALI MOSTOVE, A TVRDIM DA SMO SE MI PITALI NEBI BILO NI JEDNOG RATA A KAMOLI BOMBARDOVANJA), sa njihovim parama, bas me zanima oce li i onda da zive ovako kao sada  

United States of Vojvodina  

На ово могу само да кажем да свако има право да сања Smiley. Међутим, снови су једно а реалност нешто сасвим друго :wink:. И што се тиче оног `... да је неко питао Војвођане...` само ћу ти рећи да погледаш резултате свих избора у то време (можеш и оног чувеног Слобиног референдума о Косову) па ћеш и сам видети да смо се итекако питали.

Citat: GrofNS
Prvo da zavrsimo sa Srbijom da uzmemo sta je NASE pa onda malo i sa Hrvatskom  mala, posalica, ali prvi grb Vojvovodine je imao "Cetiri Regije", Banat, Backa, Srem, i ....... neka ostane za neko drugo dopisivanje, mislite o tome  Mada to nama netreba, cim postanemo samostalni,........., Evropa je nasa, ili mi njihovi, sve jedno, uklopicemo se u tu sredinu lako, vidite da nam uklapanje u ovu sredinu neide...

За онај део са Хрватском те у потпуности подржавам (што се стидиш, слободно реци Барања и Западни Срем). Што се Европе тиче тамо можемо само сви заједно. Ако мислиш да можете сами, опет те питам како то мислиш да остварите поред оволиких живих и здравих радикала по Војводини? Пази шта ти кажем, неће дуго проћи а тражиће они све нас (све заједно са тим Србијанцима Smiley).

Citat: GrofNS
Ajd Caos mrzi me da pisem vise, pisacu posle, o kulturno istoriskom nasledju i kvalitetu..... neki drugi put.

Ајде, то једва чекам и тај терен ми много више `лежи` Smiley. Само немој да заборвиш мишљење и дела великана као што су Светозар Милетић, Ј.Јовановић Змај...
И да, као и увек, будем потпуно реалан Smiley и да кажем да одређеног преливања из Војводине у остали део Србије стварно има, али да је он за ред велчине мањи од онога што ти говориш. Таквог облика преливања из развијенијих у мање развијене регије има у СВИМ државама и то је последица саме суштине и сврхе постојања државе као институције. Ајде да хипотетички претпоставимо да је Војводина независна држава. И тада би било преливања средстава из једног дела Војводине у други јер нису све регије једнако развијене, па би је према твом начину размишљања опет требало делити на мање државице. Питам ја тебе докле би нас то довело?

Citat: GrofNS
P.S. Evo jedan simpatican podatak. Od 100% legalizovanog Microsoft software-a, 60% je legalizovano na teritoriji Vojvodine.  Tvrdim da je oko 15% u BGD, a cela Srbija samo 25% smrc, pa sta je sad ovo ????

Шмрц, стварно шта је? Испадоше Србијанци паметнији па пређоше на Линукс Smile.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: Puky
Grofe ... jebo te ... svaka ti dala za ovo sto si napisao.  ne znam sta vise da dodam.
Ja to pricam vec 8 godina (a pre toga se nisam nesto ni pitao) i niko me ne slusa.

Ја нисам приметио да си ти покушао да своје ставове озбиљно образложиш, сем онога понављања као не подносиш Србију и исчуђавања томе да је Војводина српска. Можда је разлог томе то што имаш проблем чим покушаш да повежеш више од три реченице у неку смислену целину. Или можда зато што су ти кад о томе почнеш да причаш увек пуна уста неких `кураца` и `курчења`, да и не спомињем `пушење` :wink: (а то сам приметио и код осталих аутономаша, мада ипак у мањој мери и без оног задњег Smiley).


Citat: Puky
Nego sta je ??? Ovde i jeste sve u lovi !!! Hocu BRE da zivim normalno i da imam para koliko radim a ne da kukam kako nemam para pa da me neko finansira.

Сам си рекао шта је, ја не треба ништа да додам! Можда је и ово друго, али из жестине коју улажеш очигледно ти оног првог много `пунији к....` :wink:.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Citat: Radikal
Ајде, то једва чекам и тај терен ми много више `лежи` . Само немој да заборвиш мишљење и дела великана као што су Светозар Милетић, Ј.Јовановић Змај...
И да, као и увек, будем потпуно реалан  и да кажем да одређеног преливања из Војводине у остали део Србије стварно има, али да је он за ред велчине мањи од онога што ти говориш. Таквог облика преливања из развијенијих у мање развијене регије има у СВИМ државама и то је последица саме суштине и сврхе постојања државе као институције. Ајде да хипотетички претпоставимо да је Војводина независна држава. И тада би било преливања средстава из једног дела Војводине у други јер нису све регије једнако развијене, па би је према твом начину размишљања опет требало делити на мање државице. Питам ја тебе докле би нас то довело?


Ivin'te sto se mesam,ali zar nije lakse hraniti te delice vojvodine nego celu Srbiju?

Radikal sramoto Novog sada    (salim se)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
pa grdno se varate ako stvarno mislite da placate racune juga srbije, jer svi zajedno placamo ono sto se potrosi u bg-u
i da znate da vojvodina nije jedina iz koje se crpi
najbolje bi bilo da od srbije odcepimo bg, pa da svi normalno zivimo
ili ja pocinjem inicijativu da se odcepi nis, pa da budemo bezcarinska zona=luxemburg  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
#Сањица
Ма да, да сви извршимо колективно самоубиство а да остане само један (или једна) који ће се онда најлакше хранити. 8O  

И када спомињеш срамоту, морам да признам да сам толико У ПРАВУ да ме је већ помало и стварно срамота  :wink:  Smile  Smile .
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 357
Bicu iskren, bez cinizma i ironije, razmena misljenja sa tobom pocinje ozbiljno da mi se dopada, ikao su nam stavovi diametralno suproni, jedini ozbiljan vid rasprave na forumu ostvarujem sa tobom, bez teranja u kurac i slicnih opaski......hvala na izvanrednoj komunikaciji. Smiley

E sad, da se neslazem neslazem seeeeeeeeeeeeee sa tobom !!!!!!!!!!!!!!

Nemam dosta vremena sada samo malo pa cu da nastavim posle Smiley

Citat: Радикал

У читавом твом посту није јасно за шта се тачно залажеш. Ако је то аутономија онда ми појасни који облик аутономије заступаш и које ингеренције сматраш да треба да се добију том аутономијом и шта се тиме реално постиже? Ако се пак залажеш за независност интересује ме на који начин мислиш да то треба остварити и да ли си свестан последица које би то имало? Из овога што си ти рекао испада да се залажеш и за једно и за друго а то је међусобно искључиво.


Iskreno, nisam bas ni ja siguran, sto je verovatno sramotno na osnovu mojih iskaza no razlog je sledeci,..., da apsolutno bih ja voleo da srbija ostane cela i jedinstvena, mislim da je to nemoguce, jel i dalje tvrdim da nas poprilicno koci i sisa juzni deo(nemogu sada u sirinu i razloge stvarno nemam sada vremena), sa druge strane ako bih se u nekom skorijem vremenskom periodu i desio neki prokret pa da Vojvodina postane drzava, opet sam siguran da nebi valjalo, jer u tom slucaju ce LSV da nas zajase a oni su ......, pa mozda ekvivalentni sa sps, cak ....., necu da preteram ipak imam tamo podosta prijatelja. Ja bih, iskreno najvise voleo, u sadasnjoj konstalaciji drzavnog uredjenja, da se Vojvodina otcepi, jer, iskreno, nevidim da ce u skorijoj buducnosti da se desi bilo sta bolje po Vojvodinu, a da to bude i politika Beograda Smile

Citat: Радикал

Као прво из дефиниције Србијанца (Србин који живи на територији такозване уже Србије) је очигледно да ти то ниси и није ми јасно због чега то наглашаваш. Да ли сматраш да само зато што си из Војводине више вредиш од неког Србина из остатка Србије? Гадна ствар је тај комплекс више вредности :wink:. Мада није ни чудо, ниси ти случајно Гроф Smiley.


Ma, ne, ni slucajno, cak naprotiv, mislim da sam se i izvinuo doticnima. No, to je moj stav, jer i dalje tvrdim da su u osnovi stvari poprilicne lencuge i neradnici, totalno ne zainteresovani za neki ozbiljniji napredak i civilizaciski i edukativni.  (glupo receno, ali to je to, skapirace te sta sam mislio)

Citat: Радикал

Сасвим је нормално да се ОКУПАТОРИ које си између осталог навео у списку односе према Војводини и њеном становништву на тај начин. Ставрно ми није јасно одакле ти уопште идеја да поредиш Краљевину Југославију и Републику Србију са нпр. Немачком или Мађарском. Моја баба, која је читав живот провела у Новом Саду, ми је много пута причала како се живело у старој Југославији, како за време рата, како после рата у комунизму и то се једноставно не може поредити. Ајде реци ми на који је то начин Војводина била дискриминисана у Краљевини Југославији? У СФРЈ, поготово после `74 године, Војводина је имала готово исти ниво самосталности као и Србија и баш ови данашњи аутономаши су наследници те комунистичке олигархије која је у то време била на власти и водила накарадну политику. Све у свему лепо је то твој пријатељ рекао само има једну малу ману што то није истина него искривљавање истине, нека врста полуистине и генерализовање ствари које не могу да се генерализују (да не кажем мешање баба и жаба).


Crpila je od nas i Nemacka i Madjarska, ali crpi i sada srbija,......... zakljucak je mozda da su okupatori???? NE  Smile
Priznajem, od 1974 do 1988, smo imali ono sto ja zovem, delimico dobru autonomiju, pa jebote, onda smo razbijali Smiley........al uzeli nam, smrc.....


Citat: Радикал

Овде ћу прескочити празну реторику и нападе онога комплекса више вредности и одговорити само на погрешно приказивање чињеница.
Тачно је да је стање у фиксној телефонији више него очајно, али није тачно да ту има неке дискриминације. Погледај стање у Београду и осталим већим градовима по Србији. Како у Војводини, тако и свугде где су телефони уведени много раније користе се углавном старе централе, а сасвим је нормално да у местима где је телефон скоро уведен буду убачене дигиталне централе (данас све и да хоћеш, не можеш купити неку која није дигитална). Да не говорим о томе да је покривеност територије Војводине телефонском мрежом далеко већа од покривености остатка Србије где и данас има моного забити где телефона уопште нема.


Hoces da kazes da se po centralnoj Srbiji ne modernizuju stare centrale???? cak ni u BGD???, mislim da je ovo jako smesno!

Citat: Радикал

Такође ми није јасно кога ти бројиш као делегате из Војводине. Из Радикалне Странке има 5-6 посланика који су из Војводине што чини готово трећину свигх посланика СРС. Ако гледаш само ЛСВ, РДСВ, ЗВМ онда ти је рачуница потпуно погрешна. По чему су то они легитимни представници грађана Војводине, а не ови из СРС, ДСС, ДС, ССЈ и из свих осталих странака који су такође из Војводине и којих на сву срећу има много више, што је наравно последица воље грађана. Ту бар не би требало да буде несугласица када фино имамо пропорционални систем (за који се СРС залагала од свога постанка) па колико ко освоји гласова толико има посланика и готова прича, глас човека из Војводине вреди исто као и човека из било ког другог дела Србије (ако мислиш да треба да вреди 2 или више слободно реци Smiley). Може се десити да аутономашке странке на следећим изборима, ако изађу самостално, не пређу ни цензус, него да становници Војводине дају поверење другима. Да ли би то по теби било дискриминисање Војводине или слободна воља ставовништва као највиши степен демократије? Да ли можда сматраш да у закон о изборима треба убацити ставку да Чанак лично именује нпр. 40 посланика Smiley?
Што се тиче банака и ЗОП-а сви они имају и филијале по Војводини и ту су сви запослени потпуно ИСТО третирани. Што се тиче заставе ту је начињена велика неправда према запосленима јер им нису ни плате исплаћене (што је основно и неотуђиво право сваког радника) тако да свака медаља има две стране. Да је којим случајем Застава била негде у Војводини, немам разлога да верујем да се не би исто тако поступило. У крајњем случају, аутономаши активно учествују у овој власти па бих оваква питања могао да постављам ја теби а не ти мени :wink:.


Ja govorim o strankama iz Vojvodine, koje po svoje misljenje idu u Novi Sad, Suboticu..... a ne o strankama iz Vojvodine koje po svoje misljenje idu u BGD, to je, bar po meni bitna razlika.

HA, ali zastava nije bila u Vojvodini, a masa preduzeca jeste, pa ni plate ni otpremnine. Nego hajdi hoj, svi naulicu, pare iz budzeta, a za tu svrhu, moraju da se rasporede po srbiji, jer tamo ima ludjih koji odma prave proteste, a vi "lala", ma ko vas j..., znamo da se necete buniti (e to je nas najveci problem).

Citat: Радикал

Опет ћу прескочити изливе емоција, само ћу ти напоменути да фине лале не кажу `курац` него `пиша` Smiley.
Ситуација није ни приближно таква каквом је ти покушаваш приказати. Случајно лично знам јако много примера, баш овде у Војводини, непријављивања радника или пријављивања минималне плате, вођења `дуплих` књига, подношења лажне документације за добијање којекаквих дозвола, разних облика пословања на црно као што је `заобилажење` рачуна којекаквим уговорима о асигнацији итд. итд. све то у циљу утаје пореза и осталих дуговања. Све у свему тих 90% су апсолутно нетачни. Да је `доле` још горе у то не сумњам али разлика није ни приближно толика каквом је ти представљаш. И то се не решава одвајањем Војводине него довођењем на власт оних који су способни да се изборе за ред, рад и поштовање закона, подједнако на целој територији Србије (ако не знаш ко би то могао да буде, ја ћу ти рећи Smiley).
Иначе, и ја сам овде рођен и добар део породице ми одавде води порекло, али ипак не дам да ме неко `јебе` па ти сад види :wink:.


Ovo sa "pisom" prihvatam kao savet  Smile

Apsolutno si upravu da je I u Vojvodini prisutan takav oblik privrednog kriminala kakav si napomenuo, i ja sam apsolutno razocaran takvim stvarima i takvim preduzecima, ali opet tvrdim, a to je neki i zvanican podatak da je u poslednjih 2god taj broj preduzeca pao na 10%.

Asignativnim ugovorom mi nije jasno gde se moze utajiti porez, jer se time samo vrsi prenos prava potrazivanja, vezivanje vise stranaka u kompenzaciju(dobro poznata multilaterarna), ili udruzivanje radi naplate.....
Koliko ja znam, takvim necim, se elegantno i jednostavno nemoze utajiti porez, postoje mnogo laksi nacini, citao sam u knigama  :wink:

A da je dole mnogo gora situacija po tom pitanju, pa to meni pricaju ljudi od dole, i smeju nam se  :x

Citat: Радикал

Да ли си сигуран да је тај `преседан` последица тога што нас цене или можда неки други интерес? И немам ја ништа против и треба да НАС цене, али то нешто чудно показују сво ово време.


A koji to pa interes????

Citat: Радикал

Просто ми дође да ти одговорим на ово питање Smiley. Преврни мало по џеповима, мора да су се негде затуриле :wink:.


Moje, sto mi je ostalo posle placanja poreza, su tu, ali NASE pa gde su Smiley

Citat: Радикал

Питаш зашто не може да заврши аутопут ка Суботици? Исто зато што не могу да се заврше ни многи други путеви по Србији Smile.
И нешто си много преценио ту `нашу` грбачу. Да је тако као ти причаш верујем да би већ одавно пукла. Па не знам какви да смо ми Војвођани и да располажемо много већим ресурсима него што стварно располажемо опет би то о чему ти причаш било потпуно немогуће.


Znam, brate, upravu si, ali znasto ja iz svog dzepa moram da placam i te nezavrsene puteve po srbiji,  kada ni ovaj ovde kod nas nemamo.
Pa, ne da nam je pukla, nego nam se rasprsla grbaca.

Citat: Радикал

Ало бре, о чему ти причаш! Колико дуго је Србија у својој историји постојала и доживела многе успоне без територије Војводине. Ко је поднео главни терет и изборио се за опстанак Српства и Србије? Да ли би то послигли неки нерадници и ленчуге? Да ли им ти идеш са `мотиком` и радиш њихов посао? Већ ми је стварно мука да слушам толико потцењивање дригих и прецењивање себе.


Pa, da, dok nije bilo Vojvodine, Srbija se tako razvijala da je to strasno Smiley
Ne, ni slucajno, ja nikoga ama bas nikoga na ovom sveto ne potcenjujem Nedaj Boze, samo bih voleo da i imam razloga za to.

Citat: Радикал

Те `пљачке` нема, бар не ни приближно у мери у којој ти тврдиш. Ипак је очување Српства и српске националне државе СВЕТИЊА и много узвишенија идеја и нужна потреба у коју су уложене огромне жртве, док су у односу на све то твоји(ваши) мотиви веома приземни и мање битни (иако су и поред великог претеривања и потпуно погрешног начина за остваривање, у неку руку и исправни).


Slazes se, znaci, da pljacka ipak postoji???? (napredujemo  :wink: )
OK. I sa tim se slazem, da je ocuvanje srpstva bitan interes, niti sam ikada rekao da nije, ...., ali sa cijim novcima, mi placamo a ostali vicu nedamo srbiju, pa to nije u redu. Ajde da svi placamo isto, i koliko trosimo, pa da vidimo gde smo i sta smo. I ta situacija nije dobra, jer tvrdim da bi tada fluktuacija i priliv ljudi iz cent. i juzne srbije ka i u Vojvodini bio abnormalno visok, cak nepodnosljiv, jer i sada mnogo se bolje, kvalitetnije i kulturnije, pre svega ovde zivi, nego u ostatku srbije.

Citat: Радикал

Ха, ха! Па овакав начин размишљања је невероватно смешан. Ово говори о твом потпуном непознавању начина на који функционише државно уређење које смо до скоро имали (не кажем да је било добро али ово сада је још горе). Добро што говори о твом незнању, али што је много горе, то говори и о великој злонамерности оних који овакве анализе пласирају а при томе су потпуно свесни да је то апсолутно погрешно и тенденциозно приказивање чињеница. У тих 4% је урачунат само буџет АП Војводине, а са обзиром на надлежности тај новац је у већини трошен на плате администрације, па са тог аспекта се може закључити да је то и много. Са друге стране, много већи новац се `вратио` у Војводину кроз финансирање локалне самоуправе. Када се ту додају и она најзначајнија средства од општег интереса у надлежности државе као што су војска, енергетика, привреда, велика већина инфраструктуре, здравство, просвета и култура итд. итд. онда добијамо потпуно другачију рачуницу од те твоје (није твоја ал ајде Smiley). Баш волим што си ово навео јер је то очигледан пример како су ова и многе друге сличне подвале и накарадно приказивање истине плански смишљене и користе се у пропагандне сврхе оних који би да искористе оно на шта су људи најосетљивији (паре Smiley) у циљу пропаганде и враћања својих привилегија које су изгубили падом комунизма и све то уз свесрдну помоћ оних којима је `пун ку**ц Србије`.


HA,HA, Kakvo crno finansiranje lokalne samouprave????????? zelim da vidim zvanican podatak o tome, u to sam poprilicno upucen tako da mislim da o tome netreba ni da polemisemo.
Vojska, jaoooo, kuku,, pa vojska nema leba da jede u celoj drzavi, a i po meni je normalno da se vojska ne finansira iz budzeta AP, pa to je u drzavnom interesu.
Energetika, hahahahahahah, pa naravno da finansiraju, kada oni uzmu zaradu:)))))))hahahahah,
Prosveta tuga.........., Univerzitet, profesori,asistenti imaju dve plate, iz saveznog i pokrajnskog budzeta , bas me zanima koja je veca Smiley
Kultura, Novi sad-grad kulture , pa da nije mozda finansiran iz rep. budzeta, iz gradskog je.


Citat: Радикал

На ово могу само да кажем да свако има право да сања Smiley. Међутим, снови су једно а реалност нешто сасвим друго :wink:. И што се тиче оног `... да је неко питао Војвођане...` само ћу ти рећи да погледаш резултате свих избора у то време (можеш и оног чувеног Слобиног референдума о Косову) па ћеш и сам видети да смо се итекако питали....


Ma de, o Slobinim referendumima, mislim da smo dovoljno pametni i Ti i Ja, da znamo da je totalno bez potrebno raspravljati.


Citat: Радикал

За онај део са Хрватском те у потпуности подржавам (што се стидиш, слободно реци Барања и Западни Срем). Што се Европе тиче тамо можемо само сви заједно. Ако мислиш да можете сами, опет те питам како то мислиш да остварите поред оволиких живих и здравих радикала по Војводини? Пази шта ти кажем, неће дуго проћи а тражиће они све нас (све заједно са тим Србијанцима Smiley).....


NE, mi Vojvodjani ne silimo, kada dodje vreme za to onda o tome Smiley
Moram da priznam da Vas (radikala) ima podosta, ali mislim da ste manjina, pogotovo u poslednjih 3-4godine, se broj Vasih pristalica rapidno smanjio, nekom cudnom progresijom Smiley
 
Citat: Радикал

И да, као и увек, будем потпуно реалан Smiley и да кажем да одређеног преливања из Војводине у остали део Србије стварно има, али да је он за ред велчине мањи од онога што ти говориш. Таквог облика преливања из развијенијих у мање развијене регије има у СВИМ државама и то је последица саме суштине и сврхе постојања државе као институције. Ајде да хипотетички претпоставимо да је Војводина независна држава. И тада би било преливања средстава из једног дела Војводине у други јер нису све регије једнако развијене, па би је према твом начину размишљања опет требало делити на мање државице. Питам ја тебе докле би нас то довело?


Cenim realnost. E pa to i mene jebe, sto bi se ti "silni" novci onda razlivali samo po Vojvodini, a sa druge strane ako bih u toj "situaciji" Ligasi bili na vlasti, jebali bi cvorka svi, centralizacija ka N.Sadu bi bila 100%, priznajem.

Citat: Радикал

Шмрц, стварно шта је? Испадоше Србијанци паметнији па пређоше на Линукс Smile.
]

Upisao sam se od smeha kada sam ovo procitao  

Ajde, caos, palim, pisem posle

Gile
IP sačuvana
social share
:cheesy:  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.