Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:50:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Autobus uleteo u kuću  (Pročitano 2153 puta)
21. Avg 2006, 13:50:07
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Autobus uleteo u kuću

Povređeno deset osoba, a među njima ima i dece, od kojih je dvoje zadržano na lečenju, kada je vozač zgnječio dva automobila i udario u zgradu

Autobus uleteo u kuću...
NOVI SAD - Deset osoba, među kojima i šestoro dece, povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče u 13.30 časova u novosadskom naselju Telep, kada je gradski autobus "počistio" dva automobila i završio u zidu privatne kuće u ulici Petefi Šandora 52.
U nesreći je povređeno četvoro odraslih i šestoro dece. Petoro povređene dece nalazilo se u automobilima, a jedno u autobusu. Najmlađe dete je dvomesečna beba, a najstarije ima pet godina. Povređeni mališani primljeni su u Dečju bolnicu, a njihovi roditelji i jedan povređeni putnik autobusa u Klinički centar.
Dvoje dece je zadržano na lečenju, a ostalih četvoro je posle ukazane lekarske pomoći pušteno kući. Prema rečima dr Slobodana Grebeldingera iz novosadske Dečje bolnice, najteže povrede zadobio je trogodišnji dečak iz jednog automobila, koji ima prelom leve butne kosti, ali nije životno ugrožen. Dvomesečna beba je dobila udarac u glavu i ima lakše povrede, ali je ona, preventive radi, zadržana na posmatranju.
- U Kliničkom centru primljeno je šest osoba, jedan mladić sa prelomom butne kosti zadržan je na ortopediji i biće operisan u ponedeljak - rekao je za Press hirurg dr Zoran Gojković.
Nesreća se dogodila kada je autobus broj 12 Gradskog saobraćaja (GRAS), kojim je upravljao Milenko Mišković (56) iz Temerina, ne poštujući pravila prvenstva prolaza izleteo na raskrsnicu ulica Petefi Šandora i Feješ Klare. Autobus je velikom brzinom naleteo prvo na vozilo marke "pasat", u kome su bili roditelji sa troje dece, a zatim na parkirani "sitroen", iz koga su u tom trenutku izlazili roditelji sa dvoje dece. Međutim, smrskana "dijana" nije bila poslednja u nizu, jer je vozilo GRAS-a velikom silinom krenulo dalje i zakucalo se u kuću koja mu se našla na putu i srušilo zid.
Prema rečima stanara porušene kuće, u koju su se kao podstanari doselili pre dve nedelje, jačina udara je bila toliko strašna da su se svi ostali u šoku.
- Začulo se nekoliko udara, a onda se podigao oblak prašine i na nas je počeo da pada malter. Zamalo da me skroz zatrpa. Zid je potpuno srušen i sreća da niko nije povređen i da nam deca nisu bila u kući - kaže Bela Baranji, stanar kuće u Petefi Šandora 52, i dodaje da nisu mogli da veruju da im je u kuću uleteo autobus.
Istragom je utvrđeno da vozač autobusa, koji je prevideo nailazak na glavni put, nije imao alkohola u krvi.
(E. P.)

Vozač mislio da ima prvenstvo

Vozač Milenko Mišković vozio je prvi put na liniji broj 12 i, kako je rekao, mislio je da je na putu sa prvenstvom prolaza.
Sudija Opštinskog suda Ljubinka Čeman izjavila je da je Mišković udario u "pasat" NS 97-266 i odbivši se od "sitroena" NS 83-685, koji je stajao na raskrsnici, udario je u kuću u ulici Petefi Šandora broj 50.
U autobusu su osim vozača bila još dva putnika, od kojih je jedno bilo dete.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
OSTALI NA ULICI!
Porodica Šanta iz Novog Sada, kojoj je autobus uleteo u kuću, mora da se iseli. Ogorčeni na gradsku vlast i GSP jer ih niko nije obišao i ponudio pomoć

Katastrofa....
NOVI SAD - Porodica Šanta, kojoj je autobus novosadskog gradskog prevoza u nedelju uleteo u kuću, juče je ostala na ulici! Gradska inspekcija zabranila je stanovanje u ovoj kući jer je oštećena i nema uslova za stanovanje. Zoltan Šanta, njegova žena Gordana Šanta-Marić i deca Danijel i Kristina ogorčeni su na gradsku vlast i GSP Novi Sad, koji ih nisu obišli i ponudili nikakvu pomoć! Podsetimo, deset osoba je povređeno u nesreći koju je u nedelju oko 13.30 časova izazvao autobus na liniji 12, koji je vozio Milenko Mišković (56). On je udario u dva automobila i zakucao se u trodelnu kuću na ćošku ulica Petefi Šandora i Seješ Klare.
Nesrećni vlasnik kuće Zoltan Šanta kaže za Press da je ostao na ulici i da ne zna gde će da prenoći posle odluke inspekcije.
- Apsurdno je, ali u celoj nesreći najbolje je prošao vlasnik potpuno srušene kuće Đerđ Pusti, jer on živi u drugoj u naselju Adice i može da sačeka da mu se kuća sagradi. Gde ćemo mi, moramo da se iselimo, a nemamo gde. Šta će biti sa nama ako svi nastave da se ponašaju kao ovi iz GSP Novi Sad, od kojih niko nije došao da nas obiđe, a samo su službenici iz "Delta osiguranja" došli da procene štetu. Na GSP sam toliko ljut da ih sada ne bih ni primio čak i da dođu! Zamislite, njihov vozač sruši tri kuće, umalo nije ubio ljude, devet ih je povredio, a oni se prave ludi! Zaista, ko je ovde lud?! Ko zna kada ću dočekati novu kuću i gde ću dotle živeti - priča ogorčeni Šanta.
U kući Đerđa Pustija živeli su podstanari i oni su se odmah iselili, dok su porodice Šanta i Valentija ostale ne znajući šta da rade, jer im se nadležni još nisu obratili.
- Gledao sam kako se autobus približava i udara u moju kuću! Srećom da podstanari u kući Đerđa Pustija nisu stradali, jer je čovek u tom trenutku ustao pošto ga je žena pozvala na kafu. Kada se uhvatio za kvaku, autobus mu je bio iza leđa. Oni su se inače u tu kuću doselili prošle nedelje, tako da im ne znam ni imena, a juče su se odselili. Čujem razne priče o tome, zašto je vozač izgubio kontrolu, a u GSP-u Novi Sad su mi rekli da mu je pao pritisak i da mu je pozlilo, ali to sigurno nije tačno. Video sam vozača kada je izašao i on je tvrdio da je kočio, mada tragova kočenja nije bilo, a uopšte se ne može govoriti da je bio u lošem zdravstvenom stanju. Ubeđen sam da su u pitanju nemar i neodgovornost - kaže Zoltan Šanta, i dodaje:
- Evo kakav sam maler, samo pre dva meseca meni je na istom ovom ćošku uleteo u ogradu "folksvagen" i srušio čitav zid od ograde, a ljudi iz "Delte" su sve popravili u najkraćem mogućem roku. Nadam se da će mi pomoći i ovog puta - kaže Zoltan.
A. PAVLOVIĆ

Povređeni su dobro

Devet povređenih putnika koji su prekjuče primljeni u novosadsku bolnicu lakše je povređeno. Šestoro je otpušteno kući, dok je jedna tromesečna beba zadržana na lečenju. Dvojici povređenih putnika operisana je butna kost i oni su dobro.

Vozio prvi put na liniji 12

U Gradskom saobraćaju u Novom Sadu nismo mogli da nađemo adekvatnog sagovornika, pošto su svi šoferi prebacivali odgovornost na drugoga. Jedan dispečer je rekao da je čuo da je Milenko Mišković prvi put vozio na liniji 12 i da se zamislio, a potom mahinalno skrenuo.
Inače, ovo nije prvi put da autobusi GSP-a udaraju u kuće po Novom Sadu. Pre osam godina jedan autobus udario je u kuću u Rumeničkoj ulici i tada je poginuo jedan grčki student.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
BlackBerry 
Uzas jbt...
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:50:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.