Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ateisti protestuju zbog unošenja pravoslavnih običaja u VS  (Pročitano 20532 puta)
01. Maj 2016, 20:51:39
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
Browser
Chrome 49.0.2623.110
mob
Samsung GT-S7580
Ateisti protestuju zbog unošenja pravoslavnih običaja u VS



Udruženje Ateisti Srbije najoštrije je protestovalo zbog, kako navodi, kršenja Ustava Srbije i unošenja verskih običaja samo jedne verske zajednice, Srpske pravoslavne crkve, u ustanove Vojske Srbije.

"Dužni smo da reagujemo na to što se Uskršnji običaji unose, ni manje ni više nego u Generalštab Vojske Srbije, čime se Vojska Srbije pretvara u vojsku jedne verske zajednice - pravoslavne, i samo jednog naroda - srpskog", piše u saopštenju Ateista.

Oni su reagovali na današnju posetu premijera Aleksandra Vučića i predsednika Republike Srpske Milorada Dodika Generalštabu, tokom koje su sa načelnikom Generalštaba Ljubišom Dikovićem proslavili Uskrs i tucali se uskršnjim jajima.

Ateisti navode da je u pitanju i kršenje Zakona o Vojsci Srbije, jer se tako šalje poruka građanima koji nisu Srbi pravoslavne vere, da "Vojska Srbije nije njihova vojska, a da Srbija nije sekularna republika svih svojih građana".

"Uskrs je porodični praznik, pa tako svoje obrede i tucanje izvolite obaviti u privatnosti svojih domova, izvan institucija države. Neka gospodin Diković skine uniformu i tada se slobodno tuca sa Vučićem i Dodikom, bez da to radi ispred Vojske Srbije i u ime pripadnika te iste vojske", poručili su iz udruženja.

Oni su zatražili da "nepristojni činovi nametanja običaja jedne verske zajednice" prestanu u svim institucijama države, od Predsedništva, preko opština i ministarstava, pa do Vojske Srbije, bolnica i škola.

"Proslavljajte vaše praznike, slobodno i neometano, ali ne u ime svih građana i ne na način kojim namećete svoja verska uverenja ili sujeverja svim građanima", dodali su Ateisti u saopštenju.

N1





Citat
Uskrs je porodični praznik, pa tako svoje obrede i tucanje izvolite obaviti u privatnosti svojih domova, izvan institucija države

 Smile Smile

Moj zvaničan odgovor bi im bio: jebite se...
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows
Browser
Chrome 50.0.2661.94
mob
Samsung SGH-E590
Vidim ovi ateisti bas vole da se tucaju u krugu porodice... Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
SonyEricsson k750i
ja sam ateista i ovo mi uopste ne smeta  Smile neka se tucaju ljudi  Smile i ja sam bome 15-ak jaja skrljao  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
mob
LG Nexus 5
Pa radi dodvoravanja mnogima i imamo ovakve nebulozne vesti i jos nebuloznije proteste. Nisam video ateiste da protestvuju kada se za ramazane razne pustaju vojnici islamske veroispovesti.

Inace samo kod nas postoji Vojska Srbije, a ne srpska vojska kao sto je na primer hrvatska vojska, a ne vojska hrvatske. Igra reci ili ne, cinjenica je da imamo na sve strane milione mudrosera. Vise o religiji slusam od ateista nego od bilo kog pravoslavnog vernika u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Pa radi dodvoravanja mnogima i imamo ovakve nebulozne vesti i jos nebuloznije proteste. Nisam video ateiste da protestvuju kada se za ramazane razne pustaju vojnici islamske veroispovesti.

Inace samo kod nas postoji Vojska Srbije, a ne srpska vojska kao sto je na primer hrvatska vojska, a ne vojska hrvatske. Igra reci ili ne, cinjenica je da imamo na sve strane milione mudrosera. Vise o religiji slusam od ateista nego od bilo kog pravoslavnog vernika u Srbiji.

То је то. Кад би била српска војска одмах би било зашто се односи само на Србе бла бла бла...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
mob
Nokia 6630, valjda
Ono kad vec imash sveshtenika u vojsci, veronauku u shkoli, grobara za precednika, nadchoveka za premijera... ovo uopshte nije problem... nek se tucaju u generalshtabu... ko da je prvi put...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.112
mob
Samsung 111111
Mnogo, ali mnogo se preteruje sa uvodjenjem jednakosti na svim nivoima  Smile
Ne treba vecina da se prilagodjava manjini Smiley ok, generalizujem za nesto treba..A nesto poput ovog je sviranje kurcu  Smile

Jednostavno Srbija je ogromnom vecinom sastavljena od Srba koji su pravoslavne verispovesti i prirodno je da se pojedine institucije ili neki programi,svecanosti i slicno odigravaju u takvom tonu. Proizvod toga je i to sto je i tradicija na ovom podrucju takva vekovima. Smiley

Zamisli mi sad ne bi smeli da imamo skolsku slavu Sv Savu jer zamisli ima i muslimana u Srbiji  Smile Ili ajde da zajebemo da slavimo ustanke jer zamisli mozda se neki turcin poreklom koji zivi ovde oseti omalovazeno  Smile
Ili drzave kojima je u zastavi krst da ukinu je jebote nije tolerantno prema svim njenim gradjanima ili ne uzima u obzir da u njoj zive i muslimani i da je to i njihova zemlja  Smile

Svaka drzava pa i Srbije mora da drzi do vecinskog raspolozenja..Ali, barem po meni, mora da omoguci i manjinama da drze do svoje tradicije. U tome i jeste velicina, da vecina ne proguta manjinu.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.112
mob
Qtek 小米
Какви сад атеисти ? Постоје атеисти који поштују православну традицију, атеиста који поштује католичку традицију или неку другу, црвени атеисти комуњаре, атеисти расисти, атеисти патриоте/националисти, атеисти сатанисти, атеисти либерали/пацифисти.

Па када би све ове атеисте ставио у једну ћелију они би се поклали, не би им требао ни један верник.

Као верници ... па верник је и онај затуцани талибан из Горње Маоче.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0


  Mislim da je ovo sređeno. Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows
Browser
Chrome 49.0.2623.110
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 02. Maj 2016, 01:25:38


  Mislim da je ovo sređeno. Smile


 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.