Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Atentan na Tadica !  (Pročitano 10110 puta)
01. Dec 2004, 16:28:55
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Atentat, upozorenje ili incident?
01. decembar 2004. | 15:50 | Izvor: B92  
Beograd -- MUP Srbije navodi da je u utorak uveče došlo do kontakta automobila iz pratnje predsednika Srbije i još jednog automobila.

MUP je saopštio da se automobilu BMW, na začelju kolone u pratnji predsednika Srbije Borisa Tadića, u utorak oko 21:30 na skveru "Topčiderska zvezda" u Beogradu približio "audi 80" beogradske registracije, iako je kolona bila obeležena svetlosnom i zvučnom signalizacijom.

"Vozač BMV-a je, reagujući, skrenuo u desno i došlo je do kontakta ta dva automobila. Kolona s predsednikom je zatim skrenula levo u Ulicu Andre Nikolića, dok je 'audi 80' velikom brzinom otišao Ulicom vojvode Putnika ka Topčideru", saopštio je MUP.

Ranije je Pres-služba predsednika Srbije, saopštavajući o događaju, navela da se ceo slučaj odigrao u Ulici kneza Miloša i da je Tadić ostao nepovređen. Tada je takođe saopšteno da je "audi“ više puta pokušao da udari u Tadićev automobil.

"Večernje novosti" pišu da je napad sproveden po dobro isplaniranom scenariju, da je crni "audi" pratio kolonu tokom njenog puta kroz Kneza Miloša, a da ga je primetio vozač BMW-a iz pratnje predsedničkog automobila. "'Audi' je na 'Topčiderskoj zvezdi' presekao kolonu i pokušao da udari u predsednički automobil, ali je na to spremno reagovao vozač BMW-a udarivši u 'audi' i odbacivši ga u stranu", navodi list.

Na fotografiji automobila iz pratnje predsednika, koji je, navodno, uspeo da odgura crni "audi", vidljiva je jedna ogrebotina, na braniku, neposredno ispod fara, dugačka desetak centimetara. Far nije oštećen.

Miroslav Milošević, načelnik Javne bezbednosti u MUP-u Srbije, izjavio je za RTS da su odmah posle incidenta sprovedene mere blokade i pretrage i potrage za automobilom "audi 80", ne samo u Beogradu, već i na teritoriji Srbije. "Pripadnicima antiterorističkog odreda Vojske Srbije i Crne Gore, 'Kobrama', koji obezbeđuju predsednika, predloženo je pojačano obezbeđenje predsednika, što su oni i učinili, kao i pripadnici MUP-a Srbije", rekao je on.

Milošević je izjavio da je vozač "audija" opisan kao muškarac star između 35 i 40 godina, srednje građe, s bradom i brkovima. "Takvih automobila, crnih, s beogradskim tablicama, s početnom cifrom 5, u evidenciji ima 90, i vrše se detaljne provere. Pretpostavlja se da pomenut automobil ima oštećenja na levoj bočnoj strani. Mole se eventualni očevici događaja da se jave MUP-u", rekao je Milošević.

Boris Tadić je izjavio da neće komentarisati napad na automobil u kojem se nalazio dok ne dobije izveštaj MUO-a Srbije o tom događaju. Tadić je rekao da od policije još nije dobio nikakav izveštaj, a nije konkretno odgovorio na pitanje do kada će čekati izveštaj policije. "Želim da kažem da ova situacija zahteva ozbiljnost. Nema razloga za dramatizovanje sutuacije, ali ima razloga za ozbiljnost. Mislim da nije trenutak da ja pravim preterane komentare. Očekujem izveštaj MUP-a, očekujem izveštaj nadležnih institucija, a ovde se ne radi o meni, već o institucijama. Od događaja je prošlo nekoliko sati, a ja nisam dobio nikakav izveštaj i nije prvi put da nisam dobio nikakav izveštaj, a nadam se da će ova stvar makar ažurirati rad državnih institucija", rekao je Tadić na konferenciji za novinare u sredu.

Boris Tadić je rekao da je i ranije dobijao pretnje, dok je bio ministar odbrane. "To je deo rizika posla kojim se bavite. Kada znate da postoje rizici, imajući u vidu tragična iskustva u ovoj zemlji, vi izračunate da li ste spremni za to. Ja sam, kandidujući se za predsednika države, očigledno spreman za to", rekao je Tadić. "Moje obezbeđenje je najprofesionalnije u zemlji. Ljudi u ovoj zemlji ponekad nemaju razumevanja za ljude koji se bave obezbeđenjem, a ja se ponekad osećam nelagodno zbog ljudi koji se bave tim poslom. To su mladi ljudi, pripadnici Vojske, i molim za razumevanje jer i oni imaju obaveze po zakonu, a trude se da budu neprimetni", kaže Tadić.

"Srpska patriotska organizacija" nedavno je uputila pretnje smrću Borisu Tadiću i ministru inostranih poslova Srbije i Crne Gore Vuku Draškoviću. Kako su tada objavile frankfurtske "Vesti", pripadnici pomenute organizacije optužili su Tadića i Draškovića da su, zalaganjem za izručenje haških optuženika, izdali srpske nacionalne interese. Tadiću i Draškoviću je poručeno da će biti likvidirani ako dođu u Beč. "Neka se Tadić i Drašković pripreme da se uskoro priključe Zoranu Đinđiću", pisalo je u poruci "Srpske patriotske organizacije - Beč, Austrija".
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051




IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Ha ha ha ha.....zivelo nase privatno ludilo...
Bas me zanima da li su pokrenuli neku kvotu u lavovima...na ishod ovoga.
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
mob
Nokia N70,6303,K610...
Ma meni je tu nesto glupo nesto nelogicno on bas udario i niko nije uspeo da ga uhvati i on toliko brzo pobego autom ccccc kakva glupost!!!
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Nije atentat, već saobraćajna nezgoda   
1. decembar 2004. | 22:39 | Izvor: B92    
Beograd -- Audijem koji je u došao u kontakt sa kolonom vozila u kojoj je bio Tadić upravljao je radnik ambasade SAD, državljanin SCG.

Na vanrednoj konferenciji za novinare u sredu kasno uveče, ministar unutrašnjih poslova Srbije, Dragan Jočić, kazao je da na predsednika Srbije Borisa Tadića nije izvršen atentat, već da je u pitanju bila saobraćajna nesreća.

Jočić je kazao da je ambasada SAD obavestila MUP u sredu da je radnik obezbeđenja ambasade, Miroslav Cimpl, vozio automobil marke “audi 80”, koji se sudario sa jednim od vozila iz pratnje Borisa Tadića. Miroslav Cimpl je, kako je naveo Jočić, zaposlen u Ambasadi SAD, ali je državljanin Srbije i Crne Gore.

MUP je, oko petnaest sati nakon događaja, saopštio da se automobilu BMW, na začelju kolone u pratnji predsednika Srbije Borisa Tadića, u utorak oko 21:30 na skveru "Topčiderska zvezda" u Beogradu približio "audi 80" beogradske registracije, iako je kolona bila obeležena svetlosnom i zvučnom signalizacijom.

Kako saznaje B92, događaj se odigrao tako što su automobil predsednika Borisa Tadića i njegova pratnja prolazili pored zgrade kanadske ambasade u Ulici kneza Miloša, kada je vozač "audija 80", koji se kretao krajnjom levom trakom odbio da se skloni s puta.

Predsednikovo obezbeđenje prvo mu je signaliziralo da se skloni svetlosnim znakom, a zatim i zvučnom signalizacijom. Vozač audija je to uradio tek na početku mosta ka Senjaku. Međutim, potom se ponovo približio koloni. Tada je poslednje vozilo iz predsednikove pratnje usporilo, pokušavajući da blokira audi. Ali, vozač je skrenuo levo, ušao u suprotnu traku i krenulo levo u Bulevar mira.

Nešto kasnije, isto vozilo ponovo se pojavilo iza kolone, pre Topčiderske zvezde, i pokušalo da se ubaci. Poslednje vozilo iz pratnje ga je blokiralo, audi je skrenuo desno i očešao BMW. Pošto je predsednik Tadić već odmakao, vozilo iz pratnje počelo je da prati audi i sustiglo ga ispod Topčiderske zvezde, gde mu je preprečilo put. Audi se, međutim, velikom brzinom u rikvercu vratio ka Zvezdi i nestao. Sve vreme ovog incidenta, na mostu ka Topčiderskoj zvezdi u suprotnoj traci nije bilo nijednog vozila.

Na fotografiji automobila iz pratnje predsednika, koji je, navodno, uspeo da odgura crni "audi", vidljiva je jedna ogrebotina, na braniku, neposredno ispod fara, dugačka desetak centimetara. Far nije oštećen.

Boris Tadić je izjavio da neće komentarisati napad na automobil u kojem se nalazio dok ne dobije izveštaj MUP-a Srbije o tom događaju. Tadić je rekao da od policije još nije dobio nikakav izveštaj, a nije konkretno odgovorio na pitanje do kada će čekati izveštaj policije. "Želim da kažem da ova situacija zahteva ozbiljnost. Nema razloga za dramatizovanje sutuacije, ali ima razloga za ozbiljnost. Mislim da nije trenutak da ja pravim preterane komentare. Očekujem izveštaj MUP-a, očekujem izveštaj nadležnih institucija, a ovde se ne radi o meni, već o institucijama. Od događaja je prošlo nekoliko sati, a ja nisam dobio nikakav izveštaj i nije prvi put da nisam dobio nikakav izveštaj, a nadam se da će ova stvar makar ažurirati rad državnih institucija", rekao je Tadić na konferenciji za novinare u sredu.


Sad kazu saobracajna nezgoda,a lik ih jurio pola sata...sta smo mi......ovce Smile:
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Ma lik garantovano nije ni primijetio da je to u pitanju predsjednikova pratnja, vec da se neko kurci, sto je u stvari i tacno  
I garant da nije ni osjetio da ga je ogrebao  
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
I garant ko slucajno radi za Amere
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
E ovo ako je saobracajka ja sam onda majka Tereza.
Pa zar nikome ne bode oci ponasanje vozaca Audija?
Doduse, za nase ljude koji rade po raznoraznim stranim ambasadama i diplomatskim predstavnistvima takvo ponasanje je sasvim uobicajeno jer misle da imaju imunitet za sve i svasta a nemaju pojma o medjunarodnom javnom pravu koje regulise izmedju ostalog i diplomatske odnose.
Toliko su drcni da nece da stanu policiji i jos se svadjaju i ne daju dokumenta na uvid.
Jednostavno krkani.  
A bruka za policajce iz pratnje je sto su ga vec imali ali im se tako lako izmigoljio iz ruku. Smile
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Kako vole da prave budale od nas  :anger:  :anger:
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Mutno....mutno...
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.