Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:13:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 43 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astro - obdanište  (Pročitano 358354 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1005
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
sta znaci kada je Venera na prvom stepenu u VII kuci? i Skorpija u osmoj kuci? ne znam kako se gledaju stepeni i koliko su bitni u natalnoj karti? Smile hvala unapred.
IP sačuvana
social share
U pripremi je.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
stepeni su bitni, ali ne može se parcijalno gledati
ništa i svašta može da znači Scorpija na vrhu 8, može da znači da si Ovan podznak i ništa dalje dok se ne vidi gde je mars kao vladar lociran
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


i will survive

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP x64
Browser
Chrome 22.0.1229.64
sta znaci kada je Venera na prvom stepenu u VII kuci?

kao sto neko rece, potrebno je barem 2 planete da budu na istom stepenu da bi imale neko znacenje u natalu, takodje aspekti kao i ceo horoskop.

Ћерка ми је рођена 23.   08.   09 у 14:05, па сам погледао  ком знаку припада и право да вам кажем ништа ми није јасно.    На једном месту пише да је лав 24.   07-23.   08, на следећем месту пише девица 23.   08-22.   09.    

sunce na 0 stepeni device znaci da ona ima karakteristike lava i device.
« Poslednja izmena: 07. Jul 2013, 08:55:26 od jovo80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Citat
sunce na 0 stepeni device znaci da ona ima karakteristike lava i device.

Izvini, ali planeta ne moze biti istovremeno i u jednom i u drugom znaku.
Planeta na 29,50* Lava je planeta u Lavu, a planeta na 0* Device je planeta u Devici, ne moze biti i tamo i ovamo.

Njeno SO je na 0,32* Device, sto znaci da je Suncevo telo vec uslo u znak Device.
U zavisnosti od mesta rodjenja, ASC je Strelac, ali stepen bi se mogao malo pomeriti napred ili nazad.
Za nju je mnogo vaznije sto je podznak Strelac, vladar joj je JU u Vodoliji, koji je retrogradan.
Kao ASC Strekac sa JU u Vodolji, mogu da kazem da su ovo ljudi gladni znanja, i veoma tolerantni, prirodni idealisti koji svima veruju i svoje poverenje poklanjaju vrlo lako, zbog cega se cesto opeku i budu iskorisceni, posto ne veruju da im neko moze misliti lose, vec svoje poverenje poklanjaju na prvu.
Kod nje je to izrazeno i kroz aspekt trigona izmedju Jupitera iz Vodolije i Meseca u Vagi.
Ali joj ovaj aspekt pruza izuzetnu zastitu u zivotu, od emotivnih povreda, jer ce uvek imati pozitivan stav i lako ce se oporavljati. To je jedan od najsrecnijih aspekata u horoskopu, jer dusu ( Mesec ) ispunjava radoscu, optimizmom, lepim i pozitivnim stavovima ( Jupiter ) prema svim ljudima ( Vodolija ).  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia 
Sta znaci to retrogradan?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


i will survive

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP x64
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Citat
sunce na 0 stepeni device znaci da ona ima karakteristike lava i device.

Izvini, ali planeta ne moze biti istovremeno i u jednom i u drugom znaku.
Planeta na 29,50* Lava je planeta u Lavu, a planeta na 0* Device je planeta u Devici, ne moze biti i tamo i ovamo.

mislim da je tako nesto vec receno na ovim diskusijama ali mozda gresim. ako neko ima planetu na 0 stepeni skorpije i probleme sa bubrezima sta onda? mozda samo to onda...

retrogradna planeta znaci da ona se ona prividno krece unazad, tj. u odnosu na zemlju ona se krece unazad.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2013, 09:16:15 od jovo80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Citat
sunce na 0 stepeni device znaci da ona ima karakteristike lava i device.

Izvini, ali planeta ne moze biti istovremeno i u jednom i u drugom znaku.
Planeta na 29,50* Lava je planeta u Lavu, a planeta na 0* Device je planeta u Devici, ne moze biti i tamo i ovamo.

mislim da je tako nesto vec receno na ovim diskusijama ali mozda gresim. ako neko ima planetu na 0 stepeni skorpije i probleme sa bubrezima sta onda? mozda samo to onda...

retrogradna planeta znaci da ona se ona prividno krece unazad, tj. u odnosu na zemlju ona se krece unazad.

Za zdravlje se konsultuje mnogo toga, a ne samo jedna planeta, tako da planeta sama za sebe na nekom stepenu ne znaci nista, bez cele slike. Vazan je ASC, kao i vladar ASC, kao i svetla uopsteno.Ali, kako mene medicinska astrologija nikada nije zanimala, meni je simbolika problema sa bubrezima potpuna nepoznanica. Ali, generalno, maleficna polja su 6. 8. i 12. i obicno su ona, kao i lose stanje planeta ( determinent, tj. pad ili izgon ) zasluzni za gotovo sve probleme, tako i za zdravstvene...

A planeta na 0* Skorpije je planeta u Skorpiji, a ne planeta na zadnjim stepenima Vage.  Smile
Ako je to MA na 0* onda nigde jaceg MA nema, tj. to je mesto gde je ova planeta najjaca u celom horoskopu, jer je prvih 10* Skorpije mesto njegovog domicila, termina, lica i ni jedna planeta nije u celom horoskopu tako jaka i mocna kao MA na ovim stepenima...za razliku od recimo MO na 0* Skorpije, sto je mesto njegovog pada, i sigurno nece doneti puno dobrog.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2013, 09:57:08 od Mesechev kamen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


i will survive

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP x64
Browser
Chrome 28.0.1500.72
to sam cuo na astro televiziji za 6, 8 i 12 polje. primer je iz enciklopedije psiholoske astrologije, carls e.o. kartera. znam da je geneticke bolesti skoro nemoguce protumaciti. evo nekih primera iz njegove knjige:


zena rodjena 29.11.1897 u 23:30h u londonu, isla na operaciju uvecanog bubrega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Gledala sam taj tvoj primer, kada sam izradila njenu natalnu kartu, zena je podznak Devica, a ME joj je u padu u Strelcu, kao i SO. I SO i vladar ME su u kvadratu sa ASC.

MO, kao svetlo vremena rodjenja, jer je rodjenje nocno posto je SO ispod horizonta, joj je u 6 kuci, sto je maleficna kuca, koja se pridono odnosi na bolesti, i to peregrniran, u Vodoliji.
Ono sto je meni upalo u oci, jeste VE u Skorpiji u 3 kuci.
Posto se stvarno ne razumem u medicinsku astrologiju ( anyway, it is I Mesecev kamen, samo sam se prekrstila ) jedino sto mi pada na pamet jeste to da su sva tri vladara tripliciteta njenog ASC, na ovaj ili onaj nacin debiltirana.
ME, kao prirodni vladar ASC ( koji vlada Devicom ) nalazi se u izgonu u Strelcu i jos uvek je pod zracima SO koje je takodje u Strelcu. Drugi vladar tripliciteta jeste VE, koja je u izgonu u Skorpiji, dok je treci vladar tripliciteta MO, koji je u slucajnoj debiltaciji u 6 kuci, koja se prirodno odnosi na bolesti i slabosti, i jos je peregriniran u znaku Vodolije...u svakom slucaju, nije dobro kada je vladar ASC slab po dostojanstvu, kao i svetla ( u njenom slucaju, MO, jer je MO vladar vremena rodjenja, posto je rodjenje nocno, SO je ispod horizonta...) itd...da se ne upetljavam dalje kada se stvarno ne razumem u medicinsku astrologiju ni simboliku kamena u bubregu.
Ono sto znam je, da nije dobro kada su svetla u karti losa, kada je vladar los po dostojanstvu, spaljen, retrogradan, ili kada je vladar u maleficnim poljima ( 6. 8. 12. )....
« Poslednja izmena: 02. Avg 2013, 19:49:25 od nowembar »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 92
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Ja imama jedno pitanje.
Mislim da razumem skoro sve položaje planeta po znacima izuzev Saturna u Vodoliji. Nekako mi u Jarcu pasent paše, ali mi nije najjasnije šta je u Vodoliji, i koje su od Vodolije osobine saturnovske a koje uranske. Uglavnom j epredstavljaju kroz Urana. Najbolje bi bilo da nađem neki antički tekst. Ne znam kako da nazadak, retardaciju, sizifovštinu, bedu a povežem s Vodolijom.
IP sačuvana
social share
“But now and then, a woman walks up, full blossom, a woman just bursting out of her dress…a sex creature, a curse, the end of it all.” ― Charles Bukowski
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 43 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:13:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.