Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Athlon XP "B-grade"  (Pročitano 340 puta)
27. Mar 2005, 04:28:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Athlon XP "B-grade"
AMD ili bMD?

Procesori Athlon XP sa oznakom B-Grade izazvali su pometnju na tržištu. Da li su to čipovi koji su izbegli zaplenu na Tajvanu ili je u pitanju nešto drugo..?

Svega desetak dana posle racije u Tajvanu, na evropskom tržištu pojavili su se procesori AMD Athlon XP s oznakom "B-Grade", kao modeli 2600+ i 3200+. Značajno niža cena (u proseku 20 odsto) u odnosu na klasične Athlon XP procesore izazvala je veliko interesovanje.

S obzirom da je postojala mogućnosti, a budući da se radi o izvanrednim procesorima po "nabavnim" cenama (što i nije bilo neočekivano, s obzirom da AMD pokušava da se ratosilja starih K7 procesora i gasi Socket 462 kao platformu), bilo je ispravno testirati nekoliko "B-Grade" procesora. Ovi procesori rade na taktu 2,08 GHz a deklarisani su kao AMD Athlon XP 2600+ B Grade, 333 MHz FSB.

Naime, već je prvi pogled na samo jezgro je pokazao da tu stvari nisu čiste, jer jedna od najvažnijih razlika između "B-Grade" i "regularnih" procesora je samo procesorsko jezgro. B-Grade 2600+ je u stvari zasnovan na starom Thoroughbred-B jezgru (koje je povučeno sa tržišta pre dve godine), u kojem se nalazi 128KB L1 i 256KB L2 keš memorije...

"B-grade" nije bio preterano overklokabilan, to jest ne radi stabilno ni na magistrali od 200 MHz (na EPoX matičnoj ploči, mobilni 2500+, 2600+ i 3000+ normalno rade na magistrali od 200 MHz). Izostao je i bilo kakav službeni odgovor na pitanje o statusu kupaca "B-Grade" procesora koji ulože reklamaciju...

Amd je izdao i zvanično saopštenje da "Athlon XP B Grade" nikako ne sme da se prodaje pod markom AMD, jer sa tom firmom ovi procesori nemaju nikakve veze.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
To je izgleda bila neka kooperacija i saradnja .. naručena roba koja je iz ko zna kog razloga dobila taj status od AMD'a na kraju.
Prekid ugovora i sl. A opet možda su žutaći napravili još jedan tehnološki korak napred Wink
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.053 sec za 14 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.